Złoże lub roztocza kurzu: jaka jest jej niebezpieczeństwo?

Zawartość:

Co może być bardziej kameralne własne mieszkanie? Inwestujemy ogromne środki finansowe na jego naprawę, kupić nowy drogie meble, ale nie sądzę, że w naszym wygodnym domu, u nas na żywo niemal niewidzialne istoty, które mogą sprawić nam sporo kłopotów zdrowotnych. A imię tych stworzeń – roztocza łóżkowych.

load...

Powrót do spisu treści

Pochodzenie i pojawienie się roztoczy, ich zagrożenia dla zdrowia

Skąd pochodzą z roztoczy w naszych domach? Od wspólnego kurzu domowego, która otacza nas wszędzie, jak również okładki naszych ptaków domowych i piór. Roztocza łóżko hodowane w koce wykonane z naturalnej wełny, zasłony, poduszki z pierza, tapicerki, dywany i materace bawełny. Wszystkie te istotne dla artykułów gospodarstwa domowego są napędy kurzu i roztoczy się dobrze w ich czuć. Niewidoczne ludzie naszych sypialni cieszyć fakt, że zmieniają łóżka codziennie, narzuty wybić i usunąć rzadko i pod moim łóżku piętrze w najlepszym razie raz w tygodniu.

Kurz domowy, ludzkie ciepło i stały poziom wilgotności, który jest obsługiwany przez nasz organizm, są korzystne warunki dla rozprzestrzeniania się kleszczy.

Łóżko roztocza są tak małe, że można je zobaczyć tylko pod mikroskopem. Wyglądają jak zwykłe błędy sześcionogich. Długość ich ciała wynosi zaledwie 0,5 mm. Na kończynach roztocza rodzaj przyssawki, dzięki czemu przylegają one mocno do powierzchni, a więc próba pozbyć błędów za pomocą tradycyjnego odkurzacza, nie prowadzi do pozytywnych wyników. Głównym źródłem zaopatrzenia w łóżku mieszkańca są martwe komórki ludzkiego ciała. Najczęściej właściciele sypialni pokojowo współistnieć z kleszczami, nawet nie wiedząc o ich obecności.

load...

Niewidoczne gołym robaki oka są uważane saprofitami, tj mikroby, które żywią się materią organiczną nieaktualne. Oni nie żyją w ludzkim ciele, jego krew lub napoju, nie przenoszą choroby zakaźne. Ale roztocza łóżko jest niebezpieczne dla pacjentów płuc i astmę, co czyni ich istnienie we własnym mieszkaniu po prostu nie do zniesienia. Sama błąd nie jest niebezpieczne, ale jego odchody, które znajdują się na całym łóżek, są bardzo agresywne alergeny i mogą powodować ataki astmy i nasilenia choroby płuc.

W przypadku wystąpienia reakcji alergicznych jak pokrzywka, obrzęk, katar lub kaszel, a także z częstymi atakami astmy człowiek powinien poświęcić na testy alergiczne roztoczy, które są wykonane w laboratorium. W wielu przypadkach jest to nieszkodliwe, na pierwszy rzut oka saprofitów i sprawcą objawów alergicznych. Jeśli badania dadzą wynik pozytywny, to chory powinien dołożyć wszelkich starań, aby pozbyć się tego błędu niewykrywalne.


Powrót do spisu treści

Leczenie świerzbu, wywołane przez roztocza łóżko, pozbycie saprofitów

Kolejnym utrapieniem, które mogą przynieść roztocza pościel – świerzb. Jest to nieprzyjemne jak i bardzo zakaźna choroba może wystąpić w wyniku zwykłego kontaktu człowieka z odpadów roztoczy. Objawy świerzbu – pojawienie się zaczerwienienia skóry, gorączka, silnozudyaschih wystąpienia zatorów w nosie, gardle uczucie opodatkowania. W przypadku wykrycia w lub ktoś z członków rodziny opisane objawy z pewnością powinny szukać profesjonalnej pomocy medycznej. Świerzb nie jest samo w sobie idzie, szybko rozprzestrzenia się po całym organizmie i jest przekazywana dookoła, więc musi być traktowane natychmiast.

Leczenie objawów spowodowanych przez świerzb roztoczy łóżko, przeprowadzone przez przypisanie pacjenta silne leki przeciwpazożytowe. Przed pozbycie się choroby, osoba musi ostrożnie zażywać kąpieli w gorącym prysznicem, a następnie zastosować lek na całej powierzchni ciała. Podczas całego okresu leczenia, będzie musiał zmienić ubranie i pościel codziennie. Kąpać i myć nawet po zastosowaniu leku terapeutycznego w organizmie pacjenta z świerzb jest surowo zabronione, dopóki nie jest w pełni sprawny. Mycie rąk nie da się uniknąć, ale woda po każdym zabiegu, powinny być rozłożone środek przeciw pasożytom.

Ubrania i akcesoria pościel pacjent powinien być myte bardzo gorącej wodzie i zawsze prasować po obu stronach. Tylko wtedy, gdy wszystkie recept lekarskich i zasad higieny może całkowicie pozbyć się świerzb objawy wywołane przez roztocza łóżkowych. Jednocześnie, proces leczenia jest niezbędne do przeprowadzenia działań zmierzających do zwalczania roztocza.

W celu uzyskania pełnego odzysku świerzb, łagodzi objawy astmy i innych chorób, kontakt z roztoczy pościel należy unikać. Pozbądź się niechcianych gości mogą być zrealizowane tylko wtedy, gdy techniki regularnie wyeliminować kurz w salonie. Wśród tych sposobów są następujące:

  • Częste wietrzenie pomieszczeń mieszkalnych;
  • Codziennie mokre sprzątanie;
  • Terminowa wymiana z łóżka i materace;
  • Czyszczenie za pomocą odkurzacza wyposażonego akwafiltrem;
  • Wymienne pióra wypełniające poduszki na sinteponovye lub silikonu;
  • Pył regularnie nokaut dywanów;
  • Częste mycie zasłony i koce;
  • Obowiązkowe pościel proglazhivanie i odzież.

Ciągłe dążenie do wszystkich powyższych środków przeciwko roztoczy, może osiągnąć pełnej dyspozycji nich. Łóżko roztocza nie lubi czyścić i nigdy nie może być nabyte w mieszkaniu, właściciele, którzy płacą anty-kurz uwagę.

load...