Zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe u dzieci

Pojęcie takie jak zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe u dzieci, jest znany wielu rodziców. I, co do zasady, przed taką diagnozę, mama i tata bardzo się obawiał. I to naprawdę nierozsądne? Jest w tym i staramy się zrozumieć ten artykuł. Aby rozpocząć, dowiedzmy się, co to jest ciśnienie śródczaszkowe. Lekarze opisują tę koncepcję poziom ciśnienia płynu mózgowo-rdzeniowego w mózgu.

load...

CSF jest produkowany w małych naczyniach krwionośnych mózgu. Jest to płyn w komorach mózgu i odgrywa istotną rolę w organizmie człowieka:

  • Usuwanie produktów przemiany materii zachodzących w komórkach mózgowych.
  • Antybakteryjne ochrona komórek mózgowych od zjadliwej mikroflory.
  • Ochrona mózgu luzu zewnętrznych wpływów fizycznych (uderzenia).

Ciało zdrowe dzieci dziennie produkuje około 400 – 500 miligramów płynu mózgowo-rdzeniowego. Ale mimo to, ciśnienie śródczaszkowe zawsze pozostaje w granicach normy. I zdarza się, ze względu na fakt, że płyn jest wchłaniany systematycznie do mózgu.

Z powyższego można wywnioskować, że ciśnienie śródczaszkowe jest bezpośrednio zależna od ilości wytwarzania płynu mózgowo-rdzeniowego oraz szybkość absorpcji w naczyniach mózgowych.

Dlaczego jest to zwiększa ciśnienie?

Ciśnienie wewnątrzczaszkowe, a także krew, to wskaźnik bardzo niestabilny. Jej poziom może wzrastać i spadać w ciągu dnia. Maluchy Istnieje kilka czynników, które mogą prowadzić do zwiększonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego – silnych emocji, płacz, krzyk, ćwiczenia. Szczególnie wyraźnie obserwuje się u małych dzieci, u których często wystaje grudnichok płacz – to się dzieje z powodu zwiększonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego.

load...

Najczęściej drobne wahania ciśnienia wewnątrzczaszkowego są całkowicie naturalne i normalne zjawisko właściwe dla wszystkich bez wyjątku – zarówno dzieci jak i dorosłych. Jednak w niektórych przypadkach, zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe jest wystarczająco silny, a czasami nawet przez długi czas, w związku z czym mogą nawet zakłócić mózg. W takich przypadkach lekarze sugerują obecność nadciśnienia wewnątrzczaszkowego.

W przypadku wewnątrzmacicznego wzrostu ciśnienia u dzieci najczęściej choroba winowajcą jest wodogłowie. W takim przypadku, jeżeli płyn mózgowo-rdzeniowy jest wytwarzany w zbyt dużych ilościach, czy naruszone jego wchłanianie w naczyniach mózgu, lub obiegu w komorach nie występuje prawidłowo, dziecko zdiagnozowano wodogłowie.

Lekarze są dwa rodzaje choroby – wodogłowie wrodzone i nabyte, w zależności od powodów, dla których rozwinęła się dziecka. Jak można się domyślić z nazwy, nabyte wodogłowie występuje u dziecka pod wpływem różnych zewnętrznych niekorzystnych czynników.

Wrodzone wodogłowie występuje w okruchy w czasie ciąży, a to daje o sobie znać w ciągu pierwszych kilku dni po urodzeniu. Przyczyny mogą powodować rozwój płodu wodogłowie, kilka – te i inne wady genetyczne, zaburzenia normalnego przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego, wylewu krwi do mózgu. Ale rozpacz nadal nie warto w tej sytuacji – choroba jest zdiagnozowana wystarczająco szybko, terminowo i leczenie pozwala dziecku rozwijać się normalnie i rozwijać, nic za ich zdrowych rówieśników.

