Zwyrodnienie plamki żółtej. Leczenie chorób

Ludzki już cierpi na różnego rodzaju choroby. Tłumaczy się różnych czynników – warunki i sposób życia, jego najwyższą stawkę i wpływu niekorzystnych czynników zewnętrznych. To nie staje się wyjątkiem od reguły i ludzkiego układu wzrokowego.

load...

Istnieje wiele różnych chorób układu wzrokowego. A ta lista nie jest ostatnie miejsce jest zajęte przez zwyrodnienia siatkówki. Najbardziej podatne na chorobę, w podeszłym wieku, szczególnie tych chorób, takich jak nadciśnienie i cukrzyca. Nadużywanie alkoholu i palenie również znacznie zwiększa ryzyko zanik siatkówki.

Struktura siatkówki

Przed mówimy o tej chorobie, jak zwyrodnienie siatkówki, konieczne jest, aby powiedzieć naszym czytelnikom tego, co jest w siatkówce oka, i dlaczego jest to potrzebne. Cienka warstwa komórek nerwowych tworzące osłonę wewnętrzną oka i siatkówki jest bardzo. Siatkówka składa się z dwóch części – z przodu iz tyłu. Komórki nerwowe, fotoreceptory – są przeznaczone do absorbowania światła w celu utworzenia tyłu siatkówki. Z tych samych fotoreceptorów impulsy nerwowe, które wykonują specyficzne informacje, przekazuje go do centralnego systemu nerwowego, a następnie – w mózgu. A tam, w analizatorze wizualnym, sam pochodzi bezpośrednio przetwarza otrzymane informacje. W przedniej części siatkówki, takim jak na fotoreceptorze nie występuje.

Pomimo faktu, że samo siatkówki jest bardzo cienka, to składa się z kilku warstw, z których każda wykonuje swoją funkcję. Na przykład, zewnętrzna warstwa siatkówki, znany jako pigment jest ściśle związany ze średnią, naczyniowe osłoniętego oka. W centralnej części siatkówki jest ślepa plamka – w tarczy nerwu wzrokowego, które nie zawierają fotoreceptory.

W bliskiej odległości do centralnej tarczy nerwu jest plamka żółta – żółta plamka w środku której jest rodzajem dołu, w którym najbardziej wysokiej jakości obrazu. Dlatego jeśli zachodzi rozpad (zmień) siatkówki w tym miejscu, wszystkie oczy są znacznie zmniejszone. Jeśli zmiana innych części siatkówki obwodowej, ludzki pacjent jest bardzo znacznie węższe pole widzenia, w zależności od położenia źródła luka.

load...

Proces zwyrodnienia siatkówki

W przypadku komórek siatkówki zakłócenia normalnego procesu przemiany, w wyniku czego gromadzą się w komórkach, jakościowo i ilościowo zmodyfikowane produkty przemiany materii mogą powodować uszkodzenia siatkówki, wyrażone w mniejszym lub większym stopniu – Duchenne’a.

Przyczyny rozwoju zwyrodnienia plamki dużo. Jak już wspomniano powyżej, z następujących powodów odnosi się do palenia tytoniu i nadużywanie alkoholu, cukrzyca. Ponadto, powoduje, że może wywołać rozwój zanik siatkówki obejmuje:

  • Choroby układu krążenia. Naruszenie w składzie krwi i krążenie procesu z tej samej częstotliwości mogą powodować choroby.
  • Proces chłonnych Naruszenie tym chłonnych, zwłaszcza przewlekłe i nawrotowe.
  • Choroby zakaźne u osób starszych.
  • Zakłócania normalnego poziomu hormonów w organizmie człowieka, w szczególności spowodowanych przez choroby układu hormonalnego.
  • Naruszenie zwykłego procesu przemiany materii – jest naruszenie zasilania wszystkie komórki, w tym tkankach oka, które w końcu może doprowadzić do zaniku siatkówki.

Ściśle mówiąc, najczęściej jest to słabe krążenie w komórkach tkanek i rozwija zwyrodnienia siatkówki. Proces ten jest bardzo typowe dla ludzi w podeszłym wieku. Jednakże, w niektórych przypadkach może wystąpić dystrofię i młodych ludzi. Na przykład, może być również w przypadku, gdy dana osoba cierpi na poważną krótkowzroczność. Wymowa krótkowzroczność prowadzi do tego, że poprzeczny rozmiar oka znacznie się zwiększa, a co za tym idzie, ciśnienie oka na powłoki staje się silniejszy w czasie.

Ponadto rozwój dystrofii siatkówki i może spowodować uszkodzenie oka, zwłaszcza gdy uszkodzeniu błony śluzowej. Jak dystrofią siatkówki może spowodować chroniczne choroby oczu lub układu sercowo – naczyniowego, choroby nerek, co prowadzi do częstych wzrostu ciśnienia krwi. I kolejny czynnik prowokujący dystrofię siatkówki może być silny wpływ na organizm człowieka różnych toksyn – mówiąc prościej, zatrucia.

