Żywienie w ostrym zapaleniem żołądka: jakie pacjenci muszą wiedzieć

Zawartość:

Zdrowie Zastaw – to przede wszystkim odpowiednia an_5, wiedzą o tym, prawdopodobnie, prawie wszystkich. Ale, niestety, tylko kilka jedzenia tylko użyteczne, bogate w witaminy i minerały żywności. Reszta wolą jeść wszystko, byleby to było pyszne. A potem narzekają na problemy żołądkowe i skóry, zmęczenie, zły stan zdrowia, brak uczuć.

load...

Jako naukowcy, prawie 80% wszystkich chorób jest spowodowanych złą dietą. To dotyczy przede wszystkim narządów wewnętrznych. Jeśli jesz prawo, biorąc pod uwagę zalecenia dietetyków, można szybko pozbyć się dotychczasowych warunkach, bez specjalnego wysiłku.

Jak jeść w ostrym zapaleniem żołądka

Zdrowa żywność jest przypisany do lekarza, biorąc pod uwagę specyfikę i charakter choroby, obszaru dotkniętego i ciężkości. Pierwszy priorytet, który jest w tym przypadku – zmniejszenie obciążenia żołądka, aby w jak najmniejszym stopniu, aby uszkodzić błony śluzowej przewodu żołądkowo-jelitowego. Ale to nie znaczy, że trzeba jeść bez smaku i całkowicie niejadalne jedzenie. Istnieje wiele ciekawych potraw, które na pewno spodoba.

Ale trzeba pamiętać, że żywność musi również zapewnić, że ludzkie potrzeby w witaminy, minerały, białka, węglowodany, itd. Na liście. Konieczne jest nie tylko do leczenia żołądka, ale także do wzmocnienia układu immunologicznego. Opracowanie żywności medycznej dla siebie, należy rozważyć następujące niuanse:

load...
 • Skład posiłków (starannie wybranych produktów, w celu ułatwienia pacjentowi nie zostało zakazane składniki);
 • Sposób przetwarzania (smażone pokarmy są szkodliwe dla układu pokarmowego, a gotowane na parze lub normalizują żołądka);
 • Rozdrobnienie (kasza lub puree jest znacznie bardziej użyteczne niż kawałek gotowanych ziemniaków);
 • An_1 żywności przed użyciem (gorące i zimne poważnie podrażnić).

Jaka an_1 powinna wynosić dania

Jeśli chodzi o dietę, an_1 spożycia żywności powinna być mniejsza niż piętnaście stopni, a nie więcej niż 57. W innym przypadku, błonę śluzową żołądka jest podrażniona, powodując ból, nudności, wzdęcia, nudności i dyskomfortu. Plus, zjedzone na czczo zimne pokarmy negatywny wpływ na perystaltykę jelit, powodując skurcze. Dlatego upewnij się, że średnia an_1 gotowane jedzenie było około 36-39 stopni.

Porcja ostrego zapalenia żołądka w

Dieta w czasie zaostrzenia zapalenia żołądka – ułamkowej pięciu posiłków składających się z produktów dopuszczonych do obrotu. W ten sposób części powinny być małe, tak że pacjent nie przejadalismy. Jest to konieczne, aby zmniejszyć obciążenie i efekty mechaniczne na zajętych narządów trawienia.

Jednocześnie należy pamiętać, że żywność musi być kompletny, zapewniając ludzkie potrzeby kalorii. Dla osoby dorosłej żeńskiej, zasada ta jest około 3000 kcal. Liczenie menu, należy pamiętać, że 30% przypada na porannego posiłku (pierwsze śniadanie – 7,00), 10% – obiad (10.00), 40% – na lunch (12.00-13.00), 15% – obiad (18.00). W niektórych przypadkach zaleca się dzielić wszystkie 8 porcji.

Sposób wytwarzania żywności dla pacjentów z ostrym zapaleniem żołądka

Jak wspomniano powyżej, smażone potrawy – to nie jest coś, co powinno być osoba cierpi na nieżyt żołądka. Są one najsilniej podrażniać żołądek i jelita, powodując rozdzierający ból, zarówno w trakcie jak i po spożyciu jakiegoś czasu. Na drugim miejscu jest jedzenie, pieczone w piekarniku. Najłatwiej jest do strawienia i dania gotowane na parze. Naturalnie, te ostatnie nie powinny być marynaty, sosy, sosy, przyprawy, a więc lista jest długa.

Co nie jest tam w czasie ostrego zapalenia żołądka

Należy pamiętać, że pacjent nie powinien być menu pożywienia, składającego się z grubych włókien. Dlatego najpierw zdjąć ptaka ze skóry, usunąć ścięgna mięsa. I dopiero po tym możemy go używać do gotowania. Inaczej, to wszystkie boli ścianę żołądka, i przez długi czas trawienia.

