Żylaki: Przyczyny i czynniki ryzyka tej choroby u mężczyzn i kobiet

WHO Statystyki rozczarowujące: diagnoza „żylaków” można umieścić niemal co 5 mieszkaniec Ziemi jest starszy niż 25 lat. Intryga tej choroby jest to, że w początkowej fazie trudno jest zidentyfikować za terminowe leczenia u lekarza – proces zastojów żylnych i krzywizny zaczyna głęboko pod skórą. A gdy pacjent zauważy problem, choroba jest w surowych etapach. Rozważ przyczyny żylaki w nogach, aby wiedzieć, jak rozpoznać chorobę i kiedy nadszedł czas, aby uderzyć trevogu.Oglavlenie:

load...

Objawy żylaków

Żylaki – patologia żyły odpiszczelowej zlokalizowane są głównie w kończynach dolnych. Choroba może rozwijać się w innych częściach ciała – brzuch, ręce, moszny. Wpływa na naczynia krwionośne pod skórą, wyrażona z naruszeniem funkcji zaworowych, utraty przepływu krwi.

Dotknięte żyły znacznie rozbudowany w średnicy, są zdeformowane (patrz skręceń i załamań, węzły), zmiana koloru (stać się ciemny niebieski lub fioletowy kolor), elastyczność ich ścian jest zmniejszona. Z biegiem czasu, zaczynają „widoczne” aktu nad skórą w paski i nieestetycznych węzłów (klastry).

Jaki jest wynik? Szybkość spadku przepływu krwi, zwiększa ryzyko zakrzepów. Odkształcenie żył prowokuje zaburzenia odżywiania skóry w tlen. W rezultacie wystąpienia wrzodów.

load...

Choroba jest progresywna – objawy nasilają się w miarę upływu czasu, stan zdrowia się pogarsza. Wyświetlacze wizualne towarzyszy ból – tępy „, wyginając” ból. Główną przyczyną żylaków na nogach – słaby odcień ściany żylnej w kończynach dolnych.

Żylaki w zabytków, co prowadzi do?

Co dzieje się w zdrowym ciele?

Serce przewyższa krew przez ciało przez 2 II runda – duże i małe. W tętnic, naczyń i aorty u stóp krwi szybko się porusza – siła grawitacji pomaga. Top porusza się gwałtownie – nowa krew z serca spada, spychając poprzedni „fragmentem” z powrotem do serca. Zawory ustalić położenie krew w żyłach do kolejnego skurczu mięśnia serca. Ponadto, ruch w górę promuje aktywność fizyczną – chodzenia mięśnie naprzemiennie kompresowane i zrelaksowany, spychając krew.

Co dzieje się w organizmie chorego?

Zawory, które są odpowiedzialne za przepływ krwi do nóg, przestają funkcjonować ze względu na ekspansję – bad scalenia lub nie zdarza się w ogóle. Szczelina jest utworzona, przepływ krwi spada. Nakład jest uszkodzony – Wiedeń rozciągnięta. Kojarzy problem: gorszego przepływu krwi, tym większe napięcie, tym rozszerzone żyły, gorsze przepływ krwi.

Problem żylaki na nogach odmłodzony – podatną osób od 25 lat

Przyczyny

Choroby

Lifestyle

Istnieje kilka teorii dotyczących przyczyn żylaków. Zebraliśmy listę czynników, w jakiej są zgodni:

 1. Hypodynamy. Pasywny sposób życia – plaga naszego pokolenia. Ludzie są zmuszeni siedzieć przez 8-12 godzin w biurze, samochodzie, wracając do domu, siadamy na oglądanie telewizji lub laptop jest stracone.
 2. Zwiększyć ćwiczenia fizyczne (podnoszenie ciężarów).
 3. Lli_1-phlebologist Ignorując gabinecie lekarskim na planowane badania lekarskie. Brak leczenia lub niewłaściwe przebieg procedur (w przypadku samoleczenia).

  Palenie lli_1, nadużywanie alkoholu.

 4. Problemy żołądkowo-jelitowe (zaparcia).
 5. Noszenie niewygodne, ściskających odzieży i obuwia (wiele godzin chodzenia na wysokich obcasach, na sobie obcisłe buty, rajstopy, pończochy lub dżinsy z ciasnych gumek, z naruszeniem krwiobiegu).
 6. Ciąży. Podczas ciąży obciążenie miednicy, brzucha i kończyn dolnych zwiększa ukrwienie tych stref jest pogorszenie.
 7. Otyłości lli_1, niezdrowe nawyki żywieniowe.

 8. Pracy stojącej.
 9. Chorób genetycznych tkanki łącznej.
 10. Obecność

 11. Poważnych urazów lub poddane interwencji chirurgicznej na kończynach dolnych.

Główną przyczyną żylaków –

Fizjologiczne przyczyny

Fizjologiczne przyczyny żylaki na nogach, lekarze nadana niewydolność zastawek w żyłach przebijających (pierwotne lub wtórne). To zjawisko może być powodowane przez zakrzepicy żył głębokich żyłach nogi, marskości wątroby, ciąża, zespół postthrombophlebitis (PTS).

