Czyste skóry w ciąży: pozbycie się trądziku

Zawartość:

Ciąża, poród, nowe życie – to wszystko jest uzasadniony pod względem charakteru i procesów fizjologicznych człowieka. Jednak, że ciąża jest udany, przyszła matka musi czasami pokazują cuda cierpliwości, wytrwałości i rozwiązać wiele problemów w czasie ciąży. Obrzęk stóp, ciągle bóle kręgosłupa, choroby rano, zmiana zachowań żywieniowych i smaków, które często mogą być nawet szokujące – Wszystkie stałymi towarzyszami każdej kobiety w ciąży. I nauczyć się radzić sobie z tym, niestety, nie zawsze jest łatwe.

load...

Jednakże powyższe nie jest cała lista problemów, a każda z płci w trakcie ciąży może uzupełnić go na podstawie własnych cech fizjologicznych. Na przykład, trądzik w czasie ciąży – to kolejny wspólny problem. Pomimo faktu, że każda kobieta ma na sobie serce dziecka, już szczególnie w porządku, to nie wyklucza prawdopodobieństwo wystąpienia trądziku lub trądziku, który, niestety, zdarza się dość często w ciążę.

Ale jeśli ten sam los w już trudnym okresie ciąży nowego życia, starają się uspokoić i trzeźwo ocenić sytuację. Na pewno zmieni się skóry, można znaleźć logiczne wyjaśnienie lekarza. Teraz skupimy się na najczęstszych przyczyn trądzik i trądzik w czasie ciąży.

Powrót do spisu treści

Wymagania trądziku

Od dzieciństwa, muszę powiedzieć, moja matka i babka zaszczepił w nas miłość do przekonania, legend i przesądów. W rezultacie już w dorosły ktoś życie zidentyfikowane w swoim życiu miejsce na przesądach, a inni na stałe zrzekli się ich wątpliwą pomoc.

load...

Tak więc, jeśli należą do pierwszej grupy ludzi nie myśli istnieć bez przesądów, prawdopodobnie słyszałeś o opinię bezczynności, że trądzik w czasie ciąży mogą wskazywać na płeć dziecka. Mówiąc bardziej szczegółowo, wysypka na skórze matki oczekującej powiedzieć, że ona jest dziewczyną, ponieważ uważa się, że to tak jakby bierze piękno matki. Wierzcie lub nie przesąd, w przypadku każdej kobiety indywidualnie, ale w takich sprawach lepiej jest zaufać sprawdzone fakty z oficjalnej medycyny.

Idąc od przekonania do poważnych źródeł, należy stwierdzić, że większość ekspertów w tej materii mają wspólną opinię na temat wysypka na skórze skierowaną kobiet w ciąży. Podstawowym założeniem ich występowania jest uważany hormonalnym przypływ, który występuje u kobiet w okresie ciąży.

Eksperci od dawna stwierdzono, że podczas ciąży hormony dosłownie każda kobieta może obrócić do góry nogami (innymi słowy, jest on bardzo aktywnymi zmianami). I minusy tej sytuacji jest to, że skutki takiego niekontrolowanego zachowania hormonów jest trudna do przewidzenia i ostrzec, jeśli będą one miały negatywny charakter. To dlatego mogą pojawić się trądzik i inne zmiany na ciele i nagle sobie jest dość trudne z nich.

Powrót do spisu treści

Jak działa mechanizm hormonalny wzrostem?

Wiadomym jest, że hormony w organizmie człowieka odpowiedzialnego za wiele procesów życiowych, a ze względu na gwałtowny i niekontrolowany przepięciami mogą powodować zarówno odzysk i pewne kłopoty. Tak, tylko w czasie ciąży w organizmie kobiety zaczyna wytwarzać hormony szczególne w celu zapewnienia zdrowego rozrodczym. Fizjologicznie jest to całkiem zrozumiałe, fakt, na podstawie niepoprawnego poczucia samozachowawczy (w tym przypadku poczucie niepokoju matki o dziecko).

