Dbamy o bezpieczeństwo swojego dziecka

Raz zaczyna chodzić i poruszać się swobodnie po domu dziecka, trzymał się wymyka z „all-seeing” oko. W tych chwilach dziecko na każdym kroku czyhają różne niebezpieczeństwa. Wysłuchawszy naszych porad, będzie można uniknąć przypadkowego zranienia do niespokojny domowymi.

load...
  1. Urządzeń elektrycznych. W pokoju dzieci nie powinny być uszkodzone gniazda i otwarte okablowanie. Wszystkie wyloty muszą być zamknięte zatyczkami i grzejniki – lub specjalnych płyt, lub innej bariery. Swobodny dostęp do nagrzewnicy elektrycznej powinny być ograniczone. Nie zostawiaj dziecka bez opieki w pomieszczeniu, w którym pracują urządzenia elektryczne: telewizor, żelazko, komputer lub piecykiem elektrycznym.
  2. Dostępnej powierzchni. Usuń wszystkie dostępne powierzchnie z ciężkich i kruchych przedmiotów. Nie zostawiaj na stole sztućce i naczynia, a zwłaszcza noże i widelce. Dopóki dziecko jest starsze, lepiej jest użyć naczynia nietłukące.
  3. Kuchnia. W kuchni domowej jest to najbardziej traumatyczne miejsce. Dzieci po prostu jak magnes przyciąga wszystkich niebezpiecznych przedmiotów. Nie pozwól dziecku zapaloną pieca podczas gotowania żywności. Nie należy umieszczać żadnych przedmiotów na krawędzi stołu gorące garnki, patelnie i czajnik. Dostarczają szafki kuchenne drzwi ze specjalnymi zatrzaskami. Oczyść obszar poza zasięgiem wszystkie pojemniki z substancjami żrącymi. Kiedy w kuchni nikogo dorosłego, drzwi do pomieszczenia muszą być zamknięte, to lepiej, aby zablokować.
  4. Łazienka i WC. Co najmniej bezpiecznym miejscu w domu jest łazienka. Dlatego, jak drzwi do łazienki i toalety powinny być trzymane zamknięte na dziecko nie mogło przypadkowo zamknąć się w środku. Oczyścić z dala wszystkie kosmetyki i przybory toaletowe.
  5. Apteczka. W żadnym wypadku nie należy pozostawiać w widocznym miejscu lekach, nawet tych, którzy przyjmują codziennie.
  6. Rośliny doniczkowe. Nie pozwalaj dziecku nawet dotknąć pokój i ogród roślin, a nawet więcej, biorąc je do buzi.
  7. Zwierzęta. Dom, w którym dziecko powinno być nie zwierzęta. Spróbuj tymczasowo przymocować psa w dobre ręce, aż dziecko dorośnie i nie staje się niezależna. Po tym wszystkim, zwierzęta są często źródłem wszelkiego rodzaju infekcje, a czasem jest tak zazdrosny.
  8. Czyszczeniem. Pył – źródło mikroorganizmów chorobotwórczych i różne alergeny. Dlatego mokro i czyszczenie mebli tapicerowanych, ścian, dywanów, a nawet wypchane zabawki powinny być wykonywane codziennie.

load...