Zmniejsza skurcze nóg: co robić i jak sobie pomóc

Co jeśli kurcze nóg kierowcy i ból często jest po prostu nie do zniesienia? „Jak wyeliminować ból?” – Ludzie często pytają nas kobiety, które, nawiasem mówiąc, poczuć znaki ostrzegawcze ciała częściej niż mężczyźni. Jest to dla nich dziś powiemy ci, co jest przyczyną napadów „, które zmniejszają” nogi, i jak to nieprzyjemne przejawem mogą być zwalczane.

load...

Zawartość:

Filmy o przyczynach skurcze w nogach

Co rozumiemy przez zdanie „noga ciasne”?

Mięśnie znacznie zmniejszona, a to dzieje się spontanicznie, bez naszego udziału, a skrajne naprężenia, w którym zamieszkują pewien czas, i jest bardzo silny, czasami nieznośny ból. Lekarze nawet wynalazł sklasyfikować skurcze mięśni i podzielił je na szybkich cięć, nazywając je „kloniczne”, a przedłużona obecność napięcia mięśniowego – „tonik”. Ten ostatni rodzaj kursu jest najbardziej powszechne, to jest o nią i będą dalej omawiane.

load...

Nadszedł czas, aby odpocząć i zacząć się martwić?

Dlaczego zmniejsza skurcze nóg

Prawdopodobnie najbardziej nieprzyjemne powodów może zmniejszyć nogę – od stwardnienia rozsianego towarzyszy między innymi, skurcze mięśniowe. Jeśli zauważysz powtarzające się skurcze nóg, to – sygnał na wizytę u lekarza! – Twoim zadaniem jest wyeliminowanie wszystkich możliwych chorób, na ile to możliwe, aby przekazać wszystkie niezbędne badania. Ponadto, skurcze w nogach może powodować:

 • Choroby tarczycy
 • Flatfoot
 • Słabe krążenie w kończynach dolnych
 • Brak

 • Mineralnych i innych niezbędnych substancji ustrojowych
 • Niewydolności procesów metabolicznych zachodzących w mięśniach
 • Żylaki

 • Lub zakrzepowe
 • Cardio -sosudistye dolegliwości
 • Osteochondroza
 • Zaburzenia nerek
 • Problemy „kobiece”
 • Nadmierne obciążenie nóg podczas ćwiczeń lub sportowe.

Jak widać, „nieszkodliwy” przyczyny skurcze w nogach trochę, ale nadmierne ćwiczenia jako źródło bólu mięśni jest wyeliminowany dość łatwo i można to zrobić samemu – wystarczy jak się zrelaksować i odpocząć nogę. We wszystkich pozostałych przypadkach mamy do czynienia z pracownikami służby zdrowia, że ​​wyznaczył odpowiednie leczenie, a także – im szybciej, tym lepiej!

Staramy się pomóc sobie

„Idź do lekarza, oczywiście, nie jest konieczne, …, ale tylko do czasu konieczne jest nawet chodzić i zmniejsza nogi tak, że niemożliwe jest nawet chodzić!” – Twierdzą innego czytelnika. Rzeczywiście, czy możliwe jest wyeliminowanie bolesne objawy kurcze nóg sam?

Tak, istnieje kilka sposobów, aby złagodzić swoją kondycję podczas gwałtownego wzrostu mięśni nóg, a wszystkie z nich – jest ona dostępna dla każdego.

 • Jeśli noga ciasne w pozycji siedzącej, wyregulować położenie nóg, może to zrobić kilka razy. Kiedy czujesz ulgę, wychodząc, całkowicie wyprostować nogę i spróbować wyciągnąć palce do siebie. Jeżeli nie istnieje ostry ból, należy to zrobić powoli, co zmniejsza obciążenie ramienia i pociągnięcie jej palców jednocześnie z całej stopy.
 • Może uszczypnąć kilka razy w ciągu napiętej miejscu, niektóre są dobre na pomoc – mięsień przestaje być w dobrej kondycji, relaksuje i ból zniknie.
 • Kiedy poczujesz, że mięśnie stały reagują na ruch, możesz wystartować, pocierając ruch w kierunku „bottom – up” od pięty aż do uda. Wkrótce ból minie, i nie można po prostu krok na raz „Informacje” nogi, ale także łatwo dojść (i tym samym dotrzeć do lekarza!).

Zmień niezrównoważona dieta

Profilaktyka – to najlepszy sposób, aby nigdy nie „zapoznać się” ze zjawiskiem skurcze nóg. Co można zrobić, aby przejść z tego, ni zapobiec nieprzyjemnych doznań? Po pierwsze – w pełni je!

 • Twoja dieta musi być pokarmy, które zapewniają spożycie białka – składnika strukturalnego tkanek i narządów mięśni. Że białka zapewnić normalne cięcie i sprawne funkcjonowanie mięśni. Pokarmy bogate w białka – mięsa, produktów mlecznych, sera i fasoli.
 • Węglowodany, wchodzi w naszym ciele, że jest wyposażony w glikogenu, który może być w dalszym ciągu nazywa się paliwo dla mięśni, więc zapewnić sobie odpowiednią ilość węglowodanów. Co zawiera najbardziej użyteczne węglowodany? Nie w ciasta i lody! Jedz więcej różnych warzyw i owoców, które są po prostu magazyn przydatnych węglowodanów.
 • Jednak największa ilość energii „ukrywać” tłuszcz, a od nich w każdym razie niemożliwe, aby całkowicie zrezygnować, ponieważ ich obecność gwarantuje normalne funkcjonowanie wielu procesów biologicznych, a wśród nich – prawidłowe skurcze mięśni. Kawałek boczku, masło pomoże zapewnić tkanki tłuszczowej pełni.
 • Obowiązkowo zawrzeć w swoim codziennym menu zwykłych surowych owoców i warzyw, które pomogą Ci „dostarczenia” w witamin Body – substancje witalne. Świeże soki i warzywa, gotowane na parze, również są dozwolone tylko trzeba pamiętać, że zadanie – zachowanie witamin, zanim zaczną się rozkładać od obróbki cieplnej.
 • Brak minerałów w organizmie może zrekompensować, jeśli nie zapomnij podać następujące pokarmy w diecie:

– Wapń – ser, twaróg, płatki z różnych zbóż, roślin strączkowych;

– Potas – ziemniaki „w mundurach”, banany, pomarańcze;

– Magnez – wodorosty, orzechy, nasiona słonecznika, płatków owsianych, jogurt;

– Sód – pietruszka, seler, marchew, jajka, ser.

Bez wątpienia, bolesny objaw, który występuje w każdym miejscu naszego ciała – rodzaj sygnału, że nasze „inteligentne” organizm wysyła swojego właściciela. I często ten sygnał – ostrzeżenie, gdy ewentualna choroba nie jest jeszcze rozwinięta i jest czas, aby podjąć działania. Jednym z tych środków jest przejście od zwykłej żywności zdrowy, zrównoważony, wzbogacone witaminami i minerałami. Jeśli będzie zwracać większą uwagę na to, co jesz, jesteś w stanie nie tylko zmniejszyć częstość skurczów w nogach, ale także zapobiegać rozwojowi wielu poważnych chorób, zwiększyć swoją energię i poprawić ogólny stan zdrowia. Bądź zdrowa!

load...