I, być może, że nie występują żadne istotne zmiany, jeśli w tym samym czasie, koncentracja miałaby zwykłe hormony nie zmieniła się przyszła matka jest produkowany przez narządów dokrewnych. W skrócie, pojawienie się nowych hormonów w wysokości zwiększonej aktywności stary tylko przyczynia się do tzw hormonalne przepięciami. Zjawisko to, z kolei, powoduje pojawienie się trądziku na ciele kobiety ciężarnej.

Jednak takie zmiany hormonalne – to zupełnie naturalny proces, który jest uruchamiany automatycznie w organizmie którejkolwiek z płci pięknej, noszenie płodu serce. I do uwalniania hormonów w takich dużych ilościach są gruczołów dokrewnych, w tym korpusie tarczycy, przysadki, nadnerczy i gonad.

Każda ze zmian endokrynnych w okresie ciąży. Tak więc, przysadki wzrost wielkości około 2-3 razy, zwiększa swoją objętość i tarczycy (chociaż nie jest to konieczne, aby takie zmiany i będą występować w każdym ciąży, ponieważ organizm człowieka jest różne). W tym przypadku, wszystkie gruczoły są odpowiedzialne za syntezę i wydzielanie różnych hormonów, które w agregacie i prowokuje je powitalny, a następnie rejestrowane jako trądzik i inne objawy.

Powrót do spisu treści

Progesteron – główną przyczyną trądziku

Mając do czynienia z faktem, że problem wysypki na skórze kobiet w ciąży jest hormonalne w naturze, należy zdecydować, co dokładnie hormony w dużej mierze za tymi szkodliwymi skutkami. Większość ekspertów zgadza się, że winę w tym przypadku może być tylko hormon an_3. Z reguły, im wyższy poziom kobiecego ciała, tym bardziej, że można „posypać” potem.

Jaki jest mechanizm działania, w wyniku czego w pryszcze podczas ciąży? Progesteron stymuluje gromadzenie substancji odżywczych niezbędnych dla prawidłowego rozwoju płodu i przebieg pracy (ponieważ jest główną funkcją tego hormonu). Ale faktem jest, że wszystkie te składniki mają tendencję do gromadzenia się w postaci podskórnej tkanki tłuszczowej, która staje się główną przesłanką wysypki podczas ciąży. Powrót do spisu treści

Zaskórniki, pryszcze i trądzik – jest jakaś różnica?

Jak wcześniej wspomniano, przypływ hormonów w organizmie kobiety ciężarnej może być bardzo aktywny i może prowadzić do różnego rodzaju konsekwencje. Tak, wynik może być kilka trądzik gdziekolwiek na brodzie, a może pojawić się wysypka lub cały trądzik, niekontrolowane i nie przechodzi. Jak kobiety, która również nie może być nerwowy w tej sytuacji? I w jaki sposób odróżnić trądziku i trądziku i trądziku? Ważne jest, aby zwracać szczególną uwagę na to.

Ogólnie rzecz biorąc, powodów silnej emocji w tym przypadku nie powinno być. Wychodząc z powyższego, możemy stwierdzić, że wszystkie rodzaje wysypki – jest wynikiem hormonalne przepięciami oraz w większym stopniu an_3u, który przekształca składniki odżywcze niezbędne do ciąży, w podskórnej tkance tłuszczowej. I jaki rodzaj wysypki pojawią się kobiety w ciąży, to zależy od poziomu aktywności an_3u i indywidualnych cech kobiecego ciała.

Możesz teraz przejść do kwestii różnicy między trądziku, zaskórników i trądziku. W rzeczywistości, trądzik i trądzik to jedna i ta sama formacja, z tą tylko różnicą, że pierwszy – potoczna nazwa, a drugi – medycznym. Znaczna różnica między trądzik i trądzik rzeczywiście nie istnieje, jednak dla lepszego zrozumienia uważa się, że trądzik – to łagodna forma trądziku – bardziej zaawansowany (często typowe dla nastolatków).

Każdy z tych koncepcji jest bezpośrednio związana z nieprawidłowego funkcjonowania gruczołów łojowych, które podczas ciąży jest spowodowane an_3em. Tak, to jest ważne, a nie różnica między typami uszkodzeń, a wiadomo, że będzie pozbyć się choroby w okresie poporodowym.

