Częste błędy w produkcji mydła: Jak naprawić i jak zapobiegać

Nikt nie jest wolny od błędów w procesie produkcji mydła. Wiedząc o nich wcześniej, łatwiej jest pracować i tworzyć nowe mydło. Oto lista najczęstszych błędów w produkcji mydła.

load...
 1. Stopu Baza mydła nie może być bezpośrednio na płytce w zbiorniku. Temperatura podstawy mydła nie powinna przekraczać 90-100 stopni, aby korzystać z łaźni wodnej.
 2. Wszystkie elementy niezbędne do gotowania szczególną mydła, trzeba dodać trochę schłodzone podstawy. W związku z tym, po dopasowaniu do podstawy w ciekłych płyt stanu zasilania może być ograniczony tylko do utrzymania fazy ciekłej podstawy mydła.
 3. Olej bazowy lli_1, dodaje się w nadmiarze, działa kropelek oleju na powierzchni gotowego mydła. Z tego powodu, olej powinien być dodawane w małych ilościach.

 4. Nie używaj mini mikser do mieszania. Z pracy miksera, duża liczba pęcherzyków powietrza, które są trudne do gryzienia. Jeśli pęcherzyki nadal pozostał, są na powierzchni mydła, które świadczą nie jest reprezentacyjny, a będąc grubsze mydła sprawiają, że zbyt plastikowe.
 5. Jak wiadomo, do usuwania płynu jest w mydlana alkoholu. Próbując zastąpić wódką alkoholu nie doprowadzi do pożądanego efektu. Pęcherzyki znikną z niechęcią, a film wodny będzie tworzyć na powierzchni.
 6. Stałe składniki, komponenty skrabiruyuschie i brokat dodaje do już zalany w postaci podstawy mydła, aby równomiernie rozprowadzić składników wprowadzonych w grubości płynnej bazy. Inaczej, wszystkie elementy są wprowadzone lub w dolnej części formy, lub w dolnej części szyby, gdzie wszystkie i mieszać.
 7. Wypełniacza nie jest konieczne stosowanie świeżych kwiatów. Tylko suszone kwiaty są odpowiednie do napełniania. Świeże kwiaty mogą w końcu dać przebarwień i pleśni. Zabarwienie płatki i inne elementy wypełniające może dać zmianę koloru, więc wprowadzić nowe komponenty z rozwagą.
 8. Nie zostawiaj gotowego mydła pod otwartym słońcu. Kolory mogą szybko tracą swoją jasność. Podczas przechowywania kolor może wyemigrować i mieszać, aby uniknąć długiego przechowywania ręcznie mydła. Jeśli
 9. Gotowy złe mydlaną pianę, a następnie prawdopodobnie dodane zbyt dużą bazę olejową lub podstawę do mydła przesadzone w kąpieli wodnej.
 10. Tworząc wielowarstwową mydła, wielu ludzi, którzy w obliczu pakiet gotowych mydłem. Aby tego uniknąć, przed każdym nowym odlewania jest konieczne na poprzedniej warstwy, aby nacięcia i posypać ją płynem do usuwania pęcherzyków (alkohol). Jeśli
 11. Komponent do produkcji mydła jest obecna, takich jak luffy, powinien być umieszczony w mydło w postaci suchej (bez moczenia).
 12. Nie dodawaj więcej niż olejki eteryczne 7-10 kropli. Na dawce każdego rodzaju olejku można znaleźć w sklepie, w którym sprzedał go, albo na specjalistycznych stronach w sekcjach dotyczących gotowania receptur mydła ręcznie przy użyciu naturalnych olejków eterycznych.
 13. Nie eksperymentować i używać kolorów i smaków, nieprzeznaczone do produkcji mydła.
 14. Celu przygotowania mydła jest dostarczenie osobnym naczyniu, które nie będą używane do gotowania. Formy silikonowe, które były używane do produkcji mydła nie może być używana do innych celów.
 15. Przejrzystych zasad mydlanych mętnieje po dodaniu oleju bazowego. Jeśli podstawowa idea mydła jest jego przejrzystość, to najlepiej, aby dodać olej bazowy w bardzo małych ilościach lub nie dodawać w ogóle.
 16. Nie

 17. Mix podstawy barwników. Kolor może nie być tym, czego się spodziewać. Lepszy odbiór gotowego odcień barwników dostępnych w sklepie.
 18. Nie

 19. Mix zapachów lub zrobić to z najwyższą ostrożnością. Wynik może być nieprzyjemne.
 20. Dodając mentol konieczne jest stosowanie alkoholu jako rozpuszczalniku. W przeciwnym razie, z kolei kryształów mentol. Figury
 21. Mydła najlepiej rozwałkować jeszcze ciepłą bazę mydlaną. Zamrożone końcu podstawą do mydła w formowaniu się kruszą i złamać.
 22. Nie zapomnij nagrać udane przepisy na ręcznie mydła. Przechowywać notebooka where’ll nagrać surowych danych, a wyniki swoich obserwacji.
 23. Każdy eksperyment jest do pracy na małej próbce. Nie eksperymentuj na całej partii przyszłości mydłem.
 24. Nie może utrzymać mydła w lodówce przez 10-15 minut. To może zmniejszyć mydła jakościowe konsumentów.
 25. Nie

 26. Wystawiać mydlane duże zmiany temperatury.
 27. Miejsce

 28. Gdzie mydło jest przechowywany przed użyciem musi być z dala od wilgoci i pary wodnej.
 29. Nie należy polegać na pamięci. Jeśli mydło wytworzono zgodnie z recepturą powinien być przed oczami, a wszystkie niezbędne składniki w ręku. Wszystko zbyt wiele z boku lepiej.

load...

Ogólnie rzecz biorąc, najbardziej typowe błędy są produkcji mydła. Ale nie bój się popełniać błędy. Kto wie, może się na swoich błędach rodzi świetny pomysł, aby utworzyć mydła. Bądź kreatywny wolne od ograniczeń i nie bój się eksperymentować, przy jednoczesnym przestrzeganiu przepisów bezpieczeństwa do produkcji mydła.

load...