Czy kobiety w ciąży wykąpać: specyficzne zasady i porady ekspertów

To martwi wiele kobiet w ciąży, zwłaszcza tych, którzy korzystają z tej procedury. Czy kobiety w ciąży wykąpać? Z jednej strony, kąpiel może być świetnym asystentem, relaks kręgosłupa, mięśni i stawów, z drugiej – dać dodatkowe obciążenie organizmu. Spróbujmy zrobić kąpiel dla matki zdrowe.

load...

Zawartość:

Jak wziąć kąpiel w czasie ciąży

Dopuszczalna temperatura wody

Kobiety w ciąży mogą wszystko, jeśli ostrożnie. Odnosi się to także do kąpieli. Woda powinna być ciepła, ale nie pali. Nadmierny wzrost temperatury jest przeciwwskazany w czasie ciąży. Sauna, solarium, łaźnię parową, oczywiście, nie chodzić. Z zabiegów też lepiej poczekać. Ale żeby się wykąpać – proszę. Ciepła kąpiel – jedna z niewielu przyjemności dostępnych dla matki oczekującej w okresie dziewięciu szczęśliwych miesięcy.

load...

Woda w wannie natychmiast zaczyna chłodzić jak najszybciej przelać. W górnej części korpusu znajduje się zazwyczaj wyżej woda nie jest przegrzana. Należy jednak unikać zbyt długo leżał w wannie i nie próbować zanurzyć go całkowicie.

Aromaterapia dla ciężarnych

Wiele osób chce wziąć kąpiel z olejkami aromatycznymi. Podczas ciąży ta przyjemność będzie musiał dać. Wszelkie olejki eteryczne i silne zapachy są przeciwwskazane w pierwszym trymestrze ciąży. W drugim i trzecim trymestrze ciąży może przyjmować olej z ostrożnością, jeśli nie są podatne na reakcje alergiczne. Ale lepiej jest zmniejszyć ilość co najmniej dwa razy stosowanych olejów. O wszystkich smaków, które normalnie używać, należy powiadomić lekarza. Po tym wszystkim, niektóre oleje mogą być niebezpieczne dla zdrowia nienarodzonego dziecka. Szczególnie szkodliwe oleje bazylii, cedru, cynamonu, trawy cytrynowej, jałowca, paczuli, Cypress. Są nadmiernie pobudzają, zwiększają napięcie macicy, który może wywołać poronienie na każdym etapie. Lekarz może pozwalają odprężyć się czasem kąpiele zapach rumianku, lawendy, palisandru i drzewa sandałowego.

Przydatne kąpiele ziołowe

Jeśli jesteś zainteresowany na pytanie, czy kobiety w ciąży wziąć kąpiel z ziołami, odpowiadamy: to jest możliwe, a nawet konieczne. Jest to najlepsze rozwiązanie problemu dla matki, co nie jest bez życia kąpieli. Sprzedam zioła w aptece lub zebrać je w lesie, na polu. Czy można samemu rozwijać rumianek, nagietek, mięta na parapecie. Kąpieli zioła są dodawane jako świeże iw postaci suszonej. Najprostszym sposobem na trawie w torbie wykonanej z tkaniny i związany z kranu w kąpielą podczas napełniania. Przepływający przez worek, doprowadzić wodę do kąpieli przydatnych soki ziołami. Chcesz szybko zorganizować ziołową kąpiel? Sprzedam zioła w torebkach do zaparzania (dla), zaparzyć kilka woreczków jak herbata, dodać bulion do wanny z ciepłą wodą.

Najskuteczniejszym sposobem na przygotowanie kąpieli rosół wygląda. Należy wziąć 2-3 łyżki suchej trawy, wlać 2-3 litrów wrzącej wody, ogrzewa się w łaźni wodnej przez 15 minut, a następnie odcedzić i dodać do kąpieli. Całe kwiaty, łodygi, liście można podawać we wrzącej wodzie przez około godzinę i wlać do wanny bez wysiłku. To właśnie klasyczny kąpiel ziołowa – jest ozdobione kwiatów i liści pływających.