 

Powrót do spisu treści

Inne czynniki, które przyczyniają się do trądzik u kobiet w ciąży

Oczywiście, wzrost poziomu hormonów – główną przyczyną wysypki skórnej podczas ciąży w większości przypadków. Ale ponieważ każdy organizm jest inny, wysypki może również przyczynić się do innych czynników. Jeden z nich – przejadanie się.

Wiadomym jest, że zaburzenia odżywiania mogą przyczynić się do wielu problemów w organizmie (nie tylko trądzik). Jedzenia niezdrowej żywności z dodatkami, barwników, konserwantów i zagęszczaczy zdecydowanie niekorzystnie wpływa na zdrowie wszystkim w ogóle, a od stanu skóry w szczególności. A gdy przyszła mama zwykle spożywa dla dwóch osób, a nie wszyscy w tym okresie życia, należy przestrzegać prawidłowej diety, pozwalając sobie na „oderwać się od kompletna”, nie jest zaskakujące, że na twarzy, pleców, ramion i inne obszary chronione mogą pojawić się węgorze podczas ciąża.

Inną możliwą przyczyną wysypki mogą zostać podkreślił. Wiadomym jest, że uzyskanie w sytuacji stresowej, organizm wykorzystuje wszystkie swoje ukryte rezerwy, ale nie zawsze może sobie poradzić ze stresem emocjonalnym. W związku z tym osoby, która stale zdenerwowany, nie śpiąc, oglądając przy problemach z przewodu pokarmowego i serca, a także mogą cierpieć na trądzik. A co ciąża nie jest stresująca sytuacja? Dlatego lekarze zalecamy ciąży mniej nerwowy.

Powrót do spisu treści

Dieta dla kobiet w ciąży, które chcą pozbyć się zaskórników

Okazuje się, że aby w pełni kontrolować wygląd wysypki podczas ciąży jest niemal niemożliwe. Po tym wszystkim, jest to absolutnie niemożliwe, aby zdominować produkcję hormonów, jak również niemożliwe, aby całkowicie zabezpieczyć się przed stresem. Ale coś o nim jest nie tylko możliwe, ale konieczne. Każda kobieta w ciąży ma obowiązek monitorować ich diety. I to nie tylko zakaz nadmiernego jedzenia (jak wspomniano wcześniej), ale także przemyślane podejście w wyborze pożywienia.

Na przykład, kobiety w ciąży powinny wyeliminować ze swojej diety na czas trwania alkoholu, owoców cytrusowych, czekolady i kawy. Odrzucenie tych produktów w znacznym stopniu przyczynić się do zapobiegania trądziku. Ponadto, należy powstrzymać się od słodkich słodyczy. W trosce o wielkim celem jest warta wyrzeczeń!

Powrót do spisu treści

Niektóre zalecenia dotyczące pozbycia się trądziku

Co warto podjąć, aby pozbyć się znienawidzonego trądzik w czasie ciąży? Po tym wszystkim, aby czekać aż hormony ustatkować, czasem dość trudne, jeśli jego własne odbicie w lustrze nie jest przyjemne dla oka.

  • W żywności należy jeść pokarmy bogate w pektyny i błonnik. To powinno być naturalne zdrowa żywność, a dla zdrowej perystaltyki – śliwki, śliwki i jogurt. Również w walce z trądzikiem pomogą Ci naturalne płatki bez dodatków.
  • Zaleca się pić dziennie około ośmiu szklanek czystej wody. Zapobiega odwodnieniu, a także posiada zdolność do częściowego zablokowania wzrost hormonu.
  • Aktywność fizyczna – klucz do zdrowia w ogóle, a zwłaszcza rozwiązać wysypki. Wybierz dla siebie odpowiedni zestaw ćwiczeń dla kobiet w ciąży i radzić sobie z nimi w sposób regularny.
  • Ponadto, nie wycisnąć pryszcze. Od tego będzie tylko gorzej.

Nie zapomnij o tych zaleceń w czasie ciąży. I nie martw się, wszystkie wysypki muszą schodzić po porodzie!

load...