Złuszczają paznokcie: co zrobić, aby przywrócić strukturę i leczenie

Gwoździe, nogtiki, paznokcie, pazury, nogtischa, pazuri … Jako że nie tylko zadzwonić. Wszystko to, oczywiście, żart, ale kiedy zaczynają się złuszczają paznokcie, to nie jest czas na żarty. Nie dość, że brzydko, więc więcej i nieprzyjemne. Złuszczają paznokcie, co robić? Gdzie można uruchomić? Co jest przyczyną tego, co się dzieje?

load...

Wszelkie zmiany w naszym organizmie nie dzieje się tak. Jeśli złuszczają paznokcie, bo, po pierwsze, trzeba zajrzeć do środka. Może to wskazywać na błędne i nieracjonalne odżywianie, zaburzenia metaboliczne lub być pierwszy dzwon poważna choroba.

Zawartość:

Profesjonalna opieka wideo

W co może być powodem

  • Niedobór witamin, minerałów i składników odżywczych, zwłaszcza wapnia, żelaza, siarki, cynku, magnezu, witamin z grupy B, witaminy A i C. Najczęstszym problemem z rozwarstwienie gwoździ na nas zimą i wiosna, czyli gdy organizm nie wystarczy witaminy.
  • Zaburzenia metaboliczne, niezdrowe flora jelitowa i przewlekłe choroby układu pokarmowego.
  • Sear płytkę paznokcia pod działaniem agresywnych detergentów i częsty kontakt z wodą.
  • Nieregularne i niewłaściwej pielęgnacji paznokci z wykorzystaniem niskiej jakości kosmetyków.
  • Złe nawyki: palenie, alkohol, obgryzanie paznokci, systematycznego naruszania jego pełną strukturę.

load...

Co zrobić, gdy złuszczają paznokcie

Po pierwsze, sprawdź swoją dietę. To jest podstawą, bez której wszystkie środki zewnętrzne będą nieskuteczne.

Często problemem jest warstwa paznokci spotyka kobiety spełnienia rygorystycznych diet. Jeśli ten los spotkał cię, że nadszedł czas, aby przełączyć się do normalnej diety, organizm nie jest „zadowolony” Ty jeszcze trochę niespodzianka.

Brak wapnia – główną przyczyną paznokci wiązki. Rozwiąż pomoże to preparaty zawierające wapń i witaminę D w oleju. Czysta wapnia zawartego w produktach mlecznych, strawić złe, ale umożliwiają cennych produktów mleczarskich nadal stoi w diecie.

Pokarmy bogate w białka aminokwasów, które są budulcem płytki paznokcia, jest niezbędna w walce z paznokci wiązki.

Pamiętaj, aby wzbogacić dietę różne owoce, warzywa, zioła, suszone owoce, które wypełniają nasz organizm cennych witamin i minerałów. Częstymi gośćmi przy stole powinno być banany, kiwi, orzechy, rodzynki, jabłka, warzywa strączkowe, wątroba, chude mięso, ekstrakty z łopianu i rumianku, kompot z suszonych owoców.

Paznokcie miłości i żelatyna, więc traktować siebie i bliskich galaretkę lub galaretowate ryby. Można również rozpuścić 1 łyżeczka żelatynę w ciepłej wodzie i pozostawić na 10-15 minut, a raz na dobę.

Zimą i wiosną, zarówno w celach profilaktycznych i terapeutycznych, można wziąć preparaty multiwitaminowe, szczęście w aptekach mają mnóstwo obiektów przeznaczonych specjalnie do odbudowy włosów i paznokci.

Ochrona przed zewnętrznym negatywnym

Aby zabezpieczyć paznokcie przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, przede wszystkim musisz wybrać kompleks składników odżywczych łagodnego detergentu zawierającego dbać o dłonie lub używania rękawic. W zimie należy nosić ciepłe rękawiczki i nie zapomnij nakarmić krem ​​paznokcie.

Zasady manicure

Gdy złuszczający manicure paznokci zaleca się co najmniej raz na dwa tygodnie. Jednocześnie 2-3 dni jest pożądane, aby dać swoje paznokcie na relaks i oddech lakierów i innych agresywnych kosmetyków. Nail polish remover i malować się nie powinny zawierać aceton. Ponadto, pożądane jest wyeliminowanie stosowania plików metalu paznokci, zastępując je ze szkła lub ceramiki. Wybierz lakier zawierający składniki odżywcze, nawilżające, jedwab lub nylon włókien.

Środki do leczenia paznokci

Oliwa, cytryna Maska

Jeden z najlepszych naturalnych środków przeciw paznokci foliacji – Oliwa z oliwek, bogata w witaminy i pierwiastki śladowe, co jest konieczne, aby wzbogacić kilka kropel soku z cytryny, nakładać na paznokcie, umieścić na rękawice szmatką i pozostawić na noc. Można również zrobić kąpiel z dodatkiem oliwy z oliwek oraz sokiem z cytryny.

Olejki do masażu

Doskonałym procedura wzmocnienia i poprawy struktury płytki paznokcia – masaż olejkami ziołowymi i olejków. Jako odpowiednie zasady oliwa lub olej sezamowy, który jest niezbędny, aby wzbogacić kilka kropel róży, jaśminu i drzewa sandałowego olejków eterycznych.

Kąpiele solne do paznokci

Kup naturalną sól morską, bez barwników, smaków i zapachów. Rozpuścić 1 łyżkę mała ilość wody. Zanurzyć ręce w wodzie i moczyć przez 20 minut, po kąpieli, smarować dłonie i paznokcie dobry krem ​​odżywczy. Do zabiegów profilaktycznych będą wystarczające, w ciągu jednego tygodnia. W celach terapeutycznych, przeprowadzić procedurę 2-3 razy w tygodniu.

„Uszczelnienie paznokci”

„Uszczelnienie gwoździa” – to zabieg kosmetyczny, który przeprowadza się w salonach. Jej istotą jest zastosowanie do płytki paznokciowej kilka warstw składników odżywczych, witamin i pierwiastków mających na celu przywrócenie, odżywiają, wzmacniają i chronią paznokcie przed agresywnymi wpływami zewnętrznymi śladowe. Efekt utrzymuje się przez około dwa tygodnie.

W przypadku zabiegów kosmetycznych i korekcji mocy nie przyniesie pozytywne zmiany i paznokcie złuszczają jak poprzednio, należy skonsultować się z lekarzem.

load...