ŻYWORÓDKA DAIGREMONTA: dom lekarza i po prostu piękny kwiat

Zawartość:

On żyje w naszych domach niesamowity gość z Afryki Południowej, a jego nazwa – Kalanchoe. Istnieje około 200 gatunków tej niezwykłej rośliny. Wśród nich są żyworodne i ozdobne drewno liściaste. Niektóre gatunki z powodzeniem stosowane w medycynie ludowej i tradycyjnej (zwłaszcza w kosmetyce oraz w leczeniu przeziębienia) i wszystkie dzięki bakteriobójczych właściwości kwiatu.

load...

Dziś mówimy o jednym z najbardziej popularnych typów roślin – około ŻYWORÓDKA DAIGREMONTA. Jest często mylony z bardzo bliskiego krewnego – Kalanchoe pierzaste, chociaż pod względem zawartości tego zamieszania jest prawie nie widoczne.

Wygląd

Jego popularność Kalanchoe wygrał nie tylko z powodu surowych warunków przetrzymywania, ale również dzięki swojej niesamowitej drodze rozmnażania. Ten kwiat dorasta do dwóch stóp wysokości. Jej liście są mięsiste i podłużne, z ząbkowanych brzegach. Zagłębienia między zęby mają pąki potomstwa, z którego utworzone są dzieci. Rosną bezpośrednio na rośliny macierzystej i mają swoje korzenie. Jeśli to dziecko spadnie na ziemię, to natychmiast zakorzenia się i zaczyna rozwijać młodego kwiatu.

Ten gatunek Kalanchoe pojedyncza łodyga, która nie pozwala rozgałęzienia. W zależności od warunków Degremon liści może osiągnąć 24 centymetrów długości. Są błyszczące, bogaty kolor zielony z odcieniem niebieskim. W doskonale zdrowych liści roślin rosną pionowo w górę, a trochę poszarpane krawędzie są zawinięte do środka. Jego tułów Kalanchoe dość kruche i potrzebują wsparcia, dolne liście są spaść właściwości z upływem czasu, co skutkuje w bagażniku obnażył.

load...

Cechy pielęgnacja i uprawa

Ogólnie rzecz biorąc, mało wymagająca roślina nie wymaga specjalnej opieki. Biorąc pod uwagę, że kolebką Kalanchoe są nadal tropiki, kocha dobrze oświetlone i wentylowane miejsce. Ale pożądane jest, aby unikać kontaktu z bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Ten typ jest bardziej odpowiednie dla światła otoczenia, w przeciwnym razie liście uzyskać ciemny kolor o odcieniu czerwonawym, a roślina zacznie się kurczyć.

Optymalna temperatura dziennie – 20-23 ° C, pozwolono noc spadek temperatury w rozsądnych granicach. W zimie temperatura otoczenia nie powinna spadać poniżej 15 ° C. Kalanchoe lubi wietrzenie, ale nie toleruje zimnych przeciągów, więc musimy trzymać go w odpowiednich warunkach. Latem garnek z zakładu można bezpiecznie umieścić w ogrodzie lub na otwartej werandzie – po prostu kocham go tam. Jednakże, w deszczu lub mgły kwiat lepiej umieścić je w domu.

Podlewanie i nawożenie

W okresie intensywnego wzrostu, co stanowi cieplejszych miesiącach, podlewanie powinno być umiarkowane. Nie jest konieczne, aby umożliwiał nadmierne wysychanie gleby w naczyniu, a także twarda woda nie jest to konieczne. Upewnij się, że grunt był całkiem pół mokro przed podlewania. Karmić roślina może być wiosną i latem. Pojedyncza karmienie miesięcznie przez dowolny uniwersalny nawóz dla sukulentów. W zimnych porach roku ŻYWORÓDKA DAIGREMONTA nie wymaga dodatkowego karmienia.

Przeszczep

Młode rośliny są przesadzane co roku. Puli wybiera się w zależności od wielkości roślin, zazwyczaj 1-2 centymetrów większy niż poprzedni. Jako grunt, można kupić zwykły mix sukulentów, lub na własną rękę, aby żądanej mieszaniny. Potrzebne będą:

  • 1 część sod ziemi;
  • 1 części arkusza;
  • 1 części torfu;
  • 1 część piasku i kruszywa ekspandowana glinka.

Również w ziemi, można dodać trochę tartej cegły i węgle brzozy. W przyszłości, rośliny przesadza się po osiągnięciu wysokości 40-50 cm. W tym czasie, traci swój urok, końcówka jest zazwyczaj odcięte i zakorzenić w nowej puli.

