Diety na owrzodzenie żołądka, a zwłaszcza do leczenia chorób

Krwawienie wrzodowa – wrzodowa zaostrzenie. Objawia powikłaniem krwi wewnątrz upływie żołądka. Krwawiące naczynia włosowate i pojawiają się z różnych powodów od stresu do zaburzeń odżywiania. Przejawia się choroby ogólnoustrojowe zaburzenia hemodynamiczne, wymioty z fusów kawy, smoliste stolce. Aby zidentyfikować choroby przed pojawieniem się ostrych objawów, można użyć Ezofagoduodendoskopia. W początkowym etapie we krwi może być zatrzymany w zachowawcze. W większości przypadków, operacja nie jest izbezhat.Oglavlenie:

load...

Odniesienia

Krwawienie wrzodowa – częstą chorobą. Mimo ciągłego doskonalenia metod wczesnej diagnozy, metod hemostazy medycznej i endoskopowej, odsetek zgonów z powodu krwawienia z żołądka nie spadnie. Czasie leczenia u lekarza może uchronić Cię przed powikłaniami choroby i zatrzymać w czasie. Należy zwrócić uwagę na przyczyny i objawy choroby.

Krwawienie wrzodowa – wrzodowa zaostrzenie

Przyczyny choroby wrzodowej krwawienia

Przyczyną wrzodziejące krwawienia może być obecność u pacjenta problemów z układem krążenia, wrzody i wady, które rozwijają się po zastosowaniu glikokortykosteroidów. W obszarze ubytku postępuje zapalnej, zaburzenia niszczące procesy krzepnięcia krwi w naczyniach włosowatych. Krwawienie może Vienna blisko tętnicy arrozirovannoy, samej tętnicy lub małych statków.

load...

Krwawienie może powodować chemiczne lub mechaniczne uszkodzenie ściany żołądka. Dlatego dieta krwawienie z wrzodu żołądka należy bezwarunkowo przestrzegać. Istotne powody to stres fizyczny i psycho-emocjonalne huśtawki, hipowitaminozy, zakrzepowo-zatorowych i neurotroficzne zmiany chorobowe ściany żołądka.

Ciężki stan pacjentów jest z powodu utraty krwi. Podczas gdy człowiek traci do 15% krwi, organizm zwraca same straty. Jeśli stracisz więcej niż 15%, ciało zaczyna się skurcz naczyń krwionośnych. Zwiększona częstość akcji serca, zaburzenia mikrokrążenia i układ krwionośny. Cierpi z mózgu, nerek i wątroby. Wielu narządów zaczynają pęcznieć, prowadzące do zawału mięśnia sercowego i wstrząsu hipowolemicznego.

Aby nie doprowadzić sobie bogactwo zawału serca, trzeba znać objawy krwawienia z wrzodu

Objawy i diagnoza

Aby nie doprowadzić sobie bogactwo serca, trzeba znać objawy choroby. Krwawienie objawy choroby wrzodowej żołądka przejawia różne – wszystko zależy od ilości utraconej krwi i czasu trwania krwawienia. Ukryty owrzodzenie krwawienie objawia się zawrotami głowy, ogólne osłabienie i bladej cerze. Pod wpływem wrzodów żołądka z krwi okazuje jasnobrązowy kolor i powoduje wymioty z domieszką „kawy z mlekiem”.

Jeżeli wystąpi krwawienie przełomowe hematemesis. Wymiotować ciemny kolor „fusy”. Masywne krwawienie może spowodować wymioty purpura ze skrzepami.

„Smoliste” stolce są zawsze oznaką krwawienia. Kiedy mały stołek utrata krwi może być normalne konsystencja, ale pomalowane na ciemny kolor jest nienaturalny.

Górna endoskopii jest obowiązkowe

Metoda diagnostyczna. Przed krwawienie, ból w żołądku, pragnienie, suchość w jamie ustnej, suchość skóry, ból podczas badania palpacyjnego. Przy wystąpieniu objawów krwotocznych znikają. Utrata 5% krwi krążącej na samopoczucie prawie żadnego wpływu. Niewiele przyspiesza tętno. Deficyt w wysokości 15% krwi powoduje ospałość i zmęczenie, omdlenia i możliwie niskie ciśnienie krwi. Utrata 30% krwi, pacjent zapada w ciężkim stanie: ciśnienie krwi spada poniżej 60, bladość skóry, puls nitkowaty i częste. Utrata więcej niż 30% krwi prowadzi do naruszenia świadomości nie jest impuls, ciśnienie spada do poziomu krytycznego.

