aerobik w wodzie dla kobiet w ciąży: bezpieczne przydatności do kobiet w ciąży

Po zapoznaniu się o ciąży, wiele kobiet za radą krewnych opiekujących turę w tryb całkowitego uśpienia, całkowicie porzucając wszelką działalność energiczne i ćwiczenia. Jest to więcej niż nierozsądne, ponieważ życia – ruch i nowego życia powstającego u kobiet już w potrzebie ruchu, które mogą dać tylko matkę. Idealny aktywność fizyczna, która przyniesie korzyści zarówno przyszła mama i dziecko, – aerobik w wodzie dla kobiet w ciąży, zapewniając maksymalny komfort i optymalny poziom obciążenia. Ciąża – nie jest chorobą, więc jeśli to będzie dobrze, to powód do rezygnacji z aktywności fizycznej tam. Wręcz przeciwnie, to przyniesie dla przyszłych mam i nienarodzonego dzieciaków morzu pozytywne i dobre, ponieważ wykonanie bezpiecznych ćwiczeń w żaden sposób nie zmienia fizjologicznego przebiegu ciąży i porodu, i nie ma żadnego negatywnego wpływu na rozwój i wzrost płodu.

load...

Zawartość:

Dlaczego ćwiczenia w ciąży w

Basenie

Sejf aerobik dla ciężarnych

Dobrze dobrany systematyczne ćwiczenia podczas noszenia dziecka zwiększa fizyczne możliwości kobiecego ciała, co korzystnie wpływa na metabolizm, poprawiają aktywność układu oddechowego, układu krążenia i układu nerwowego oraz promowanie harmonijnego ciąży.

load...

Według obserwacji lekarzy, mamusie sportowych przy urodzeniu jest znacznie łatwiejsze niż leniwy, którzy wolą leżeć na kanapie. Jest to zapewnione przez przeszkolonych płuca, serce i odpowiednich grup mięśniowych zaangażowanych podczas porodu. Aqua-gimnastyka doskonale trenuje wszystkie mięśnie ciała i jest szczególnie dobrze pracował zaangażowanych w działalność pracy mięśnie brzucha i dna miednicy. Ponadto, jeśli ćwiczysz organizm wytwarza endorfiny i gromadzić – hormonów szczęścia, które działają w czasie porodu jako naturalny lek przeciwbólowy. Istotne znaczenie ma również fakt, że przeszkolonych matek w okresie poporodowym łatwiej jest wrócić do starych form.

Element wody, gdy robi aerobik w wodzie pozwala z powodzeniem łączą w sobie łatwość ćwiczeń z wykorzystaniem ich wyników. Pomimo zmieniających kształt i rosnącej wagi, ćwiczenia w basenie pozwolą każdej kobiecie poczuć się wolne i łatwe, nie czują ciężar ciała w wodzie, a także znacznie zmniejsza obciążenie kręgosłupa i nóg, nie ma ryzyka, aby rozciągnąć mięśnie lub stawy boli. Ponadto, aerobik w wodzie rozładowuje kręgosłupa i całego układu mięśniowo-szkieletowego, sprawia, że ​​kręgosłup bardziej elastyczne, co jest szczególnie ważne w ostatnich stadiach ciąży.

Podczas treningu, woda w basenie produkuje miękki delikatny masaż, który stymuluje funkcjonowanie narządów wewnętrznych, poprawia krążenie krwi i metabolizm. Światło hydro – najlepsze narzędzie do zapobiegania żylaki, cellulit i rozstępy po porodzie.

W trakcie ciąży, proces trawienia jest spowolniony pod wpływem hormonów: progesteronu realokowania dostarczania narządów krwi, koncentruje się wokół płodu. Poza odżywianiem, której podstawą musi być błonnika (pieczywo pełnoziarniste, otręby, zboża, warzywa) i korzystać z wystarczającą ilością płynu, poprawia trawienie, pomaga i akvagimnastika: aktywność fizyczna w wodzie przepływu krwi powraca – z macicy do innych narządów i masaże wodne przewodu pokarmowego, zwiększając jego wydajność.

Aqua-gimnastyka jest bardzo pozytywny wpływ na emocjonalny i psychiczny stan kobiet, które są spowodowane zmianami hormonalnymi w organizmie i zmianę sytuacji życiowej jest bardzo niestabilny. Chociaż organizm pozbywa się grawitacji, dusza zostaje uwolniony od ciężaru niepokoju i zmartwień.

Jeśli dziecko w brzuszku mamusi wziął złą pozycję, nurkowanie i specjalny zestaw ćwiczeń w wodzie, aby pomóc mu się przewrócić, nawet w późniejszych etapach ciąży.

