Jak gotować pyszne i aromatyczną kawę w Turku?

Zawartość:

Jak miło rozpocząć dzień od filiżanki kawy. Znamy wiele sposobów, aby uzyskać ten magiczny i orzeźwiający napój: ekspresy do kawy, ekspresy do kawy, Turcy, francuski-press i tylko kawa rozpuszczalna. Ale prawdziwi smakosze uważają, że obecne mogą być uznane tylko kawa wykonane w Turku.

load...

Istnieje wiele przepisów kulinarnych, ale istnieją pewne podstawowe zasady, jak zrobić kawę w Turku poprawnie.

Turek – zbiornik w kształcie stożka z wąską szyjką i grubości ścian. Turcy nazywali ją garnki. Może on być wykonany z miedzi, gliny lub ceramiki. Gliny Turk ma porowatą strukturę, kawa parzona w nim napowietrzone i uzyskuje specjalny smak. Drink w ceramicznym Cezve być zbyt silny i pachnące.

Ale ceramiczne i gliniane Turcy mają jedną wadę – jest kruchy. Dlatego największą popularność zdobył miedzi Turków. Aby chronić dłonie przed poparzeniem, to lepiej zdecydować się na model z drewnianą rączką. Uważa się, że Turek ma odpowiedni rozmiar, jeżeli przeznaczony dla jednej lub dwóch filiżanek, z większą ilością smaku nie będzie tak intensywny.


Powrót do spisu treści

Która kawa wybrać?

Istnieje około 90 odmian drzew kawowych. Ale popularność zdobył tylko 2 z nich – Arabian i kongijskiej. Jest z nasion tych roślin są znane na całym świecie odmian kawy – Arabica i Robusta.

load...

Arabica – to drogie marki. Pachnące i delikatne, to daje trochę kwaśny smak, co wskazuje na wysoką jakość kawy. Robusta jest tańsze i mniej wartościowe wariant tej klasy napojów uzyskuje się silny i bogaty. Jaki rodzaj zboża wolą, ty decydujesz. Można kupić zarówno odmiany i eksperymentuje, łącząc je w różnych proporcjach, w razie potrzeby.

Do tej pory, sklepy obfitują w różnych kolorowych opakowaniach z atrakcyjnymi nazwami. Jak znaleźć właściwą kombinację ceny i jakości, i że pierwszą rzeczą, jaką należy zwrócić uwagę?

Bardzo ważne jest, pojawienie się treści. Zwykły ziarno musi być płaski, owalny kształt i mają w przybliżeniu taką samą wielkość. Pamiętaj, że im większa robusta arabica i ziarno w jej oleisty wygląd. Jeśli spojrzeć na fusy suche i popękane, oznacza to, że produkt nie jest świeże, a jej zakup nie jest konieczne. Równie ważne i zapach kawy. Dobre ziarno zawsze mają jasny, pełny smak. Jeżeli czujesz pieczenie, więc kawa była rozgotowana i napój zrobiony z niego będzie gorzki smak. Należy zwrócić uwagę na kraj producenta. Dać pierwszeństwo do Ameryki Środkowej i Południowej, Brazylii i Wietnamu. Zagwarantuje to, że można kupić naprawdę porządnych ziaren kawy.


Powrót do spisu treści

Jak zrobić kawę w Turku?

Proces przygotowania napoju jest dość proste, ale zdecydowaliśmy się gotować samemu w domu, myślimy o tym, jak zrobić kawę w Turku, jak ziarna powinny być wykorzystywane na filiżankę, jak długo przechowywać Turka w ogniu, w jakim stopniu podgrzania wody, itp Zbadajmy ten proces w etapach.

Gotować naprawdę pyszną kawę, trzeba do mielenia ziarna. Stopień, w jakim oni szlifować aż do ciebie, ale grind drobniejsze, tym bardziej intensywny będzie pić. Staraj się szlifować jak dużo kawy, jak można używać w jednym czasie.

Następnie dolny Turks być ogrzewana, a dopiero następnie wlać do pokruszonego ziarna. Postępować lepszą szybkość 1-2 łyżeczki na 100 ml wody. Możesz dodać cukru lub przyprawy (kardamon, cynamon, wanilia) do własnych upodobań. Stopa kawy nie zwiększa koszty. Smak napoju nie zmieni na lepsze goryczy, to tylko dodać. Po tym czasie Turka napełnia się wodą aż do momentu osiągnięcia w najwęższej części szyjki. To prawda, jeśli używasz oczyszczonej, filtrowanej wody. Niepożądane zanieczyszczenia zawarte w wodzie wodociągowej mogą psują smak kawy.

Dobrze wymieszać, aby nie pozostawić pęcherzyków powietrza, i umieścić Turka na wolnym ogniu. Przytrzymaj, aż do momentu zaczyna rosnąć korek piany. Jest bardzo ważne, aby nie pozwolić zagotować wodę i nie zniszczyć barierę pianki. Następnie nasadka nie powinna zanikać i uwodzicielski aromat kawy będzie kontynuowana.

Jak tylko piana zacznie aktywnie podnieść, wyjąć Turka z ognia i poczekać, aż opadnie cap. Po zakończeniu procedury powtarza się dalsze 1 lub 2 razy. Twój turecka kawa jest gotowa, można wlać do kubka. Ale przed tym, że zaleca się nagrzewać. Wypełnić je gorącą wodą, odstawić na minutę, i wlać wodę. Procedura ta pozwoli kawa otworzyć się jeszcze bardziej, a napój zachowuje całą swoją magię.

Zagotować kawę w Turku prawidłowo doskonalić swoje umiejętności, a następnie można uzyskać smaczny i aromatyczny napój. I pamiętaj, najważniejsze w tym procesie – jasność i spójność, dobrze, i, oczywiście, dobry nastrój.

load...