Żylaki miednicy małej: cechy i objawy

Żylaki miednicy małej, objawy, które wiążą się z krocza i sromu, jest to nieprzyjemne choroby. To najczęściej występuje u kobiet, nie tylko bardziej dojrzały, ale nawet wśród dorastających dziewcząt. Choroba ta jest podobna do żylaków macicy, ale ma swoje główne wyróżniki.

load...

Żylaki żyły miednicy często występuje u kobiet w wieku gotowych wyobrazić. Według statystyk, ta sytuacja jest 1/3 wszystkich kobiet w ciąży. Ale zdarza się i tak, że choroba dotyka te kobiety, którzy nie kultywują dzieci. Ale w tym przypadku częstotliwość choroby jest tylko 2-3%. Choroba ta towarzyszy ból, t. Układ mikrokrążenia K. We krwi zaczyna tracić swoją prędkość. W takiej sytuacji ważne jest, aby reagować w czasie do niego i skontaktować się z lekarzem w celu uzyskania pomocy, w przeciwnym razie konsekwencje nie można uniknąć.

Dlaczego nie ma żylaki?

Choroba ta występuje ze względu na ich mniejszą elastyczność ścianek żył. Zdarza się to najczęściej w wyniku zmian hormonalnych tle, które towarzyszą ciąży. W takiej sytuacji organizm jest odlewana wsteczny krwi, który występuje w żyle jajnika. Proces ten jest wyzwalany przez kompresję naczyń miednicy.

Poza ciąży, zwolnienie lekarskie inne przyczyny żylaków małych miednicy i zaliczona w następujący sposób:

 • Jeśli praca polega na kobiety siedzącej pozycji i jednocześnie nie podejmować żadnej działalności, energicznie;
 • W przypadku, gdy kobieta urodziła więcej niż jedno dziecko;
 • Jeśli jest wrodzone zaburzenie tkanki łącznej;
 • Jeśli jej styl życia jest związany z silnym wysiłku fizycznego;
 • Rozwój chorób ginekologicznych związanych z zapaleniem, bez działania na gojenie nie jest brana;
 • Kiedy ciało kobiety jest alokowana zwiększonej ilości estrogenu;
 • W obecności dysfunkcji seksualnej.

load...

Dodatkowe powody: rozwój żylaków małych miednicy mogą również wystąpić na tle niektórych cech życia seksualnego, które obejmują stałą przerwanie stosunku płciowego, a nawet brak orgazmu.

Mówiąc o życiu seksualnym, warto wspomnieć o hormonalnej terapii zastępczej i antykoncepcji. Nowoczesne lekarze mówią, że te czynniki znacznie zwiększają ryzyko wystąpienia żylaków. Dlatego ginekolodzy zalecamy w każdym razie nie wybierać własne metody antykoncepcji i jakichkolwiek leków. Wszystkie z tych punktów jest wymagane, aby rozwiązać lekarza, t. Aby. On będzie w stanie skupić się na indywidualnych cech kobiecego ciała.

Ostatnio stwierdzono, że w okresie menopauzy restrukturyzacji kobiecego ciała znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania. Dlatego też, według statystyk, kobiety powyżej 45 mniej cierpieć ten problem.

Klasyfikacja żylaki miednicy

Przed leczyć żylaki miednicy małej, należy ustalić, na jakim etapie choroby. Im bardziej zaawansowana choroba, tym trudniej jest radzić sobie z nim.

Żylaki miednicy ma 3 etapy jej rozwoju:

 1. W pierwszym etapie, aby rozszerzyć żyłę średnicy 0,5-0,7 cm. Proces rozpoczyna się jego rozwój w górnej części jej lewym konturu jajników.
 2. W drugim etapie choroby zaczyna oddziaływać na cały jajnika, żyły rozszerzają 0,8-0,9 cm. W tym przypadku rozszerzenie wpływa już po prawej stronie, i macicy.
 3. Na ostatnim etapie żyłach mają średnicę 1-1,3 cm. Prawa i lewa jajniki mają te same żyły średnicy żyły po lewej stronie będzie nieco niższy niż oczekiwano.

