Florystyka dla początkujących: zasady bukietów i kompozycji stołowych

Kwiaciarnie – jest to jedna z odmian designu i sztuki i rzemiosła, które jest zawarte w tworzeniu kompozycji, collage, kwiaty, zdjęcia. Kompozycje kwiatowe – to twórcze i techniczne prace. Zazwyczaj celem projektanta jest wyrazem tematu lub pomysł, zdarzenia, używając tylko kwiatów i liści. Florystyka dla początkujących polega na tworzeniu prostych naturalnych bukietów i kolaże. Kwiaciarnie może stać się prawdziwym hobby dla fanów coś wspaniałego, ponieważ można tworzyć arcydzieła swoje ręce. Więc gdzie czego zacząć?

load...

Zawartość:

Kwiaciarstwo Podstawy sztuki

Najpierw trzeba zdecydować się na materiałach. Każdy kwiat ma swoje własne znaczenie. Aby obsługiwać przy użyciu różnych materiałów naturalnych, takich jak kwiaty, zioła, liście, jagody, kasztany, orzechy, itp Zastosowane materiały mogą być suche lub żywe.

Jeśli chcesz stworzyć bukiet prezent, należy pamiętać, że lojalność oznacza azalia, Gladiolus – stałość Calla – piękno i równowagę, Lotus – dobry stan zdrowia i szczęścia Orchid – kosmetyczny, piwonii – sławę i fortunę. Ponadto każda wartość odpowiada barwie. Czerwone kwiaty symbolizują pasję i miłość, ciemny róż – wdzięczność, biało – czystość i niewinność, fioletowa – przyjaźń, żółto – radość i dobrobyt. Ostatnio etykiety kwiat podano więcej uwagi. Dlatego, łącząc różne kolory, można wyrazić uczucia i wdzięczność.

load...

Przy sporządzaniu ikiebana bardzo ważne jest pojawienie się kolorów. Przy wyborze kwiatów, należy zwrócić uwagę na liściach. Powinno być zielone, bez brązowych plam. Pędy powinny wyglądać tak, jakby były niedawno wycięte z łóżka.

Główną zasadą w florystyka dla początkujących: więcej – nie znaczy lepiej. Jak sadzić, doświadczeni projektanci w swojej pracy nie używać więcej niż trzech kolorach. Kwiaty, w którym więcej niż cztery rodzaje kwiatów ułożone może wydawać się zbyt kolorowe, które psują ich wygląd.

Klasyfikacja typów kompozycji

Kwiaciarnie są 4 sposoby łączenia palety kolorów roślin. Pierwszy – zastosowanie podobnymi kolorami, drugi – połączenie kontrastowych kolorach, rozmieszczone względem siebie, trzecia – połączenie z innym kołem barw, czwarty – połączenie różnych odcieni jednego koloru.

Jasne i niezwykłe kompozycje wygląd kontrastujący. Aby stworzyć taki bukiet trzeba użyć „czyste” kolory. Można łączyć pomarańczowy Gerbera z niebieskich irysów, otrzymał optymistyczny utwór. Na romantyczną atmosferę, wybierz odcienie pościel, wybierając wyciszony: niebieskie kolory w połączeniu z miękkim różowy lub fioletowy żółto-brązowe. Eksperymentując, spróbuj zrobić bukiet kwiatów i ciemną jasny odcień.

Bukiet zdominowany jest przez konkretnego koloru. Jak sadzić, do harmonijnego kwiaciarnie kombinowane korzystać z wielu kolorów lub podobnych odcieniach. Ten bukiet mogą być wytwarzane w zakresie przejściowym tonów. Na przykład, jasne kolory tła kompozycji staje się ciemniejszy i ciemniejsze, a ciemne – ciemniejsze i jaśniejsze. Podczas tworzenia kompozycji nie można zwrócić uwagę tylko do koloru. Spróbować wybrać naturalnego materiału o odpowiednim rozmiarze i kształcie.

Formowanie ikiebana trzeba przygotować roślinę i przechowywać je w ten proces. Wprowadzenie kwiaty w wodzie należy odcinanie łodyg pod kątem. Usuń wszystkie liście i pędy, który znajduje się poniżej poziomu wody. Można użyć piankę florystyczną, która zapobiega rozwojowi bakterii Aby zachować świeżość kwiatów. Prawie wszystkie kwiaty cięte najlepiej przechowuje się w temperaturze 5 ° C. Mieczyk, storczyki, Anthuriums są dobrze zachowane w temperaturze 10 stopni. „Ożywić” niektórzy Withering kwiatów takich jak róża może być umieszczony na 2 godziny w zakładzie z kąpielą.