Nie zapominaj, że należy unikać produktów, które mają włókna roślinne. Jeśli nie można całkowicie wyeliminować je z diety, spróbuj przynajmniej zmniejszyć ilość trochę. Przed użyciem należy dokładnie gotować wszystko i wytrzeć.

Całkowicie zapomnieć o mięsa, przypraw, słodyczy. Do potraw soli mogą być trochę (najlepiej, oczywiście, lepiej jest zatrzymać spożycie soli). Z wyłączeniem czekolady, mocnej parzonej czarnej herbaty, soków sklepowych, słodkich i gazowanych napojów, kawy, alkoholu, papierosów.

Dieta dla przewlekłym zapaleniem żołądka

Ta opcja jest zalecana, gdy zasilanie jest zaostrzenie przewlekłego zapalenia żołądka, i bez względu na to, co obserwuje się zaburzenia wydzielnicze. Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że po raz pierwszy an_5 w połączeniu z leżenia w łóżku. Tylko w ten sposób pacjent może uniknąć pogorszenia. Jeśli będziemy trzymać się terapii żywieniowej, zapalenie szybko zanikać, a rany zaczynają się goić.

Zabronione wszystkie produkty, które pobudzają wydzielanie soku żołądkowego, a także substancje, które podrażniają błonę śluzową. Przerwy pomiędzy spożyciem żywności powinna wynosić nie więcej niż dwie godziny. Jedzenie po prostu ugotowane. Dozwolone mleko i produkty mleczne (oczywiście w niewielkich ilościach). Możliwe jest gotować hamburgery dla pary, pulpety, klopsy. Przed pójściem spać, pacjenci powinni pić mleko lub rozcieńczony krem.

Dieta w czasie zaostrzenia przewlekłego zapalenia jelit

Głównym celem w tym przypadku – zmniejszenie obciążenia jelita. Należy unikać pokarmów, które są chemicznie lub mechanicznie traumatize jego ściany. Zatem zasada menu jest nie tylko gruba jedzenie, ale również te produkty, które zwiększają perystaltykę jelit, stymulują fermentacji (winogrona, melon, kawa, soki, sery topione, szpinak, itp). Dzięki temu zmniejsza się objętość i porcje. Posiłki powinny być ułamkowa.

Co pozwala tej diety:

 • Sucharki, wykonane ze zwykłego białego chleba;
 • Produkty mleczne: wcierać przez sito lub ser bitą do mieszalnika, trzydniowy kefir, mleko, niskotłuszczowy kwaśną śmietaną;
 • Zupa z klopsikami, kaszy manny. Uwaga: płynne posiłki przygotowywane są na Uncool bulionu;
 • Hamburgery parowe wykonane z chudej wołowiny, drobiu, ryb. Jeśli jesteś przyzwyczajony do robienia je z chlebem, w tym przypadku, farsz należy dodać do już ugotowanego ryżu i miele w blenderze. Nie przyprawy korzenne i;
 • Kashi wstępnie przetrzeć. Gotować wszystkie albo na wodzie albo na Uncool (drugiego) bulionu. Można jeść kaszę, mielony ryż. Dopuszcza się niewielką ilość oleju;
 • Podczas zaostrzenia zaleca się używać jak najwięcej galaretki (ale tylko ze świeżych owoców i jagód), herbata i woda bez gazu. Słodki jest całkowicie wyeliminowane, ale w małych ilościach (mniej niż 1 TSP), można mieć dżem, miód, cukier;
 • Dopuszczone sosy domowej roboty, które są przygotowane zarówno odtłuszczonego bulionu (pierwsza woda jest odprowadzana tak szybko jak to sprowadza) lub masła.

Jest to również dobry pomysł, aby pomóc lecznicze wody mineralne. Ich gastroenterologii przepisują swoim pacjentom, aby wyeliminować zapalenie błony śluzowej żołądka, normalizuje aktywność jelit. Należy jednak pamiętać, że nie należy po prostu kupić pierwszą dostępną wodę. Fakt, że wybór cieczy zależy jaki jest twój problem. W przypadku pacjenta, na przykład, zwiększenie wydzielania niezbędnych do picia mniej słonej wody. I vice versa.

Tak więc, jeśli jesz prawo, stosując się do zaleceń lekarza, a kilka dni później nieprzyjemne objawy znikają. Ale to nie znaczy, że należy natychmiast wrócić do mojego starego życia. Siedząc na diecie medycznej dawna. A jeśli nie chcesz męczyć się z gotowania zdrowych potraw, można uzyskać parowego. W rezultacie, będzie można zjeść użyteczną, zdrowa żywność bez oleju i soli, które zresztą też bardzo smaczne.

load...