Coolidge Efekt: jak natura zwycięża umysł

Po napisaniu ostatniego artykułu mojego cudzołóstwa, młodej osoby spoza rodziny, nie dają resztę do myśli, że kiedyś też ktoś może ucierpieć na tym zachowaniu, jak również sam cierpieć z tego. NIE Boże, oczywiście! O ile chory, oglądając amerykański serial telewizyjny, nakręcony w naszych czasach, ale opisuje wydarzenia z 1960 roku w Stanach Zjednoczonych. Dobry, wysokiej jakości pracy reżysera, na różnych motywacji dobrych uczynków.

load...

Zawartość:

Zaskoczyło mnie w tym mnogoseriyke trzy rzeczy: napoje każdego, cały dym i wszystkie zmienić siebie. Starsze spać z młodych, starych, młodych, w średnim wieku bohaterów – tych i innych. Me, przystojny sportowiec i, oczywiście, mylić łącznie „popoische” i „pokurische”, ale od dwóch tygodni mój mózg pracuje na problemie zdrady, nalał oliwy do ognia właśnie takich scen z serialu.

Bol, otrzymał wiele telefonów od przyjaciół i znajomych i korzystając z chwili, ja nawiązałem rozmowę z tymi, którzy są starsi, o deprawacji naszego społeczeństwa, przesunięty wzdłuż drogi w moich strzałów głowy od „szaleńców” (to jest odcinek patrzyłem). Przyszedł z daleka, ale w wyniku uogólnionej u 95% połączeń na pytanie naiwnego „Czy naprawdę wszystko zmieni się nawzajem?” Otrzymałem odpowiedź: „Bardzo często!”. Kiedy moja temperatura ciała w tych momentach, to jest, oczywiście, przede wszystkim emocji jak w thrillerze. Ale przeżył i udał się do zbadania problemu. I wydaje się, znalazłem odpowiedź.

load...

Myślę, że w końcu znalazłem!

Wiemy już, że jesteśmy pół zwierzę iw nas jest nieustannie walka między dwoma zasadami. Natura nas ludzi, powiedział: „Wszystkie kobiety są zapładniane o” umysłu: „Zdrada może zabrać od ciebie rodziny.” Wyjaśnił, na palcach, ale myślę, że nie jest łatwo docenić głębię obu wyroków. Problemem jest to, że pomimo prymitywności pierwszego, większość ludzi prowadzony przez niego. W związku z tym żartem, że wszyscy myślą, nie jest głową – bardzo poprawne i łatwo jest uzasadnić różne argumenty i fakty.

Więc dlaczego, jako istot inteligentnych, kierujemy się prymitywnego instynktu? Odpowiedź leży w tej koncepcji jako „efekt coolidge’a”. Określenie „w biologii i psychologii opisuje zjawisko, w którym mężczyźni wykazują przedłużoną wysoką aktywność seksualną w odniesieniu do każdego nowego gotowych do zapłodnienia samicy” – stany Wikipedii.

Jeśli chcesz, aby wyjaśnić w prostych słowach – odczytać anegdotę w motto. Trudno powiedzieć, czy jest on oparty na prawdziwych wydarzeniach, ale od niego pochodzi wspomniany termin. „Coolidge Effect” jest potwierdzone przez wielu eksperymentów przeprowadzonych na zwierzętach. Wyrażenie po raz pierwszy zbadano na szczurach. Samiec został umieszczony w pudełku z pięciu kobiet, które, powiedzmy, były „otwarte dla związku.” I mają ten związek „opracowane” tak długo, jak nasz bohater po prostu nie spaść ze słabości. Następnie naukowcy umieszczone w innym oknie, nowy, żeński, także gotowy do „miłości”. A oto i oto, pozostając na granicy życia i śmierci, mężczyzna żyje i obsluzhilesche ją!

0.

Czy tak!

Śmieszne? Śmiej się, ale należy pamiętać, że eksperyment został przeprowadzony z różnych zwierząt. Z ludzi nie przeprowadzono, ale logika jest nie tylko moje, ale wielu psychologów, sugeruje prawdopodobieństwo, że nie różnią się. Chcesz się kłócić – proszę! Ale najpierw medytować przez tydzień lub dwa na jakie argumenty „przeciw” przedstawić. Nawiasem mówiąc, wspomniane powyżej efekt jest mniej wyraźny u kobiet … ale przejawia!

5.

Cokolwiek to było, wydaje mi się, „Coolidge Effect” jest właściwą odpowiedzią na pytanie, dlaczego ludzie zachowują się jak zwierzęta. Jak oprzeć charakter, staramy się dowiedzieć się następnym razem. A jeśli trzeba to zrobić – patrz poprzedni artykuł.

Ivan Sopiga

load...