Rodzaje zwyrodnienia plamki żółtej, jej objawów

Lekarze dzielą zanikowe siatkówki na dwa podgatunki, z których każdy ma swoje przyczyny, charakterystyka choroby i prognozami. Więc Duchenne’a jest:

Centralny zwyrodnienie siatkówki

Jest centralnym lub, jak to nazywa, uogólnione siatkówki w okolicy plamki – miejsce, w którym wizja najwyraźniej. Przyczyną takich powikłań jest prawie zawsze patologiczne zmiany w naczyniach krwionośnych gałki ocznej, najczęściej mają tylko charakter epoki.

W tym przypadku rozwoju choroby jest wolny – od kilku lat. Klarowność wizji nie stracił od razu, ale stopniowo. Szczególnie zła osoba widzi obiektów, które znajdują się w jego pobliżu. Zazwyczaj, jeśli nie towarzyszy degenerację ośrodkowego i obwodowego jeszcze nie występują ślepoty.

Oczywistych oznak, że dana osoba cierpi na zwyrodnienie plamki żółtej jest obecność takich cech jak zakrzywienia obrazu, pojawienie się różnych miejsc przed oczami, często zabarwione. Można także podwójne widzenie, a przedmioty te powody dokonania takiego chorzy skarżą się dość często. Jednak, oczywiście, w żadnym wypadku nie powinniśmy zapominać, że wszyscy ludzie są unikalne – ktoś może mieć wszystkie cechy wymienione powyżej, a ktoś po prostu jeden z nich.

Centralna siatkówki ma również dwa podgatunki:

  • Postać sucha zwyrodnienia plamki żółtej. W tym przypadku, pomiędzy naczyniówki i siatkówki akumulacji emisji ciała w wyniku metabolizmu. Wydzieliny te są specyficzne guzki na powierzchni siatkówki. Ten podgatunek dystrofia występuje najrzadziej – pogorszenie widzenia następuje bardzo powoli, a rokowanie tego typu choroby jest najbardziej korzystne.
  • Postać mokra zwyrodnienia plamki żółtej. Mokra zwyrodnienia siatkówki znacznie cięższa postać choroby – wizję mogą znacznie zmniejszać się w stosunkowo krótkim okresie czasu, – od kilku dni do kilku tygodni. W wysiękowej postaci zwyrodnienia plamki żółtej w jej okolicy nie ma zatorów lub krew lub płyn limfatyczny.

Obwodowa zwyrodnienie siatkówki

Gdy dystrofii siatkówki obwodowej wpływa na wszystkie inne obszary siatkówki. Szczególną insidiousness choroby jest to, że odbywa się w większości przypadków praktycznie bezobjawowe – tylko sporadycznie u człowieka mogą pojawić się jasne plamki migają przed oczami. Jednak większość z tego rodzaju dystrofii siatkówki wykrytych przez przypadek – podczas rutynowej kontroli u lekarza – okulisty.

Leczenia dystrofii siatkówki

Niezależnie od tego, co powoduje rozwój spowodowany był zanik siatkówki Choroby oczu u dołu wymaga natychmiastowego leczenia. A leczenie rozpoczyna się prędzej, tym skuteczniejsze będzie. Zgodnie z ogólną zasadą, poprzez obróbkę, aby całkowicie przywrócić poziom wizji nie zawsze działa – ale im szybciej zostanie uruchomiony, tym większe szanse na sukces lekarzy.

Przede wszystkim w leczeniu zwyrodnienia plamki żółtej jest to konieczne w celu wyeliminowania lub zminimalizowania objawów choroby, które, ściśle mówiąc, są przyczyną tej choroby. I tylko po to nastąpi, lekarz – okulista zacząć natychmiastowego leczenia dystrofii siatkówki oka.

Obecnie arogonovy używany laser do leczenia zanik siatkówki. Jest on wykorzystywany do wzmocnienia siatkówki, a jeżeli choroba jest już w bardzo złym stanie, laser może ograniczyć oderwanie siatkówki. Zasada działania obróbki laserowej, że: – na promieniowanie laserowe powoduje bardzo duży wzrost temperatury. Wzrost temperatury z kolei prowadzi do tej tkanki koagulatu.

Operacja odbywa się całkowicie bezkrwawy. Ponadto laser posiada bardzo wysoką dokładność i pozwala na efektywne splicingowe osłony wiązki naczyniowe i oczek oczy. Operacja ta odbywa się w następujący sposób: a chory do chorego oka nosi specjalne soczewki, która ma powłokę przeciwodblaskową. Za pośrednictwem tej soczewki kontaktowej, lekarz jest w stanie przeniknąć do oka. Sam wiązka laserowa jest stosowana przez specjalną lampą szczelinową. Chirurg za pomocą mikroskopu stereoskopowego ma zdolność do ogniskowania wiązki laserowej w żądanym miejscu i sterować cały przebieg operacji.

Zawieraniu rozmów o zwyrodnienie siatkówki, należy przypomnieć, że ponownie zostanie wykryte wcześniejsze choroby, tym bardziej skuteczne jej leczenia. Dlatego każdy powinien regularnie odwiedzać lekarza – okulisty na badania kontrolne.

load...