Żółte plamy od potu. Jak prać rzeczy?

Każdy, przynajmniej czasami, ale poty. Co można zrobić, jest tak skonstruowany. I w ogniu lub w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego na organizm może stanąć do trzech litrów potu dziennie. I nigdzie na nie iść. Przy odparowaniu potu ludzkiego ciała to proces termoregulacji. To prawda, że ​​termoregulacji ciała – nie jest jedyną funkcją gruczołów potowych. Od następnie przeniesiono do substancji biologicznie czynnych i feromony, które odgrywają znaczącą rolę w procesach społeczno-biologicznych.

load...

Ale dziś skupimy się na innym. Pot, zawierające w swym składzie soli i substancji organicznych, moczenie odzieży, pozostawiając ją brzydkich plam w czasie. Większość z tych żółtymi plamami potu utworzonych na ubrania – pod pachami, a czasami na plecach.

Plamy z potu na ubraniach nie tylko brzydko wygląda, ale też mają nieprzyjemny zapach. Miejsca te są szczególnie widoczne na białym tle, stojąc na zewnątrz się źródeł swojej żółci. Można, oczywiście, rzecz i wyrzucić, kupił sobie nawzajem. Ale, po pierwsze, to nie jest ekonomiczny, a po drugie, to coś może być bardzo kochał, a stamtąd po prostu nie chce się poddać. Dlatego często jest proszony o jak dostać się żółte plamy od potu.

Kilka wskazówek, jak dostać się plamy potu z ubrań

Świeże plamy od potu może być dość łatwe do wypłukania, ale często pozostają nałogowy plamy na ubraniach po praniu. Co robić w takim przypadku, jak do mycia żółte plamy pod pachami? Oferujemy Państwu szeroki wybór wskazówki od ludzi, którzy rozpatrzą tą plagą. Metody te są sprawdzane przez wielu ludzi i działać niezawodnie.

load...

Benzyna i amoniak

Nałogowy plamy z potu na ubraniu może być usunięta przy pomocy benzyny i roztworu amoniaku. Aby to zrobić, trzeba najpierw leczyć plamę benzyną, a następnie dokładnie wytrzeć szmatką lub gąbką zwilżoną w roztworze amoniaku. Szczególną ostrożność należy przetworzyć kontury plam, ponieważ jeśli nie szorować jak następuje po wysuszeniu mogą pojawić się ponownie. Po przetworzeniu, co się rozszerzenie w detergencie.

Woda utleniona

Lekkie żółtawe plamy z potu mogą być leczone za pomocą trzech procentowego roztworu nadtlenku wodoru. W tym celu, ściereczkę w tym rozwiązaniu, cały obszar powinien być traktowany plamy potowe. Rzeczą następnie płukano w wodzie i powiesić do wyschnięcia na słońcu.

Kwas acetylosalicylowy (aspiryna)

Miejsca można otrzymać z roztworu potu kwasu acetylosalicylowego. Aby to zrobić, należy dwa aspirynę je zmielić na proszek i mieszano w ciągu pół szklanki ciepłej wody. Delikatnie przetrzeć plamę szmatką nasączoną potu w tym roztworze i pozostawić rzeczy, jak leżeć kilka godzin. Następnie prostirnite go do roztworu detergentu w proszku, w zwykły sposób. Plamy znikają.

Amoniak i sól

Z lnu i bawełny tkanin plam z potu można otrzymać stosując sole amonowe i sodowe. Szkła wodnego rozpuścić łyżeczkę soli i amoniaku i wygrzewania plamę w tym roztworze. Po pewnym czasie płukania element w ciepłej wodzie i prostirnite konwencjonalny sposób.

Sól

Szczególnie dotknięte jedwabiu potu i wełnianych przedmiotów. Silk – bardzo delikatnych tkanin. W celu odstąpienia od plam z tkanin jedwab potu, wziąć hipoglikemii, która jest sprzedawana w dostawach fotograficznych lub zwykłej soli kuchennej. Jedna łyżka soli lub łyżeczka podsiarczyn rozpuścić w szklance wody i wycierania szmatką zamiast zanieczyszczenia tkaniny dobrze zwilżany w tym roztworze. Zostaw drobiazg się położyć, a następnie wypłukać w letniej wodzie. Muszę powiedzieć, że jest możliwe, aby wypłukać element, nawet jeśli nie jest dotknięte potu w takim roztworze. Możliwe jest więc, aby odświeżyć farby na tkaniny jedwabne i przywrócić jej blask.

Roztwór mydła i kwasu szczawiowego

Na jasnych wełnianych ubrań i stosować różne metody czyszczenia plam potu. Dla światła rzeczy przygotować roztwór mydła i miękkiej szczotki dokładnie, ale delikatnie masować plamę. Następnie przemyć ciepłych rzeczą kilkakrotnie wodą, odwiedził wszystkie roztworem mydła. Następnie rozpuścić w szklance wody łyżeczkę kwasu szczawiowego i zwilżyć ten roztwór pot miejscu. Niech moczyć rzeczy. Następnie spłukać go ciepłą wodą kilka razy i powiesić do wyschnięcia.

Lakowa

Kolorowe wyroby wełniane są kasowane potu z pomocą amoniaku i mineralnych wyrobów spirytusowych. Mieszać cztery części lakową dwie części amoniakiem Plamy z tej mieszaniny. Po obróbce w taki rzeczą jest trochę leżeć, należy dokładnie przepłukać kilkakrotnie ciepłą wodą.

W ten sam sposób możliwe jest wywnioskowanie z plamami potu z jedwabiu lub białe światło, tylko dawkowanie jest w tym przypadku inny: benzyna lakowa i amoniak, miesza się w równych ilościach w małych porcjach. Ta metoda może być czyszczony i jedwab okładziny.

load...