Źródła inspiracji: jak spełnić jego muzą?

Zawartość:

Szukaj inspiracji mogą zawieźć poszkodowanego dużo czasu i wysiłku. A jeśli uważasz, że jest to przywilejem przedstawicieli twórczych zawodów, potem śmiał zapewniam, że tak nie jest. Inspiracją mogą być konieczne dla każdej osoby, w każdym czasie, może to wymagać podejmowania trudnych decyzji, egzamin, trudne zadanie – ale nigdy nie wiadomo, w świecie takie rzeczy! Jednak co, jeśli w kluczowym momencie, to nie przychodzi? Czekaj, siedząc na krześle, lub rozpocząć jego misji? Odpowiedź jest prosta – oczywiście, patrzcie! Gdzie i jak – pokażemy.

load...

Inspiracja: co to jest i „dlaczego jesz?”

Mówiąc o źródłach inspiracji w każdej rozsądnej osoby powstaje pytanie, co w tym wszystkim chodzi? Inspiracja – specjalny stan, w którym dana osoba jest w stanie wejść i który charakteryzuje się najwyższym wzrostem emocjonalnego, siły pływowe i energii oraz bardzo twórczego działania. Wiele osób opisuje odczucia, które pojawiają się w tym momencie, że inspiracją jak niosąc cię gdzieś stream: nie zawsze wiem, co się dzieje, nie można jednoznacznie przewidzieć przyszłości i nie zdają sobie sprawy o upływający czas.

Będąc w stanie twórczej inspiracji człowiek staje się bardzo silny i charyzmatyczny, jest w stanie wpływać na innych ludzi i prowadzi je. Pojawienie się różnych iluminacji i enlightenments są również często związane z byciem w tym konkretnym stanie.
Dla większości ludzi, inspiracji przejawia się w łatwości przepływu myśli i obrazów, które stają się jasne, pełne i jasne, a duchowe doświadczenia są uderzające w ich głębi i powagi.

Szczególną cechą tego stanu jest to, że wszystkie procesy poznawcze, takie jak myślenie, pamięć, percepcja, występują szczególnie szybko. My, kreatywnych ludzi – artystów, pisarzy, muzyków – inspiracją jest podobny do ataku glamour: człowiek nie może jeść ani spać przez kilka dni, robiąc tylko jedną umiejętność, i nie spocznie, dopóki dopóki nie zakończy swoją pracę.

Bardzo często przypływ inspiracji jak objawienie, szczególnie gdy jest to związane z rozwiązaniem złożonego problemu. Spędzasz godziny (a może nawet dni) pomyśleć nad nim, a następnie w pewnym momencie poszczególne puzzle składają się na spójną całość, a ty od razu przychodzi zrozumienie właściwych pytań.

load...

Jest oczywiste, że inspiracją niezbędne dla wszystkich ludzi, a często nawet w najzwyklejszych i rutynowych sprawach: na przykład, postanowiliśmy posprzątać mieszkanie, ale nie mogę się zmusić, aby rozpocząć. A może trzeba przygotować ważną prezentację w pracy. Lub wymyślić pomysł na nowy biznes. We wszystkich tych przypadkach, nie zapobiegają przypływ inspiracji i nowych sił.


Możliwe opcje źródeł inspiracji

Aby zacząć nurkować w historii tej kwestii. Starożytni Grecy wierzyli, że każda piękne dzieło sztuki nie jest wynikiem aktywności umysłowej, a nadał ponad bogów lub muz – istoty boskiego pochodzenia, dziewięć córek Zeusa i Mnemosyne. Oni spodvigaet dane artystycznych w tworzeniu nowych prac: obrazy, wiersze i piosenki. Spośród tych, którzy zrobili coś naprawdę utalentowana i piękna, powiedzieli, że oni „otrzymali pocałunek muza”.

