Gdzie można sporządzić kapitał macierzyński i jak uzyskać certyfikat bez czekania

Na kapitał rodziny mają prawo do wszystkich rodzin, którzy nie chcą mieszkać na jednym dziecku. Program działa od 2007 roku, ale każdego dnia tysiące szczęśliwych rodziców znów zainteresowanych gdy matka dekoracji kapitał należne i jak uzyskać finansowanie. W rzeczywistości, procedura nie jest wielkim problemem, jeśli przed badaniem wszystkie niuanse projektowania i funkcje pozyskiwania pieniędzy przez prawo. Aby pomóc – szczegółowe instrukcje i wskazówki.

load...

Zawartość:

Gdzie mogę zorganizować kapitał rodzina – instytucje wybrać

Państwo zapewnia obywatelom polskim, aby wybrać jedną z dwóch usług, które ułatwiają tego rodzaju pomocy finansowej:

 • Terenowych organów RPF;
 • Centrów wielofunkcyjnych.

Ważne jest, aby mieć świadomość, że wydanie świadectwa składa się w tym samym miejscu, w którym niezbędne dokumenty zostały przekazane, więc trzeba wybrać powód.

load...

Rejestracja przez organy RPF

Na pierwszy rzut oka, sytuacja w odniesieniu do urzędników RPF wydawać się proste i łatwe, nie wymaga wyjaśnień. Ale nie każdy dział będzie można dostać się do wniosku i wymaganych dokumentów.

Należy skontaktować się z instytucją w miejscu zamieszkania – to najłatwiejsza opcja i nie kłopotliwe.

Ale realia życia są takie, że miejsce zamieszkania nie zawsze pokrywają się z faktycznym miejscem zamieszkania danej osoby. Takie sytuacje zdarzają się bardzo często, ponieważ można złożyć wniosek o rejestrację kapitału dominującego w organach FIU w miejscu faktycznego zamieszkania.

Jednakże, należy być przygotowanym na to, że w tym przypadku będzie wymagać zaświadczenia z właściwego organu w miejscu rejestracji, potwierdzające, że nie robisz wystrój.

Kontakt z wielofunkcyjnego centrum

Państwowe wielofunkcyjne centra zostały utworzone niedawno na lepszą komunikację z obywatelami biurokratycznej maszynie. Za ich pośrednictwem można stosować do wykonywania wielu procedur, w tym rejestracji kaptanu rodzinnego.

W rzeczywistości, to prosta archiwizacja dokumentów i rejestracji. I choć decyzja o przyznaniu (zakaz wydawania) Organy certyfikatów zaakceptować RPF nie MFC, to drugie robi podstawowe prace nad projektem, co eliminuje potrzebę stać w długich kolejkach, radzenia sobie z niezadowolonych urzędników, wyraźnie nie chcąc dać wyjaśnień na pytania.

Różnice i zalety obu opcji

Proceduralnie nie ma żadnej różnicy w tym, gdzie można zorganizować kapitał macierzyństwo:

 • Nadal trzeba napisać oświadczenie;
 • W każdym przypadku konieczne jest, aby przygotować ten sam pakiet dokumentów;
 • Po weryfikacji oświadczenia i dokumenty dotyczące procedury rejestracji jest zakończony uzyskaniem certyfikatu.

Ale istnieją pewne różnice w konstrukcji poprzez tą jednostką i IFC, który polega na tym, że najnowsza wersja posiada wiele innych zalet:

 • Komfort:
 • Bliskość do środków transportu publicznego;
 • Możliwość umówić się w odpowiednim czasie dla ciebie;
 • Wygodny tryb pracy (co do zasady – nie ma przerwy, sobota – piątek, rozszerzone godziny pracy do 19.00), etc.

W swoich działaniach IFC koncentruje się na komfort ludzi, więc jest tutaj, aby wykonać wszystkie niezbędne kroki, jest to bardziej wygodne, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że młodzi rodzice nie mają czasu na przestoje w bezsensownych wierszy.

Inne sposoby dostawy

Dokumentów

Biorąc pod uwagę obecne możliwości i postęp w technologii, nie jest konieczne, aby wyjść i skierować papier do odpowiednich organów. Do tej pory, w miejscu „usługi publiczne” po rejestracji i weryfikacji użytkownika i pozwala na zastosowanie do wniosków w formie elektronicznej.

Ale dla niektórych regionach Polski nadal wymaga obecności wnioskiem Private Member dla certyfikacji podpisu, a drugi – nie. Sprawdzić te informacje na tym samym miejscu, wybierając „kapitał matki – swój region” miejsce zamieszkania.