Przejawia się to w następujący sposób: gdy zawór niewydolność żył głębokich krew dostaje się na powierzchnię pod ciśnieniem hydrostatycznym – zawory nie może trzymać go. W rezultacie, nie ma rozszerzenie powierzchownych żył, a ich ścianki stają się mniej, rozpuszczalnika. W zaawansowanych przypadkach nawet wyeliminować objawy nie będą leczyć żylaki i potrzebują fizycznej korekty naczyń żylnych.

A jeśli niektóre z tych problemów można wyeliminować, wykonując swoje zdrowie i prowadzi aktywny tryb życia, to przyczyną żylaków na nogach kobiet, takich jak ciąża lub wrodzonymi chorobami dziedzicznymi, niestety, od pacjenta nie. Ponieważ trzeba być regularnie i na pierwszych sygnałów alarmowych ekranowany jechać do szpitala.

Pierwszy dzwonek alarmowy – obecność guzów. Wizualnie, skóra może być określona mówienia obrzęk żył wzdłuż koryta. Funkcja wtórna może być skurcze, stałe zmęczenie poniżej kolana, z cieląt. Następnego objawem – gromadzenie się krwi w nogach poniżej kolana, towarzyszy powstawanie ciemnobrązowej i brązowe plamy na skórze. W wyniku niecałkowitego zaopatrzenia skóry z tlenem o rany lub żylaki wyprysk.

0. Wysokie obcasy zwiększać ryzyko choroby

Choroba w różnych populacjach

Przyczyny żylaki w kobiety i mężczyźni

Ciąża. Żylaki w przyszłych matek często jest odwracalny i ustępuje w okresie poporodowym przez rok. Powód – dziecko rośnie podczas ciąży objętości krwi w ciele, a także owoce mechanicznie ściska żyły kończyn dolnych i miednicy. Wiedeń jest już narażona na zewnątrz, w połączeniu z wpływem hormonów płciowych (estrogenów i progesteronu), funkcja ta prowadzi do ryzyka w ciąży żylakowatość.

Zakrzepica żył głębokich. Błąd założyć, że żylaki rozwijać z powodu zakrzepicy żył powierzchownych. Zakrzepica żył głębokich, choroba nie rozciąga. Jeśli choroba żył głębokich uderzeniu w nich ciśnienie zwiększa się w takim stopniu, że przechodzi przez krew do perforowania powierzchownych żył, co prowadzi do rozszerzenia tego ostatniego.

Stojąca praca. Nauczyciele, fryzjerzy, sprzedawcy i chirurdzy są zagrożone, ponieważ są zmuszeni stać przez dłuższy czas. Zastoju krwi w nogach, co prowadzi do wyników opisanych powyżej. Unikać katastrofalne konsekwencje pomóc regularne treningi, zdrowego stylu życia.

Związane z wiekiem zmiany w naczyniach. Czas nieubłaganie – z wiekiem ścian naczyń i zaworów starzeją, tracą elastyczność i rozciągliwość.

5. Kobiety w ciąży są w grupie podwyższonego ryzyka

Otyłość. Otyłość i nadużywanie aktywności fizycznej (z urzędu lub na siłowni) – główne przyczyny żylaków u mężczyzn, ale u kobiet, te czynniki mogą powodować choroby. Nadwaga zwiększa ciśnienie otrzewnej, zmieniając średnicę naczyń.

Chorób. Przewlekły kaszel, gruczolak gruczołu krokowego, oprócz zaparcia żylaków może prowadzić do hemoroidów i żylaków.

Wrodzone anomalie. Problemy z układem krążenia, w „mierzona” osoba w chwili urodzenia, może spowodować chorobę znaną. Przetoka tętniczo-żylna (popularnie przetoki) naruszać bezpośrednie odprowadzanie krwi z tętnic do żył. Efekt – wzrost ciśnienia, choroby naczyń żylnych.

1. Nadmierny trening siłowy jest obarczona rozwoju żylaków

Dziedziczenie

Przyczyny te są poważne, ale głównym problemem lekarze uważają dziedziczności. Na żylaków poziomie genów przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Jeśli rodzice lub dziadkowie cierpieli z powodu tej choroby, jej objawy mogą w końcu przeszkadzać i ty. Zakres problemu w krewnych poprzednich pokoleń nie jest ważne, choroba może być zlokalizowane w następnej generacji na każdym innym miejscu.

Należy zwrócić szczególną uwagę na zdrowie, zwłaszcza jeśli jesteś w grupie ryzyka. Jesteś w nim, jeśli jeden lub więcej elementów lista odnosi się do pacjenta:

 • Brak aktywności fizycznej;
 • Podobne problemy zdrowotne w rodzinie;
 • Profesjonalnych funkcji pracy;
 • Przeciążenia lli_1;

 • Złe nawyki;
 • Regularnego stresem;
 • Nadwagę;
 • Zaburzenia hormonalne

 • W tle.

8. Jedynym poprawnym rozwiązaniem do wykrywania objawów chorobowych – kampanii na rzecz

Lekarza. Ustalenie przyczyny żylaków nóg i usuwania, proszę zostawić na łasce profesjonalistów.

Pamiętaj: ja w przypadku problemów z żyłami – niebezpieczna gra, która może być śmiertelna. Jeśli podejrzewasz, że istnieje problem, dyskomfort po długim spacerze, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Tylko kwalifikowana Badanie i diagnoza może pomóc zidentyfikować chorobę na wczesnym etapie i wyznaczyć odpowiednią kurację. Dbaj o siebie, regularnie odwiedzają phlebologist.

load...