Znaki ślubne i tradycja: jak zapewnić majątek rodziny w pierwszym dniu

Zawartość:

We współczesnym świecie często jest to niemożliwe, aby określić, jakie korzenie są nieodłącznym elementem każdej tradycji. Rzeczywiście, wiele uroczystości – to rodzaj mieszanki istniejące i zamienione zwyczajów czasu. Wiele piosenek napisanych specjalnie na cześć tego doniosłego wydarzenia w życiu każdej młodej pary jak wesele. Niektóre z najbardziej znanych rytuałów i tradycji, poświęconych tak ważnym dniu dla wszystkich nowożeńców, chcielibyśmy przyjrzeć się bliżej w tym artykule.

load...

Jakie skojarzenia w naszej podświadomości jest słowo „ślub”? Ten elegancki piękna panna młoda w eleganckiej sukni fornala trochę zakłopotany, ubrany w zwykły czarny (lub innego koloru) kombinezon. To piękne zdjęcie na pamięć i romantycznego nastroju, szczere gratulacje i życzenia szczęścia od krewnych i, oczywiście, pierwsza noc nowożeńcy w nowym stanie. Każdy z tych aspektów ma swój własny, bardzo szczególną wartość i razem stworzyć świąteczny nastrój i atmosferę baśni.

Rzeczywiście, w większości przypadków ten dzień każda panna młoda widzi księżniczkę wreszcie spotkała swojego księcia. I nie ma znaczenia, na jakim był dla niej – czy pływał na statkach o szkarłatnych żaglach lub przyszedł do białego mercedesa. Liczy się to, że jest to data ślubu rozpoczyna nowe, często nieznane i dlatego bardzo ekscytujące życie.

Tradycje ślubne w różnych krajach na całym świecie

Nie w każdym kraju narzeczonych cenionych harmonię i szczupłą talię. Na przykład w Nigerii podejścia do sprawy zupełnie inaczej. Starszyzna plemienna mogą swobodnie decydować, czy kobieta jest gotowa wyjść za mąż. Po pozytywnym wyniku nowo utworzonego narzeczonej przeniesiona do osobnej chacie, która może przyjść tylko przez matkę. Co jest celem przymusowego odosobnienia? Okazuje się, że miała kilka miesięcy (lub nawet przez cały rok), aby być w jak największym stopniu do wzrostu stout! Próbuje mniej przenieść później pokazać ich wyprofilowana. Im więcej masy ciała doda, tym bardziej udane będą mogli się pobrać. A widzowie będą mogli wyrazić swoją radość przez głośne oklaski. Oryginalny rozumienie piękna – i cellulitu nie jest straszna!

load...

Indonezja nie przyjmujemy ducha patriarchatu: kobiety mają swobodę wyboru swojego przyszłego męża. Okres testowy dla pary wynosi 3 miesiące. Jeśli nie przyjdzie do smaku jego kochanka, po czym wrócił do swojego miejsca zamieszkania. „Coming” – to trafna nazwa dla młodego faceta: w nocy opuścił dom swego potencjalnego żony, a rano wrócić do domu matki. To prawda, że ​​takie zachowanie chłopców jest dość niezwykłe?

Należy wykonać następujące czynności w Szwecji. Młodzi ludzie są wprowadzane, to facet odprowadził ją do domu, uznanego w drodze do swoich uczuć miłości. W rezultacie, spędzają razem noc ( „nocne zaloty”). Kraj ten jest znany z lekkich obyczajów, więc seks przedmałżeński tutaj nikomu nie przeszkadza. Czasami młodzi ludzie żyją w małżeństwie cywilnej za kilka lat. Rejestracja związków rodzinnych z właściwymi organami jest po pojawieniu się dziecka w świetle wspólnego, który jest gwarancją przyszłego potomstwa.

W Japonii jest oblubienicą przyjść do pana młodego w dniu ślubu, a nie odwrotnie. A najlepszy czas w roku dla tej uroczystości jest uważany lato. Według tradycji tego kraju, narzeczona obejmuje głowę z szalikiem, ukrywając tym samym zazdrość. Nowożeńcy nabyć oficjalny status męża i żony po każdej marki łyk wódki ryżowej.