Oszałamiająca kompozycje z suszonych kwiatów

Bardzo ładne kompozycje wygląd suszonych kwiatów. Są trwałe i nie wymagają dużo opieki w przyszłości. Bukiet suszonych kwiatów może stworzyć drzewo lub w ozdobnym wazonie. Jednym z najważniejszych etapów w procesie wytwarzania bukietu – wybór odpowiednich barw i ich suszenie. Można wybrać wysokie róże, mieczyki. Jako uzupełnienie odpowiednich kwiatów liści eukaliptusa, kwiatu maku, krwawnika, suszonych liści paproci. Co do zasady, suszone kwiaty nie są bardzo jasne, więc można zrobić kolor roślin lub wykorzystywane jako dodatkowe ozdoby, takie jak pawich piór.

Najbardziej popularna kompozycja z suszonych kwiatów – to zwykły bukiet. Aby utworzyć odpowiednie suszone kwiaty, wazon, kamieni ozdobnych oraz wypełniacz. Dno wazonie wypełnione kwiatów piany. Jeśli nie jest dostępny, można użyć zwykłego montażu zatoki celofanu, co umożliwi ochronę wazy ściany. Odciąć łodygi kwiatów suszonych do żądanej długości. Makijaż bukiet należy począwszy od najwyższego kolorów, które tworzą kształt przyszłego składu. Skręć wazon, dodając do swoich naturalnych materiałów do wszystkich stron wyglądało harmonijny bukiet. Kamienie powinny być dodawane, jeśli to pożądane. W przezroczystym wazonie, a nie są tylko ozdobą, ale także uczynić go bardziej stabilnym. Gotowej kompozycji z suszonych kwiatów powinien być umieszczony z dala od okna, spadła do tak mało światła słonecznego, jak to możliwe.

Narzędzia dla przyszłej kwiaciarnia

Jeśli poważnie ponieść z projektowaniem materiałów kwiatowe, prawdopodobnie będziesz potrzebował narzędzi. Konieczna jest Floral pianka naprawić kolorów w kompozycji. Z szpilki kwiat można przymocować taśmę i mech w odpowiednim miejscu. Kwiatowy taśma jest potrzebne, aby ograniczyć otrzymała dodatkowe stabilność. Jest również możliwe, aby ukryć florystyczną przewodem, który jest podstawowy dla wielu zastosowań. Do cięcia drutów potrzebują cięcia drutu. Inne narzędzia można znaleźć w arsenale każdego ogrodnik i hodowca: nożyce ogrodowe, sekatory itp Nożyczki i cążki powinny być ostre kroić zawsze było gładkie. Jest to szczególnie ważne podczas pracy z gałązek drzewnych i kwiaty z grubej łodydze.

Doświadczeni floryści często wykorzystują pistolet kleju i kije. Z tych dostosowania mogą być mocowane w naczyniu pianki. Pistolet można stosować do wytwarzania kompozycji z suszonych kwiatów i kwiaty sztuczne.

Trendy i style florystyka

Europejczycy są trzy obszary florystyka: Kształt nieliniową, wegetatywnych i dekoracyjne. Taka klasyfikacja zatwierdzona Gregor Lersh i Daniel Ost. Peter Asman vylelil 4 obszary florystyka. Oprócz tych trzech wersjach była inna – równoległe. Tendencja ta została przeniesiona do kategorii położenie roślinnych linii materialnych. Obecnie szczególnie popularne florystyka twórczy. Obszar ten charakteryzuje się oryginalnością formy, elegancji i oryginalności.

1. Kompozycje wykonane w stylu liniowym, bardzo łatwy do nauczenia. Wszystkie materiały roślinne są stosowane raczej oszczędnie. Każdy ważny element, a także wykorzystanie przestrzeni jest ważnym czasem pomiędzy materiałami. Osobliwością masywny styl w swoim układzie. Te trójwymiarowe kształty z miękkimi przejściami. Kwiaciarnia sprawia centralną część bukietu, a następnie stopniowo wypełnia kontury aranżacji. Kompozycje wykonane w mieszanym stylu układania kwiatów, jest bardzo zróżnicowany. Są daleko od ustalonych reguł układzie liniowym, masywne lub masywne liniowa stylu. Najprawdopodobniej one harmonijnie połączyć wszystkie style.

Kwiaciarstwo – ekscytujące doświadczenie, które przyniesie wiele przyjemnych chwil. Wyprodukowanie kompozycji z kwiatów, gałązek i liści stajesz się bliżej natury. Badanie układania kwiatów, jako element projektu, nie tylko daje możliwość poznania nowych funkcji, a nawet przerodzić się w prawdziwej profesji.

Warsztaty wideo, aby ułatwić początkującym

load...