Żywność dla dobra – żywność dla zabawy

Niektórzy ludzie uważają, że świetne jedzenie i zdrowej żywności są w różnych płaszczyznach. Większość ludzi, jestem pewien, że zdrowa żywność nie może być świetną zabawą. Jest to czas, aby rozwiać błędne przekonanie.

load...

Polska Akademia Nauk Medycznych już bił na alarm: 30% ludzi w wieku powyżej trzydziestu są otyłe, z nadwagą obserwuje się u 60% kobiet i 50% mężczyzn. A głównym powodem – nie w rozpuście, jak niektórzy uważają. Psychologowie są pewni, że uzależnienie jedzenie w fizycznie zdrowych ludzi jest przede wszystkim stres. Niż jest silniejszy i dłuższy częściej chęć „chwytać” kłopotu: wiemy, że ten „lek” będzie działać znacznie szybciej i bardziej efektywnie obecne.

Jednocześnie wiele osób zdaje sobie sprawę, że „relaks jedzenie” nie doprowadzi do niczego dobrego, i starają się ciągnąć się razem, jeśli nie ograniczając ilość pożywienia, a następnie, co najmniej, przechodząc od użyteczności wysokokaloryczne przekąski suhomyatku. Problem polega na tym, że właściwe odżywianie w masowej świadomości związany bardziej z dietą szpitalu niż smakoszy posiłek. Uwierz mi, to jest konieczne, aby przełamać ten stereotyp, a wszystko pójdzie o wiele lepiej.

W rzeczywistości, dla tych, którzy chcą prowadzić zdrowy tryb życia, istnieje wiele wspaniałych receptur. Najważniejsze – przestrzegać dwóch zasad: gotować z naturalnych produktów, a dalej, oszczędzając metody możliwe.

Właściwa podjadanie

Aby nie złamać, między posiłkami dania główne, dietetycy radzą, aby zorganizować kilka obfite dania, ale nie zbyt nieporęczne podjadanie. Kiedy przychodzi do biura, może to być dowolne owoce sezonowe – jabłko, gruszka, mandarynka, persimmon, banan. Nawiasem mówiąc, panuje przekonanie, że ta tropikalna gość nie przyczyniają się do harmonii, ale w jednym banan zawiera około 70 kalorii. Jednocześnie wartość odżywczą owoców – jest bardzo wysoki, a składniki odżywcze w nim zawarte pomogą podnieść nastrój, poprawić koncentrację i redukuje zmęczenie.

load...

Również nie jest złe, aby utrzymać się na rękę bogatej w witaminy z grupy B, przekąski bary jogurt i płatki, lub suszone żurawiny, „kostki” z papaja, morele, orzechy. Nie tylko usuwa naprężenia, a także wzbogacić witaminy ciała B, witamina C, potas i włókna. Tylko przy zakupie suszone owoce, należy dawać pierwszeństwo nie zważono i hermetycznie opakowane owoce – zapewnia produkty nie zawierają błędów i pleśni, bakterii.

W zasadzie, w celu podniesienia tonu, można nawet jeść czekoladę. Najważniejsze, że to było prawdziwe – z proszku kakaowego i masła kakaowego, a nie fałszerstwo, nadziewane niskiej jakości tropikalnych tłuszczów. Po otrzymaniu poprawnego kawałek czekolady, organizm zaczyna produkować serotoninę, hormon zwany szczęście i zmniejsza lęk andanamid. Ponadto produkt pobudza mózg, przyczyniając się do podniesienia samooceny, co jest również ważne w stresie.

Przyjdź na żywność

Nałogowy kulinarny absolutnie pewni, że każda potrawa może być ciekawe, smaczne i zdrowe, jeśli przygotowany własnymi rękami, z wyobraźnią, miłości i, oczywiście, wykonane z naturalnych produktów.

Zgodnie z tą zasadą, na zakup wysokiej jakości mięsa, owoców i warzyw, należy skontaktować sklepach gospodarstwa o dobrej reputacji. Gwarantuje to, że żywność nie dostanie kosz owoców, nadziewany z pestycydów, hormonów lub antybiotyków.

Jeśli chodzi o końcowe produkty z produkcji przemysłowej, problem jest skomplikowany. Musimy być szczególnie wrażliwi na ich skład, aby uniknąć zakupu towarów ze sztucznymi dodatkami – barwniki, aromaty, konserwanty i zagęszczaczy. Ponadto, istnieje potrzeba, aby wziąć pod uwagę ewentualne zmiany w formułowaniu popularnych produktów, do których niektórzy producenci uciekają z chęci zaoszczędzenia pieniędzy.