Tradycyjna chińska kolor każdym ślubie jest czerwony, ponieważ symbolizuje w kraju, radości i miłości. I dlatego suknia panny młodej jest zazwyczaj czerwone, to samo odnosi się do świec, opakowania prezentów i kopert z pieniędzmi. W Chinach, krewny panny młodej wydał również małe pudełko ze złotymi ornamentami. Kieliszki ślubne Nowożeńcy wiążą czerwoną wstążkę, do wszystkich przyszłego życia rodzinnego, ich wspólnej miłości i szczęścia.

Ale Hiszpanie, w przeciwieństwie do Chińczyków, wolą pomarańczowo. Zwyczaje ludzi powiedzieć, że każdy ślub bukiet panny młodej i jej włosy do dekoracji kwiatów tym odcieniu. Wynika to z faktu, że pomarańcze, których owoce są znane są jasne pomarańczowy, odnosi się do rośliny wiecznie zielone, a więc zachowują młodej młodzieży i zdrowia dla całego życia rodzinnego.

Uderzenie jego pomp Indian ślubu. Jego zwyczaje i tradycje są nadal silnie związany z kulturą wedyjską. Małżeństwo i towarzyszące uroczystości, która trwała cztery lub pięć dni, organizowanie rodziców panny młodej. I rytuał odbywa się wokół paleniska ze świętego ognia ofiarnego. Tradycje i rytuały Indian wesela mają na celu uświadomić jej przyszłego męża, że ​​jego żona – jest najcenniejszym darem obdarzył go od góry, a oblubienica jest zobowiązany do podjęcia małżonka jako Boga, bez której całe jej przyszłe życie będzie bez znaczenia.

W Niemczech, w przeddzień ślubu postanowili pobić dania, do życia w rodzinie udało. Odbywa się to przez przyjaciela oblubienicy na jej progu. Przez większą część ceremonii ślubnej w kieszeni panny młodej musi być szczypta soli i kawałek chleba – starożytnych symboli płodności. Jeśli chodzi o pana młodego, wtedy musi on wnieść do życia rodzinnego ziarno było bogate i udane. Jest to symbolizowane i świeże zielone gałęzie drzew, z których goście robią coś w rodzaju dywanu, na którym młodzi powinni przechodzić po ceremonii.

W Polsce, sąsiad i przyjaciel młodej splot specjalny wieniec z rozmarynu, który leżał na głowie w dniu ślubu. Suite położył również do drenażu wypełniona po brzegi kieliszek wina bez rozlewu z jednej kropli. Wiele zwyczaje ślubne w kraju są związane z pieniędzmi. Na przykład, chcąc zatańczyć z panną młodą powinien go kupić prawo dołączania do jej banknotów strój. Według innej tradycji, często odbywa się w niezwykły sposób i obowiązkowe dostawy prezentów: narzeczona gospodarstwa kieliszek welon panny młodej, a goście są zaproszeni, aby rzucić się w jej notatki.

W Portugalii i na Węgrzech również wynalazł „Pieniądze Dance”: każdy, kto chce zatańczyć z obchodami sprawcy, aby umieścić kilka monet do butów panny młodej, umieszczonym na środku pokoju, angażowanie sposób partnera do tańca. W Szwajcarii, każda młoda para musi osobiście posadzone sosny – symbol sukcesu i bogactwa pieniężnej. W Norwegii, przy okazji choinek sadzone najbliższych dwóch.

W każdym kraju, a czasem w każdym mieście ma swoje niezwykłe rytuały. Każdy z nich w ich własnym interesie. To wspaniałe, że te zwyczaje są przechowywane w głąb ludzkiej pamięci i mieć pewność, aby uczestniczyć w odpowiednich działań. Po tym wszystkim, więc popieramy niewidzialną więź z pokoleniami naszych przodków i robią w ich przyszłym życiu rodzinnym kawałek ich ogromnej mądrości wieków zgromadzonych doświadczeń i wartości duchowych, które nie mają wieku.

