Zwierzęta puste pieprz: Letcho przepis

Zawartość:

Przepis lecho przydatna każda gospodyni, zarówno doświadczonych, jak i początkujących. Ten dom produkt konserwowego cieszy oko z jasnym kolorem i przechowywane pikantnym smaku. Nie tylko, że jest to świetne danie niezależny, więc może nadal być stosowane praktycznie wszędzie. To dodawanie do potraw mięsnych, a część omlet z warzywami opatrunek barszczu. I jak z ziemniaków cool! A słowo „wielki”, śmiało położyć nacisk zarówno na pierwszym i drugim „o”. Po papryki – magazyn witamin i minerałów.

load...

Zobacz, że to warzywo zawiera:

  1. Witamina A zwiększa naszą odporność na przeziębienia i infekcje. Ponadto, napędzanie wzrostu i daje poczucie dobrego samopoczucia.
  2. Witaminy B. Pomaga wchłanianie składników pokarmowych i normalizuje system nerwowy i mózg, przyspieszając metabolizm.
  3. Zawartość witaminy C. Jest w pieprzu porównywalna z zawartością tych samych pomarańczy i grejpfrutów witaminowych. Pełni wiele funkcji w organizmie. Jeden z nich – neutralizacja szkodliwych substancji.
  4. Różnorodność związków mineralnych. Szczególnie dużo krzemu, a substancja jest konieczne dla nas mieć piękną skórę, włosy i paznokcie. To może być nazywany „elementem urody”.

Powrót do spisu treści

Który jest częścią

Istnieją różne recepty lecho. Ale podstawowe elementy niezmienione Classic – papryka i pomidory. Inne składniki mogą być dodawane do smaku. Plus sos pomidorowy, który nie koniecznie dodać ocet. Pomidory zawierają już dostateczną ilość kwasu, który działa jako środek konserwujący. I pomidory zawierają likopen bardzo przydatna – naturalny przeciwutleniacz. Najlepszy ze wszystkich, jest to niezbędne dla naszego organizmu substancji przez obróbkę cieplną pomidorów nie znika, ale wręcz przeciwnie, wzrasta. Dzieje się tak ze względu na odparowanie nadmiaru płynu podczas gotowania.

W ogóle, konserw w domu – słusznie. Wiadomo, że warzywa zbierane do wykorzystania w przyszłości – źródło zdrowia w okresie zimowo-wiosennym. Kiedy prawidłowo sporządzone zgodnie z receptę wartości odżywczej żywności w puszkach jest przechowywany.

load...

Przygotowanie lecho – jest to również praca twórcza. Korzystanie z receptą, każda gospodyni domowa może wnieść do niego coś własnego, biorąc pod uwagę gusta członków rodziny. Odnosi się to do kompozycji produktu (zwiększenie lub zmniejszenie ilości zastępczych cukru przypraw). Jeśli chodzi o przygotowania i pakowania produktów, sposobu przetwarzania i przechowywania, jest lepiej trzymać się ścisłej technologii.


Powrót do spisu treści

Opakowania do sterylizacji

Należy wspomnieć osobno na słoikach sterylizowanych. Dwa z wielu sposobów, najbardziej proste w wykonaniu można wyróżnić:

  1. Przemyte i wysuszone puszki umieszczone na tacy szyjki dół. Tacę umieszcza się w piecu, który ogrzewa się stopniowo w ciągu 30 minut, a następnie wyłączony. Jeszcze ciepłe dania raz napełniony.
  2. W bankach wylano niewielką ilością wody (około 1 cm) i umieścić je w kuchence mikrofalowej. Gdy woda wrze, sterylizacja parą wodną występuje. Czas ekspozycji – około 5 minut.

Osłony, podkładki gumowe korki do nich lub sterylizuje się we wrzącej wodzie przez 10-15 minut.
Powrót do spisu treści

Przechowywanie domu konserwowego

Lecho, podobnie jak inne towary w puszkach są przechowywane w ciemnym miejscu – zapobiega to produkt ze zmianą koloru i zniszczenie niektórych witamin. Temperatura magazynowania powyżej zera, korzystnie 4-8 stopni. Jest to najlepsza temperatura dla zachowania jakości konserw: nie dostać przestarzały i nie zabrazhivayut. Nie pozwala temperatura spada poniżej 0 ° – puszkach występować niepożądane zmiany i słoiki może pęknąć.


Powrót do spisu treści

Sposób wytwarzania

Tak więc, opakowanie jest gotowe, jak przechowywać lecho zrozumiałe. Nadszedł czas, aby przejść do głównego procesu.

Poniżej Letcho klasyczny prosty przepis z cebuli.

Produkt: 1,2 kg pieprz, 1 kg pomidorów, 250 g cebuli, 15-20 g soli, 2-3 łyżki wody, szczypty czarnego pieprzu

Przygotowanie: mięsiste papryki dojrzałe przemyto cięte końce, usunięcia nasion. Pieprz cięcia na kawałki lub paski o szerokości 5-8 mm. Soczyste czerwone pomidory parzone wrzącą wodą i uwalnianie od skóry. Cięte plastry o grubości 3-4 mm. Obrane cebule pokroić. Wymieszać przygotowane warzywa, posypać solą i pieprzem do smaku. Wszystko umieścić w misce emaliowanej. Wlać 2-3 łyżki wody i gotować, pokryte przez 20-30 minut. Następnie umieścić w wyjałowionej puszek roślinnego masa szczelne, bez pęcherzyków powietrza. Na szczycie warzyw powinny być pokryte z sokiem. Rolka plandek. Przewracać banków i owinąć się kocem aż fajne.
Powrót do spisu treści

Stosowanie pasty pomidorowej

Lecho mogą być wykonane z pasty pomidorowej. Tak jest w przypadku, gdy odpowiednia ilość świeżych pomidorów nie jest pod ręką lub po prostu zbyt leniwy, aby męczyć się z nimi. Tak jest bułgarski lecho. To jest bardziej słodki. Następnie recepta będzie różnił się od poprzedniego, zamiast 1 kg pomidorów podjętych 1 kg koncentratu pomidorowego. Pasta przewodząca ma grubość, zaleca się rozcieńczenie wodą w celu uzyskania pożądanej konsystencji. Możesz dodać 2 łyżki cukru.

Ten prosty przepis pomoże w wykonywaniu nawet najbardziej niedoświadczonym gospodyni gotować smaczne i zdrowe lecho, powołując się na smaku i wyobraźni.

Pamiętaj, że konserwowe jest sztuką – który musi stale uczyć, pokazując pewne umiejętności i kreatywność. Wykorzystanie doświadczeń innych ludzi i ich wyobraźnię. Dowiedz się miły położyć papryka w słoiku. Wtedy najczęściej konserwy będzie wyglądać atrakcyjnie i tajemnicza.

Powodzenia i smacznego!

load...