Życie z alkoholikiem. Co robić?

Alkoholik w rodzinie … Sytuacja jest, niestety, często straszne. Każde życie dzień z alkoholowym, w tym samym domu zamienia się w piekło. Piekło istnieje i gdy osoba pitnej jest agresywna, a kiedy jest pijany cichy jak mysz, a nawet kiedy jest trzeźwy. Ponieważ gospodarstwa domowe są w stanie skrajnego stresu zawsze. Kiedy alkoholik jest uparty – zmuszeni są bronić się, kiedy, będąc pijany, spokój, oni przeżywają gorycz, martwiąc się o kogoś bliskiego, a kiedy jest trzeźwy – cały czas czeka na nowego horroru objadania się, ponieważ zachowanie alkoholika jest nieprzewidywalny. Żyją obok siebie z uzależnienia od alkoholu jest bardzo trudne. I podwójnie trudne, kiedy kochasz tego człowieka, życzę, aby uwolnić go od strasznego nałogu, ale nie miał pojęcia, jak to zrobić. Jak będzie? Spróbujmy omówić to, pacjent Dla wielu kwestii. Być może znajdziemy jakieś wyjście.

load...

Dlaczego ludzie stają się alkoholikami?

Jak wiemy z wyprzedzeniem alkoholowych w przyszłości i możemy się nauczyć? Rzeczywiście, w młodości, kiedy mają obsesję na punkcie romantyzmu, właśnie zaczynają spotkać osobę, zakochać się z nim i z całego serca życzę, aby połączyć życie z nim, będziemy, oczywiście, nawet nie sugerują, że to będzie wlać. A jeśli po latach spędzonych razem, my wciąż kochamy naszego partnera w życiu, uzależniony od butelki, mamy poczucie winy. Wydaje nam się, że coś jest pomijany, gdzie niektóre były okrutne, co dana osoba nie zwracał uwagi. Więc zaczął się nałogowym pijakiem. Czy to prawda? I tak, nie tak.

Dlaczego ludzie stają się alkoholikami? Trudno jest znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Powodem tego może być predyspozycja genetyczna, chęć ucieczki od problemów życiowych, napiętych stosunków rodzinnych, wpływać na innych … Uważa się, że pijesz za dużo, w większości przypadków, ludzie słabej woli. Jednak zdarza się, że i tak, że silnej woli, zdolny do zdecydowanych działań, człowiek nagle zaczyna być stosowana do butelki, powoli, ale zmienia się w przewlekłym alkoholowym.

Alkoholicy nie są nagle i nie wszyscy pijacy, więc dokładna odpowiedź na pytanie: „Dlaczego ludzie stają się alkoholikami?” no. Czasami osoba predyspozycje do alkoholizmu, mogą być uznane przez niektórych chwilach zachowania. Załóżmy, że to miły młody człowiek, uroczy, kontaktowy, dusza firmy, często pojawia się na bieżąco nieznacznie pod Shafei. Po pierwsze, nawet jak dziewczyna – jest wesoły, towarzyski, rozmowny. Uważać tutaj młoda dama – istnieją oznaki alkoholikiem – ale spokojny – bo dziewczyna tak jak tego młodego człowieka, gdzie tu do rozsądku i pragmatyzmu! Cóż, co pije … To prawda, koszty gwałtownego młodzieży. „To będzie!” – rozwiązuje dziewczynę i wysłał człowieka do rejestratora.

Lata mijają, a ludzie uzależnieni od alkoholu, nie tylko nie zdać – to rośnie niemal z dnia na dzień. A teraz, zamiast pięknej zdrowego chłopca przed wyczerpany i przedwcześnie wieku kobieta – zaniedbany zgarbionego człowieka z matowych oczach, drżenie rąk, iz oczywistych oznak chronicznego alkoholika już. Ma jeden cel w życiu – aby zapełnić pustą szklankę. Wszystko inne – dzieci, żona, praca, – odeszły w tle. Patrząc na niego, bliskich i czują obrzydzenie i wstyd, ból i wyobcowanie. A w tym samym czasie, czułości, miłości i nadziei. Co powinien żona alkoholika? Ktoś może nie wytrzymać takiego testu i pozbywa się ciężaru. Ale są też tacy, którzy, wbrew radom innych lewo rozpaczliwe próby, aby to naprawić, to obok picia człowieka i szuka sposobów, aby mu pomóc.

load...

Co można doradzić reshivsheysya poświęcić żoną alkoholika? Niestety, metody uniwersalne, aby odzyskać twardy picia osoby do normalnego życia, jeszcze nie istnieje. Istnieją jednak możliwości zachowania swoich krewnych, pożądane jest, aby przestrzegać, jeśli mamy zamiar być blisko człowieka do końca.

Jak radzić sobie z alkoholikiem?

Życie z alkoholikiem jest kompleks jako całość, a jeżeli tak, to do tego samego, a bliskiej osoby, staje się podwójnie trudne. Pić zbyt dużo przed ich mężów, dzieci, rodziców – jest bardzo bolesne i przerażające. Po tym wszystkim, wspominamy je z innymi – wesoły, wesoły, celowy! A teraz przed nami – zdegradowane gorszej osoby, co jakiś czas, a często bardzo często wykazując nieuzasadnioną agresję. Jak radzić sobie z alkoholikiem, nie zaszkodzi go i zobaczyć pozytywne rezultaty?

