Choroba zwyrodnieniowa stawu nadgarstka ręki: leczenie zachowawcze i niekonwencjonalny sposób

Na tle zaburzonego metabolizmu stawów nadgarstka dłoni mogą się rozwijać. Leczenie należy rozpocząć jak najszybciej, aby zatrzymać proces zwyrodnieniowe w stawie, przywracania ruchliwość i zmniejszyć ból. Przewlekłe choroby związane z pogorszeniem chrząstki stawowej jest nazywany choroby zwyrodnieniowej stawów. Normalnie, wspólna jest łatwe przesuwanie kiedy zgięcia-rozszerzenie. Lecz na skutek kontuzji, choroby zakaźne, stany zapalne mogą rozpocząć dziedzicznej predyspozycji stawów. To cierpienie i wspólnej powłoki i przylegające więzadeł i chrząstki i łąkotki.

load...

Zawartość:

Rodzaje szczotek artrozy

Ręce. Bardziej niż jakikolwiek inny wpływ tej choroby u kobiet w okresie menopauzy. Ponadto, jest kategoria osób ze skłonnością do rozwoju choroby zwyrodnieniowej stawów. Zgodnie z międzynarodowym systemem klasyfikacji chorób ICD-10 Wydanie 2 typy choroby zwyrodnieniowej stawów rąk: guzkowe i wrzecionowate. Specyficzne uszczelki są zlokalizowane w stawach międzypaliczkowych.

Ze względu na wysoką mobilność kciuka może występować również zwyrodnieniowego zniszczenia. Po pierwsze, osoba doświadcza nieprzyjemnych odczuć tylko w określonych godzinach, na przykład, przekręcając kluczyk w zamku. Wraz z postępem choroby ból staje się stały, nienaturalnie wygięty palec, a następnie całkowicie przestaje uczestniczyć w ruchach rąk. Specjalna szczotka plastikowa ustalający zwiększa amplitudę ruchów, a zastrzyk ze sterydami łagodzenia bólu.

load...

Jeżeli pacjent nie otrzymuje odpowiedniego leczenia w kształcie kości wzrostów odkształcenia stawów

Objawy

 • Etap 1

Swoboda ruchu rąk nie jest ograniczony do, obrzęk nie jest obecny, lecz mogą czasami pojawić bóle. Lekarz radzi zrobić prześwietlenie, który pokazuje patologię w najwcześniejszych etapach jego rozwoju.

 • Etap 2

Im bardziej intensywny ból, szczególnie w nocy. Gdy obciążenie stawu słychać Typowe Crunch wizualnie zauważalny małą pieczęć. Choroba zatrzymuje postęp, jeśli rozpoczęcie leczenia w czasie. Pomoże to utrzymać zdolność ruchową rąk, a więc wydajność.

 • Etap 3

Guzki i narośla znikaj – oznaki ostatnim stadium choroby towarzyszy nieustanny ból. W ostatnim etapie tej choroby jest nie tylko degradacji chrząstki i kości. Choroba atakuje palce, powodując pogrubienie pojawiają – „. Guzki heberdena” Nieco mniejszy wpływ podstawy kciuka.

Narośla kostne (osteofity wyrównawczy, utworzone z soli wapnia), – nagromadzenie pochodzące z niektórych częściach artretycznych stawów w wyniku tego procesu. U pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów palców próbują przenieść ręce niższa, co skutkuje zanikiem i mięśniowych.

Małe stawy często dotyka osoby, których praca wiąże się z drganiami i (lub) przechłodzonego

Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów

Tradycyjne metody

Istnieją dwie metody leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów rąk: konserwatywnego i operacyjnych. Operacyjny – jest artroskopia (mikrochirurgiczne interwencji) oraz indoprotezirovanie (usunięcie stawu). Leczenie zachowawcze może obejmować następujące leki.

 1. Niesteroidowe leki przeciwzapalne (maści, zastrzyków, tabletek) eliminuje ból, długotrwałe stosowanie szkodliwych dla przewodu pokarmowego.
 2. Leki rozszerzające naczynia poprawiają krążenie krwi, eliminuje stagnacji, łagodzi obrzęki, poprawia przemianę materii w tkankach mięśni rąk.
 3. Leczenie zapalenia kości i stawów palców hondroprotektorami strony warto we wczesnych stadiach choroby. Przebieg kilku miesięcy jest w stanie powstrzymać zmiany zwyrodnieniowe chrząstki. Takie leki są często przepisywany po złamaniu w celu zapobiegania chorobie zwyrodnieniowej stawów.
 4. Obróbka laserowa

 5. I terapii fala uderzeniowa są również zawarte w złożonej terapii. W początkowym stadium choroby, metody te są w stanie spowolnić proces artretyczne, pomagając osiągnąć odpuszczenie bólu.

