Dokonywanie przedszkole z ich rąk: Kreatywność bez ograniczeń!

Zawartość:

Dokonywanie grup przedszkolnych – jest częścią pracy edukacyjnej. Po tym wszystkim, w którym atmosfera, a dzieci będą spędzać czas środowisko zależy od ich ogólnego stanu emocjonalnego. A nauczyciele i szef DOW zdają sobie sprawę, że najpierw trzeba starannie wybrać grupy mebli. Wnętrze powinno być nie tylko piękny i nowoczesny, ale również, aby spełnić wszystkie wymagania przepisów sanitarnych.

load...
  • Meble powinny być lekkie, wykonane z materiałów, które są łatwo odkaża się przy użyciu środków dezynfekujących;
  • Wszystkie elementy muszą mieć bezpieczne dopasowanie;
  • Brak ostrych krawędzi i wystających śrub – z których wszystkie mogą spowodować obrażenia.

W każdym razie wyciągnąć specjalnych dokumentów, które przepisują jakiego materiału powinny być wykonane meble do przedszkola. Ponadto podjęta oparcia krzeseł dla różnych grup wiekowych, wysokość nóg i szerokości siedziska.

Oczywiście, finansowanie wszystkich instytucjach przedszkolnych powinny pochodzić z budżetów federalnych i lokalnych. Jednak przyznane pieniądze nie zawsze wystarcza do różnych małych rzeczy, które odgrywają ważną rolę w tworzeniu pokój dla dzieci.

Dlatego każdy wychowawca stara się zorganizować grupę przedszkola własnymi rękami i doprowadzić to dzieło do dzieci. Podczas tych zajęć dzieci uczą się, jak aplikacje i małych rzemiosła, łączenie kolorów i materiałów do rozpoznania. Na ogół robi ciekawą i pożyteczną pracę.

Plac zabaw dla przedszkola

Zawartość żłobek przedszkole jest dość trudne. Po tym wszystkim, nie będą bardzo małe dzieci, które właśnie „zabrane” z matką. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby wychowawca dzieci mogły uciec. Najlepszym rozwiązaniem w konstrukcji takich grup będzie rysunek wzoru na ścianie.

load...

Obraz ma być duży i jasny. Na przykład pociąg z dużymi oczami, motyli i gąsienic, jasnych kwiatów i trawy, bohaterów bajek. Jest użyta jedynie barwniki graficznych, które nie emitują szkodliwych substancji w powietrzu. Po tym wszystkim, dbanie o zdrowie dzieci jest na pierwszym miejscu!

Biorąc pod uwagę, że dzieci nie są w stanie zagrać wymagających projektantów i nowoczesnych zabawek elektronicznych, konieczne jest dla nich wymyślić inne działania. Zabawki można szyć swoje ręce, na przykład – dużo słońca, lalki, a nawet maty do gry w bajkach.

I rozwoju umiejętności motorycznych palców mogą specjalnych „Warcaby”. Nie ma potrzeby kupowania drogich materiałów – stosować zwykłe plastikowe osłony z butelek PET, a napisy na nich, można po prostu zamalować lakier do paznokci.

W celu uczynienia czegoś więcej objętości (na przykład, dom dla lalek do maszyn lub garażu), należy użyć materiałów budowlanych płyt kartonowo-gipsowych. Ale, oczywiście, bez pomocy rodziców nie można zrobić. I nie zapomnij, aby wydać część wiadomości, które zostaną opublikowane wszystkie osiągnięcia dzieci i wykazywały ich rzemiosła. Obszar ten nie jest przydatny tylko dla nauczycieli, ale również dla rodziców, którzy chcą, aby zawsze być informowany o wydarzeniach mających miejsce w grupie.

Ogólnie rzecz biorąc, projekt grupy przedszkola nie potrzeba wiele. Najważniejsze jest to, aby pokazać trochę wyobraźni, aby zatrudnić rodziców i możliwości dla wszystkich dzieci.

Tworzymy grupę dla starszych dzieci

Grupy dekoracji dla dzieci starszych – praca bardziej interesujące i ekscytujące. Po tym wszystkim, chłopcy mogą już brać bezpośredni udział. Zachęcić ich, aby kolorowe aplikacje na ścianach, szyć swoje ręce zabawek z ulubionych kreskówek, a nawet stworzyć prawdziwy teatr lalek, gdzie konwencjonalne rękawice, Potholder mogą odgrywać rolę dowolnego fantastyczny charakter.

