Aktywność fizyczna w leczeniu przepukliny odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Zawartość

Aktywność fizyczna są różne. A jeśli zainteresowanie tematyką leczenia przepukliny nie są czysto teoretyczne, a choroba została zdiagnozowana, byłoby wskazane, aby zasięgnąć kompleksowej terapii fizycznej do lekarza, który opracował schemat leczenia. Rehabilitacji sportu istnieją różne podejścia do rozwoju systemów ćwiczeń fizycznych, z tym warunkiem, a nie wszystkie z nich mogą być prowadzone w domu lub sytuacji ze zwykłym wypełnieniem domu gdzieś w dzielnicy mieszkaniowej miasta w godzinach wieczornych.

load...

[Powrót do spisu treści]

Widzenia ostrożne – tylko LFK

W niektórych przypadkach przyczyną przepukliny może stać przeciążenie fizyczne. W tym wszystkie ulubionej klasy ciężarów, zwłaszcza na dobrym poziomie. Lub nawet amator ciężarów przez kilka lat. Ja naprawdę nie mówi o innym innowacyjnym okólnika i nie trenuje z ciężarami.

Jeśli tak się zdarzy, przepuklina jest diagnozowana, obwiniają siebie raczej bezużyteczne. Możesz mieć dowolną liczbę doskonałą techniką, ale być podatne na zmiany zwyrodnieniowe kręgów. I można przeprowadzić tę chorobę z lekcji szkolnej kultury fizycznej i nie wiedzieć o tym do czasu, aż ciśnienie nie wpływa na korzenie nerwowe.

Więc dla aktywnych fizycznie, szczególnie w kontaktach z mocą ludzi w sporcie, w stylu treningu gimnastyki brzmi jak wyrok śmierci. W takim przypadku należy po prostu przypomnieć sobie, że ból zintensyfikowane, jeśli nie poświęcić trochę czasu na badania na zlecenia lekarza, a nie w celu opracowania nowych, bezpieczną drogę do pociągu.

load...

Terapia Ćwiczenia są zwykle ograniczone do okresu następującego po ostrych objawów choroby. Szkolenie w ramach tego programu należy rozpocząć tak szybko, jak zgoda lekarza zostanie uzyskana. Zazwyczaj lekarze nie zalecają długi pobyt w łóżku. Przez kilka dni wyznaczyć NLPZ może – leki zwiotczające mięśnie, a ponadto opracowanie schematu leczenia z fizykoterapii i terapii ruchowej. Szkolenie dla niego lepiej jest odwiedzić bezpośrednio w instytucji medycznej, gdzie jesteś leczącego plecy. Albo weźmy zalecaną listę grup u lekarza lub w szpitalu regionalnym.

[Powrót do spisu treści]

Czego można oczekiwać od złożonych gimnastyki przeciwko przepukliny kręgosłupa

Ta klasa, która może zawieść osobę, która była zaangażowana w dobrym stylu sportowym na niepowodzenie, a przyzwyczajony do mieszkania w szkoleniu. Słuchaj swojego ciała, aby uniknąć bólu i wykonywać ruchy w dość małej amplitudzie, starając się wyizolować mięsień-tu mantry te rzeczy. Przeprowadzenie klasa może być tylko osoba posiadająca wykształcenie medyczne.

Złożona terapia ruchowa może składać się z następujących czynności:

 • Stawowej rozgrzewki w małej amplitudzie, obrót we wszystkich dużych stawów. Pacjenci z przepuklin zazwyczaj zaleca, aby uniknąć trzepotanie i okręgi biodrami, które są tak podobny dołączyć do rozgrzewania pewnego fitnessisty. Zazwyczaj odbywa się chodzenie na miejscu, czy coś takiego, aby sprowadzić CAS do „gotowości bojowej”;
 • ćwiczenia statyczne do stabilizacji kręgosłupa, w bezpiecznym amplitudy. Czy uważasz, że „deski”? Nie, można to zrobić jedynie poprzez wprowadzenie w stan trwałej remisji. Zazwyczaj zaczyna się od czegoś takiego wciągania brzucha, z pozycji leżącej. Aby zapewnić stabilność pięty ciała w odległości 10-15 cm od pośladków, i swobodnie spoczywa na podłodze. Ściana brzucha próbując doprowadzić do kręgosłupa i przytrzymać w tej pozycji 30-60 sekund. Oddychanie odbywa się powierzchowne, najczęściej górnych płatów płuc, bez większego wysiłku. Statyka wykonać 5-10 powtórzeń dla każdego siedzenia mniej niż minutę. Podczas jego realizacji nie może poruszać nogami z boku na bok, przechyl kolana i opuść z powrotem do arch górę;
 • Stato dynamiczne trakcji. Czasem zamiast ćwiczeń skręcania dać do prasy na krótkiej amplitudzie – doprowadzić dolnych żeber do kości miednicy są rejestrowane przez 30-60 sekund, zrelaksować się przy pozycji leżącej. Niektóre ludzi uważa, że ​​ruch ten przyczynia się do przemieszczenia kręgów i nie powinny być stosowane. Inni zalecają dynamiczny wciąganie brzucha w pozycji leżącej.
 • Static przynosząc jedną nogę do talii. Z tej samej pozycji wyjściowej nogi, gięte na wyjściu kolano, i przewiduje nieznaczny ramiona oporu próbuje dać do żołądka. Faza napięcia trwa nie dłużej niż 10 sekund, a następnie zmień nogi. Liczba powtórzeń – 10-15.
 • Ćwiczenia