Ślubne zwyczaje, tradycje i oznaki Polsce

Często, nawet najbardziej nowoczesny ślub jest kompletna bez rytuału zalotów, młody człowiek, gdy rodzice przychodzą do domu dziewczyny na randki i zgody wziąć córkę do ich rodziny. Teraz ta tradycja jest czysto warunkowa, ale wcześniej to było bardzo ważne, ponieważ, jak wymowne słowa swatki często zależał los przyszłych nowożeńców. Nie zawsze rodzice zgodzili się dać córkę człowieka, którego cnoty były niepewne.

Niewiele osób wie, ale również popularne teraz praktykach związanych z porwaniem panny młodej na weselu, prześledzić ich historię do starożytności słowiańskich, kiedy pan młody i jego szlachta zostali zmuszeni do dekoracji narzeczoną z domu rodzicielskiego, jeśli nie chcesz płacić okupu lub jej ojciec i matka przeciwieństwie możliwe Unia. W tym czasie, nie powoduje radość, więc dziewczyny pilnie strzeżone od męskich oczu i małżeństw we wstępnym rodzin spiskowych.

Zapewne wszyscy znają zwyczajów i wykup panny młodej w dniu ślubu. Ich historia jest bardzo długa, ponieważ przed Słowianie naprawdę wszystko się sprzedawać swoje niezamężne dziewczęta w rodzinie pana młodego. Obecnie tradycja ta zyskała znaczenie symboliczne i jest przeznaczony przede wszystkim dla rozrywki gości. Przyjaciele, krewni pana młodego i spotykają się na krewnych akwizycyjnej i druhny z obowiązku płacenia im za to żadnych pieniędzy lub wykonanie niektórych zabawnych działań, takich jak rozwiązywanie zagadek związanych z życiem rodzinnym.

Często zdarza się, że przyszły mąż doprowadził do pokoju, gdzie ludzie siedzą, pokryty blachą, a oferta odgadnąć, gdzie został ukryty narzeczonej. W przypadku wystąpienia błędu pan młody musi zapłacić pewną sumę pieniędzy, aby kontynuować próbować. Nawiasem mówiąc, ten rytuał ma również głębokie korzenie historyczne, gdy dziewczyna ukrywa się od młodego człowieka za kurtyną, a wynik udanego narzeczeństwa zależy od tego, czy chłopiec będzie mógł na siłę pocałować przyszłą żonę.

Często wymieniany w oplocie folkloru młodej dziewczyny – symbol utraty jej niewinności i uzyskanie statusu żony i matki. Wcześniej zdecydowano, że w przeddzień ślubu narzeczona przyszedł do jej przyjaciół, śpiewając piosenki, że młodzież nie ma, i rozwikłać jej włosy, a tym samym przygotowanie do życia w rodzinie. Ta tradycja jest obecnie w wielu uroczystościach ma swoją kontynuację, gdy koniec pierwszego dnia teściowa lub pana młodego jest wyjęty z ćwiekami fryzura panny młodej, zdjąć zasłonę i zakryła głowę szalik – symbol tego, że teraz ona stała się młodą żoną.

Wszyscy goście młodej pary na ślub, okrzykiem „Kiss”. Ale niewielu wie, że oryginalne słowo nie było związane z wymogiem Nowożeńcy całuje. Dawno, dawno temu Oblubienica wymyślił tacy, gdzie był strzał wódki do każdego gościa dorosłych na weselu, oferując smak rękami odurzający napój. Goście mogą wypić drinka ze słowem „gorzki”, który był dowodem, że płyn nie był pijany wody, umieścić pieniądze na tacy jako dar.

