Czy istnieje życie po ślubie: optymistyczne oczekiwania i prawdziwe małżeństwo

Dyskusja na temat życia rodzinnego z ludźmi, którzy odwiedzili lub niezamężne, czasami przypominający urzędnika NASA postów: dotyk przemilczane. A nawet jeśli coś powiedzieć z nutą lub w prawo – nie! „To nie może być!” – Głosi. A w odpowiedzi na tylko jednej połowie uśmiechu usta, mówiąc: „. Co ty na to Marry – zrozumiesz”. Odnosi się wrażenie, że małżeństwo – jak latanie na Marsa: wszystko wydaje obliczone, wszystko jest jasne, ale nigdy nie wiadomo, że może zdarzyć się nieoczekiwanego na drodze do długiej zhizn.Oglavlenie:

load...

Wszyscy wierzą, że „tak, oczywiście, że jest.” Wiele osób uważa, że ​​najlepszy rozdział w księdze życia: stały spędzać czas z ukochaną osobą, nieograniczonej płeć, opiekę ogólną, wypoczynek, wakacje z rodzicami, wzdłuż korytarza. Nie życie, ale bajka! Więc dlaczego wszyscy są tak tajemnicze uśmiechu? Albo nie jest tak proste jak się przyciąga młodych ludzi w ich wyobraźni?

Zacznijmy od najważniejszego

Płeć. Mój wujek mówi, że żona staje się siostrą, a to jest niemożliwe, aby angażować się w miłości z jego krewnych po 15 latach małżeństwa. Ci, którzy jeszcze nie została jego żoną bliscy twierdzą, że codzienne seks – to tylko pierwsze 1-2 tygodnie – wtedy wszystko zamiera i chwyta nawet raz w tygodniu. W najlepszym przypadku. A tam, patrząc, i prowadził przez 15 lat i wszystko, nie można już. Z żoną.

Stała rozrywką i wspólne problemy. Miesiąc miodowy – brzmi słodko, ale nie zawsze w tym samym przebiegu. A to dopiero pierwszy miesiąc. A potem lata stała „słodkich miesięcy.” Mąż coraz częściej ucieka do wędkowania, piłka nożna, garażu. Żona mniejsze to nie przeszkadzało. Jakie są tam powszechne obawy? Chcę być sama!

load...

Wyjazdy do rodziców i wspólnego sprawności? Nie, nie mówiąc już lepiej! W drugim przypadku argumentów: masz różne programy szkoleniowe, zwłaszcza ktoś musisz być w domu, kiedy dzieci wracają do domu ze szkoły. Dla rodziców samotnie – nie może być: tylko razem. Nie trzeba wyjaśniać, dlaczego.

To nie jest tak ładny jak w piosence?

Więc skąd romantyczne letnie wieczory samotnie z gwiazdami? Skąd niestrudzony narrator zabawnych opowieści przy świecach w restauracji? Dlaczego urlop staje się bardziej jak hołd dla tradycji życia rodzinnego niż ekscytującą przygodę? Podobnie jak wielu młodych par, które mieszkają razem 1, 2, 3 lat, chodząc po mieście, trzymając się za ręce? Ilu z nich nie wyjść na spacer? Czym jest tak chłodne serce, że nawet pocałunek w policzek przed pójściem do pracy staje się nawykiem? Tak wiele pytań i tak mało odpowiedzi.

A odpowiedź jest tam jeszcze? Może powinniśmy po prostu wziąć łopatę i kopać go raz, aby zrozumieć, jak blisko jesteśmy od prawdy. Och, to są pytania retoryczne życia!

Być może teraz chcesz usłyszeć moje odpowiedzi na te trudne pytania? Ale … ja nie znam odpowiedzi! Nigdy nie był żonaty i nie mam pojęcia, jak zachować po ślubie wszystko, co było przed nią. Wydaje mi się rodzina, a nie pogrążone w bagnie codziennego życia, są częścią elitarnego klubu szczęśliwych ludzi na naszej planecie. I chciałbym również dostać się do tego klubu. Dawno, dawno temu.

0.

W każdym razie, wszystko, co dzieje się w naszym życiu, zależy tylko od nas. Nawet jeśli wydaje się, że 50% jest zależna od męża. Nie, na Ciebie! A jeśli nie jest szczęśliwa rodzina, stąd ścieżka jest jak rodzina się stać. Pozostaje trochę – znaleźć drogę.

Ivan Sopiga

load...