 • Wzmocnienie „długa” mięśnie pleców. Przy minimalnej marży ciała i nogi na podłogę. Zazwyczaj jest to wszystkie zwykłe „nadludzie”, ale wzrost ciała i nogi będą minimalne.

[Powrót do spisu treści]

Alternatywne sposoby, aby dostać ćwiczenia na przepukliny lędźwiowej

Można znaleźć inne opinie na temat obciążenia na plecach. Wielu czołowych jogi doświadczeni nauczyciele uważają, że najlepszym rozwiązaniem z przepukliną – to jest hatha jogi.

Głównym rozszerzenie. Przedtem asan zamki master, wciąganie brzucha, zaciskając mięśnie krocza się i opuszczanie podbródka do tarczycy. W jodze, to pozwoliło na realizację wszystkich asan, stojąc oprócz znacznych odchyleń w stanie. Ale o tym nie ma zgody. Niektórzy nauczyciele powinni przeciwnie, aby wykonać jak najwięcej odchyleń od pozycji stojącej w nogach i kolanach (camel Pose).

Wielu kulturystów i zmusić do ćwiczeń nie zostawiaj ich szkolenia, aw przypadku problemów z przepukliną. Po przebiegu rehabilitacji i uwolnienia do umorzenia, to przeprowadzenie rutynowego treningu, z kilkoma wyjątkami:

 • Nie zrobił stojący prasy brzana, prasy ławki są eliminowane w mostku, a także ćwiczenia na ramiona niestabilnej pozycji wyjściowej (w dłoni na dłoni w T- stanowisko z ugięcia wsparcie w pętlach);
 • Całkowicie wyeliminowane obciążenia osiowe na kręgosłupie, który nakłada ograniczenia na wszelkiego rodzaju przysiady, rzuca ze sztangą, stoki „dzień dobry”;
 • Nie

 • Wykonywane ćwiczeń pełną amplitudę. Zabrania się zdjąć podłogę, zwykle zastąpiony przez rumuńską ściętego amplitudzie;
 • Nie

 • Wykonane trakcję na stojaku paska

Można zapytać, jakiego rodzaju przydatności takie ruchy bez wszystkie z powyższych? Wielu, nawiasem mówiąc, wchodząc remisji zacznie kucać i wyciągnąć jak zwykle, ale to wymaga stabilizacji napędów i nie ma ryzyka wystąpienia progresji choroby. Dla tych, którzy nie mogą jeszcze pochwalić to:

 • Przysiady i rzuca z ciężarkami w dłoniach, pod warunkiem idealną technologię; Prace
 • Odizolować mięśnie pośladków i ud z tyłu symulatory ich pozycja twarzą w dół;
 • Prasy nogi w symulatorze, co pozwala im na realizację postanowienia „leżącego”, a nie siedząc na ławce na pośladkach;
 • Trakcji kabel do tyłu w stabilnej pozycji bez ugięcia, T-neck ciągnąć żołądka w pozycji leżącej, twarzą w dół, ciąg hantle do pasa z leżącego twarzą w dół na ławce;
 • „Butterfly” do pras piersi i hantle, zwłaszcza na ławce pochyłej. Ława sztangi wykonywać tych, którzy naprawdę jej potrzebują, a w stanie remisji

Istnieją ograniczenia i cardio. Większość lekarzy zaleca zastąpienie systemem do kąpieli i do odmowy jakichkolwiek prac Plyometrics i akrobatyki. W prawie wszystkich przypadkach rozwiązać steppery, trenażery eliptyczne.

W ogóle, jeśli w odpowiednim czasie leczenie przepukliny – no nie jest to zdanie. Oczywiście, być może trzeba będzie zostawić zawodów sportowych, ale zrezygnować z ruchu w ogóle – jest mało prawdopodobne.

Elena Selivanova

load...