Ale nie tylko artyści, poeci i muzycy zostały przyznane taki pocałunek. Na przykład, Kaliope, muza poezji epickiej, inspirowany przez żołnierzy w wyczynów ramionami, podniósł ich morale i wzbudzić zaufanie w zwycięstwo. Klio, muza historyczny, pomógł znaleźć swój cel w życiu i przypomina, co Wysokości człowiek może osiągnąć. Muse miłości – Erato – reprezentował uniwersalnej miłości, która inspiruje człowieka do najbardziej lekkomyślnych działań.

Następnie Muses stał się znany kilka osobników. Często w roli muzy jest kobietą, jest otoczony przez twórców: żona, kochanka, przyjaciela. Ze specjalnymi cechami wyglądu lub osobowości, charyzmy, postawy, aura w końcu, są one inspirowane przez wyczyny mężczyzn, w tym oszczędny.

Jednak nie tylko kobiety są w stanie zainspirować twórcę aby stworzyć coś nowego – może to być kilka innych osób: przyjaciół, rodzina, czy tylko przypadkowy licznik. Na przykład, autor powieści o stworzeniu rozpaczliwej dziennikarz może inspirować prywatnego obserwację jak zawód jest jego rozmowa z bohaterem opowieści. A może chcesz, aby przerwać związek dawno znudzony po znajomego, który właśnie zdecydował się na podobny krok. W ogóle, innych ludzi – i różnorodność – może stać się źródłem inspiracji bez dna. Ich możliwości są nieograniczone, postacie są zróżnicowane, a czasami myślenie jest uderzające w jej głębi. Dlatego też, w przypadku braku inspiracji jest czasami przydatne do kogoś do rozmowy.

Innym, jeszcze bardziej widoczne źródło inspiracji – to jest miłość. Ile pieśni o tym, ile obrazów napisane wiele książek opublikowany – a ona nadal prześladować sercach ludzi, a następnie unosząc je na wyżyny rozkoszy, a potem w dół w otchłań cierpienia. Najwyraźniej w tej jej cechy ukryte jej siłę – miłość budzi się w osobie przeżywa to, burzliwe emocje, które z kolei powodują przypływ energii. Każdy człowiek ma potrzebę samorealizacji i kreatywności, a miłość jest bodźcem, motywacja do realizacji tego wymogu.

Jednak nie wszyscy ludzie mogą być źródłem inspiracji: ktoś, będąc w miłości, a wręcz przeciwnie, nie może myśleć o niczym innym, ale obiekt jego pasją. Jego zainteresowania są zwężone, a on nie może zrobić nic innego, z wyjątkiem pocałunków z bliskimi i porozmawiać o tym. Dlatego moc miłości jako źródło inspiracji należy oceniać w odniesieniu do konkretnej osoby – miłość tonów, a drugi wręcz przeciwnie, odwraca się od życia.

Prawie tak często, jak również miłości w literaturze jako źródło inspiracji nazywa charakter. Jej piękno i głębia nim inspirowane znanych artystów przy pracy, a wielu z nich nawet się jej główny temat jego prac. Pewnie też zauważyłem na własną rękę: siedzieć w dusznym mieście, tęsknić, brnąc w apatii i depresji. Ale warto na kilka dni wyjechać z miasta do natury – i jakby odrodzić!

Prawie wszystkie kolory i kolor w przyrodzie jasny, jasny i połączonych ze sobą w różnego rodzaju wariantów (i ich kombinacje nadal być przyjemne dla naszych oczu). Kontemplacja natury uspokaja i dźwięków w tym samym czasie – w zależności od potrzeb; i świeże powietrze, bogate w tlen, praktycznie w ogóle jest „paliwo” dla naszego mózgu. Dodatkowo, wiele wynalazków kiedykolwiek stworzone przez człowieka, na podstawie pomysłów proponowanych przez naturę – nawet stworzył zupełnie nowy trend w nauce nazywa bioniki. Ogólnie rzecz biorąc, charakter – jest niewyczerpanym źródłem zarówno energii i pomysłów, kreatywności i aktywności.

