Zmiana podstawowych zębów u dzieci

Zęby dzieci są zawsze przedmiotem zainteresowania wszystkich rodziców. Jej rodzice są niecierpliwością czekają na pojawienie się pierwszego zęba. Ale ten czas leci – i teraz mama i tata z tych samych okruchów niecierpliwość spadek jej usta, czekając na pierwsze utrata zęba mlecznego. To pytanie często powoduje wiele obaw i niepokoju, ponieważ ktoś ma zęby dziecka zanim zacznie spadać, a ktoś – później. Ale w każdym przypadku, a średnia schemat – pierwsze zęby w mleku dla dzieci, zmień je na stałe zaczyna się około 6 – 7 lat.

load...

Aby lepiej zrozumieć zasadę zmiany zębów mlecznych, rzućmy krótką wycieczkę do anatomii. Formowanie zaczątków mleczarskiego Zubikov rozpoczyna się w trakcie rozwoju płodu tartej, a od pierwszych tygodni ciąży. I początki zębów stałych zacząć rozwijać natychmiast po okruchy do światła. Proces ten jest bardzo skomplikowany i długotrwały, dostosowane do indywidualnych cech organizmu dziecka.

Komplety podstawowych i zębów stałych są różne. Jak wiemy, ludzki ząb 32 – 16 z górnej i dolnej, jak również. Jednak ząb mleczny – tylko 20. Co do zasady, większość zębów mlecznych wypadają w chwili, gdy zaczną wybuchać stałe. Bardzo często rodzice obawiają się, że przy zmianie zębów dziecko zacznie odczuwać ból. Jednak charakter i bardzo rozsądne, aby wykluczyć taką możliwość.

Na początku procesu zmian, korzeni zębów mlecznych zaczynają stopniowo „rozpuszczać”. Pozbawiony korzeni, zęby zaczynają się poluzować i wypaść, nie powodując żadnych dzieci dużo dyskomfort. I to jest to, co zwolniło miejsce jest cięty i stały ząb rośnie. Ząbkowanie najczęściej zaczyna się od dolnej szczęki dziecka.

Oczywiście, zęby dziecka zmieniają się stopniowo – w ciągu 6 – 8 lat. Jak już wspomniano, proces ten zaczyna się od około 7 lat, a kończy się w wieku 14 lat. Wahania te warunki zależą od różnych czynników – predyspozycje genetyczne, dieta dziecka, jakość jego wody pitnej.

load...

Lekarze – stomatolodzy nawet prześledzić zależność czasu na ząbkowanie dziecka żyjącego w regionie. A więc nie ma potrzeby panikować jeśli zębów mlecznych okruchy wchodzą w nie spieszy. Oraz, dodatkowo, należy pamiętać, że zmiana zębów zależy od ogólnego rozwoju i wzrostu organizmu. A chorobą, która cierpiała dziecko może również opóźnić wystąpienie zmiany zębów.

Jak to się dzieje?

Tak więc okazało się, że czas na zmianę zębów u wszystkich dzieci są wyjątkowe. Ale sekwencja, we wszystkich przypadkach, z wyjątkiem rzadkich wyjątków, to samo. Jego pierwszy trwały „post” będzie trzonowce – Sześć zębami w rzędzie. I uwaga – nie istnieją podstawowe zęby trzonowe. Wraz z rozwojem szczęki dziecka pojawia się miejsce dla tych zębów.

Termin ząbkowanie bardzo indywidualna, ale sekwencja tego procesu jest zawsze taka sama. Pierwsze zęby stałe, które znajdą Państwo w ustach dziecka – to zęby trzonowe zęby – szósty, licząc od połowy szczęki. Miejsce dla tych zębów pojawią się, gdy szczęka rośnie, a pojawienie się sześciu zębów trzonowych nie są związane z utratą zębów mlecznych. Miejsce dla nich jest wynikiem zwiększania rozmiaru szczęki dziecka.

