Zmniejszone żołądka kwasowości: objawy, leczenie

Zawartość:

O czymś takim jak zmniejszonej kwaśności soku żołądkowego, słyszałem wiele. Ale każdy wie, co to jest, co jest niebezpieczne obniżona kwasowość, i jak radzić sobie z tym problemem? Jak pokazuje praktyka, odpowiedzi na te pytania są nieznane dla większości zwykłych obywateli. Spróbujmy rozwiązać ten problem.

load...

Jak wiadomo, podstawowym zadaniem jest trawienie żołądka – podzielenie go. A ten efekt uzyskuje się kosztem kwasu solnego, z którego, w rzeczywistości, w zasadzie, i sok żołądkowy. I to od ilości kwasu solnego i niesławny zależy kwasowość soku żołądkowego. Kwasowość soku żołądkowego jest mierzona w jednostkach pH.

W żołądku jakiejkolwiek osoby zawiera ogromną liczbę różnych gruczołów, włączając fundic. Te gruczoły i wytwarzają kwas solny. Zgodnie z tym, im większa jest liczba tych dławików, tym wyższa jest kwasowość soku żołądkowego. Jednakże kwasowości żołądka zależy nie tylko od ilości żelaza, ale również, jak szybko to jest w trakcie neutralizacji. Ponieważ istnieje coraz składników alkalicznych w soku żołądkowym.

Przyczyny niskiej kwasowości żołądka

Oczywiście, kwasowość soku żołądkowego nie spadnie ot tak, znikąd. Wymaga to pewnych przesłanek. Pomieszczenia te to seria chorób, takich jak:

 • Gastroduodenit
 • Nieżyt żołądka
 • Rak żołądka

Wszystkie te choroby są nieuchronnie towarzyszy awarii w gruczołach wytwarzających kwas chlorowodorowy, lub nawet ich całkowite zanik – w ciężkich przypadkach. Chociaż, w sprawiedliwości, należy zauważyć, że jest to bardzo rzadkie, ale są chwile, kiedy kwasowość żołądka jest zredukowane bez wyraźnego powodu.

load...

Niska kwasowość jest bardzo poważnym zagrożeniem dla zdrowia ludzkiego, nawet jeśli to jest przyczyną zapalenia żołądka stało się powszechne. Normalny poziom kwasowości w żołądku zapewnia działanie ochronne żołądka, co zapobiega przedostawaniu jelit różnych chorobotwórczych mikroorganizmów. W związku z tym, zmniejszenie kwasowości żołądka stymulują różnych zakażeń jelitowych i sprzyja rozwojowi silnym procesów zapalnych.

Objawy niskiej kwasowości żołądka

Zmniejszona kwaśność soku żołądkowego prowadzi do licznych naruszeń normalnego procesu trawienia. W szczególności, trawienia białka jest uszkodzony, ponieważ szereg enzymów ze względu na niską kwasowość, są nieaktywne. W związku z tym, w jelicie rozpocząć aktywnych procesów fermentacji. U ludzi, objawy takie jak:

 • Wzdęcia
 • Bębnica
 • Zgaga
 • Ból w regionie jelita

Stan ten może prowadzić nie tylko niewygodę w obszarze jelita. Ze względu na fakt, że białko jest słabo absorbowane przez organizm, z dużą ilością zanieczyszczeń. Toksyny te gromadzą się szybko w organizmie, w wyniku zniszczonych czasu pracy układu odpornościowego. Ponadto bardzo czuć się swobodnie wszelkiego rodzaju wirusów i grzybów, które są czynniki będące przyczyną różnych chorób.

Nie wspominając już o tym niefortunnym zjawiskiem jest zgaga. Bardzo często ludzie uważają, że zgaga jest jedynie przy wysokiej kwasowości. Jednak to nie jest przypadek – a w tym przypadku występuje zgaga dość często. Ponadto, zgaga może być bardzo silne i bolesne. Możesz być zaskoczony, mówiąc skąd zgaga, gdy kwasowość żołądka jest ograniczona? Jednak w celu rozpoczęcia zgaga, wystarczająco małe ilości kwasu solnego, który w każdym przypadku jest zawarte w soku żołądkowym.

Ponadto, zmniejszenie kwasowości żołądka prowadzi nieuchronnie do pogorszenia zarówno normalnego motoryki żołądka i jelit. W wyniku tego, osoba ma następujące objawy:

 • Steady zaparcia

W przypadku zmniejszenia motoryki żołądka chorego czynienia z regularnym i dość ciężkie zaparcia, pozbyć się, że za pomocą konwencjonalnych środków – diety i środków przeczyszczających – nie mogę.