Popularny jest jeszcze tradycja, kiedy oblubieniec bierze narzeczonej w ramionach na progu rejestratora po zabiegu małżeństwa, co oznacza, że ​​teraz co zrobi z nim przez całe życie małżeńskie też jest przekształcenie dawnych obrzędów. Według jednego z nich, jeśli młody mąż przejmie progu domu żony, więc będzie mógł oszukać brownie kobiecie ją rozpoznał i nie spełnić swoich małych brudnych sztuczek.

Generalnie, tradycje ślubne i podjąć w naszym kraju istnieje wielka różnorodność. Wiele z nich nie udało się pokonać długą drogę historyczną i przekształcony, niektóre połączone z dziedzictwa kulturowego innych narodów poprzez małżeństwa, ale coś przyniósł naszych współczesnych poprzez własne obserwacje i wnioski. Tak więc, oto niektóre z najczęstszych rodzajów ślub odbędzie.

Szczęśliwe życie rodziny

Jeśli planuje się ożenić, a teraz zdziwienie wybór dzwonków, a następnie zwracać uwagę na tych, którzy mają klasyczną formę, to znaczy, zaokrąglone o gładkiej powierzchni, bez cięć i zagięć. Ozdoby te symbolizują płaską i dostatnie życie małżeńskie. W żadnym wypadku nie należy stosować do pomiaru ich pierścionki zaręczynowe do małżeńskiego szczęścia jest już do drugiej, nie został skradziony lub zniszczony przez zazdrość. Zła wróżba jest uważany za upuszczenie obrączkę, zanim będzie on na palcu panny młodej lub pana młodego. Jeżeli to nie nastąpi, wówczas konieczne jest przechodzenie przez gwint, który jest spalany po ceremonii. Aby nie powtórzyć los rodziców nie biorą ich pierścienie siebie, nawet w celu stopienia i stworzyć własną.

Znak, który promuje niezależność finansową pary, przedstawia się następująco: w dniu ślubu tuż bagażnika pana młodego jest umieścić miedzianą monetę, która później stała się maskotką bogactwa młodych rodzin. Aby uchronić się przed złym okiem, narzeczeni muszą mieć w swoich ubraniach wakacje na małej agrafki, hak piłkę w dół i ukryte przed wzrokiem ciekawskich. Bride być pin rąbek sukni i oczyszczenie – aby ukryć w butonierce.

Mówi się, że przyszłość szczęścia rodzinnego jako żony młodej trzeba rozważyć swój strój, tak aby było to coś nowego, coś do noszenia, jak również wszelkie rzeczą niebiesko. Najlepiej jeśli jest to matka pożycza córce w czasie małżeństwa jako talizman żadnej rzeczy, która przez długi czas utrzymuje się w rodzinie jako relikt. I gdy młoda para będzie posiadać potomka, osobnik będzie miał zawsze.

Sporo popularności zyskał celne posypać młoda para ryż, inwestując w ten rytualny woli mieć liczne potomstwo. Nowożeńcy Polska obsypany także z małych monet, symbolizujące doskonałe zabezpieczenie finansowe na przyszłość (analogiem pieniędzy deszczu). W innych krajach, narzeczeni obdarzony płatki róż, orzechy, proso.

Hołd należy zwrócić i tradycje związane z narodzinami dzieci w świetle swojej młodej żony. Aby to zrobić, jej talii na weselu nie powinno ozdobić talię i kwiaty. Jeśli chodzi o buty, to lepiej, aby dać pierwszeństwo do modeli z zamkniętą palcach i pięcie. Ponieważ nie ma szczęścia bez łez, a oblubienica musi płakać trochę przed ślubem. Suite nie widzi siebie w lustrze w pełnym stroju. Montaż powinien być przeprowadzony bez welony i rękawiczki. I, co ważniejsze, panna młoda powinna unikać patrząc na jego przyszłej żony w sukni ślubnej, aż weszli razem do rejestratora.

