Znaczące miejsce w Petersburgu: przegląd

Zawartość:

Petersburg – miasto legenda, mystery miasto, powodując różnego rodzaju emocje, ale nigdy obojętność. Znajduje się w północno-zachodniej Polsce, w jednym ze swoich zewnętrznych stronach myte przez Zatokę Fińską i od wewnątrz, jak żył i naczyń włosowatych przenikają miasto rzek i kanałów. Dziełem Piotra Wielkiego – najdalej na północ miasto na świecie, z populacją ponad milion ludzi. To miasto jest obchodzony w literaturze i odegrała znaczącą rolę w losach Polski, a jego własny los Epic, pełną dramatyzmu i czasami po prostu działek fiction.

load...

Powrót do spisu treści

Atrakcje w Petersburgu: głównych miejsc

Miasto i jego historycznym centrum – jest jedną wielką atrakcją turystyczną, chronione YuNESKO.Syuda nie zatrzymuje przepływ turystów, ale do zwiedzania na kilka dni, to okazuje się tylko bardzo małą część wszystkich atrakcji kulturalnych i historycznych, które obfitują w mieście.

Aby wyświetlić listę wszystkich zabytków w Petersburgu, trzeba dużo czasu, więc o to tylko niektóre z najważniejszych z nich jest zalecane do załatwienia tych wszystkich, którzy biorą na szczęście pędu przynajmniej raz się w dawnej cesarskiej stolicy jednego z najsilniejszych potęg świata.


Powrót do spisu treści

Zespół pałacowy

 • Pałac Zimowy

Aż do rewolucji 1917 roku – jest to oficjalna rezydencja zimowa królów polskich, zbudowany w 1754-1762. Zaprojektowane przez BF Rastrelli w stylu barokowym elżbietańskiej. Piękny zespół architektoniczny tworzą Pałac Zimowy i Plac Pałacowy. Tu jest jednym z największych muzeów kulturalno-historycznych i sztuki na świecie iw Polsce – Ermitażu. Zajmuje pięć budynków stojących wzdłuż wału rzeki Newy.

load...
 • Michajłowski (Engineers ‚) Zamek

Zbudowany w latach 1797-1801. Architekt Wasilij Bazhenov w klasycznym stylu. Konstrukcja klienta przez Pawła I, urodzony w sytuacji przed tym miejscu drewniany Summer Palace Elżbiety i udusił swych poddanych w ciągu kilku dni po osiedleniu się w nowym zamku. Zamek Michajłowski pochodzi od patrona dynastii Romanowów Archanioła Michała, a druga nazwa budynku została wzmocniona po od 1823 roku nie mieścił się główny Szkoły Inżynierskiej. Legenda głosi, że zamek zamieszkiwany przez ducha cesarza Pawła.

 • Yusupov Pałac na Moika

Ten pałac, zaprojektowany w stylu klasycznym i zbudowana w ostatniej ćwierci XVIII wieku przez JB Vallin de la Mothe, doświadczony pięć pokoleń najbogatszej rodziny książęcej Yusupov. Tam, w grudniu 1916 roku, w jednej z piwnic pałacu, przy pomocy Feliks Jusupow i jego wspólników Grigorij Rasputin zginął. Obecnie odwiedzający odkryć historycznych pokoje, kabin i kina domowego, gdzie odbywają się występy muzyczne i wieczory okresowo.

 • Beloselsky-Belozersky Pałac

Opierając się na nowym stylu barokowym położona jest u zbiegu rzeki Fontanka i Newski Prospekt. Pałac został zbudowany przez architekta AI Shtakenshneider w 1847-1848 gg. Aw latach 1860-80. Uważana za jedną z najbardziej świeckich miejscach miasta. Tutaj do kabiny gospodyni Księżniczka Kochubey płynących z całego świata, w tym wybitnych osobistości tamtych czasów i członkowie rodziny cesarskiej. W XX wieku, wnętrza pałacowe jest prawie nie naruszone.

