Zwierzęta chomiki – Pielęgnacja i konserwacja Naughty Little

Zawartość:

Wielu z nas, niezależnie od powodów, nie są w stanie dokonać kota lub psa dom. Ale często chęć nabycia takiego zwierzaka staje się stałym pomysł. Zwłaszcza jeśli jest to trudne do wykonania, lub coś, co uniemożliwia. To wtedy pamiętać, że nie tylko psy i koty są w stanie odgrywać rolę oswojone i udomowione naszych mniejszych braci. Oprócz nich (te mają krewnych na ludzi!) Zwierzęta żyją w naszych domach chomiki i fretki, świnki morskie i żółwie, różne ptaki i ryby.

load...

Jednak dbanie o wielu z tych alternatywnych zwierzę (np akwarium ryby) wymaga specjalnej wiedzy, ale dla innych jest to konieczne do ustalenia szczegółowych warunków przetrzymywania (fretki, ptaki). Ale jest doskonałym rozwiązaniem – aby dostać dosłownie ręczną zwierzę kieszeni (ciepły, zabawny, a nawet mądry). Jak można się domyślić, to zwierzę – chomik. Szczególnie dlatego, że konserwacji i karmienia chomiki nie powodują trudności, ale troska o nich jest bardzo proste.

Warunki chomików

Zauważmy najpierw, że jakieś specjalne warunki chomik nie jest wymagane – jego treść dość płynnie. Jedyne, co trzeba kupić to komórka lub akwarium, jak swobodny przepływ chomik na mieszkania jest obarczona różnymi nieprzyjemnymi konsekwencjami. Po pierwsze, chomik może być przypadkowo zgnieciony, a po drugie, może to łatwo przegryźć dziurę w meble i wyposażone w gniazdo w szafce lub w szufladzie.

load...

Plusem Akwarium – będzie mniej śmieci wokół siedzib chomika. Ponadto, nawet pęknięty lub uszkodzony po jednej stronie akwarium mogą być wykorzystywane do tego celu. Pęknięcia trzeba zamalować farbą olejową, ponieważ chomik szkło kit może gryzienia. Rozbite szkło jest wyjmowany i dokręcić pustkę metalowej siatki. Ale lepiej jest kupić specjalną klatkę – małej, średniej wielkości, ale przestronne. Drewniane klatki dla chomików nie nadają, ponieważ zwierzę może żuć bary. Komórka musi być wykonany z metalu, ale nie miedzi.

W każdym razie, akwarium czy klatka musi być na tyle duża, że ​​chomik mógł wyposażyć swój dom. Te zwierzęta wyposażyć swoje gniazdo na odpoczynek, piwnica do przechowywania i latrine w celach administracyjnych. Zdrowe i aktywne zwierzę jest stale zajęty uporządkowania w swoim domu, zarybiania w spiżarni i nieustannej poprawy gniazdo.

Hamster aby łatwiej poradzić sobie z ich zadań, umieścić w klatce niewielkie płaty tkaniny, miękkie listki papieru i kawałki tektury. Ponadto, to drewniany ogniwie z wlotem lub gliny odwróconej doniczki. Na krawędzi garnka jest również konieczne, aby otwór dla wejścia do prowizorycznego domu. Nawiasem mówiąc, takie domy można kupić gotowe w sklepie zoologicznym.

Spiżarnia chomika – kolejny nieodzowny atrybut życia chomika. W naturze, te kosze zapewniają wygodne i dobrze karmione chomiki życiem przez cały rok. W niewoli, zwierzęta te instynktownie nadal napełnić spiżarnie, natomiast pilna potrzeba dla nich. Niemniej jednak, Twój chomik z pewnością zaopatrzyć się sklep dla dostaw. Ponadto będzie on stale uzupełniać go, ukrywając większość produkowanej żywności, a nawet prosząc o jedzenie z właścicieli.

Sprzątanie domu chomika, należy spróbować, aby nie zniszczyć i niszczyć sklep. W przeciwnym razie zwierzę może przeżyć prawdziwy stres. Po wielokrotnie traci najcenniejsze chomika stodoła wypełni policzki z jedzeniem i nerwowo biega po klatce, boi się ukryć zapasy w innym miejscu i nie wierzą w niezawodność nowego sklepu. Więc staram się nie przeszkadzać chomika, sprzątanie klatki, a nie zniszczyć jego spiżarni.

Chomiki – Czyste zwierzęta. W przeciwieństwie do tego, te same ptaki w klatkach, chomiki nie są nigdzie kakao i przydziela szczególne miejsce w klatce do toalety. Nawiasem mówiąc, chwała śmierdzący pet chomika zawdzięcza swoją toaletę. Ale jeśli przynajmniej raz w tygodniu czyścić klatkę, a raz w miesiącu do dezynfekcji i dezodoryzować miejsce, które miało toaletę chomika, bez zapachu pochodzą z komórek nie będzie.

Do wygodnego życia i utrzymania zdrowia jest konieczne, aby przesunąć chomika. Ponieważ jego przestrzeń danych jest ograniczona, pożądane jest, aby wyposażyć klatki specjalne koło. Gotowy do koła chomika, znowu, można kupić w sklepie zoologicznym. Można zrobić koło i niezależnie od cewki z przędzenia, dwoma dyskami sklejki i drewniane kije.

