Żółwie wodne: opieka i konserwacja gadów

Zawartość:

Idąc do sklepu zoologicznego, nie można pomóc zatrzymać w pobliżu licznika, gdzie mały zbiornik wody pływanie Zabawna mały błąd, a coraz częściej poszukują do zakupu tego cute gady? Tak, nadszedł czas, by nasze plany do życia! Jednak zanim odważy się na taki krok, pamiętaj – żółwie rosną szybko. Kup „desyatikopeechnuyu monetę”, aw roku mieszkasz w mieszkaniu gada że dorastał do dziesięciu centymetrów. I to nie jest limit. Będzie gotowy do kontynuowania znajdować się osoby dorosłej? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to porozmawiajmy o tym, co powinno być troska o żółwia, aby uczynić ją poczuć się jak w domu w akwarium.

load...

Co żółwie mogą żyć w naszym domu?

Najpierw zrozumieć, co żółw może żyć obok nas. W sumie istnieją trzy główne rodzaje gadów:

  • Żółw torfowiskowy

Bliski polski zespół. Może dostać się do domu bezpośrednio z miejsca ich mieszkania. Znamienny tym, że czarny kolor powłoki (kolor może się zmieniać od Ciemnooliwkowy prawie czarny) i charakteru drapieżnych.

  • Central Asian żółwia

Duże żółwie lądowe mogą osiągnąć wagę dwóch kilogramów. W naturze, te gady żyją w norach i nie są bardzo aktywne. Dla utrzymania jego domu potrzebny jest bardzo duży terrarium. W trosce o tych żółwi jest regularne smarowanie kąpielowy i olej shell. Jak karmić je odpowiednim grubej warzyw żywności: kapusta, marchew, buraki i grubej trawy.

load...
  • Krasnouhov żółwia wodnego

Najczęstszym typem, który często można znaleźć w domu. To o tym będziemy rozmawiać dalej.

 

Wyposaża dom żółwia

Dla małej żółwia (shell o wymiarach około ośmiu centymetrów) wymaga standardowy zbiornik 55 litrów. Ale nie zapominaj – żółwie dość szybko rośnie, więc w przyszłości może być natychmiast zastrzeżone większe akwarium. Im mniejsza przestrzeń, gdzie mieszka żółw, tym bardziej prawdopodobne, że będzie musiał zmienić wodę. Pokrywa dla akwarium nie jest konieczne, ale pożądane.

Aby zrozumieć, ile wody powinno być w akwarium, wystarczy spojrzeć na skorupy żółwia – głębokość powinna wynosić długość skorupy (może być trochę więcej). W celu uniknięcia zbyt często zmieniać wodę, może być wyposażony w filtr podwodnych akwarium. Tylko ważne jest, aby nie zapomnieć, aby zmienić materiał filtracyjny w każdym miesiącu. Można umieścić na dnie akwarium warstwą gruboziarnistego żwiru lub miejsce, gdzie kilka dużych skał lub driftwood – stworzy w regionach domu żółwia o różnej głębokości.

Żywe rośliny w akwarium z żółwiami nie używać, ale jeśli chcesz dodatkowe Decor – ustawić kilka sztuczne gałązki. Żółwie mogą wykorzystać je jako dodatkową pokrywą. Wystarczy upewnić się, że te ozdoby nie miał żadnych ostrych krawędzi.

Należy również utworzyć akwarium niewielki obszar ziemi, gdzie żółw może wygrzać. To wystarczy, aby umieścić na dnie drewnianej Suszka nachylonej do części okazało się nad wodą. Jeśli masz małe kawałki płytek ceramicznych, mogą być sklejone z uszczelniaczem silikonowym i zrobić dla swojego zwierzaka całej wyspy.

Obchodzi żółwia leży w obowiązkowych akvariuma.Uchityvaya czyszczących, że żółwie żyją i kału w wodzie, jego całkowita wymiana powinna być przeprowadzana co trzy do czterech tygodni (w zależności od wielkości zbiornika). W tym przypadku, trzeba regularnie dodawać wody. Sos częstotliwość zależy od liczby gadów w jednym zbiorniku, a dostępnością filtr do oczyszczania wody. Głównym czynnikiem zanieczyszczających – wpada do jedzenia resztki wody. Aby zapobiec degradacji żywności w wodzie, eksperci radzą, aby szybko karmić żółwie psujące się jedzenie na zewnątrz akwarium.