Dalsze sama zaczyna natychmiast zmienić zębów mlecznych, które przebiega w taki sam sposób, jak wybuchają. Przede wszystkim luźne i wypaść siekaczy po nich – przedtrzonowców. Pierwsza para przedtrzonowych otrzymuje się około 10 lat, a drugi – do 12 lat. A do 13 zastępuje się kły. W wieku czternastu lat, drugie zęby trzonowe, aw ostatnim – trzecim – trzonowych zębów „mądrości”. Chociaż są one w sprawiedliwości należy zauważyć, pojawiają się w wieku dorosłym.

A potem – nie pojawiają się one wszystkich młodych ludzi. Niektórzy ludzie, a więc jest „nierozsądne”. Może się to zdarzyć z powodu braku zawiązków zębów. A w niektórych innych przypadkach, ząb jest po prostu nie wybuchnąć – czy to z powodu braku miejsca w szczęce lub z powodu nadużycia swojej pozycji. Takie bardzo często obserwowane. Lekarze sugerują, że ten miał mądrą naturę ręki. Jest to w zasadzie człowiek współczesny te zęby nie trzeba – nie jeść surowego mięsa.

Dental Care

Rodzice powinni uważnie monitorować proces pielęgnacji jamy ustnej. Nie ma nic szczególnie trudne. Po raz pierwszy po stałym ząb został pocięty, jest zmineralizowana szkliwo jest niewystarczająca, a zatem prawdopodobieństwo próchnicy jest również bardzo wysoki. Dlatego troska w tym okresie musi być szczególnie ostrożny. Po pierwsze, dostać dziecko fluorku pasta do zębów.

Ponadto pożądane jest, że dziecko po każdym posiłku przynajmniej przepłukać usta wodą. Środek ten znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo, że będziesz musiał szukać pomocy u dentysty. I uwaga – pożądane jest, aby wyeliminować posiłek, jak również znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia próchnicy.

W takim przypadku, jeżeli zmiana zębów towarzyszy silne swędzenie lub ból dziąseł lub małe dziecko skarży się na zwiększoną wrażliwość szkliwa koniecznie pokazać dentysty dziecko. Lekarz zbada jamę ustną dziecka, a jeśli to konieczne wyznaczenie specjalnych leczenie w celu wzmocnienia szkliwa. I rodzice muszą pamiętać, aby dostosować dietę dziecka – nie powinno być tak wiele produktów, które są bogate w wapń.

Ponadto lekarze zalecają w tej chwili dać dziecku regularnie kompleks witaminowo-mineralny. Je odebrać pomoże się z pediatrą. A w niektórych przypadkach lekarz oceni stan dziecka może zdecydować czy zaakceptować te lub inne preparaty zawierające wapń.

Jeśli ząb wspina krzywy?

Czasami rodzice ubolewać, że w przeciwieństwie do zębów mlecznych, korzeń wybuchają losowo. Dlaczego tak się stało? Najczęstszą przyczyną tego jest powolny ogólny rozwój dziecka. Szczęka o dziecko rośnie dość wolno. Dlatego zęby stałe, większe niż mieli jego poprzednicy, po prostu nie mają wystarczająco dużo miejsca. I w rezultacie, zaczynają się rozwijać w sposób losowy.

Ponadto, w niektórych przypadkach spowodować wzrost niewłaściwe zębów staje się obecność pewnych nałogów. Taki nawyk może być język, ssanie palców lub obcych przedmiotów. Dlatego musimy spróbować odzwyczaić dziecko od tego, jak szybko, jak to możliwe. A jeśli rodzice zauważyć, że dziecko ma 4 – 5 lat nie pojawiają się przestrzenie międzyzębowe, powinni jak najszybciej pokazać dziecku dentysty – ortodonty.