Słuchaj swojego ciała i do porady

Zakażenie dróg moczowych – bezpośrednim przeciwwskazaniem do kąpieli. Nie nurkować do wody, jeśli czujesz najmniejszego dyskomfortu. Być może organizm daje sygnał, że nie należy przyjmować pozycję kąpieli dziś. Jeśli nagle się niedobrze podczas kąpieli, nie starają się z niej wydostać siebie. Można upaść, a to jest po prostu niebezpieczne dla danej sytuacji. Ogólnie rzecz biorąc, kobiety w ciąży, zwłaszcza w ostatnich miesiącach przepisów procentowe są niezbędne asystentów, którzy nie pozwolę Ci upaść, kiedy wejść do wanny lub z niej wydostać. Więc spróbuj zaplanować uzdatniania wody w momencie, gdy jesteś w domu nie jest sam.

Nie będzie źle przypomnieć, że w czasie ciąży, jeśli chcesz wziąć kąpiel, należy zwrócić szczególną uwagę na dezynfekcji wanny. Ale dokładna odpowiedź na pytanie, czy jest możliwe, aby wziąć kąpiel dla Ciebie w czasie ciąży tylko lekarz. On wie wszystko o swoich analiz, chorób, w poprzednich ciążach.

Kąpiele solne dla ciężarnych

Żadna krzywda nie będzie w letniej wodzie, tak blisko do temperatury ciała (36-37 stopni). Chłodna kąpiel z solą morską pomaga się rozluźnić mięśnie, uspokaja system nerwowy, łagodzi obrzęki dół, pozbyć się toksyn z organizmu. W czasie ciąży zaleca się wybrać proste o smaku soli morskiej. Po tym wszystkim, to nie wiem, jak twoje ciało będzie reagować nawet znajome zapachy. Często w wyniku zmian hormonalnych u kobiet w ciąży, a nawet zmiany rodzaju skóry. To może stać się bardziej tłuste i suche, łatwo zapalny lub podrażnioną więcej. Być może trzeba zostawić na czas z ciekawych przepisów ulubione kosmetyki do kąpieli i pod prysznic. Użyj niskie alergików środki, które zawierają naturalne składniki. Do mycia użyj żele nawilżające, a po praniu – balsam dla niemowląt lub oleju – Baby Care.

Zalecenia wykonane

Ze względów higienicznych, większość Położnictwa i Ginekologii poleca prysznic codziennie rano i wieczorem, kąpiel można przyjmować nie częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu. Zalecany czas trwania leczenia – nie więcej niż 15 minut. Jeśli wziąć prysznic, ciśnienie wody nie powinna być zbyt wysoka i zbyt intensywne.

Aby uniknąć ukształtowanie szkody na prysznic podłogi specjalną gumową matą do prysznicem, który zapobiega ślizganiu, zmniejsza ryzyko upadku.

W czasie ciąży, zwłaszcza w ostatnich miesiącach, większość kobiet czuje, delikatnie mówiąc, nie jest najlepszym sposobem: obrzęk nóg, ból pleców, ból barku. W takim stanie naprawdę chcesz odpocząć, wziąć ciepłą kąpiel, aby złagodzić napięcie z nóg i pleców. Większość lekarzy mówi, że kobiety w ciąży mogą stosować kąpiel jest nie tylko możliwe, ale konieczne (z zastrzeżeniem wszystkich zaleceń).

Optymalna kąpiel dla matki

Tak więc określić, co kąpiel jest najlepszy dla przyszłej matki. To może być kąpiel z dodatkiem soli, bez aromatów, kąpiel z kwiatów rumianku, mięty lub nagietka wywaru. Temperatura wody – około 37 stopni. Czas poboru – nie więcej niż 15 minut.

Wiele osób nie kąpać się w czasie ciąży z obawy, że z czasem może doprowadzić infekcję zabiegów wodnych. Ale te obawy są nieuzasadnione, ponieważ błony śluzowe niezawodnie chronić dziecko przed zakażeniem poza włamaniem. Jedyną rzeczą obawiać jest w ciąży – spadek śliskiej wannie. Wyjścia z sytuacji – specjalną antypoślizgową kąpieli pad. On, nawiasem mówiąc, jest konieczne i podczas prysznica.

Wiele kobiet lubi leżeć w wannie z aromatycznej pianki i ciekawego magazynu. A w czasie ciąży nie zrezygnować z tego przyjemność. Najważniejszą rzeczą jest to, że woda nie była zbyt gorąca. Słuchaj porad lekarzy i swojego ciała – nie zostaną oszukani. A jeśli masz wątpliwości, temperaturę wody, dostać termometr. 36-37 stopni – absolutnie bezpieczna temperatura.

load...