Ważne jest, aby zdiagnozować chorobę w czasie. Ale to wszystko zależy od kobiety, jak dobrze, że dotyczy ich zdrowia. A do tego trzeba wiedzieć, jakie objawy towarzyszą żylaki miednicy.

Objawy choroby

Venous dylatacja może odbywać się na dwa sposoby:

 • Przekrwienie narządów wewnętrznych, zlokalizowanych w okolicach miednicy;
 • Żylaki w krocze.

Oba kraje mają podobny obraz kliniczny, z wyzwalaczy dla nich są również takie same.

Żylaki miednicy objawy mogą być wyrażone w następujących stanach:

 1. Kobieta sporadycznie występować ból w podbrzuszu. Ból może być podana w lędźwiowo back office. W ogólnym dyskomfortem boli w przyrodzie. Choroba bardziej progresywny, tym bardziej intensywny dyskomfort powstaje.
 2. Z pochwy zaczyna się wyróżniać nieprzyjemny tekstury i w dużych ilościach. Jednocześnie pochwy i krocza są szczególnie wrażliwe.
 3. Tuż przed miesiączką, pacjent jest aktywnym przejawem PMS.
 4. Nie mogą być zakłócenia w cyklu miesiączkowym.
 5. Akt oddawanie moczu może być związane ze znacznym dyskomfortem.
 6. Kiedy długi pobyt w siedzącej lub stojącej, pacjent może mieć uczucie ciężkości w okolicach miednicy.

Każda kobieta ma choroba może objawiać się na różne sposoby, ponieważ każdy organizm jest inny. Ktoś ucierpi pełne objawy żylaków, a ktoś tylko 1-2 oczywistych objawów, dlatego pacjent nie może nawet zwrócić uwagę na nich.

Kobieta musi podejrzewać, że coś jest nie tak, jeśli jest stale atakowany przez ból w dolnej części otrzewnej, bez widocznych warunki nie są przestrzegane. A jeśli warunek ten jest również towarzyszył rzęsisty, nadszedł czas na alarm.

Najwyraźniej przejawia żylaków znacznego wysiłku fizycznego i podczas miesiączki.

Kobieta powinna oglądać nogi bardzo starannie, t. I. Na nich jest często rozszerzenie żył.

W badaniu, lekarz może oznaczać podobną sytuację do pośladków i ud zewnętrznej powierzchni.

Rozpoznanie choroby

Przed rozpoczęciem leczenia miednicy żylaki, trzeba upewnić się, że kobieta jest chorobą. Wszystkie wyżej wymienione objawy są bardzo podobne do objawów choroby, takie jak mięśniaki i wypadanie macicy, endometriozy. Przy tym celu, kobiety będą musiały przejść szereg badań, które pozwolą uniknąć takich problemów.

Głównym zadaniem lekarza – aby określić konkretną lokalizację odwrotnej krew w żyłach obsady. Dla tych celów, specjalista przypisuje następujących metod pomiarowych:

 1. Badanie pochwy. Ta metoda pozwoli ginekolog zobaczyć i aby wykluczyć inne choroby, które mogą towarzyszyć podobne objawy.
 2. Badanie ultrasonograficzne. W tym przypadku stosuje się jako sondy brzusznych lub dopochwowego. To wielokrotnych konglomeraty i przerw, które charakteryzują się słabą i wielokierunkowego przepływu krwi.
 3. Doppler miednicy naczyń krwionośnych. Celem badania w celu ustalenia parametrów przepływu krwi w zmianach naczyniowych. To pozwala lekarzowi ocenić funkcjonalne cechy układu żylnego w miednicy.
 4. Tomografia komputerowa. Ten rodzaj badania jest stosowana jako metoda wyjaśnienia. To on pomaga potwierdzić lub obalić wyniki badania ginekologicznego.