Lekarz przepisuje laseroterapia, fizykoterapia, fizjoterapia

Jeśli pacjent zaczyna choroba zwyrodnieniowa stawów międzypaliczkowych, może być przypisana do leczenia kortykosteroidami.

Środki ludowe

Zastosowanie tradycyjnych leków może być uważany jako dodatkowy sposób stawów odzysku.

 • 1 łyżeczka żelatyny, zalać 200 ml ciepłej wody. Spuchnięte żelatyna znajduje się na obszarze palców, owinięty folią polietylenową, owinął wełniany szalik.
 • Mix 1 surowe jajko z 1 łyżeczki terpentyny, 1 łyżeczka amoniaku. Otrzymaną mieszaninę stawów ziemi przed snem.
 • świeżego soku z kapusty białej łagodzi ból stawów w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Posiekaj kapustę i oddzielić sok za pomocą sokowirówki. Zwilżać gazy i zastosowanie soku w ręce przez 30-60 minut.
 • Wymieszać alkohol, gliceryna, miód w równych proporcjach. Dodaj otrzymaną maść jest trochę jodu, nasmarować bolesnych stawów.
 • Trochę ziołowy Senna, napełnić go wrzątkiem. Trzymając się za ręce w gorącej wodzie przez około 20 minut. Zamiast tego można wykonać serię senesu, matka-i-macocha, korzenie larkspur. Po kąpieli jest przydatna do nałożenia na zapalnie stawów mieszanką miodu i soli.

0. Garderoba uchwyt dla dłoni. Aby usunąć intensywny ból przepisać leki przeciwbólowe i przeciwzapalne leki

U pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów pomocny, aby rzucić piłkę między dłońmi, pocierać dłoni aż poczujesz ciepło, masaż i obracać stawy nadgarstka. Te proste techniki, które pomogą opracować wspólną elastyczność.

Ważne jest, aby wiedzieć

Naukowcy nauczyli się, jak wykrywać choroby zwyrodnieniowej stawów i poprzez badanie krwi. Wykonywanie działań profilaktycznych i terapeutycznych, w tym przypadku nie można czekać na ból i uszkodzenia stawów.

Przeszkoloną osobę i dostosowany do długich spacerów i długoterminowych obciążeń. Regularne ćwiczenia pomogą utrzymać stawy dostosowany do starości.

Gdy zwichnięcie lub złamanie czasem rozwija się zapalenie stawów stawu nadgarstkowego. Po cierpienia ciężką postać grypy jest możliwa artroza małych stawów rąk.

Leczenie antybiotykami – warunkiem koniecznym do zahamowania procesu zapalnego.

Wymiana Gimnastyka lecznicza jest zalecana do czynienia z choroby zwyrodnieniowej stawów 1 i 2 etapach. Pilates i joga są optymalnie dostosowane dla pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów.

Terapia magnetyczna, terapia błotem, akupunktura, hirudotherapy – wszystkie te techniki przywracania zdrowia poprawę samopoczucia pacjenta, łagodzi obrzęk i ból.

U pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów przydatnych do wykorzystania w galarecie żywności, gotowane na rosole kości, produkty mleczne, owoce, warzywa i zioła. Alkohole powodować zaostrzenie choroby. Z braku w diecie witaminy E, A i C należy wziąć pod uwagę ich syntetyczne odpowiedniki.

Uwaga! Zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów – Terminy związane. Zapalenie stawów – to ostre zapalenie gorączka i obrzęk. Pacjent w tym przypadku wymaga hospitalizacji. Choroba zwyrodnieniowa stawów – przewlekłą aseptyczna technologia z okresami remisji i zaostrzeń, trwające przez wiele lat.

W czasie prawidłowej diagnozy przepisane leczenie, poszanowanie recept – wszystko to pomaga utrzymać ruchomość stawów w nadchodzących latach.

Wideo: leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów bez leków i operacji

load...