 • Pałac Marmurowy

Wykonane przez architekta Antonio Rinaldi w stylu klasycznym, w 1768-1785 gg. Podczas budowy różnych odmian marmuru zostały wykorzystane, a elewacje mają do czynienia z kamienia naturalnego. Początkowo pałac był przeznaczony faworyt Katarzyny II, hrabia Grigorij Orłow, ale zmarł w 1783 roku, zanim budowa została zakończona. W ciągu wieków XIX-XX pałac był rezydencją Wielkich Książąt dynastii Romanowów Konstantinovichi. Przed wschodniej elewacji pałacu znajduje się pomnik Aleksandra III.


Powrót do spisu treści

Kompleks muzealny

 • Muzeum Puszkina Mieszkania na Moika

Jest częścią Ogólnopolskiego Muzeum Puszkina i opowiada o ostatnich miesiącach życia poety. W tym domu rodzina wynajęła mieszkanie z Puszkina września 1836 Wśród innych eksponatów w muzeum są portrety prawdziwych i osobistych Puszkina i członków jego rodziny, włączając w to poeta biurko, sofę, gdzie zmarł w styczniu 1837 roku, a pośmiertnie maska ​​wykonana przez rzeźbiarza SI Galberga.

 • Centralne Muzeum Morskie

Jest ona jednym z największych muzeów morskich na świecie i najstarszych muzeów w Polsce. Od 2017 roku ekspozycja znajduje się w obszarze pracy, w budynku Kryukov (morski) koszarach, zbudowany przez architekta Ivan borówki w 1844-1852 gg .. Historia muzeum rozpoczęła się w 1709 roku, kiedy Piotr I powstała do przechowywania modeli i rysunków okrętowych. W przyszłości, kolekcja jest stale uzupełniana, a teraz można zobaczyć modele samolotów wojskowych i okrętów w muzeum, w tym statków, które brały udział w zamachu stanu w 1917 roku jednym z oddziałów muzeum – słynny krążownik „Aurora”.

 • Achmatowa Muzeum w Domu Fountain

Tu, nad brzegiem rzeki Fontanka, w południowym skrzydle Szeremietiew Pałac zbudowany w stylu barokowym przez S. Chevakinsky poeta mieszkał przez długi czas. Muzeum Achmatowa została otwarta w budynku w 1989. Obecnie kolekcja muzeum jest około 50 tys. Sztuk, w tym Achmatowa publikacje, rękopisy i fotografie poety i jego współczesnych, wydanie książki Srebrnego pisarzy epoki z ich autografami i więcej.

 • Państwowe Muzeum Polskiego

To ma najbardziej bogaty zbiór sztuki polskiej w świecie. Pałac Michajłowski – główny budynek muzeum i jego oddziałów znajduje się w pałacach Stroganowa i marmur, a także w Zamku Michajłowskiego. Do kompleksu muzealnego m.in. Dom Piotra I, latem i Michajłowski Gardens. W muzeum znajdują się przedmioty dekoracyjne i sztuki ludowej oraz kolekcję obrazów można zobaczyć tak znane utwory jak „The Last Days of Pompeii” przez Karł Briułłow, „rycerz na rozdrożu” Viktor Vasnetsov „The Ninth Wave” Ivan Aivazovsky, „Barka przegubowe nad Wołgą „Ilja Repin.

 • Muzeum Dostojewskiego

To muzeum, które zostało otwarte w 1971 roku, został poświęcony 150. Rocznicy urodzin pisarza, że znajduje się w Kuznechny Lane, w pobliżu Five Corners.
Tutaj rodzina Fiodora Dostojewskiego mieszkał od października 1878 tu w styczniu 1881 roku pisarz zmarł. Muzeum prezentuje autentyczne rzeczy pisarza i jego rodziny, dany muzeum potomków Dostojewskiego. Okresowo są wystawy współczesnych artystów, również ważny teatr w muzeum.


Powrót do spisu treści

Mogiły i pomniki

 • Narva brama triumfalna

Zbudowany w 1827-1834 gg. Ku pamięci bohaterów Wojny Ojczyźnianej 1812 roku Pomnik ten znajduje się na obszarze strajków i jest w stylu empire. W jej tworzeniu uczestniczyli architekt, rzeźbiarz VP Stasov VI Demuth-Malinowskiego, SS Pimenov i PK Klodt. Wysokość drzwi wynosi ponad 30 m, szer. – 28 m w czasie II wojny światowej zostały później przywrócone bramy znacząco dotknięte bombardowania i ostrzału, ale. W 1944 roku, za pośrednictwem łuku bramy miasta składała wojsk zwycięzców.