Niewiele osób wie, że bukiet panny młodej – to nie tylko święto uzupełnienie sukni i symbol szczęścia młodej pary. Dlatego przed ślubem nie może dać ją każdemu, ale oczyszczenie lub matką. Na bankiecie bukiet powinien stanąć przed narzeczonej w wazonie, a nocą – być w sypialni nowożeńców. Aby sojusz był silny, w dniu ślubu nowożeńcy lepiej trzymać ręce tak, że nikt nie był w stanie przejść między nimi.

Objawy związane z teściowa-a

Jeśli ślub teściowa wzywa nowo odkryta córkę nazwę czuły, jest to dowodem na przyszłość ciepłych relacji między nimi. Rodzice nowożeńcy zabawy i cieszyć się obchody? Tak, życie wszystkich pokoleń rodzin będą oznaczone w drodze wzajemnego porozumienia. Jeśli panna młoda toast pierwsze adresy szwagier, ich związek będzie spokój i pewność siebie, a jeśli będzie ona podnieść szklankę na cześć swego ojca, może to być oznaką przyszłości samopoczucie młodej pary.

Twarz na weselu z prawa prywatnego – dobry omen dla osiągnięcia wzajemnego zrozumienia między wami. Mówią, że jeśli matka dobrych placki piec małżonka, a następnie zabrać się za to byłoby całkiem proste. Ale jeśli w procesie zaspokajania nowożeńców na progu domu swoich rodziców, albo wielkiej sali na przewróconego bochenek solanka i obudziłem się sól, a córka-in-law mogą mieć trudności w komunikowaniu się ze sobą w przyszłości. Torn suknia na ślubie powiedział, że matka jej męża jest zła i skandaliczne kobietą.

Uważa się, że zięć szczęście mieć dobrą teściowa jakby … lubi śpiewać. Aby udowodnić stabilność finansową żony matki, pan młody musi zrezygnować z jej stóp garść monet miedzianych. Jeśli matka-teściowa patrzy na jej zięć poprzez lewym ramieniu, to może to oznaczać, że ma w złym humorze i złe usposobienie lub po prostu nie wystarcza do picia. A jeśli jej wzrok skierował na prawym ramieniu, a następnie relacje z córką jednego z małżonków będzie pomyślnie rozwijać. Uważa się, że w celu osiągnięcia wzajemnego zrozumienia mother-in-law, a w przyszłości, na weselu oni mają pić razem z tego samego szkła. I nie pytaj ich matki nie płacz w tak uroczystym dniu. Według znaków narodowych, rodzice obdarzają łzy na ślub swoich dzieci szczęśliwe małżeństwo.

Objawy związane z porami roku i pogody

U ludzi, mówią, że najsilniejsze małżeństwa są te, które są na jesieni, we wrześniu lub listopadzie. Początki tych tradycji mają swoje korzenie w odległej przeszłości. Miało to miejsce w lecie zbiorów, w czasie wrześniowej spiżarnie i stodoły gospodarstw chłopskich jest kompletna. Wtedy przychodzi kolej na imprezy i wesela. Jeśli chodzi o wiosnę, związki o tej porze roku, utrzymywane razem tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne, ponieważ rezerwy skurczyły, a przyszedł czas wielkiego niepokoju związanego z pracy na ziemi. Oto co popularny mądrości o małżeństwach zawieranych w różnych miesiącach roku:

 • Wziąć ślub w styczniu – wcześnie owdowiała;
 • Ożenił się w lutym – w celu uzyskania zgody żony;
 • ślub w marcu – mieszka z dala od domu;
 • Małżeństw kwietnia są nietrwałe i niestabilne jak kapryśna wiosennego słońca;
 • Małżeństwa w maju – młody będzie musiał cierpieć przez całe życie;
 • ślub czerwca obiecuje całe życie „miesiąc miodowy”;
 • Ślub w lipcu, wypełni życie pary jednakowo kwasu i słodyczy;
 • ślub w sierpniu daje młodą żonę jako małżonka nie tylko kochanka, ale też prawdziwego przyjaciela;
 • Tych, którzy marzą o spokojnych stosunków rodzinnych, to lepiej się ożenić we wrześniu;
 • Października oznaczone związków trudnych i skomplikowanych relacji;
 • Listopada przyczynia się do dostatniego życia rodzinnego;
 • Ci, którzy pobrali się w grudniu, obiecujące gwiazdy jasne i nasycone dni.

