Czy mogę wziąć kąpiel z przeziębieniem: Przepisy i przeciwwskazania

Niezależnie od powodu, dla którego nie było katar – jest zimno lub alergii, naczynia błony śluzowej rozszerzają się, a otoczka staje się stan zapalny. W tym stanie, chcę zanurzyć się w gorącej wodzie, ale można wziąć kąpiel z zimna, czy to pogorszyć sytuację? Lekarze są zgodni w odpowiedzi: jest to możliwe, jeśli nie jest wysoka temperatura i ogólne przeciwwskazania z przyczyn zdrowotnych.

load...

Zawartość:

Ważne zasady w kąpieliskach nieżyt

Do ciepłej kąpieli z zimnym nie boli, zachować pięć ważnych zasad:

 1. Nie wpisuj zbyt gorącej wody, w przeciwnym razie temperatura ciała może znacznie wzrosnąć. Optymalna temperatura wody – od 34 do 37 stopni.
 2. Idąc do łazienki, biorąc termometr i zegarek – pomogą one monitorować temperaturę i stan czasie zabiegu.
 3. Nie dokręcać czas przebywania w gorącej wodzie. Od dłuższego pobytu w warunkach wysokiej wilgotności ilość śluzu w nosie tylko zwiększyć. Aby nieco zmniejszyć wilgotność w pomieszczeniu, trochę drzwi lekko otwarte.
 4. Najlepszy czas, aby traktować zabiegi wodne – wieczór, aby być w stanie po prostu pójść do łóżka, przed pójściem do łóżka po wypiciu herbaty ziołowe lub ciepłe mleko z miodem.
 5. Pamiętaj – kąpiel, nawet bez przeziębienia, nie jest zgodny z alkoholem. Więc nie ma upajające napoje przed zabiegiem i podczas niej, nie można podjąć.
 6. load...

  Przepisy z olejków eterycznych, aby szybko pozbyć się przeziębienia

  Ważne jest, aby zatrzymać tę chorobę w czasie, więc nie rosną w coś poważniejszego. Jeśli nie pozbyć nieżytu nosa na początku, staje się przewlekłe i prowadzić do poważnych problemów.

  Iglasty kąpiel z sosny

  Oleju

  Podczas wdychania aromat sosnowych zbiorników olejowych w nosie węższy zatem zmniejsza zapalenie. Dodaj olejku z jodły do ​​wody, gdy chcesz być traktowana tą metodą, łatwiej oddychać naraz. Jednocześnie, należy przestrzegać kilku zasad:

   stopę

  1. Dla jednego zabiegu – 15 ml.
  2. Temperatura wody – 37 stopni. Przechowywać go przez cały czas przebywania w łazience.
  3. Trwania

  4. – nie więcej niż 20 minut. Pojawienie mrowienia w obszarze pachwiny wskazuje, że obróbka daje wynik.
  5. Po zabiegu założyć coś ciepłego.
  6. Olejek eteryczny z eukaliptusa w zwalczaniu nieżyt

   W miejscach, gdzie istnieją gaje eukaliptusowe, mieszkańcy nie wiedzą, co zimno. Wszystko dzięki lotnym, rozprowadzane tych unikatowych drzew. Olej uzyskiwany z liści eukaliptusa, składa się z ponad czterdziestu składników, dzięki czemu aktywnie zwalczać różne choroby, w tym zimnie.

   Specjalna są korzyści z kąpieli eukaliptusowy z zimną dziecka. Traktuj innych metod małych dzieci jest trudne – nie toleruje wdychania i krople. Przygotuj swoje dziecko pachnące Hot:

   • Rodzaj wody;
   • Dodać 6 do 8 kropli olejku eukaliptusowego;
   • Miejsce

   • W kąpieli dziecka przez pięć minut;
   • Dobre pat ciała sucha dziecko ręcznikiem i przykryć ciepłym kocem.

   Receptury i stosowanie naparów z ziół

   Wywary z ziół jest również bardzo skuteczne w zimny, jeśli wziąć kąpiel z nimi. Aby przygotować bulion, trwa około 0,6 kg suchego lub świeżego ziela surowca, zioła zalać 2 do 3 litrów zimnej wody, zagotować, odcedzić i dodać do wody do procedury.

   Kolor Wapień do uzdatniania wody

   Lipy skuteczne w połączeniu z innymi, takimi jak zioła, estragon, mięta. Składniki te są łączone w proporcjach 3:2 : 2, parzenie we wrzącej wodzie, pozostawiano na 15 minut, a następnie wlać do wanny.

   Po zabiegu jest dobrze zapakowane w łóżku – zasypiasz od razu ze względu na obecność mięty, ale będzie pocić, ponieważ wszystkie elementy są właściwości napotne. W porannym chłodzie, to może znacząco spadać. Jeśli jeden zabieg nie wystarczy, należy powtórzyć działania na następny dzień.

   Kąpiel Rumianek do szybkiego odzyskiwania

   Korzystny wpływ na zimnej łaźni z rumianku, z dodatkiem glistnika. Take 6 dużych łyżek rumianku i 4 tego samego glistnika łyżką. Napełnić wodą, gotować na małym ogniu przez 20 minut, filtr, wlać do wanny. Siedzieć w ciepłej wodzie przez około 15 minut, będzie to zmniejszyć stan zapalny błony śluzowej w nosie, leczyć małych ran, łagodzi.

   Można wziąć kąpiel i nogi z przeziębieniem, za co wykorzystać trzecią część otrzymanego roztworu. Zabieg zapobiega śluzu w oskrzelach, i katar będzie bez konsekwencji zdrowotnych.

   Przeciwwskazania: Kto nie powinien brać kąpiele lecznicze

   Odmowy leczenia będzie miał przyjemny, jeśli mają następujące choroby przewlekłe:

   • Nadciśnienie;
   • Żylaków;
   • Uczulony na niektórych olejków aromatycznych i ziół;
   • Słabe krążenie.

   Jeśli katar nie przechodzi przez kilka dni, idź do terapeuty, niech ustalić, co było przyczyną dolegliwości i przepisać leki.

   Leczenie długotrwałe

   Katar

load...