 • Jeździec miedziany

Ten pomnik – poświęcony Katarzyny II, swego poprzednika Piotra Wielkiego. Otwarcie pomnika odbyło się na placu Senatu w sierpniu 1782 konny pomnik Piotra, którego autorem jest rzeźbiarz Etienne Falconet, wykonane z brązu i Jeździec miedziany, został nazwany na cześć poematu Aleksandra Puszkina wyjścia. Cokole pomnika jest Thunder-stone, solidny monolit granitu o wadze około 2400 ton, dostawy, które miasto Petersburg – to inna niesamowita historia.

 • Siskin, Fawn

Pomnik o wysokości 11 cm i waży około 5 kg został zainstalowany na rzece Fontanka, obok 1. Inżyniera Bridge w listopadzie 1994 Niedaleko od tego miejsca, w XIX wieku mieścił się Imperial College of Law, a jego uczniowie byli przypomina upierzenie Siskin zielono-żółte uniformy. Popularna legenda mówi, że w farbowanie sierści i renifery-płowy kapelusz tradycyjnych uczelni studenci otrzymali przydomek „finch-płowy”. Ponieważ pomnik był już 7 razy porwany, ale za każdym razem było zmniejszone. Istnieje przekonanie, że aby spełnić życzenie, jeżeli moneta rzucona z mostu, dostać się na cokole Siskin-Pyzhik i pozostawił go leżącego.

 • Pomnik Katarzyny II

Pomnik został wzniesiony na placu Ostrowskiego w 1873 roku i jest wspólny wysiłek artysty MO Mikeshina i rzeźbiarze MA Chizhov i AM Opekushin. Caryca Katarzyna wyświetlane z insygniami władzy królewskiej w rękach i Zakon świętego Andrzeja na piersi. Cokół jest otoczony dziewięcioma wybitnymi postaciami epoki Katarzyny, wśród których istnieje ogólna Aleksander Suworow.

 • Pomnik Aleksandra Puszkina

Ten pomnik autorstwa rzeźbiarza i architekta MK Anikushina VA Petrov powstała na terenie Pięknych w roku 1957. Rzeźba z postumentem wynosi 7 m 90 cm. Ze względu na imponującą postacią poety cokole wznosi się nad ziemią, dzięki tej wielkiej pomnika On wkomponowana w ogólnej zespołu placu, który został zaprojektowany przez architekta Carlo Rossi w klasycznym stylu.


Powrót do spisu treści

Kościoły i katedry

 • Kościół Zbawiciela na Krwi Chrystusa (Zbawiciela na Krwi rozlane)

Katedra została zbudowana w 1883-1907 gg. Polskim stylu na projekt przygotowany wspólnie przez architekta A. Parland i archimandryta Ignacy Malyshev. Na brzegu Kanału Griboyedov, przy wejściu do Mikhailovsky ogrodzie, na tym samym miejscu, gdzie świątynia stoi teraz, w marcu 1881 roku doszło do zamachu na cesarza Aleksandra II, w wyniku którego został śmiertelnie ranny. Z całej Polski, aby zebrać fundusze na stworzenie pomnika cara-Męczennika. Dziewięć świątynia może pomieścić do 1600 osób, a jej wysokość wynosi 81 m.

 • Katedra św Izaaka

Jest to największa cerkiew w Petersburgu został zbudowany przez architekta Auguste de Montferrand w 1818-1858 gg. I dostał swoją nazwę od św Izaaka Dalmacji, który urodził się w dniu Peter I. Katedra jest w stylu późnego klasycyzmu i jest unikatowym przykładem sztuki architektonicznej. Jego wewnętrzna powierzchnia wynosi ponad 4000 metrów kwadratowych. M, a wysokość – 101,5 m .. Ściana wykonana z jasnoszarego marmuru, a na obwodzie wieży 112 monolitycznych kolumn granitu. W narożnikach i szczytach szczytami są statuetki autorstwa rzeźbiarza IP Vitali, reprezentujących 12 Apostołów świętych. Z tarasu widokowego, znajduje się na kopule świątyni, pięknym widokiem na miasto. Ściany i filary katedry zachowują ślady pocisków złowionych tu w czasie bombardowań podczas II wojny światowej.