Na dnie klatki wylano trociny, siano lub specjalny wypełniacz. Umieścić butelkę wody i podajnik. Tutaj właściwie i wszystkie warunki niezbędne do komfortowego istnienia tego małego zwierzęcia. Zgadzasz się, że dużo treści kłopoty chomik nie dostarczyć. Dobrze, że mieszkał w domu bardzo swobodnie i chomika zadowolony, oczywiście, trzeba odpowiednio karmić i opiekować się nimi.

Chomiki karmienia

Chomiki są uważane za bardzo skromny u zwierząt. Niektórzy właściciele nawet nakarmić swoje chomiki, które jedzą sami. Jednakże, jest to szkodliwe dla chomika. Po pierwsze, niesymetryczne dieta i niewłaściwe karmienie skraca życie zwierząt i szkodliwe dla zdrowia. A po drugie, niektóre pokarmy mogą powodować niestrawności, prowokować różnych chorób ostrych i przewlekłych, a nawet spowodować śmierć zwierzęcia.

Podstawą domu chomika dieta powinna być zboża – muszą dać małe zwierzę codziennie. Normalna mieszaninę zbóż chomika dorosłych wynosi od jednego do trzech łyżeczki dziennie, w zależności od wielkości zwierzęcia. Mieszanina powinna zawierać płatki ziaren pszenicy, nasion słonecznika, owies, groch i orzeszków ziemnych. To właśnie z tych składników i są gotowe mieszanki dla chomików.

Ponadto, należy zwrócić chomika soczyste żywność – owoce, warzywa i zioła (marchew, jabłka, ogórki, dynie, banany, kukurydza, cukinia, gruszki, koper, seler, pietruszka). Suplement diety i powinny być białka zwierzęcego: gotowane mięso, ryby, sery i jaja. Owoce, zioła i warzywa chomiki podawane codziennie, ale pokarmy białkowe tylko raz w tygodniu. A w jednym z karmienia chomika powinien otrzymać tylko jeden produkt białkowy.

Niepożądane (choć czasami może być) gotowy do podawania mieszanin chomika ziarna dla ptaków, chleb, ziemniaki Persymony i krople. Ale wszelkie przyprawy, smażone pokarmy, mleko, owoce cytrusowe, melon i arbuz, cukier i miód, kapusty, czosnku i cebuli jest zdecydowanie szkodliwe dla chomików i może spowodować nieodwracalne szkody dla zdrowia gryzoni.

W trosce o chomikach

Dziwnie, ale te małe zwierzaki muszą również dbać. Na przykład, długowłosy chomiki muszą codziennie lub przynajmniej co drugi dzień się rozczesują. Ponadto, szczególną uwagę należy zwrócić na brzuchu i tylnych nóg zwierzęcia, gdzie rolek wełny i zabrudzone odchodami. Krótkowłosa chomiki grzebień nie jest konieczne, ale oczyścić brud z futra jest również konieczne.

Czyste chomiki wyschnięcia lub zwilżoną miękką szczotką, a kąpać się tylko w wyjątkowych przypadkach. Jeśli mocno postanowił wykąpać psa, mycie szamponem używać dla dzieci i upewnić się, że mydło i woda nie wpaść w uszy, oczy i nos zwierzęcia. A w każdym razie nie myć z chomika mydła.

Chomiki są stale rosnące zęby, a jeśli zwierzę nie otrzymuje wystarczającej ilości pokarmów stałych, regenerować ostrza mogą szkodzić język, wargi i dziąsła chomika. Aby tak się nie stało, niech chomika okazję do gryzienia żadnych przedmiotów z drewna i gumy. Ale jeśli zęby są nadal zbyt dorosła, zadzwoń do rozwiązania tego problemu w klinice weterynaryjnej.

Jeśli chomik jest na tyle ruchu, pazury na nogi będzie szlifować. Jednakże zawartość klatki chomika bez kół, a także zły stan zdrowia i brak aktywności starszych zwierząt może stać się przyczyną odrost zbyt długie pazury. Mogą rosnąć do takiego stopnia, że ​​zaczynają kolidować ze zwierzęciem chodzić. W tym przypadku, tylko starannie przycięte pazury nożyczki do paznokci.

Tak przestronne i dobrze wyposażone komórka, zbilansowana dieta i minimalny, ale konieczne pielęgnacja sprawi, że życie psa wygodne i długie. W dowód wdzięczności za dobrą opiekę chomika spodoba Ci dobry apetyt, zabawny zachowanie i ich śmieszne nawyki. Oglądać te małe zwierzęta gospodarcze jest bardzo interesująca. I po prostu trzymać w ręku ten ciepły futrzany guzek jest zawsze miłe – a stres i poprawę nastroju. Wierzymy, że chomika nie jest prowadzony tylko przez instynktu. Był w stanie doświadczać i wyrażać różne emocje, a nawet przywiązanie do człowieka. Bądź ostrożny i uważny do dziecka. Pamiętaj, że jesteś odpowiedzialny za kogoś, kto ujarzmić.

load...