Niewątpliwą inspiracją jest również praca z innymi ludźmi. Wiesz przypływ energii po przeczytaniu swoją ulubioną książkę? Dobrze, że sprzątanie jest najlepiej wykonać pod dodatnim i energicznej muzyki, słyszał każde nowoczesnej kobiety. Ulubiony film jest w stanie przywrócić nam dobry nastrój w chwilach apatii i nudy. Wszystkie te rzeczy – jest wytworem cudzej twórczości. Dlatego, jeśli pilnie trzeba znaleźć swoją muzę, najprostszym Opcja wyszukiwania inspiracji, podróż do galerii sztuki lub koncert. Po pierwsze, należy naładować pozytywną energią, a po drugie, widać, jak rozwiązać problemy innych ludzi twórczych zanurzyć się w atmosferze sztuki – to jest całkiem możliwe, że będzie to impuls dla siebie.

Jednakże, jeśli niektórzy ludzie potrzebują kontaktu z czymś pozytywnym inspiracji, inni wręcz przeciwnie, inspirowany przez ból i cierpienie. W szczególności, wielki polski pisarz Fiodor Dostojewski pisał Mihaylovich najbardziej głębokie i żywe powieści natomiast nie w najlepszym stanie umysłu. A on nie jest sam – wielu artystów, poetów i muzyków pracował pod wpływem występujących w ich życiu się trudności, straty i smutku. Szczególnie wydajne w tym względzie, nieodwzajemniona miłość – to prawdopodobnie miliard dedykowane wiersze!

Jednak, aby powiedzieć, że ból i cierpienie może inspirować w codziennych warunkach jest prawdopodobnie niemożliwe. Mimo to, większość z nas, gdy do czynienia z czymś okropnym i nieprzyjemnym, wpaść w rozpaczy i melancholii, która nie różniła się fala psychiczne i fizyczne siły. Podczas gdy w smutku, zwykle starają się ukryć przed wszystkimi, nie myśleć o niczym i nic nie robić. Mimo, że istnieją ludzie, dla których jakakolwiek awaria i nieszczęście – push do czegoś większego. Mogą tylko pozazdrościć.

Internet, media i inne źródła informacji może być również inspirujące – zwłaszcza w kontekście krajowym. Na przykład, jeśli chcesz ozdobić mieszkanie, jest bardzo korzystne będzie odpowiednim społeczności na portalach społecznościowych: możliwe jest, że będziesz chciał zrobić coś jasne i nowe, patrząc na wybór interesujących zdjęć, rozmawiać z innymi ludźmi i nauki o swoich doświadczeniach. Internet może też zainspirować cię do czegoś zupełnie nieoczekiwanego, takie jak podróż do Chin lub rozpocząć własną działalność gospodarczą. Wszystko to staje się realne dzięki obfitości różnych informacji i wiedzy reprezentowanej w sieci, jak również zupełnie niewyobrażalnego zamieszania cudzych opinii, wrażeń i doświadczeń.

Jeśli są charakterystyczne dla biznesu i racjonalnego podejścia do rozwiązywania wszelkich problemów, które mogą Cię zainteresować specjalistycznych szkoleń i ćwiczeń do tworzenia i poszukiwania inspiracji. Dlaczego martwić się o coś gdzieś szukać, kiedy można poświęcić czas, pieniądze i dostać to, czego potrzebujesz? Takie szkolenie może znacznie pomóc rozwinąć swoje poglądy, aby otworzyć nowe horyzonty, ale dla kogoś, będą one generalnie być rewolucja w świadomości.

Ale, niestety, nie ma uniwersalnej pigułki z problemami psychicznymi i nie może być uniwersalnie skuteczne szkolenie. Jeśli mówić o tym i za to zapłacić przez nos, możemy zapewnić, że 60% jego wydajności – to twoje pragnienie i nastrój pozytywny wynik (oczywiście, bo tyle pieniędzy jest podany!). Szkolenie może być bardzo przydatna, ale nie mogą rozwiązać swoje problemy za Ciebie – nie można o nim zapomnieć. Dlatego też trzeźwa ocena jego celów i środków.

