Jak gotować ciasto francuskie?

Jak gotować ciasto francuskie w domu, wiem jedno. Zawiera on składniki, takie jak masło, woda, sól, mąkę i na pewno. Od tego testu upiec smaczne i chrupiące puff, które wymagają precyzji i wiele uwagi podczas gotowania. Są uproszczone i testy klasyczna:

load...

Aby przygotować puff klasyczną receptę połączeniu mąki i wody (1: 1), a następnie dodaje się do otrzymanej masy lodowej masła. Ten przepis wymaga dużo czasu, tak jak masło i ciasta toczyć bardzo cienkiej warstwy. Im więcej z tych warstw, tym lepiej będzie ciasto. Najlepszym ciasto będzie jeden, który został zwinięty co najmniej 150 razy. Oczywiście gołym okiem nie widać takiej liczby warstw, ale swoją pracę i swoją rodzinę z pewnością docenią wysiłek.

Aby rozwałkować ciasto, trzeba mieszaniny wody i mąki do rozwałkować, a potem w środku powstałego zbiornika umieścić kawałek zimnego masła. Po tym badaniu, zagięcie do środka krawędzi i za pomocą wałka do ciasta toczyć się ponownie do postaci cienkiej warstwy w postaci prostokąta. Prostokąta złożony trzy (krawędź podgibayutsya z krawędzi, a następnie dodawane) razy. Powstały koperta z dala przez 15-20 minut w lodówce. Schłodzone ciasto położyć na stole i włącz go do niej w taki sposób, że krawędzie są otwarte do lewej. Ciasto pomocą walcowania zawleczkę od siebie do prostokąta i złożyć ponownie trzykrotnie jak opisano powyżej, a następnie umieszczono w lodówce. Procedurę tę powtarza się 7-10 razy. Ważne jest, aby pamiętać, że przed wyjęciem ciasta w lodówce, upewnij się, że krawędzie nie sklejają się. Tuż przed pieczeniem warstwę zwiniętą w grubości, która jest niezbędna do receptury.

Klasyczne ciasto przepis będzie trwać kilka godzin, dlatego wiele gospodyń woli kupić gotowe ciasto francuskie sklepy.

Ciasto uproszczona może być:

„Torn” ciasto lub drożdże

Masło i mąki, rozpuszczono w stosunku 1: 2. Przede 50-70 gramów. Mąka ugniata ciasto drożdżowe, a następnie pozostawiono do fermentacji w chłodnym miejscu. Następnie gotowego ciasta jest wdrażany w całej znanej prostokąta i rozprowadzić na wierzchu drobno posiekanego zimnego masła. Prostokąta składa się na pół, a zderzenie krawędzi. Ciasto położyć na kilka minut w lodówce i powtórzyć dokładnie tą samą procedurą kilkakrotnie. Co gotować ciasto francuskie? Środek ten można wytwarzać, na przykład łuszcząca ciasta, jak również „wieńce nakrętka”.

load...

Łuszcząca ciasto szybkiego przygotowania

Masło i mąki, umieszczony jest w stosunku 1: 1. Mąka (1 filiżanka) przesiać przez sito, dodano trochę soli. Następnie wlać mąkę na stole i umieścić go pokroić na drobne kawałki zimnego masła. Masło i mąkę posiekać na drobne okruchy. Następnie uzyskaną masę dodać 9 Art. łyżki wody i wyrobić ciasto. Gotowy Ciasto wstawić do lodówki, uprzednio pokryte folią spożywczą. Pół godziny później toczyć ciasta do prostokąta, składany na pół i umieścić w chłodzić. Procedurę powtarza się 5 razy. Ten test jest stosowany do produkcji pasztecików, ciast i wypieków.

Twaróg ciasto francuskie

Składniki takie jak ser, masło i mąkę, zostały podjęte w stosunku 1: 1: 1. Często ciasta jest dodawany do małej ilości proszku do pieczenia, a mianowicie ½ h. Łyżki do filiżanki mąki. Mąkę i sól miesza się, a następnie wylano na stole. Top rozprzestrzeniania kawałki zimne masło i ser tarty przez sito. Ze wszystkich składników zagnieść ciasto. Należy stworzyć jednolite. Ciasto usunięto w lodówce przez pół godziny, a następnie walcowany. Z badania przeprowadzone takie same procedury, jak w zwykłym wytwarzaniu ciasta francuskiego (na gorąco, walcowanie i usunięto prostokąta w lodówce). Co gotować z ciasta francuskiego twaróg? Zazwyczaj ten test jest stosowany do wypieku słodkie wypieki, a także kłęby z jabłek.

Śmietana ciasto francuskie

Mąka śmietany, masła, wzięte w stosunku 2: 0,8: 1. Często ciasta jest dodawany do małej ilości proszku do pieczenia, a mianowicie ½ h. Łyżki do filiżanki mąki. Proszek do pieczenia i mąkę wymieszać, następnie dodać śmietanę, masło i zagnieść jednolite ciasto. Gotową ciasto włożyć do lodówki na pół godziny, a następnie zwinąć go. Test przeprowadzono z kremu według tej samej procedury jak w przypadku otrzymywania konwencjonalnego ciasto (walcowanych na gorąco z prostokąta i czyste w lodówce). Co gotować ciasto francuskie? Można gotować herbatniki na śniadanie i ciasta do różnych potraw.

load...