Objawy ciśnienia śródczaszkowego

Niestety, w niektórych przypadkach, lekarze mogą nie zauważyć pojawienie się choroby. I to nie w ich kompetencji – po prostu zobaczyć dziecko jest znacznie mniej prawdopodobne niż rodziców. Dlatego rodzice muszą być bardzo ostrożni, aby nie pominąć oznaki choroby. Do podobnych objawów należą:

  • Zmiana kształtu głowy dziecka

Jednym z pierwszych objawów wodogłowia jest zmienić kształt okruchów head – staje się nieproporcjonalnie duża. Szczególnie silne wzrosty wielkości czole dziecka. Proszę pamiętać – wszystkie dzieci na głowie tworzy tempo zmian jest inny, więc trzeba pokonać lęk już przy pierwszym podejrzeniu. Chociaż często zwiększa głowica można wykryć tylko wtedy, gdy jest to mierzone. Dlatego ważne jest, aby szybko uczestniczyć we wszystkich checkups zapobiegawczych pediatry.

  • Ciemiączko i szwy czaszki

Również rodzice mogą podejrzewać, dziecko nie jest problemem, że jeżeli okruchy jest odległość między szwów czaszki, lub jeśli stale wypukłe ciemiączko. Zdrowe dziecko jest normalne lub lekko zapadnięte ciemiączko, lub jeśli jest wypukła, to tylko nieznacznie. Jednak w przypadku, ciemiączko dziecka wybrzuszenia stały czas, niezależnie od tego, czy dziecko jest napięte lub jest w całkowitym spoczynku, należy zacząć się martwić.

  • Objaw Graefe

Lekarze Podobne zjawisko jest bardzo piękne imię – „zachodzącego słońca” objawem Przyjrzyj się dobrze w oczach dziecka. W przypadku gdy pipsqueak czynienia z takim problemem, jak wodogłowie, oczy prawie zawsze zwisa. A rodzice mogą zauważyć pasek twardówki między uczniem i górną powiekę.

  • Żyły w głowie dziecka

W takim przypadku, jeżeli dziecko jest chore wodogłowie, prawie zawsze na skórze głowy widać wyraźnie wyrażoną sieć żylną. W takim przypadku, jeśli dziecko jest napięta, żyły są szczególnie dobrze widoczne.

  • Zachowanie dziecka

Dziecko z wodogłowiem, z reguły zbyt drażliwy i whiny – potrafi krzyczeć bardzo długo i bardzo monotonne. I takie nagłe wybuchy emocjonalne mogą być zastąpione przez silnego spowolnienia i senności.

  • Charakterystyka rozwoju fizycznego

Dzieci z wodogłowiem bez właściwego leczenia może znacznie w tyle rozwój fizyczny. Są one znacznie później niż ich rówieśnicy, zaczynają trzymać głowę, siedzieć, pełzać, a potem chodzić. Oraz ciężaru ciała na okruchy, mogą być znacznie mniejsze niż normalne, ponieważ dla tych dzieci charakteryzuje się obfitej i często mitralnej.

Chociaż w sprawiedliwości należy zauważyć, że zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe mogą być objawem różnych chorób, nie tylko wodogłowie. Do takich chorób obejmują ciężkie uszkodzenie urazowe mózgu, guzy mózgu, różnych zakażeń – zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu, krwotoki, zaburzenia genetyczne. Dlatego w każdym przypadku, dziecko cierpi z powodu zwiększonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego, należy zbadać jak najszybciej z odpowiednimi specjalistami.

Leczenie tej choroby

Jak wspomniano powyżej, zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe, w żadnym wypadku nie może być ignorowane. Jeśli to nie jest czas, aby znormalizować rozwój mózgu dziecka mogą być spowolnione, aw ciężkich przypadkach i zatrzymać całkowicie. Może to prowadzić do różnych efektów – od łagodnego upośledzenia umysłowego dziecka do ciężkiej niepełnosprawności.

Niestety, większość środków farmakologicznych nie wywierają zbyt duży wpływ. A więc są one zwykle przepisywany jako środek tymczasowy, dopóki dziecko jest przygotowane do pracy. Nawiasem mówiąc, są one często przepisywane dzieciom, które są błędnie zdiagnozowanych jako „wzrost ciśnienia śródczaszkowego.” Niestety, to nie zdarza się tak rzadko – porozmawiamy o trochę później.

Leczenie również prawdą, wodogłowia i innych chorób związanych ze wzrostem ciśnienia śródczaszkowego, jest interwencja chirurgiczna. Celem tej interwencji jest ustawienie bocznik – specjalną probówkę do usunięcia z objętości mózgu nadmiaru płynu mózgowo-rdzeniowego. Ciecz wycofana lub jamy serca, lub do jamy brzusznej.

