Jak obliczyć datę urodzenia: obliczenia formuły i nowoczesnych technik

Bez względu na ciążę – niespodziewany, bardzo oczekiwane i planowane wszystkie kobiety chcą wiedzieć z wyprzedzeniem – co dzień dziecko się rodzi. Znanych jest kilka metod, aby pomóc obliczyć termin. Niektóre z nich mogą być stosowane wyłącznie po zapłodnieniu, podczas gdy inne mogą również posłużyć jako podstawa w fazie planowania. Aby uzyskać najdokładniejsze wyniki, zaleca się wykorzystać wszystkie dostępne metody są bezpieczne dla zdrowia.

load...

Zawartość:

Jak obliczyć swoją datę urodzenia

Istnieją dwa dość dokładny sposób obliczyć datę porodu. Obie oparte są na określaniu czasu prawdopodobnym zapłodnienia.

Dzień urodzenia dziecka może być obliczany niezależnie

Prosta matematyka – termin płatności w dniu owulacji

Określenie daty urodzenia owulacji jest uważana za najbardziej dokładne, i często stosowane w położnictwie. Jednak, jak pokazuje praktyka, do owulacji tylko kobiety zegarek, który postawił sobie za cel, aby zajść w ciążę. Główne objawy owulacji – gruba upławy, przeszywający ból w dolnej części brzucha, zwiększone libido, tkliwość piersi.

load...

A najdokładniej określić owulacji można obserwując temperaturę w odbytnicy. W tym celu konieczne jest, aby zmierzyć temperaturę Codziennie w tym samym czasie. Tak szybko, jak będzie to pion, a następnego dnia zrobi skok w górę, to jest możliwe, aby przygotować się do poczęcia.

Aby obliczyć, kiedy światło będzie nowym członkiem rodziny, wystarczy dodać do dnia owulacji 280 dni. Ważne jest, aby pamiętać, że ta metoda obliczeniowa jest przeznaczony tylko dla kobiet, które mogą pochwalić się regularnego cyklu miesiączkowego.

Ustalenie daty urodzenia według ostatniego miesięcznego

Jeżeli dzień, kiedy była owulacja, nieznana, można użyć innego wzoru obliczeniowego, wykorzystując jako punkt wyjścia początek miesiączki:

Od pierwszego dnia ostatniej miesiączki i wziąć trzy miesiące do otrzymanej wartości dodanej siedem dni.

Metoda ta nazywana jest formuła przyłączy oraz wyliczony termin jest czasem nazywany „położnicze”. Wyliczenie służy do menstruacji od wielu lat w różnych krajach.

Aby nie przeszkadza działania metamatematycznych, można skorzystać ze specjalnego kalkulatora, który pomaga obliczyć datę urodzeniadwóch kliknięć myszką. Kalkulator jest nie tylko wygodne, ale także bardziej dokładne, ponieważ bierze pod uwagę liczbę dni w każdym miesiącu.

Obliczenie pierwszej mieszanie

Technika ta jest uważana za najmniej dokładne, ponieważ kobiety w ciąży są często zbyt hypochondriac i ma pierwszy mieszanie skurcz jelit albo skurcz mięśni brzusznych. Poza tym, nie możemy zapominać o indywidualnych cechach ciąży.

Sprawdź terminy dostaw mogą być długo przed pierwszym mieszania

Z reguły pierwsze dziecko ingeruje w 20-22 tygodniu. Jeśli dodamy do daty pierwszego rzeczowe drżenia 18-20 tygodni, można uzyskać chropowatą dzień urodzenia.
Coraz częściej uciekają się do tej metody, albo jako dodatkowe narzędzie, jak i kobiety, dla których ciąża była bardzo nieoczekiwane.

Metody medyczne dla ustalenia daty dostawy

Specjaliści również używać w swojej technice obliczeniowej praktyki opisanej powyżej, ale lekarze nie są ograniczone do matematyki i używać bardziej precyzyjnych metod.

  1. W pierwszym trymestrze lekarz określić wiek ciążowy przez oznaczanie rozmiaru macicy i wysokość jej dnie. Znając czas, zabrali się podczas porodu.
  2. Sterowania

  3. Na każdym etapie płodu samopoczucia prowadzi się z pomocą ultradźwięków. We wczesnych okresach metody sprzętowej pomaga precyzyjnie ustawić okres ciąży, a później – w celu określenia stopnia dojrzałości i pozycji dziecka w stosunku do narządów miednicy, aby sprawdzić stan szyjki macicy i innych ważnych oznak zbliża się poród.

Dziecko na różnych etapach ciąży

Sprawdź daty urodzenia dziecka, nie można się zrelaksować. To dopiero początek, ale radosne skomplikowanej drodze do pojawienia się cud. Dziecko urodziło się zdrowe, a mama cały czas czuć się dobrze, trzeba stale monitorować ich stan.

Kalendarz ciąży – ważne asystent

Każdego dnia w tym okresie ma swoje osobliwości, na której harmonogram okresowych badań i analiz. Aby pomóc portal przyszłych matek eksperci wyniosła kalendarz ciążowy, który przez wiele tygodni wyraźnie namalowany wszystkie ważne punkty i cechy każdego okresu.
Z takim kalendarzu jest łatwo określić, na jakim etapie rozwoju płodu przechodzi na następny tydzień jego sposobem, aby dowiedzieć się średnią wagę i rozmiar dziecka, jego pozycję w macicy.

Kalendarz pomaga nie przegapić ważnych punktów

Również w kalendarzu, można znaleźć objaśnienia wszystkich swoich dolegliwości i zmiany w organizmie, a także dowiedzieć się, co można zrobić, ale z tego, co powinno być zaniechane w tym okresie. Ta pomoc jest bardzo ważna, gdyż przyszła matka może odstraszyć procesów naturalnych, jeśli nie znajdziemy ich na czas wyjaśnienia.

Należy pamiętać, że wszystkie metody terminu płatności pojawieniem się noworodka do świata nie mogą być uznane za prawdziwe, ponieważ ciało każdej kobiety jest inna, a rozwój płodu w każdym przypadku ma swoje własne cechy. Najdokładniejszy dni może poinformować o tym lekarza w ostatnich tygodniach ciąży.

load...