Co do pogody na ślub, znaki ludowe mówią: jeśli w zimie, wiosną lub jesienią ślub dzień jest ciężki śnieg, życie młodych będzie bogatych i zamożnych, aw przypadku silnego uderzenia wiatru, to relacja w rodzinie będzie porywczy – spokój, huragan. Ale mróz w obrazie jest znakiem dnia na pojawienie się pary pierworodnego samca, obdarzony dobrym zdrowiu. Ślub na tydzień Pancake, mówi o przyszłej zabawy i szczęśliwego życia rodzinnego. Jeśli uroczysty dzień, który przypada na wiosnę, latem lub jesienią, jest jasne, słoneczna pogoda, ale nagle, bez wyraźnego powodu jest deszcz, to jest uważany za wróżbę bogactwa. Ale silna burza lub burza – zwiastuny przyszłych kłopotów.

Objawy związane z ceremonii ślubnej

Aby stworzyć sojusz był zdrowy, przed ślubem pan młody może pocałować pannę młodą tylko raz – podczas prezentacji jej ślubny bukiet. Aby uchronić się przed złym okiem, panna młoda w czasie wizyty w kościele musi chronić siebie zasłonę. Nie można zostawić nowożeńcy i na pustym polu, które składają swoje obrączki. Zajmuje oblubienica jest przyjaciel, który bardziej niż inni chcą się pobrać. Ślub w kapeluszu jest znakiem przyszłego rozwodu, krótki welon symbolizuje możliwość narodzin chorych dzieci, a jego nieobecność – cierpienia i frustracji życia rodzinnego.

Podczas ślubu, panna młoda musi być ochrzczeni w rękawicach do dalszego życia był bogaty. Jeśli pan młody trzyma świece ślubne wyższa niż panny młodej, staje się głową rodziny, o ile wręcz przeciwnie, będzie ustąpić do roli żony. Ale świec zdmuchnąć ogień, czego potrzebują w tym samym czasie – symbolizuje długie życie razem. Po ceremonii ślubnej kościół para powinna być razem w jednym lusterku, to był spokojny i szczęśliwy, że mam swoje życie ze sobą.

Bogactwo rodziny przyszłości obiecuje ulewnego deszczu podczas ślubu. W celu zmylenia złych duchów i chronić swoje małżeństwo z jej sztuczek i pokus w przyszłości, zanim nowożeńcy byli pójść do kościoła na tej samej trasie i wrócić na innym. I pożądane jest, że obie drogi były mylące, ponieważ będzie ona obniżyć złych duchów zdezorientowany i zmusić, aby pozbyć. Może tu już bardziej nowoczesna tradycja iść po rejestracji i pierwszego ślubu na spacer, a dopiero potem do miejsca wielkiego święta.

Powyższe znaki i zwyczaje związane ze ślubem, jest daleki od zakończenia. Ich istnieje mnóstwo wielkie, i dobrze, że niektórzy przeżyli, więc obracając ślub w działanie zabawa, niezapomniane wakacje i najbardziej niezwykłego dnia w życiu nowożeńców. Oczywiście, ślepo wszystkie tradycje i uwzględnia większość wola nie jest konieczne, ponieważ w przeciwnym razie na każdym kroku narzeczeni mają do czynienia z dużym okiem do ewentualnych naruszeń.

Ale poważny postrzeganie konwencji, widzisz, nie przyczynia się do radosnego nastroju i może spowodować dalsze niepokoje, i tak, że każda partia ślubu. Dlatego niektóre praktyki mogą wziąć pod uwagę, ale również zdenerwowany z powodu niemożności spełnienia nie jest obowiązkowe. Pamiętaj, że jesteśmy tylko w stanie zrobić wszystko, by znaleźć swoje szczęście w przyszłym życiu rodzinnym.

load...