Dla jasności, uważamy produkt, który Istnieją dosłownie w każdym domu – ketchup. Popularnym sos z takiej nazwy mogą być naturalne, takie jak dobrze znane Heinz, który jest wykonany z pomidorów, octu i przypraw naturalnych. Jednocześnie, sprzedaż spotkać i „keczup” tańszych składników – roślinny lub przecieru owocowego, który daje „pomidor” smak, zapach i kolor za pomocą syntetycznych składników. Oczywiste jest, że mówi się o zaletach produktu może iść tylko w pierwszym przypadku, ponieważ naturalny ketchup, to wiadomo, że zawierają co najmniej dużą liczbę potężnych naturalnego likopenu przeciwutleniaczem. Sos z cukinii, jabłek lub dynie, że nie może się pochwalić.

Chcąc kupić żywność ekologiczną, trzeba uważać, bo przykładów takiego zastąpienia niektórych innych składników, w celu uzyskania maksymalnego zysku – dużo. W szczególności, już nie jest tajemnicą, że niektórzy producenci stosują zamiast tłuszczów mlecznych – tropikalny, ale zamiast białek mięsnych – soi. Aby nie wpaść na taki trick, przeczytaj pakietu: na nim producent jest zobowiązany określić wszystkie składniki używane.

Na przykład, często substytutem spada w działach mleczne: ser wydawane na produkty naturalne domkami i kwaśną śmietaną na składzie są tylko twaróg i kwaśne „produkty” kremowe, przybliżony do tego „kislomolochke” w smaku i konsystencji. Są to składniki mające na celu być źródłem wapnia w naszym organizmie są zastępowane przez tropikalne tłuszczów roślinnych, które nie mają nic wspólnego z mlekiem. Aby uniknąć stania się ofiarą ewentualnego oszustwa, możliwe jest korzystanie z dostępnych informacji na temat wyników urzędowych kontroli jakości produktów i towarów zakupu pod markami, które otrzymały dobre opinie ekspertów.

Przygotować pyszne, gotować pomocny

Gdy lodówka wypełniona jest wszystko, czego potrzeba, nadszedł czas, aby stworzyć arcydzieło kulinarne – smaczne i, jednocześnie, przydatne i pożywne.

Oczywiście, byłoby pożądane, aby wszystko porzucić frytkownicy na rzecz podwójnej kotła. Jednak oczywiste jest, że radykalne zmiany mogą doprowadzić do gwałtownego załamania i nadal diety. Dlatego, aby rozpocząć, konieczne jest, aby znaleźć przyzwoity kompromis, na przykład klikając naczyń, piekarnik pieczone lub duszone w „utyatnitsu”.

Wykroić wolną chwilę, dając sobie trochę czasu, można pamiętać o potraw jedliśmy chciwie oba policzki jako dziecko, ale potem jakoś zapomniał o nich w naszym codziennym życiu. Marynata, zupa grzybowa, rosół z domowym makaronem, szczawiowy zupa, barszcz – przyznać, że brzmi jak muzyka. I nie wymaga przygotowania specjalnego talentu, i dobre dla ciała – całe morze.

I co główne dania były serwowane w czasie, gdy jedzenie z poczuciem, z korzyścią, zdecydowanie! Kasza gryczana z wątroby i kwaśnej śmietanie, gulaszu warzywnego w doniczce, duszonego mięsa wieprzowego z ziemniakami i wołowiną – z suszonych śliwek i liścia laurowego …

Tak, i domowe desery będzie nie mniej smaczne, ale o wiele zdrowsze niż kupione w sklepie jabłka, pieczone w piekarniku z miodem i orzechami, zapiekanek serowych, dynia z cynamonem lub nawet szarlotka. Wszyscy niedziela nie przeszkadza wydatków: jak długo zagnieść ciasto, przygotować nadzienie i rzeźbić kolejne arcydzieło po drugim, dostać tyle pozytywna, że ​​wszystkie zmartwienia i kłopoty odejść w tle.

Nawiasem mówiąc, gotowanie może stać się fascynującą hobby i ciekawy sposób rozrywki – warsztaty dla osób zainteresowanych są cyklicznie odbywają się w wielu klasycznych restauracji. Być może będzie to służyć jako zawór bezpieczeństwa, które nie mają wystarczająco dużo przez te wszystkie lata.

load...