Jedną z głównych zalet nauki pływania oraz aerobik w wodzie dla kobiet w ciąży – wykonywać ćwiczenia wodne na oddechu przytrzymanie: nurkowanie, oddech, gdy na powierzchnię, wydech do wody. Jest to doskonałe ćwiczenie dla matki i dziecka, który przygotowuje ich do daremnych prób opuszczenia, podczas której matka i musiał wstrzymać oddech i poczuć niedotlenienie dziecka.

Zgodnie z uwagami położników, kobiety zaangażowane w przed porodem pływania i aqua bezpośrednio podczas porodu intuicyjnie oddychać i poruszać się poprawnie, a dzieci mają prawo matek przejść przez kanał rodny, dostarczanie i matka, a lekarze mniej kłopotów.

Podczas ciąży można zrobić aerobik w wodzie

Aqua-gimnastyka dla kobiet w ciąży mogą być zaangażowane w dowolnym momencie w czasie ciąży, ale intensywność treningu zależy od stanu zdrowia, poziomu sprawności fizycznej kobiety, jej nastrój i pragnienia. Najbezpieczniejszym Terminy wykonywania jest drugim trymestrze, ale w pierwszy i trzeci powinien być ostrożny. Fakt, że odbywa się w ciągu pierwszych tygodni błon jaj mocowania do macicy, a to niebezpieczeństwo nagłego pierwszych miesięcy ciąży najwyższym przerwy. Może się zdarzyć, i z powodu nadmiernego wysiłku. Szczególną uwagę w tym delikatnym okresie powinna być niesportowe dziewczęta, którzy przyszli po rozum do głowy i postanowił je zabrać. Praca może być, ale lekcje powinny odbywać się łagodnie, bez dodatkowego stresu dla organizmu. Ze wszystkich możliwych opcji akvagimnastika jest najbardziej odpowiedni jak woda odciąża kręgosłup i „gasić” wszystkie gwałtownych ruchów. Najbardziej intensywne ćwiczenia wykonywane w drugim trymestrze ciąży. W trzecim trymestrze skupia się na spokojne pływanie i ćwiczenia oddechowe.

Umiarkowane ćwiczenia przyniosą ciężarną kobietę i dziecko tylko korzyści. Wyjątkiem są przypadki, gdy cała ciąża lub któregokolwiek z jej okresów występuje z powikłaniami, jak również obecności problemów położniczych i ginekologicznych (groźba przedwczesnego porodu i poronienia, łożysko przodujące, silnego zatrucia, Wielowodzie) lub poważnych chorób przewlekłych (niewydolność nerek, choroby serca, przewlekłe zapalenie płuc).

Akvagimnastika Kroki dla ciężarnych

Standardowe zajęcia aerobiku wody dla kobiet w ciąży trwa około godziny i składa się z czterech etapów:

  • Ciepłe

Po rozgrzaniu pływać od boku do boku kobiety noszą specjalne urządzenia, aby utrzymać się na powierzchni i rozpocząć ruch z pełną amplitudą rękach i stopach. To pozwala rozgrzać mięśnie i przygotować ich do bardziej intensywnych obciążeń.

  • Aqua

Na tym etapie wykonywane ćwiczenia na chodzenie w basenie ze wzrostem stóp i dłoni obrotów w dogodnym tempie kobiety; Ćwiczenia wzmacniają biodrach – obrót nogi, w kucki, podnoszenie i opuszczanie nóg w różnym tempie i rytmie; Ćwiczenia wzmacniają mięśnie dna miednicy, które obsługują macicy, pęcherza moczowego i jelit, ale ze względu na fizjologicznych cech kobiecego ciała w czasie ciąży osłabić i rozciągnąć; ćwiczenia mięśni pleców i brzucha.

Ćwiczenia

  • Oddechowe

Nie może być częścią Wodnego i wyróżniać się w oddzielnym zestawie. Mają one na celu pomóc kobietom opanować oddech i przygotować dla próżnych prób. Może to być wszelkiego rodzaju oddechów z nurkowania i pod wodą na wstrzymanym oddechu na innym koncie. Jednym z najbardziej ekscytujących ćwiczeń oddechu – „kanał rodny”: przyszłe mamusie ustawiły się jedna po drugiej, straddle, tworząc tunel, symbolizujące kanał rodny. Pierwszy mama symuluje pływa na „kanał rodny”, a następnie staje się na końcu łańcucha. Następnie ruch „sączyć” zaczyna następna.

  • Stretching

Pomaga zrelaksować mięśnie, kręgosłup odzyskać od stresu, a częstość akcji serca i oddychania, aby odbijać.

Aqua-kompleks dla przyszłych matek

load...