Ponadto, jeśli angażują się w składaniu dokumentów do ciebie osobiście problematycznych (nie ma czasu, chęci, nikt z kim zostawić dziecka, nie może nieobecny w pracy i tak dalej. D.), pozwoliło na wdrożenie tych działań przedstawiciela prawnego. Jej kompetencje muszą zostać potwierdzone przez dokumentu poświadczonego przez notariusza.

Najlepiej jest wybrać jako przedstawiciel profesjonalnego prawnika, który będzie w stanie wypełnić dokumenty, czy dana osoba jest już stojące z procedurą, będzie to zagwarantować przyjęcie funduszu emerytalnego za pierwszym razem.

Gdzie mogę uzyskać kapitał macierzyński: opcje

Zawiadomienie o możliwości uzyskania

Certyfikatu. Gdzie mogę uzyskać kapitał macierzyński na drugie dziecko – dokładną odpowiedź na to pytanie jest niemożliwa dać, ponieważ można uzyskać certyfikat dla niego, ale nie za kwotę pieniędzy w wysokości określonej przez prawo.

Charakterystyka wykorzystania funduszy rodzinnych

Maternal kapitału – rodzaj pomocy państwa, które jest ukierunkowane, co oznacza, że ​​mogą być przeznaczone na:

 • Edukacji dziecka w przyszłości; Poprawa
 • Warunków życia;
 • Emerytalnych

 • Rodzicem.

Jego stosowanie odbywa się poprzez przeniesienie FIU na rachunek uczelni, firm budowlanych, banków i innych organizacji, w zależności od celów, dla których pieniądze są wydawane.

Można jednak wykorzystać te pieniądze dopiero po „winowajcy” uzupełnienie budżetu rodziny wynosi trzy lata. Tylko w niektórych obszarach w celu poprawy warunków mieszkaniowych dozwolony wcześnie kieszonkowego.

Również w 2015 roku, została ona podjęta działań antykryzysowych, które pozwoliły pewną ilość gotówki w ramach pomocy państwa. Czytaj więcej na temat skąd wziąć kapitał matki, a także – co zrobić po otrzymaniu certyfikatu, omówione poniżej.

Certyfikat: co robić po otrzymaniu

Część 1 sztuki. 7 ustawy z dnia 29.12.2006 N Federal 256 mówi, że certyfikat nie daje prawa do dysponowania kapitału dominującego. Aby wysłać funduszy na określony cel, trzeba ponownie napisać wniosek i skontaktować się z centrum wielofunkcyjnego lub organ terytorialny RPF.

Następnie przez miesiąc czeka okres od dnia złożenia wniosku, który przychodzi po zawiadomieniu lub odmowy.

Aby nie być w obliczu odmowy, ważne jest, aby dokładnie wypełnić wniosek i zebrać wszystkie dokumenty. A jeśli nie ma ochoty angażować się w ten proces – z prośbą o właściwą osobę, aby być twoim przedstawicielem prawnym w dialogu z władzami państwowymi.

Gdzie mogę uzyskać kapitał macierzyński w formie ryczałtu

Na podstawie Ustawy Federalnej liczby 04.20.2015 88-FZ, do 1 lipca 2016 roku mogą otrzymywać ryczałt $ 20.000 s. Ze środków kapitału dominującego. Działania te wynikają z polityki antykryzysowej i wsparcia dla rodzin w trudnej sytuacji ekonomicznej, a więc rząd zdecydował się na czasowe odejście od zakazu zarabiają tego typu pomocy.

Pomimo faktu, że niewiele czasu pozostało, wiele osób wciąż nie wiedzą, skąd wziąć kapitał matki w formie ryczałtu. Można ją uzyskać w dowolnym banku – do wycofania środków z własnego konta. Może to być bank, klient, że jesteś bardzo dawno, albo ten sam bank wybrany do otwarcia konta na ten cel.

Jednak przeniesienie środków na rachunku nie odbywa się automatycznie – że akcja została wykonana, konieczne jest również, aby napisać oświadczenie i zgłosić się do organów lub JAF do wielofunkcyjnego centrum.

Zanim zdecydujesz się napisać oświadczenie, myślę – czy rodzina będzie zapisać te 20,000 s.? Oddzielnie szybko i cicho wydać, ale jako część całkowitej kwoty będzie bardzo przydatna.

Rodziny, które planują mieć drugie dziecko do końca 2016 roku, nie martw się. Nawet jeśli program zostanie przedłużony do 2017 roku, wniosek o kapitale rodzinnym weźmie jak zwykle dla wszystkich dzieci, pojawił się w trakcie programu.

load...