Niech uczniowie Papieża ręce wzniesione solidną ekran, a faceci otynkowany jej jasny papier, rysować okna i drzwi. Moms mogą zrobić zabawki dla spektakli. I niech dzieci będą zarobić trochę dodatkowych szczegółów do opowieści: Baba Jaga miotła, trzymać się starego człowieka Borovichka kapelusz dla magicznego gnoma.

Preschool dzieciaki umiłował pomysł zestaw w przedszkolu lub mały miniaturowego okrętu rakietowego, jest to świetne miejsce do gry fantazji! Produkowane wyroby z tej samej płyty gipsowo-kartonowej, wówczas każdy szczegół jest starannie rejestrowane (z pomocą matek i ojców) w odpowiednim miejscu. I gotowe do malowania farbą na budowę lub klejone rysunki wykonane przez dzieci.

Jeśli projekt grupy zakłada pewną określony kierunek, konieczne jest, aby wybrać odpowiednie dekoracje. Na przykład, grupa o nazwie „Rocket”, „Sun” i „Dzwon”. Więc sprawiają, że postać chcesz: Zorganizuj miejsce dla rodziców w formie garnitur wiszą kiście dzwonów papieru na ścianach pokoju, „osiadł” Słońce na suficie, ścianach i zasłony grupy.

Świąteczna dekoracja grupa

A w oczekiwaniu na rejestrację miejscu święto będzie jeszcze więcej zabawy!

  • Na Nowy Rok

Niech dzieci zrobić własnymi rękami śniegu, latarnie, girlandy – w przedszkolu bez takich ozdób nie może zrobić. Ponadto, można ozdobić malowidła ścienne przedstawiające Santa Claus. I od starych przędzy (nici) z wytworzeniem śmieszne bałwana i umieścić w narożach grupy;

  • Do upadku piłki

Malowane i rzeźbione liście dzieci mogą przenieść się na ścianach i powiesić na kurtynie. Prezenty od natury i rzemiosła sfabrykować zielnik – to oryginalna grupa projektowa zachwyci rodziców i samych dzieci;

  • Na progu wiosny?

Przydatne aplikacje i jasne sztuczne gałęzie z pąków i liści młodych. Poproś dzieci, aby zabrać do domu nasiona cebuli, pietruszka i inne warzywa. Jednak je sadzić w doniczkach i ustawić na parapecie. Będziesz mieć mini-ogród! Pamiętaj, aby rozłożyć obowiązki między dziećmi: trzeba wiedzieć, kiedy jest jego kolej, aby dbać o sadzonki.

Dla różnych grup wiekowych (w małych ogrodach jest praktykowany), konieczne jest sporządzenie pokoju, więc to było interesujące dla wszystkich – może wymagać zagospodarowania przestrzennego. Dla kreatywności dzieci nie zna granic. Najważniejsze jest to, aby być w stanie zainteresować dzieci, upewnij się, że z radością powitał o każdej porze roku i znaleźć coś dla siebie.

Jak zarezerwować punkt na placu zabaw

Przedszkole dekoracja obejmuje nie tylko grup dekoracji – konieczność dbania o stan obszarze ogrodnictwa. Dzieci spędzają dużo czasu na ulicy, więc elementy gry edukacyjne powinny być obecne również tutaj. Nie dość huśtawki i piaskownice? Pilnie zaangażować rodziców, zwłaszcza ojców. Po tym wszystkim, ich dzieci byłyby w tym miejscu, co oznacza, że ​​będą one pomóc zrealizować poczętych pomysły.

Również ulica luz obszar w przedszkolu ustanawia wesoły kwietniki: biedronki z basenów, krzesła malowanego penechki, figury z piasku. Wszystko to można zrobić ręcznie, zatrudniania dzieci. Niektóre z matek wiedzieć, jak piękny rysunek? Tak, nadszedł czas, aby włączyć nudnych ścian altanie w bajecznym mieście. I niech dzieci będą tworzyć kolorowe pudełka z kolorowego papieru – część dekoracji do gustu każdego z nas.

Pamiętaj, że rejestracja grup przedszkolnych (a także gruntów pod gier na świeżym powietrzu) ​​należy wnieść w dobrym nastroju, bo nie ma nic piękniejszego niż radość na twarzy dziecka uczestniczącego w tej twórczej „hańba!”

load...