Drażliwość podczas ciąży. Feelin – zabić!

Zawartość:

Kaprysy i wahania nastroju kobiet w ciąży – to częste zjawisko i absolutnie nie dziwi. Ale co ciekawe – nie stanie, niektóre kobiety! Naturalnie, powstaje pytanie, dlaczego nie ma drażliwość podczas ciąży i czy można sobie z tym poradzić. To, co będziemy mówić dzisiaj.

load...

Jak to się dzieje?

Kobiety w ciąży często zmienia nastrój, są dziwne wybuchy gniewu, które dotykają najbardziej bliskie i tubylców – mąż. Mąż, martwiąc się o jego ukochana, wszystkie ciosy cierpliwie, z nadzieją, że jutro będzie lepiej. Ale następnego dnia wszystko się znowu powtórzyć w normalnej kolejności. Pierwszy krzyk i histerię, a potem łzy i winy. I jakby kobieta w ciąży nie stara się kontrolować siebie, na to okazuje źle.

A co jest najbardziej interesujące! Najczęściej kobiety w ciąży nie zmienia swojego zachowania w pracy. Czasami nawet przeciwnie – staje się coraz bardziej zrównoważony i spokojny. Ale warto wrócić do domu, a każdy drobiazg może przynieść ją z siebie. Niektórzy zaczynają obwiniać drugą dywanik w swoim złym stanem zdrowia, co jest nieprzyjemne odczucia, zmiany kształtu. Psychologowie uważają, że w ten sposób przyszła mama stara się przyciągnąć uwagę i pokazać mężowi, jak bardzo i jak wielka odpowiedzialność położył na ramionach podczas tych miesięcy. I w większości przypadków dzieje się to na poziomie podświadomości, a kobieta sama nie rozumie, dlaczego zachowuje.

Czynnik psychologiczny

Więc jak można zabezpieczyć się przed drażliwość podczas ciąży? I jak sobie z tym poradzić, jeśli nadal nie udało się uniknąć tego problemu? Po pierwsze, należy rozważyć psychologiczny aspekt tego problemu. Psychologowie oferują kilka prostych, ale skutecznych wskazówek.

load...
  • Nie mów!

Po pierwsze, nauka o ciąży, to nie jest konieczne, aby dzielić się dobrą nowiną z każdego rzędu. Oczywiście, chęć dzielenia się radością ze światem zupełnie naturalnie. Ale nie spiesz się – może to spowodować całą falę negatywnych! Przypuśćmy, że jeden z twoich krewnych lub znajomych uwierzyć, że nie są gotowe do macierzyństwa. Oczywiście, są różne sposoby próbują odwieść go od tego „złego przedsięwzięcia.” Oczywiście, takie „dobre rady” nie może jednak powodować cię do gniewu i żalu, a zatem stresu psychicznego!

Ale jeśli sytuacja jest na odwrót? To także zdarza się bardzo często. Wszystko jest tak zadowolony, że temat ten staje się podstawą dla wszystkich połączeń. Troska babka, matka i dziewczyna, próbując przygotować się do wszystkich nadchodzących trudności i problemów, daje tak wiele informacji, z których wiele nadal nie trzeba, że ​​spokój jest bardzo trudne do utrzymania.

I, niestety, nie zawsze ta informacja jest pozytywna. W większości przypadków te historie – zwykłe „opowieści grozy” o różnych powikłań i patologii, które teraz są zupełnie niepotrzebne i powodują negatywne emocje w tobie i niepotrzebnych obaw. I mają kobiety w ciąży jest już brakuje.

Oczywiście, przez długi czas, aby ukryć ciążę jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces – prędzej czy później brzuszek „da” swoją ciekawą pozycję. Ale nawet to nie jest konieczne, aby utrzymać liczne rozmowy o swojej ciąży. A przede wszystkim nie jest to konieczne, aby umożliwić cię przestraszyć. Nawet przy najlepszych intencjach!

  • Porady dla krewnych matki oczekującej

Wiele zależy od bliskich – męża, rodziców-in-law. Na poziomie nieświadomości, przyszła mama zawsze czuje się troskę o swojego dziecka, nawet jeśli ciąża jest idealny. Więc nie zapomnij przypomnieć kobietę, że wszystko jest w porządku i nic się nie dzieje. Po tym wszystkim, poczucie spokoju i bezpieczeństwa zapobiega przyszłej matki nerwicy i histerię.