Niektórzy rodzice poprosić lekarza – ząb dentysta usunięte tak szybko, jak tylko on zaczął się rozłożyć. Jednak ten sposób niepotrzebnie nie jest konieczne – większość zmian zębów jest całkowicie bezbolesne i niewidocznym dla dzieci. Jednak w niektórych przypadkach może być jeszcze potrzebna pomoc lekarska. Do takich sytuacji należą:

  • Stanowisko ząb

W niektórych przypadkach, ząb mleczny mogą silnie zakłócać trwałe erupcji zębów. A jeśli ząb dziecko nie zostanie usunięta, istnieje ryzyko, że będzie rósł konsekwentnie źle. Z tego zęba należy pozbyć się w sposób terminowy.

  • Procesy zapalne

Również z zębów mlecznych musiał opuścić gabinecie lekarskim, w przypadku gdy był on odpowiedzialny za rozwój jamy ustnej różnych procesów zapalnych. W niektórych przypadkach, bez usunięcia zęba do wyeliminowania stanu zapalnego nie jest możliwe.

  • Bolesność mleczny ząb

Również z zęba należy pozbyć się w przypadku, że zbyt zepsuty i ból, a on nie chce wypaść. Taki ząb może przynieść wiele dolegliwości dla dziecka.

W każdym przypadku, jeżeli zmiana zębów mlecznych u dzieci towarzyszą różne problemy, nie warto ryzykować i czekać, aż problem sam się rozwiąże. Jednak większy sens jak najszybciej szukać pomocy u lekarza. Po tym wszystkim, na tym etapie, lekarze mogą zrobić o wiele więcej, niż kiedy zęby stałe dziecka wybuchają wszystko. Ale martwić się wcześniej, „na wszelki wypadek”, to nie jest konieczne. Zmiana zębów mlecznych zębów trzonowych stałych u dzieci zwykle odbywa się bez żadnych komplikacji.

Ząb wypadł. Co robić?

Tak, dziecko wypadł ząb. Co robić w tej sytuacji? Zazwyczaj rany krwawienia bardzo źle. I wiele rodzice boją się zobaczyć podobne. Jednak nie jest to powód do paniki – w ustach wiele małych naczyń krwionośnych. Ale nie było zagrożenia dla zdrowia dziecka jest krwawienie nie jest. Dlatego, uspokój się – Twój strach może być transmitowany do dziecka.

Wystarczy zatrzymać krwawienie. Sprawiają, że bardzo prosty – forma sterylnym bandażem lub gazą szmatką i umożliwić dziecku ją ugryźć. Zazwyczaj, po 3 – 5 minut, krwawienie ustało. Jeżeli krwawienie nie ustępuje w ciągu 10 minut – jest powodem do niepokoju. Należy poinformować lekarza – pediatry. Być może trzeba zdać CBC.

Upewnij się, że dziecko jest w dwie godziny po ekstrakcji zęba nie jeść i nie pić. Z diety do tej pory jest to konieczne, aby wyeliminować wszystkie gorzki, słony i pikantnych potraw. Może powodować podrażnienia i owrzodzenia dyskomfort u dziecka.

Bardzo często rodzice wolą dać dziecku wypłukać usta nadtlenku wodoru. Ale lekarze nie zalecają tego robić. Lepiej niż w pierwszym dniu po utracie zębów razy do płukania zębów w solance przez dwie godziny. Przygotowanie to jest proste, – ogrzewania szkła z wodą, rozpuszcza się w nim dwie łyżki soli i dodać kilka kropli jodu. Ostrożnie przenoszenia i ochłodzić do temperatury 37 ° C.

I nie zapomnij o najważniejszym! Umieścić ząb pod poduszkę w nocy, więc bajki ząb przyniósł prezent. Lub pozostawić go myszką – to, jak wolisz. Oczywiście, dzisiejsze dzieci nie są tak naiwni, jak byliśmy. Ale dziecko jest jeszcze dzieckiem. I każde dziecko wierzy w cud!.

load...