Żylaki macicy: charakterystyczne objawy i leczenie

Które są obserwowane w diagnostyce żylaków macicy są objawy? Jakie są powody, aby rozwijać ten warunek, jak leczyć tę patologię i mogę temu zapobiec?

Co to są żylaki i żylaki macicy są przyczyny?

Żylaków lub według definicji medycznej, żylaki, – patologicznych proces, w którym spienianie, żyły wydłużenia (naczynia krwionośne odprowadzające krew z serca) pogrubienia ścian formowanie węzłów powoduje zakłócenia przepływu krwi w normalnym procesie. Żylaki macicy – jest dość rzadkie, który również jest trudno być diagnozowane z powodu braku konkretnych objawów.

load...

Możliwe przyczyny żylaków matki:

 1. Genetyczna predyspozycja do żylaków spowodowanych tą patologią jako łącznej dysplazji tkanek.
 2. Zmiany hormonalne (podwyższone poziomy progesteronu osłabia ściany żył).
 3. Zwiększone ciśnienie w żyłach.
 4. Tendencja do tworzenia skrzepów krwi.
 5. Brak jajnika zastawek żylnych.
 6. Chroniczne choroby zapalne lub narządów miednicy.
 7. Konsekwencją otrzymania doustny środek antykoncepcyjny.
 8. Konsekwencją zabiegu aborcji.

Następujące czynniki zwiększają ryzyko wystąpienia żylaków macicy:

 • Nadwaga;
 • Długotrwałe narażenie na nogach czy w pozycji siedzącej, niskiej aktywności fizycznej;
 • Stała nosi bielizny odchudzanie, który upośledza krążenie krwi;
 • Stwardnienie ciąży i porodu;
 • Obecność dysfunkcji seksualnej;
 • Nieprawidłowości miesiączkowania.

Bardzo często żylaki macicy występuje lub jest zaostrzenie przez kobiety w ciąży, jak zauważyła funkcje, takie jak wzrost poziomu progesteronu, ciśnienia żylnego, przyrost masy ciała. Dlatego kobieta powinna być w stanie dokładnie monitorować ich zdrowia, regularnych badań kontrolnych, w przypadku braku przeciwwskazań do prowadzenia aktywnego trybu życia, chodzić, pływać, wykonywać specjalne ćwiczenia.

load...

Objawy żylaków macicy

Jak wspomniano wcześniej, żylaki macicy trudne do zdiagnozowania. Żylaki macicy ma następujące objawy:

 1. Ból w dolnej części brzucha, ciągnąc charakter, gorzej podczas stosunku, ćwiczenia, podczas miesiączki, ale także czasami rozszerzenie do dolnej części pleców i pachwiny.
 2. Zwiększona czułość w pochwie.
 3. Krwawienie z pochwy.

Objawy te często są związane z innymi chorobami układu moczowo-płciowego, w związku z tym muszą być traktowane przez wykwalifikowanego lekarza. Niewłaściwej diagnozy i brak leczenia żylaków, może doprowadzić do poważnych konsekwencji dla zdrowia, takich jak krwawienie i rozdarcie żył, procesy zapalne w rejonie układu moczowo-płciowego, układu rozrodczego, przewlekłym bólem przed menstruacją (zespół brzucha), zakrzepica, niedoczynności jajnika. Konieczne jest zatem, aby leczyć żylaki, a do tego konieczne jest, aby skontaktować się z wykwalifikowanym technikiem.

Procedury diagnostyczne

Po wykryciu ból, dyskomfort powinny skonsultować się z ginekologiem, który po anamneza Przedstawiamy genitaliów za pomocą wziernika. Jeśli uzna to za konieczne, lekarz zaleci laboratorium wymaz określić mikroflorę pochwy. Należy również USG narządów miednicy. Istnieją 2 sposoby miednicy USG:

 1. Przezbrzuszna – USG przez powłoki brzuszne.
 2. Przezpochwowe – wraz z wprowadzeniem specjalnego czujnika w pochwie.

To przezpochwowe USG można wykryć nieprawidłowości w układzie żylnym. Jeśli tak się stanie, to wysyła pacjenta do phlebologist ginekologa – lekarz, który specjalizuje się w chorobach żył. Phlebologist powołać chrezmatochnuyu flebografię do szczegółowego badania stanu układu żylnego pacjenta podczas USG nie daje szczegółowych i dokładnych wyników. Zachowanie tej procedury jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży i osób z nietolerancją jodu.