Także żylaki miednicy mogą być diagnozowane za pomocą Flebografia chrezmatochnoy i laparoskopii. Kompleks pozwala dokonać pełnego obrazu choroby. Ale lekarz próbuje dowiedzieć się etiologii bólu choroby dyskomfort u kobiet. Po poznaniu przyczyn, możemy dostarczyć bardziej dokładną diagnozę, a następnie usunąć wszystkie czynniki ryzyka wystąpienia choroby.

Leczenie żylaków małych miednicy

Po prostu chcę ostrzec, że żylaki miednicy małej – choroba, która jest bardzo trudne do wyleczenia. I nawet jeśli wziąć pełny przebieg terapii, nie ma gwarancji, że choroba nie wróci. Jednak środki podjęte prawidłowo można pozbyć się nie tylko od nieprzyjemnych objawów, ale także znacznie poprawić swoje zdrowie. Wykwalifikowana pomaga rozwiązać następujące problemy:

 • Zwróci prawidłowy sygnał żył;
 • Nie pozwalają rozwijać procesy stojące w miednicy układu krążenia;
 • Wszystkie tkanki miękkie ponownie odbierać składników odżywczych, których potrzebują, aby w pełni funkcjonować.

Aby osiągnąć maksymalny efekt, zaleca się nie tylko brać leki, ale również równolegle do angażowania się w fizykoterapii. Kobiety też trzeba kupić kilka zestawów bielizny uciskowej. Pacjenci chorzy powinni wykonywać regularne ćwiczenia, takie jak „brzoza”, „nożyce” i „rower”. Będą one pomóc w normalizacji przepływu krwi oraz zapobiega powstawaniu procesów stojących w miednicy.

Kąpieli, kobieta powinna używać Bicze rosnącym, w wyniku których będą kierowane do krocza. Jest to obowiązkowe jest nabycie pończochy uciskowe Klasa 2.

Co do terapii lekowej, wszystkie leki są podawane doustnie charakter. W tym przypadku pisać i lokalne media – żele protivovarikoznye i maści, które są stosowane do dotkniętych obszarów. Ta kategoria leków obejmuje fundusze następujące efekty:

 • Leki, których celem przywrócenia optymalnej napięcia naczyniowego;
 • Leki, które przyczyni się do poprawy właściwości reologicznych krwi;
 • Grupę leków, które mają wpływ nie-steroidowe leki przeciwzapalne;
 • Hormonalne i kompleksy witaminowe.

Głównym celem działań terapeutycznych – do usuwania zatorów w miednicy. Może to przyczynić się do takiego fleboprotektory jako Ginkor-Fort Venoruton i Detraleks. Jeśli kobieta cierpi z powodu bólu, lekarz przepisuje narzędzi przeciwzapalne to (niesteroidowe), które pomagają zmniejszyć rozszerzenie naczyń krwionośnych, co zwiększa drenaż.

Jeśli jajniki są dotknięte trzeciego stopnia żylaków, sytuacja zostanie rozwiązany chirurgicznie. Dzięki rozwojowi współczesnej medycyny, specjalistów ginekologii próbować używać minimalnie inwazyjnych metod leczenia chirurgicznie.

Z każdej sytuacji można sobie poradzić, gdy czas, aby zwrócić uwagę na to. W każdym razie jest to niemożliwe do samodzielnego prowadzenia leczenia, t. Aby. To może pogorszyć stan. Niektóre kobiety są tak boi się lekarzy, które korzystają z tradycyjnej medycyny. Ale, aby wybrać odpowiednie narzędzie dla siebie, należy określić problem, ale może to zrobić tylko wykwalifikowany personel. W związku z tym, wszystkie tej samej kampanii nie można uniknąć lekarza.

load...