Znaki Boże Narodzenie

Zawartość:

Nowy Rok jest nie do pomyślenia bez jego znaków specjalnych, świątecznych, że każdy kraj jest inny, ale cel jest ten sam – aby nadać dorosłych i dzieci prezentu. Na dzień dzisiejszy wizerunek bohaterów noworocznych w pełni uformowane, choć kilka wieków temu, Święty Mikołaj i właśnie zaczyna się jego kształt. W Holandii w 19 wieku, założono, że prezenty pozostawione podczas czyszczenia komina szczupłej kominiarza z fajką w ustach.

load...

Gwiazdor

Święty Mikołaj stał się międzynarodowym bohaterem iw wielu krajach Nowy Rok nie może sobie wyobrazić, jak bez chrześcijańskich zwyczajów, a nie Mikołaj. Tak, a co za wakacje bez choinki Santa Claus. Dla dzieci z wyglądem magii dziadek zawsze szczęśliwe wydarzenie, ponieważ oznacza to początek wspaniałej transformacji i prezenty.

Pod koniec 19 wieku w Polsce nie było drzew, które zostały zakupione głównie do zabaw dla dzieci, tradycja ta ma pochodzić z Niemiec. Po pierwsze, sami rodzice odgrywają rolę Świętego Mikołaja, a dopiero później zaczęły zatrudniać aktorów do zrobienia na święta i zaprosić nie tylko rodziny, ale także dla przyjaciół i znajomych. Tak, stopniowo, Mikołaj zstępuje z pocztówek ku uciesze dzieci i zamienia Nowy Rok z rodzinnych wakacji w świeckim.

Początkowo było to tylko ozdoby choinkowe, zabawki następnie zwiększono rozmiar, a dziadek z brodą zaczął dekorowania witryn sklepowych, a dopiero na początku 20 wieku, postać naprawdę ożyła. Ktoś ma na sobie czerwony płaszcz, wziął swoją laskę i torbę z prezentami, a my mamy prawdziwy bajkowy charakter. Najprawdopodobniej pomysł doszło do rodziców, którzy chcą, aby na zawsze rozwiać wątpliwości dotyczące dzieci, które wierzą, że magia dziadka nie istnieje lub pomysł jednego z aktorów, którzy postanowili zarobić dodatkowe pieniądze w przeddzień święta. Ale radość dla dzieci nie znała granic, oni zastanawiali się, czy prawdziwym dziadkiem brodą i dlaczego nie topi się w ciepłym pomieszczeniu, gdzie życie całorocznych.

Nawet w Polsce Radzieckiego aby świętować Nowy Rok zaczyna się na dużą skalę – wszystkie udogodnienia dla pracowników i ich dzieci spędzają drzew i niebieskiego światła. I podczas gdy rok po roku scenariusz uroczystości pozostał praktycznie niezmieniony, jak miało być koniecznie zatwierdzone przez Ministerstwo Kultury, obywatele sowieccy byli zadowoleni jak ELKAM i Santa Claus.

load...

Dziewica

Wnuczka Mikołaja, to polska piękność z ukośnym do pasa w pięknym futrze i różowym rumieńcem na policzkach. Które pomaga rozprowadzać dary i zabawiać dzieci na święta dzieci noworocznych. Ale dlaczego tylko mamy Snow Maiden, który między innymi jest symbolem czystości, młodości i miłości.

Snow Maiden i gile w Rosji została uznana za ptakami z różowymi piersi, które bez obawy przed mrozem, pozostał z nami przez całą zimę i figur śniegowych. Idol bałwan zaczął rzeźbić pod koniec stycznia, a wiele opowieści podkreślić, że czasami te bożki ożył w postaci pięknej dziewczyny, więc bezdzietnych starców również próbował oślepić sobie wnuczkę śnieg w nadziei na cud. Ta dziewczyna była córką na wiosnę śnieg i mróz, ale zawsze zostawić ich życia, zamienia się w potok gaworzenia, a jej uśmiech i rumieniec daje polne.

W legendach innych ludzi powiedzieć, że można urodzić dziewczynkę, Snow Maiden, połykania śniegu lub po prostu patrząc na niego. Ale teraz jest towarzyszem Maiden Mikołajem, który każdy Nowy Rok podoba nam wraz z nadejściem wakacji. Wiele dziewcząt wybrać ten garnitur w stroju noworocznym, co pozwala im być w centrum obchodów noworocznych.

Mikołaj

Z Santa trochę łatwiej, ponieważ wiadomo, że nazwa tej postaci jest związana ze św Mikołaja (korupcja holenderskiego Sinterklaas). Postać ta jest szeroko rozpowszechniona w stanach USA i pojawia się w Sylwestra w saniach ciągniętych przez renifery. Jego strój jest podobny do kostiumu dziadka naszego noworocznego, płaszcz i brodą trochę krótszy. Ale nie trwało od bajek ludowych i przesądów i poezji Clarke Moore i zdjęć Thomas Knight, który, nawiasem mówiąc, nie figuruje mniej niż wspaniałe.

I innych znaków

Nieco mniej popularne gnomy i wędrowni aktorzy, którzy świst kolędy, podróże z miasta do miasta, rozdawanie prezentów dla mieszkańców i przynosząc nowy rok. Na przykład w Szwecji dzieci przychodzi dziadek rodzaju Yulotmtennen z karłowatej Yulnissarom. W Finlandii prezenty Iolupukki prowadzi człowieka w zielonym płaszczu i czerwonej czapce, które towarzyszą krasnoludy i osioł, osioł i daje prezenty dla każdego dziecka.

I we Włoszech prezenty spotyka dobrą wróżkę Befana, który przy tej okazji korzysta miotłę złapać noc noworoczny każde dziecko. Ale wszystkie znaki są niezmiennie dobre, chciał i kochał, więc nie ma znaczenia, kto zaprezentuje pakiet w świetnym papierze, co ważniejsze, aby upewnić się, że żadne dziecko nie jest pozostawione w Sylwestra bez prezentu.

load...