 • Nieświeży oddech

Wynika to z faktu, że stale gnicie jelita procesy występują u człowieka szybko z ust pojawia dotknij zgniłego nieprzyjemny zapach.

Istnieją również objawy pośrednie, które mogą wskazywać zmniejszenie kwasowości żołądka. Bezpośrednio świadczyć te objawy nie są na temat tej choroby, ale takie manifestacje powinny ostrzec:

 • Ogólnoustrojowe zakażenia grzybicze, powtarzane więcej niż trzy razy w roku
 • Obecność Giardia
 • Obecność w kale niestrawione kawałki pożywienia

Jeśli zauważysz takie objawy, należy jak najszybciej szukać pomocy u lekarza-gastroenterologa. On wyznaczy niezbędnych badań i wybierze optymalny przebieg leczenia choroby. Choroba samodzielnego leczenia nie powinno być – może być tylko tymczasowym rozwiązaniem, ma więcej objawów.

Zabieg zmniejsza się kwaśność soku żołądkowego

Jak wiecie, w leczeniu tej choroby należy rozpocząć jak najszybciej. Jednakże, samo leczenie jest do zaakceptowania, ponieważ środki farmakologiczne należy dobrać wyłącznie indywidualnie w każdym przypadku, biorąc pod uwagę te wyniki badań i stanu zdrowia człowieka.

Leki stosowane w leczeniu zwiększonej kwasowości żołądka, jest całkiem sporo. Ale leczenie farmakologiczne zmniejszona kwasowość – nie jest to łatwe, bo naprawdę skuteczne leki bardzo, bardzo mało. W większości przypadków leczenia przeprowadzono stosując trzy typy leków:

 • Preparaty kwasu solnego

Z tych leków musi być szczególnie ostrożny – są one wykorzystywane wyłącznie na receptę lekarza i pod jego ścisłą kontrolą.

 • Stymulatory

Ponadto, istnieje wiele leków, które stymulują wytwarzanie kwasu solnego gruczołów żołądkowych.

 • Preparaty ziołowe

Wraz z sukcesem i stosowanie leków, które są oparte na zioła, takie jak piołun, kopru, tataraku, mięty pieprzowej. Zioła te są również bardzo skuteczne w stymulowaniu wytwarzania soku żołądkowego, a zwłaszcza kwas chlorowodorowy. Ale w każdym przypadku jest to niemożliwe, aby podejmować żadnej trawy na własną rękę, bez recepty. Po tym wszystkim, że trawa nie jest tak nieszkodliwe, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. I nie wygląda na to, co twoi przyjaciele są traktowane jak choroba jest ziołowy.

Zioła mogą być zarówno medycyny i trucizna, jeżeli są stosowane prawidłowo. Dlatego, jeśli ty też wybrać się w leczeniu obniżonej kwasowości, za pomocą ziół, przynajmniej skonsultować się z lekarzem. On pomoże Ci wybrać najodpowiedniejszy trawę i ustalić dawkowanie.

Jak już wspomniano powyżej, w niektórych przypadkach obniżenie kwasowości żołądka może oznaczać predyspozycji pacjenta ludzkiego raka. Dlatego leczenie ma również na celu zapobieganie tego niezwykle zagrażające życiu choroby. Oczywiście, leczenie profilaktyczne powinny być wykonywane tylko pod nadzorem lekarzy. Aby leczeniu być produktywny, należy przestrzegać wszystkich instrukcji i zasięgnąć porady lekarza.

Diety

Jest to niemożliwe, aby unormować kwasowość żołądka, jeśli dana osoba nie zapewni, że produkty on używa. Jeżeli dana osoba ma przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka z niskiej kwasowości, pokazuje te produkty, które korzystnie wpływają na produkcję soku żołądkowego. Produktów IT, takich jak:

 • Kwaśne owoce i warzywa
 • Produkty mleczne
 • Pokarmy zawierające duże ilości żelaza

Dodatkowo, niektóre produkty powinny być wyłączone surowo:

 • Gazowane i napoje zawierające kofeinę
 • Ostre, wędzone i marynowane żywności

Tylko podczas diety, wskazań i zaleceń lekarza, można poradzić sobie z niską kwasowość żołądka. Bądź zdrowa!

load...