Akwarium dla żółwia wodnego oświetlenie

Trudno jest dbać o żółwi wodnych bez odpowiedniej wielkości oświetlenia. Te gady potrzebne są dwa rodzaje lamp:

  • Lampa UV fluorescencyjny

Lampy UV koniecznością, inaczej bez żółwie porcja UV nie wchłaniają wapń i umierają. Tak więc, osoby z „soft-shell” często umierają młode żółwie. Ma to miejsce, gdy poziom wapnia we krwi spada gadów. Ważne jest, aby moc lampy było 5% (bardziej możliwe). Lampa ta musi być umieszczona na wysokości 30 cm nad ciepłym. Z biegiem czasu, ilość promieniowania ultrafioletowego generowanego przez lampę jest ograniczona, więc konieczne jest przeprowadzenie ich wymiany w odpowiednim czasie (około raz na pięć lub siedem miesięcy).

  • Lokalny zasięg

Dla niego, należy użyć standardowej żarówki lub jeśli chcesz, możesz kupić specjalny reflektory w sklepie zoologicznym. Moc tych lamp zależy od tego jak wysoko je, a także średnią temperaturę w pomieszczeniu naprawić.

Że jedzenie gady?

Prawidłowa pielęgnacja żółwia – to przede wszystkim odpowiednio dobrane diety. Niektórzy gospodarze są karmione paszą granulowaną tylko pogłaskać, ale jest źle! Spójrzmy na to, co musi być obecny w swoim bug menu. Małe okazy są różne drapieżniki, chociaż mogą jeść dużo paszy roślinnej i zwierzęcej. W celu zaspokojenia wszystkich swoich potrzeb w środkach spożywczych pochodzenia zwierzęcego, możliwe jest, aby zaoferować im małe świerszcze, dżdżownice, mrożony kryl lub gupików narybku.

Dzienna dieta żółwi wodnych powinny być: liście kapusty, sałata, rzepa, mniszek lekarski, wszystkich roślin wodnych. Czasem zwierzę może zaoferować starte marchewki lub słodkie ziemniaki. Biorąc pod uwagę preferencje smakowe młodych żółwi, nie należy oczekiwać, że są szczęśliwi, aby rzucić się na każdej proponowanej pokarmu roślinnego – najprawdopodobniej będą go ignorować. Ale to nie zwalnia Cię z obowiązku regularnie dostarczać swoje zwierzęta na zielono. Wtedy można mieć pewność, jeśli chcesz zielonego żółwia – ona w jej woli.

Często właściciele gadów zapomnieć o odpowiednich suplementów witaminowych, i to na marne. Najprostszym sposobem, aby dać żółwia żywności mineralną – Roll It dżdżownicę. Do mieszaniny mineralnej nie przemywa się wodą, lepiej jest, aby nie umieszczać żywności i odcinek do pęsety. Do podawania konieczne jest użycie mieszaniny mineralnych witaminy D3 i wapnia.

Jeśli błędy są bardzo małe, mogą one dać do ośmiu pastylek suchej karmy dziennie, dzieląc ją na pół. Lub zastąpić „suhpaek” na duży zielony liść sałaty, wstępnie rozdrobnione. żółwie wodne spożywać żywności, podczas gdy pod wodą, więc nie trzeba zostawiać jedzenia na plaży, można po prostu wrzucić go do wody. I nie zjedzone resztki czyste po pewnym czasie.

Mały błąd po raz pierwszy może być bardzo wybredny nawyki żywieniowe i zrezygnować peletów. Ale z pewnością nigdy nie będzie przeciwko żywej żywności: ćma lub Tubifex. Więc proszę o cierpliwość, jak podrosną wybredna zwierzę będzie miało duży apetyt.

Obchodzi błąd powinien przynieść Ci radość, ale w tym przypadku, obie będą zadowoleni: Ciebie i zwierzaka. Jeśli jesteś zbyt zajęty, a okoliczności nie pozwalają na zwierzę do poświęcenia należytej uwagi, to lepiej odłożyć zakup. Inaczej, treść żółwia będzie zwracam się do was w przykry obowiązek, co może prowadzić do choroby, a nawet śmierci do swojego zwierzaka.

load...