Blisko pijący, starając się mu pomóc, często pozwalają te same błędy. Oczywiście, że żal ich alkoholików, wyjaśniając wszystko, co dana osoba po prostu słaba wola i ochrony takiego wyjaśnienia, przede wszystkim siebie przed negatywnymi kwestiami. Ktoś zaczyna się ukryć butelki i ktoś pieniędzy sprawia pitnej osobę rozpoznać swój alkoholizm i przysięgam, że więcej nie powtórzy, ktoś zmusił go do wyrażenia zgody na leczenie. Niestety, wszystkie te metody są skuteczne środki alkoholików nie może być. Dopóki nie pojawi się w samej ineradicable i zaciętej pragnienie, aby pozbyć się destrukcyjnego nałogu, bez żadnych ukrytych butelek i pieniędzy, nie ma pragnienie, aby wyodrębnić z niego przysięgę wpływu nie mają większego wpływu. Butelka dowiaduje się, zapomnieć przysięgę i obowiązkowe leczenie alkoholików rzadko daje trwałe pozytywne rezultaty. Pijący człowiek sam doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co jest zniszczone, i czuje poczucie winy, które jest często wyrażane w formie agresji. Ciśnienie wynosi tylko pogarsza stan zależny, i to nie pomaga alkoholikom i złego: ten, który właśnie dostał się na tej drodze, pod naciskiem krewnych można szybko przesunąć w dół.

Mówiliśmy już, że alkoholicy to z wielu powodów. Być może określić przyczynę, można dowiedzieć się, jak leczyć alkoholikiem i wyeliminowania samego problemu? Niestety, aby określić przyczynę głębokiego pijaństwo małego człowieka. On jest naprawdę chory, i natychmiast skupić umysł i niech byłego alkoholika na zdrowy sposób życia jest niemożliwe. To wymaga czasu, podczas których krewni będzie musiał spędzić dużo siły psychicznej do jego rehabilitacji. W leczeniu alkoholików okres rehabilitacji jest bardzo ważne. Muszą dać coś w zamian pijanego szczęścia, i że „coś” musi być znaleziony. Taka wymiana może podróżować, poznawać ciekawe (w każdym razie nie do picia) ludzie, wycieczki przyrodnicze, wizyty do kin, teatrów, – cokolwiek, tak długo, jak to jest odprowadzana przez byłego alkoholika jak najwięcej.

Na ogół, gdy dana osoba pije, nie należy go za to wyrzuty i rozmawiać o swoich uczuciach: ból, bezsilność, oburzenie. Spowoduje to, że mu się bronić, a zachowanie alkoholika będzie coraz bardziej oczywisty agresji. Nie trzeba dodawać, że życie alkoholika w tym przypadku staje się nie do zniesienia? Optymalnym wariantem odpowiedzi na pytanie: „Jak masz alkoholikiem być traktowany?” – możliwie spokojną demonstrację poświęcenie ze strony jego rodziny i otwartego wyrażania stanowiska jak: „Jestem oszczędzając”. Będzie to okazją do znalezienia rozwiązania problemu jak zatrzymać alkoholik, który jest prawdopodobne, a on aktywnie zacząć szukać drogę zbawienia.

Niektórzy mężowie, żony, matki, dzieci, wyczerpane przez życie z alkoholikiem i nie pozostawia nadzieję zwalnia osobę z drogi uzależnienia, uwolnić go od wszelkich zobowiązań. Jest to zły ruch – alkohol wyczerpany człowiek nie potrafi właściwie postrzegają rzeczywistość, i jest prawdopodobne, postrzegają próby krewni pomagają go jako próbę go pozbyć. Pijący osoba musi czuć, że jest popyt na świecie, które nie kosztują i trzeba to bez niego. To zrozumienie jest bardzo potężnym narzędziem w walce z alkoholizmem i jednym z czołowych odpowiedzi na pytanie, jak radzić sobie z alkoholikiem.

Poprzez zrozumienie, że obsada jest niezbędna do picia, alkoholik musi przyjść do siebie. Oczywiście, jego rodzina, do refleksji na temat sposobu traktowania alkoholik musi być przygotowany do tego punktu i dowiedzieć się o ośrodkach rehabilitacyjnych i klubów Anonimowych Alkoholików, istniejące obok siebie. Nie jest konieczne, w tym przypadku, rekord zbierania całkowicie pozbyć się uzależnienia względem wizytę u specjalisty, bez jego wiedzy. Nadmierny upór w tej sprawie może zrobić wiele szkód. Dla specjalisty trzeba przejść przez alkoholik bez najmniejszego nacisku.