Czas, który jest ustawiony do manewrowania najbardziej różne – od kilku tygodni do wielu lat życia. Co do zasady, efekt tej operacji, oszałamiający – dziecko zdrowieje bardzo szybko. Im szybciej będzie obwodnica, tym szybciej dziecko będzie odzyskać. Bardzo często lekarze usłyszeć od rodziców na pytanie, czy byłoby to dziecko bocznik przeszkadzać. Ich problemem jest to zrozumiałe, ale nie jest to absolutnie nieuzasadnione – dzieci, które przeszły operację pomostowania, może prowadzić normalne życie pełne.

Czego nie można zrobić w każdym przypadku?

Czasami rodzice, których dzieci z rozpoznaniem „zwiększonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego,” zmaga się z problemem na własną rękę, z pomocą różnych zabiegów ludowych. Lub użyj preparatów farmaceutycznych, które mogą jedynie zaszkodzić dziecku. Aby to zrobić w każdym razie jest to niemożliwe, ponieważ ciśnienie wewnątrzczaszkowe u dzieci poniżej jednego roku stanowi bardzo poważne zagrożenie i wskazuje na obecność choroby niezwykle niebezpieczne.

A przede wszystkim nie jest to konieczne, aby położyć specjalne nadzieje na fizjoterapii, masaż, ćwiczenia terapii witaminą terapii, i tak dalej – nie byłby w stanie pomóc dziecku w podobnej sytuacji. Są one wykorzystywane tylko jako środek rehabilitacji po operacji, aby pomóc dziecku odzyskać tak szybko, jak to możliwe. A potem – wszystkie te procedury powinny być wybierane ściśle indywidualnie, biorąc pod uwagę charakterystykę choroby i ogólnego stanu zdrowia dziecka.

Dlaczego taka diagnoza jest tak często?

Wspomnieliśmy już fakt, że bardzo często lekarze, reasekuracji, zdiagnozowane dziecko zwiększone ciśnienie wewnątrzczaszkowe. Dlaczego tak się dzieje? To właśnie z powodu niekompetencji lekarzy? Nie spiesz się do winy lekarzy – są w dużej mierze prawidłowe. Po tym wszystkim, zwiększone ciśnienie śródczaszkowe – to nie jest niezależnym przestępstwo, a jedynie objawem innej bardzo groźnej choroby.

Dlatego lekarz po prostu nie ma prawa przeoczyć objawy nawet zdalnie sugerujące możliwość zwiększonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego. W przeciwnym razie, nie można zauważyć początek choroby, w wyniku którego dziecko nie otrzyma na czas leczenia.

A od objawów, które mogą wskazywać, że dziecko ma podwyższone ciśnienie śródczaszkowe, dużo, lekarz jest ubezpieczone i naraża diagnozę. Po niezwłocznie potwierdzić to nie działa, ponieważ licznych i złożonych potrzeb badań, które nie mogą poświęcić jeden dzień. Lekarze często nie potrzebują miesiąc, aby potwierdzić lub zaprzeczyć swoje podejrzenia.

I przez cały ten czas dziecko będzie pod ścisłym nadzorem pediatry i neurologa. W takim przypadku, jeśli dziecko naprawdę ma problem taki jak zwiększonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego, to z pewnością pojawią się różne objawy tej choroby lub tej choroby, co doprowadziło do wzrostu ciśnienia śródczaszkowego. Co do zasady, we wszystkich przypadkach, sytuacja jest ostatecznie wyjaśniona do końca pierwszego roku życia – objawy zwiększonego ciśnienia wewnątrzczaszkowego albo zniknąć całkowicie, lub nie udało się zidentyfikować przyczynę, która jest zaangażowany w rozwój tej patologii.

W każdym przypadku, rodzice muszą najpierw uspokoić i zasięgnąć porady lekarza. Panika – najgorsza asystent w tej sytuacji. Jedyne poprawne działania rodziców w tej sytuacji – jest znalezienie dobrego lekarza – neurologa, którego mogą całkowicie zaufać. Rzeczywiście, w ciągu najbliższych miesięcy, lekarz i rodzice będą musieli pracować bardzo, bardzo mocno – tylko wspólne wysiłki pomogą dziecku dorosnąć zdrowe.

load...