Czasami jest inna sytuacja, kiedy kobieta chce być w centrum uwagi i że cały świat kręci się wokół niej. Ciąża własny jest pozycjonowany jako twardą choroby płynącej, zmuszając innych do natychmiastowego reagowania na najmniejsze zachcianki. A kiedy nie ma wystarczającej, według nich, ilość uwagi do wściekłości i oburzenia.

Psychologowie twierdzą, że najczęściej to zachowanie jest nieodłącznym konserwatywny, nie realizować się w życiu kobiet z niską samooceną. W ten sposób starają się czuć jego znaczenie i kochać ludzi wokół nich, przynajmniej te dziewięć miesięcy. I robią to ze szczególnym zapałem. I można ich winić za takie zachowanie.

Ponadto – kobieta podświadomie chce ciąża była zarówno trudne, jak to możliwe. Ona nie był masochistą – ona po prostu chce wprowadzić w innych tyle sympatii, jak to możliwe. I, w konsekwencji, zaczyna naprawdę wierzyć w ich często daleko idących problemów. A biorąc pod uwagę, że ciało kobiety w czasie ciąży jest całkowicie przebudowany i stają się bardziej wrażliwe na tle emocjonalnym, ciąża przebiega z różnych powikłań.

Ale czasami można oglądać inny, bardzo smutny obraz – inni nie dają żadnych ustępstw wobec kobiety w ciąży, niezależnie od jej położenia. I uwaga – nie jest to zaskakujące, ale w większości przypadków nie zachowuje mężów! Pokornie i wytrwale znosić wszelkie dziwactwa i kaprysy przyszłych matek. A powyżej linii postępowania nieodłącznym starszego pokolenia kobiet – głównie teściowa.

Po tym wszystkim, dają narodziny podczas przegrupowania i kryzysów, podczas których ani pomocy i wsparcia nie może mówić. I ich córka szczerze przykry stan. Szczególnie jeśli związek z córką nie są tak gładkie. W tym przypadku, mąż powinien nie tylko spokojnie znosić okresowe załamania nerwowe (co na pewno się w tej sytuacji), ale również pokazać tyle taktu, aby chronić swoją dziewczynę z „opiekuńcze” rodziny.

Czynniki fizjologiczne

Przez dziewięć miesięcy ciąży kobieta zmienia się nie tylko wygląd. Ponadto istnieją poważne zmiany fizjologiczne i hormonalne. Który z kolei bezpośrednio wpływa na nastrój matki oczekującej – ona przeżywa najsilniejszy podrażnienie, bezprzyczynową radość, jeśli nie płakać bez powodu, zaczyna się bez powodu.

  • Zmiany hormonalne

Chyba dawno już nie jest tajemnicą, że wszelkie zmiany hormonalne nieuchronnie prowadzi do niestabilności emocjonalnej i drażliwość – i to jest to, co dzieje się w czasie ciąży. Coraz częściej jak drażliwość obserwowane w pierwszym trymestrze ciąży oraz w tygodniach przed porodem. Z tego stanu jest prawie niemożliwe do zrobienia, więc to powinno być łatwe do zniesienia.

  • Stan fizyczny matki oczekującej

Nie można lekceważyć faktu, że kobiety w ciąży zyskuje dużo kilogramów, jest często ból pleców, opuchnięte nogi, rozwijanie hemoroidy. Ona jest trudno chodzić, siedzieć, leżeć. Nawet wstanie z łóżka – cały problem, nie wspominając o tym, aby zapiąć buty lub myć podłogi. Ale mimo to, w czasie ciąży, kobieta musi pracować, robić prace domowe w domu, dbać o gospodarstwo domowe. A biedna kobieta kręci się cały dzień, jak wiewiórka w kole. A następnie drugiego, i zastanawia, dlaczego złość tak często? Ważne jest, że otaczający byli w pełni świadomi tego, jak trudne jest to konieczne w tym czasie. Wszelkie, nawet najmniejsza pomoc kobiecie w czasie ciąży jest po prostu bezcenne.

Nie spiesz rzeczy

Większość mężczyzn z wielką nadzieję na długo oczekiwany moment pojawienia się okruchów do światła. A to oznacza – oni naiwnie polagayut- powrócić byłą żonę: delikatne, miękkie i symetryczne, jak poprzednio. Pamiętaj, że ta „bestia”, jak depresji poporodowej, nikt nie został uchylony. Straszny? Cóż, nikt nie obiecywał, że będzie łatwo!

load...