Reprodukcja

Prawie wszystkie prace na hodowli kwiat wykonywać na własną rękę. Młode pędy są na roślinie macierzystej przez kilka tygodni, a potem spadają na ziemię, gdzie sam korzeń. W tym czasie, pożądane jest, aby je zebrać, ale można zostawić. Potem kilka rośnie kalanchoe będą wyglądać bardziej malowniczy. Nie jest konieczne, aby pozbyć się wszystkich młodych pędów. Starsze rośliny jak rosną bardzo szybko tracą swoją atrakcyjność, będą one nadal muszą być okresowo aktualizowane.

Czy ŻYWORÓDKA Blossoms daigremontianum?

Fakt, że tego typu zakwitów Kalanchoe wciąż wiemy bardzo mało. A jednak, dorosłych roślin kwiaty mogą zadowolić swoich właścicieli na początku jesieni lub zimą. Kwiatostan rurowe kwiatów pomarańczy lub różowy kolor, które wznoszą się ponad pozostawia w postaci korony.

Czasami łodygi kwiatów mogą rosnąć do 30 centymetrów wysokości. Podczas kwitnienia pewnością dbać o kopii zapasowej. Dla roślin powinny być długa noc i krótki dzień. Jeśli stworzenie takich warunków, roślina zakwitnie ponownie, ale należy pamiętać, że jest wykorzystywany do znacznie wydłużyć niedobór światła Kalanchoe.

Potencjalne problemy

Pojawienie się na liściach brązowe plamy suche mówić o zawartości w środowisku wilgotnym i zimnym, a pojawienie się szarej pleśni – nadmiar wilgoci i ciepła. Kalanchoe często dotknięte przez mszyce, które można usunąć za pomocą różnych leków, które są sprzedawane w sklepach.

Można odwoływać się do metod ludowych, na przykład traktować roślinę wodą z mydłem. Po jednym dniu, roztwór do płukania, ostrożnie zamykania polietylen gleby. Jeśli tylko zauważy pojawienie się mszyc, instalacja wystarczy przetrzeć liście wilgotną gąbką.

Korzyści z roślin

Pod względem życia miejskiego stale realizuje beri-beri. Oferujemy z nim walczyć za pomocą licznych kompleksów witaminowych i mineralnych. Ale jeśli twój dom mieszka ŻYWORÓDKA DAIGREMONTA, beri-beri problem jest rozwiązany automatycznie. Liście rośliny są prawdziwą skarbnicą składników odżywczych. Tu i zawiera flawonoidy i polisacharydy oraz masy substancji mineralnych i kwasów organicznych.

Dlatego ludzie w know skorzystać z liści kwiatu na żywność. To wystarczy, aby dokładnie umyć liście i posiekać na małe kawałki – to wspaniały dodatek do każdej sałatki jest gotowa. Szczególnie zaleca się stosowanie tej rośliny dla tych, którzy cierpią na choroby przyzębia i dziąseł. Substancje zawarte w nim zmniejszyć krwawienie dziąseł, zapalenie śluzówki czyste i mają korzystny wpływ na stan jamy ustnej w ogóle.

Profilaktykę choroby dziąseł można przeprowadzić natryskiwanie usta kalanchoe soku. Aby to zrobić, należy przerwać dolne liście rośliny, starannie umyć i pokroić na małe kawałki. Wycisnąć sok przez kilka warstw gazy lub po prostu przez gęstą tkankę. Nawadnianie zrobić rano i wieczorem – po szczotkowaniu. Idealna jest przygotowanie świeżego soku przed każdą procedurą.

Ale to nie wszystkie korzystne właściwości Kalanchoe. Na górze jest to doskonały „biostymulator”. Wystarczy kilka kropel soku i ewentualnie następny sezon grypowy odbędzie się bez ciebie. Aby przygotować środek zapobiegawczy, konieczne jest cięcie liści Kalanchoe i utrzymać je w lodówce do dwóch tygodni. W takich warunkach, zakład produkuje unikalne substancje, które są zdolne do aktywacji wielu procesów życiowych w organizmie. Teraz trzeba wycisnąć sok z liści, jak opisano powyżej, i używać go zgodnie z potrzebami.

Teraz, gdy wiesz, jak rozwijać ŻYWORÓDKA DAIGREMONTA. Z zastrzeżeniem prostych wytycznych omówionych w niniejszym artykule, w domu rozliczane zdrowe i piękne rośliny, które nie tylko zdobią pomieszczenia, ale także stać się lekarz do domu w wielu sytuacjach.

load...