Wczesna diagnoza choroby umożliwia zatrzymanie krwawienia. Oznaczanie obecności tej choroby zależy od dokładności skarg pacjenta i szczegółowej analizy historii gastroenterologa. Jeśli podejrzewasz, że krwawienie z wrzodu endoskopia diagnostyczna jest wykonywana. Górna endoskopii jest obowiązkowe Metoda krwawienie diagnozy. Procedura pozwala odróżnić od innych przyczyn, wrzodów żołądka, krwawienia. EGD jest przeciwwskazane agonalnym stanu pacjenta, jeśli wyniki tych badań można nie wpływają na przebieg choroby.

Leczenie choroby

Jeśli podejrzewasz, że krwawienie z wrzodu pacjent powinien być natychmiast hospitalizowany. Badanie w warunkach ambulatoryjnych nie jest dopuszczalne. Przed zatrzymaniem krwawienie jest przypisany pełen głodu i ścisłego leżenia w łóżku. Dieta żywności dozwolone jest wyłącznie po przeprowadzeniu pełnej analizy i konserwatywnej hemostazy.

0. Hemostazy endoskopowej bardziej skuteczne niż konserwatywnego

Terapeutyczne Dla

Konserwatywna hemostazy obejmuje ustne kwas aminokapronowy, atropinę, chlorek wapnia, vikasola, fibrynogen. Jest obowiązkowe transfuzji osocza i produkty krwiopochodne. Takie leczenie krwawiącego wrzodu żołądka jest przypisany do grupy wysokiego ryzyka pacjentów z chorobami współistniejącymi (podeszły wiek), jak i średnio- i łagodnego krwawienia.

Endoskopowa hemostazy bardziej skuteczne. W zależności od stopnia choroby wyznaczonego cieplnej, wtrysk hemostazy mechanicznej lub metody hemostatycznych. Termiczne metody obejmują częstotliwości radiowej, laser i koagulacji argonowej plazmowy, elektrokoagulacji, sondę termiczną. Metoda mechaniczna krwawienia żołądkowo zatrzymuje przycięcie lub ligacji naczynia krwionośne. Wtrysk hemostazy obejmuje miejscowe podawanie novotel, sclerosants adrenaliny i soli fizjologicznej. Gdy krew zostaje zatrzymana metody hemostazy przez wprowadzenie do biologicznego kleju lub wrzód hemostatyki proszku.

Leczenie wrzodów żołądka, krwawienia wymaga interwencji chirurgicznej ostrym krwawieniem w połączeniu z innymi komplikacjami choroby (odźwiernikowo-dwunastniczym zwężenia, penetracja). Powtarzające się krwawienie podczas leczenia zachowawczego wskazują również na potrzebę operacji. Wybór pracy zależy od charakterystyki wrzodów. Wykonaj resekcję wrzód żołądka lub wziąć w naczyniach przyszyte – rozwiązuje się z lekarzem.

5. Przed zatrzymanie krwawienia przypisany jest pełne głodu i ścisłego trybu łóżko

Dieta dla krwawiącego wrzodu żołądka

Po zatrzymaniu krwawienia może mieć trochę. Lekarze zalecają dietę Meylengrahta. Zasady tej diety są małe porcje i częste posiłki. W pierwszych dniach kaszy i zupy trzeba szlifować na puree. Jest bezpieczny do spożycia konserwy żywność dla niemowląt.

Lista dopuszczonych produktów dość zróżnicowane. Można mieć

 • Nabiału w postaci czystej (śmietana, mleko, masło);
 • Mleka

 • I galaretki owocowe;
 • Galaretki

 • I puddingi;
 • Płatki z mlekiem (z wyjątkiem proso);
 • Pasztety mięsne i soufflés;
 • Pieczone jabłka (wytarty);
 • śluzowych zup z oliwek;
 • Warzywa gotowane;
 • Wysuszonego białego chleba;
 • Dania

 • Jaj dla pary (gotowany, jajecznica, gotowane miękko);
 • Tłuszcze

 • Roślinne.

1. Po zatrzymaniu krwawienia, lekarze zalecają

Dieta Meylengrahta. Zabronione produkty to wszystko, co podrażnia błonę śluzową żołądka. Są to produkty:

 • Tłustych mięs i ryb;
 • Ochrony lli_1; Kiełbasa

 • (dowolny); buliony
 • Lli_1;

  Alkoholu lli_1;

 • Solone i wędzone żywności;
 • Gorące sosy; pomidory
 • Lli_1; Grzyby

  Lli_1;

  Przyprawy

 • I soli;
 • Czarnego chleba;
 • Lodów;
 • Jam;
 • świeże owoce i warzywa.

Z wszystkich zakazów dieta powinna być pożywne i nasycić organizmowi odpowiedniej ilości witamin. Osoba potrzebuje siły do ​​walki z chorobą. Ale lepiej jest zapobiegać chorobom, takich jak krwawienie z wrzodu żołądka. Monitoruj swoje zdrowie i nie marnuj go na złych nawyków.

load...