 • Trójcy Ławra Aleksandra Newskiego

Wierzono, że na miejscu pierwszym i największym klasztorem prawosławnym w mieście (wschodni koniec Newski Prospekt i skrzyżowanie z Monastyrka Newy) w lipcu 1240 radiowozu księcia Aleksandra Newskiego pokonany w walce ze Szwedami. Na cześć tego, a zwycięstw Piotra nad Szwedami w 1710 roku było tu Piotra I założył klasztor w początkowym projekcie, który pracowali architekci IE Stare i Domenico Trezzini. Klasztor posiada szereg znanych cmentarzach, gdzie pozostali przez wielu wybitnych osobistości XVIII-XIX wieku.

 • Świątynia buddyjska „Datsan Gunzechoyney”

Budowa świątyni trwała 6 lat i została zakończona w roku 1915. Wraz z budową tego najbardziej na północ w świecie architekta świątyni buddyjskiej GV Baranowski przestrzegać kanonów tybetańskiej architektury. Pieniądze dla prac budowlanych będzie buddystów na całym Imperium Polskiego, część środków została otrzymał od Dalajlamy XIII i Jego Posłańca, w Buriacji lama Aghvan Dorzhieva, który zwrócił się do budowy świątyni w Petersburgu. Obecnie świątynia jest ważna i nie jest daleko od stacji metra „Stare Village”.

 • Piotra i Pawła

Ta cerkiew, grób polskich królów, położony na Hare Island, przy ujściu Newy, gdzie w 1703 roku położył Pietropawłowska, mające na celu ochronę dostępu do Morza Bałtyckiego. Na tej małej wyspie, w rzeczywistości rozpoczął historię północnej miasta. Obecny kościół został zbudowany przez architekta Domenico Trezzini w stylu barokowym Piotrowej w 1712-1733 gg., W miejscu, gdzie drewniany kościół o tej samej nazwie było wcześniej. Złocone iglica, zwieńczona figurą latający anioł, jest jednym z symboli miasta.


Powrót do spisu treści

Ogrodów i parków

 • Ogródek letni

Zgodnie z planem Piotra I, ogród, założony w 1704 roku, miał konkurować z najbardziej znanych parków w Europie ze swojego piękna i luksusu. Kratka Ogrodu Letniego, projekt wykonany Yu.Feltena architekt uwielbiony miasto zyskało światową sławę. Po rekonstrukcji 2009-2012. 8 zostały odtworzone z wcześniej istniejących fontann i rzeźb ogrodowych zostały zastąpione replik ze sztucznego marmuru. Oryginalne rzeźby zbiory zostały przeniesione do stałego przechowywania w salach muzealnych Zamku Inżynierów.

 • Michajłowski ogrodowe

Ten miejski ogród, próbka krajobraz sztuki XVIII-XIX wieku, zaprojektowany przez wielkiego Carlo Rossi, obok głównego budynku Muzeum Polskiego – Mikhailovsky Palace. Michajłowski Garden cudownie łączy dwa różne style, krajobrazu (w języku angielskim) i regularny (francuski) i jest najlepszym przykładem jedności architektury krajobrazu naturalnego i budynków (Michajłowski, ogrodów i pałacu).

 • Polu Marsowym

Sponsorami tego obszaru, położone w samym sercu Sankt Petersburga – architekci IA Fomin i LV Rudnev. W XVIII-XIX wieku były pochody wojsk i parady w mieście, stąd nazwa tego obszaru. Po rewolucji 1917 roku powstał pomnik poległych rewolucjonistów, a w 1957 roku zapalił wieczny płomień. Nie daleko od placu, naprzeciwko Newy, stoi pomnik dowódcy wojskowego AV Suvorov przez rzeźbiarza MI Kozłowskiego.

Oczywiście, lista ciekawych miejsc Peter nieporównanie szersze, i może nie mieć przez całe życie, aby zobaczyć wszystkie z nich, mając jednocześnie możliwość nie będzie trochę czasu, aby w pełni cieszyć się oddech czasu, historii i prawie ludzkiej duszy tego wspaniałego miasta.

load...