Dobrym i skutecznym rozwiązaniem jest, aby znaleźć inspirację do poszukiwania nowych doświadczeń. Wszystko jest nowe i nie występuje w naszym doświadczeniu i tak spowodował nam emocje – jest to normalna reakcja fizjologiczna. Na tle tego przebudzenia aktywowane są procesy poznawcze i metaboliczne – szybciej zaczniemy myśleć, czuć ostrzejszy i głębszego zrozumienia tego, co dzieje się z nami. Źródłem nowych doświadczeń może być cokolwiek: podróże, poznawanie nowych ludzi i nową trasę w drodze do pracy. Najważniejsze – to znaczy być uważny i otwarty na nowe doświadczenia, zwracając uwagę na wszystko, co dzieje się z tobą.


Jak znaleźć źródło inspiracji

Wykaz takich źródeł może być kontynuowana w nieskończoność, ponieważ niemal wszystkie istniejące rzeczy na tym świecie, zjawisko czy dana osoba może dźwięk i powodować przypływ energii. Ale jak znaleźć coś, co będzie inspirować i generowania mocy dla ciebie, a nie kogoś innego?

  1. Spróbować wszystkiego. Przynajmniej, aby dowiedzieć się, że każda z powyższych odpowiada Ci najbardziej, trzeba to wszystko spróbować. Zakochać się, komunikować się z ludzi chodzących w lasach, podróże – wszystkie z tych opcji może być Twój osobisty muzą. Dodatkowo, dla różnych rodzajów działalności może być dostosowana do różnych źródeł, na przykład, do czyszczenia – Muzyka i Rysunek – natura.
  2. Poczuć i doświadczyć wszystkiego, co robisz. Skontaktuj się z nami swoim życiu – jest warunkiem koniecznym dla powstania atakami inspiracji. Jeśli zrobisz wszystko, co jest opisane w artykule dla „wymówki”, że nie ma siły pływowe czujesz. Dlatego, otwórz oczy, czyste uszy, zrzucić „pancerz” – i witamy na świecie!
  3. Należy zwrócić uwagę na pozytywne. Jeszcze bardziej zachęcające jest pozytywne emocje niż negatywne, więc staram się patrzeć na życie z optymizmem: znaleźć plusy w kłopoty, nauczyć się korzystać małe i oczekują od życia wszystko co najlepsze.
  4. Bądź otwarty na nowe doświadczenia. Nigdy nie wiadomo, co będzie dla ciebie inspiracją do nowych osiągnięć. Więc staram się nie porzucić zmiany, mimo że czasami są one bardzo niewygodne. Idź do nowych miejsc, poznawanie nowych ludzi, wybierać nietypowe kolory na nowe rzeczy – to wszystko przynosi energię w swoim życiu.
  5. Pozbyć się wszystkich nacisków na ciebie. Jest to jedna z podstawowych zasad Feng Shui, które mogą być rozszerzone na wszystkich dziedzinach życia. Wyrzucić stare i niechciane rzeczy z mieszkania, czy dane raz zobowiązań przestaje komunikować się z ludźmi, z którymi kontakt nie przynosi przyjemności – w skrócie, zrobić wszystko, co jest planowane i długo chciał. Nie zauważysz, jak będzie dodać siły i energia oraz chęć stworzenia czegoś nowego i innego.

Na zakończenie chciałbym wspomnieć o najważniejszym źródłem inspiracji – do końca życia. Wszystko inne – po prostu nic w porównaniu do tego źródła, ponieważ żadna książka, żaden obraz nie piosenka, a nie wiersz nie będzie mógł wcielić całą gamę kolorów i sytuacjach, które są możliwe w życiu. I dlatego najważniejsza odpowiedź na pytanie, jak znaleźć źródło inspiracji – to na żywo. Żyć tu i teraz, aby doświadczyć wszystkich napotkanych na swojej drodze sytuacji życiowej, otwarty na nowych ludzi i czuć się, aby odpowiedzieć na jej wyzwanie i doświadczyć wszystkiego, co oferuje życie. A następnie inspiracją nie opuszczę cię nigdy!

load...