Krewni alkoholika pamiętać: długotrwałe abstynencji od alkoholu jest wciąż, niestety, nie jest wskaźnikiem całkowitego wyzwolenia z nałogu. Nawroty są nadal bardzo prawdopodobne. Jak powstrzymać alkoholika, nie dając mu z powrotem na dno życia? Musisz być przygotowany na to, że będzie to długi pobyt w złym nastroju, będzie sprawiać kłopotów, aby znaleźć winy z innymi, aw żadnym wypadku nie dyskutować z nim, dodając oliwy do ognia. Tak, ten okres życia z alkoholikiem jest bardzo ciężki. Ale jeśli chcemy przywrócić osobę całkowicie uzbroić się w cierpliwość i wziąć go do pijący.

Należy zauważyć, że często w rodzinach alkoholików znaleźć regularnie i dość dużo ludzi picia i zacząć stosować ulepszone środki dla ich rehabilitacji, do leczenia. Jest to zły sposób – nie wszyscy pijacy są alkoholikami, ale pod naciskiem wszystko może stać się tak. Jak zdefiniować alkoholika, aby nie zrobić taki błąd?

Jak określić alkoholikiem?

Alkoholizm nie zależy od tego jak często i ile osoba pije. Alkoholicy są ci, którzy mają silną zależność od alkoholu. Jak ustalić, alkoholik i odróżnić go od normalnego pijącego? Jeżeli dana osoba nie widział co najmniej trzy objawy przewlekłego alkoholizmu, bliski jest czas na alarm – zaczyna się choroba. Te objawy, takie jak:

  • Człowiek często bierze alkohol, pomimo faktu, że musi wykonać pewne obowiązki;
  • Osoba pije więcej i dłużej niż planowano;
  • Osoba musi regularnie zwiększać dawki w celu osiągnięcia odurzenia lub, wręcz przeciwnie, to zaczyna się upić na znacznie mniejsze niż poprzednie, dawkach.

Do ogólnych objawów alkoholizmu może być wyrażona w następujący sposób:

  • Człowiek stara się ograniczyć spożycie alkoholu do minimum, ale nie może;
  • Jedna osoba może poświęcić dużo czasu ekstrakcji alkoholu, dużo picia i pijanych, bardzo długi czas, aby powrócić do normalnego stanu, doświadczając kaca;
  • A człowiek napoje, pomimo faktu, że jego picie doprowadziło do problemów w rodzinie iw pracy;
  • Człowiek nie może wyjść z kaca bez picia alkoholu.

Jeśli mamy pomysł, jak znaleźć alkoholowych i zauważył obecność tych objawów u bliskiej osoby, trzeba baczności. Przeoczyć momentu, kiedy jest jeszcze możliwe, aby zatrzymać to całkiem proste, łatwe. Życie, praca i codzienna krzątanina czasochłonne i zmęczony, czasami zbyt lekko na fakt, że nasi bliscy (i często sami) uboczny dzień szklankę lub dwie „apetytu”. Nie, czasami są one tylko apetyt lub na stres, ale dlatego, że rozróżnienie między normą i ekscesy bardzo cienka i przekazuje go. Otoczenia, nawet nie wiedząc, jak ustalić, alkoholik może początkowo wziąć go spokojnie i nagle myśleć tylko wtedy, gdy sprawy idą zbyt daleko. Więc byłoby lepiej, gdyby ktoś, kto ma skłonności do alkoholizmu, nadzorował proces przyjmowania alkoholu i nie przekroczyć granice tego, co jest dozwolone.

Jak rozpoznać pijaka i nie pozwolić mu uzyskać przewagę? Wewnętrzne manifesty alkoholowe dodać siebie do nieodpartego pragnienia więcej. Jeśli nie jest tsyknut, suplementy mogą trwać tak długo, jak rzeczywistość nie stracić swój kształt i nie odpływać. My przenieśliśmy się alkoholikiem daje o sobie znać rano zamroczenia pamięci, silny ból głowy, apatia i chęć do picia rano po uczcie.

Jak radzić sobie z tym wewnętrznym alkoholika? Po pierwsze, nie jest konieczne, aby przekonać się, czy nie pić pić jak: zakazany owoc jest słodki, a tym bardziej staramy się zapomnieć o nim, tym bardziej przyciąga nas. Chęć pić normalne i właściwie ocenić ich stan człowieka jest zawsze czymś spowodowane. To może być stres, długotrwałe stres, poważne zmęczenie fizyczne i psychiczne, a nawet bardzo wielka radość. Gdyby powstał, to lepiej, aby spróbować uciec do czegoś fascynującego: dobry film, przeczytać wielką książkę, pospacerować po pięknych ulicach i cieszyć się naturą i tak dalej. Gdy jest to absolutnie nie do zniesienia, można cieszyć się trochę jakości alkoholu, ale powinno być w dobrym towarzystwie miłych i samowystarczalny ludzi. Ostatnia rada nie stosuje się do tych, którzy byli alkoholikami: zużywają dowolny alkohol nie jest zalecane.

Ogólnie rzecz biorąc, życie jest tak niesamowite, że naprawdę nie trzeba przystrojenie go z alkoholem. Świat jest pełen cudów, a nie szukać ich na dnie butelki – są zawsze pod ręką. Więc nie dajmy zabrać możliwość jakiejkolwiek prawdziwej radości życia w domu, czy w twojej rodzinie.

load...