W razie potrzeby można dodatkowo mianowany laparoskopia i CT do szczegółowego badania i wykluczenia innych chorób i stanów patologicznych w narządach układu rozrodczego. Po dokładnej diagnozy lekarz może przepisać wymaganego leczenia. Nie próbuj uciekać się do tradycyjnej medycyny i leczyć się – analfabeta wybrana terapia może spowodować nieodwracalne szkody dla zdrowia.

Metody leczenia patologii

Jak leczyć żylaki macicy? Żylaki macicy powinna być niepełna.

Leczenie zachowawcze obejmuje:

 1. Leki (żylna – venotoniki, flebotoniki) stymuluje krążenie krwi, zapobiega zastojowi krwi. Gdy silny ból wziąć niesteroidowe przeciwzapalne, krwawienia – gemostatiki.
 2. Ćwiczenia mające na celu poprawę krążenia krwi w miednicy.
 3. Usunięcie przyczyny żylaków – odchudzanie, rezygnując odchudzanie bielizny i długi pobyt na nogach.
 4. Leżącej nogi podwyższone powyżej poziomu ciała.
 5. Noszenie kompresji wyroby pończosznicze (rajstopy specjalnego).
 6. Bicze.
 7. Włączenie do diety dużej ilości płynnych produktów, które zmniejszają krwi krzepnięcia (ogórki, pomidory, seler, wiśnia, winogrona i inne soki jagodowe, owoce).
 8. Włączenie do produktów dietetycznych zawierające jod (w przypadku braku przeciwwskazań): algi, inne owoce morza.
 9. Abstynencja od alkoholu i palenia.

Często pojawia się pytanie: jak leczyć żylaki macicy kobiety w ciąży? Konieczne nosić kompresji (wspomagającą, ale w każdym razie nie na odchudzanie) łóżku.

Czasami matka żylaki żyły w czasie ciąży może powodować takie komplikacje jak niewydolności łożyska. Jeśli kobieta, która ma historię żylaków jest obecny, planuje zajść w ciążę, powinna ona wziąć odpowiedzialność za tę decyzję. W tym przypadku, jeśli pacjent ma przepisane odbioru venotoniki.

Jeśli ciężarna kobieta ma żylaki żyły macicy, może zaistnieć potrzeba cięciu cesarskim.

Czasami po urodzeniu stan układu żylnego wraca do normy na własną rękę. W niektórych przypadkach jednak pilna potrzeba przeprowadzenia operacji.

Zabieg chirurgiczny

Jeśli choroba jest uruchomiona, a charakter jakichkolwiek leków lub fizjoterapii przynieść żadnego efektu, nie ma potrzeby interwencji chirurgicznej.

Istnieje kilka metod leczenia operacyjnego żylaków macicy:

 1. Zatorowość żył jajnikowych skleroterapii, lub w inny sposób – procedura, w którym żyły przez cewnik wprowadzony do specjalnej substancji, która zmniejsza prześwit żyły. Jest on prowadzony za pomocą angiografii (statki radiografii z wprowadzeniem środka kontrastowego do nich).
 2. Usunięcie gonad żyły.
 3. Histerektomia (usunięcie macicy).

Operacja jest przypisany tylko do lekarza prowadzącego w przypadku awarii. To nigdy nie wykonywane w czasie ciąży. Jeśli kobieta w ciąży cierpi na żylaki macicy przed porodem to przypisać uprawnienia leków podczas ciąży. W przypadku poważnej choroby podczas operacji przeprowadza się po porodzie.

load...