Złota Praga

Każdy, kto odwiedził Pragę, pozostawić opinie o podróży Zlata Praha najbardziej entuzjastycznych słów. Niemożliwe jest, aby jeden tydzień zobaczyć miasto – muzeum, ze względu na jego zamków i kościołów, zbudowanych przez 600-700 lat temu i dziś są uderzające nie tylko swoim pięknem, ale także siła. Nawet Niemcy, zamiatanie wszystko na swojej drodze podczas wojny 1941- 1945 roku nie wzrośnie rękę zniszczyć takie piękno.

load...

Praga Położony w samym sercu Europy, to jest czasami nazywane miłością Golden Prague. Jedna z wersji pochodzenia nazwy jest rodzajem pozłacanych wież Zamku Praskiego w czasie panowania króla czeskiego Karola IV. Według innej wersji, Praga nadano tę nazwę za panowania Rudolfa II, który poparł alchemików w rzekomej pracy na produkcji złota. Obecnie, w historycznym centrum Pragi znajdują się pod ochroną UNESCO.

Praga – jedno z najpiękniejszych miast w Europie, który został śpiewanych przez wielu poetów. Pisarz Joseph Hormayer na początku 19 wieku Praga nazywana „miastem stu wież”. Znajduje się po obu stronach rzeki Wełtawy na dziewięciu wzgórzach: Vítkov, wiatrów, Emauzy, lato, Petrin, Opus, Charles Visegrad, Skalka. Według legendy, księżniczka Libuse, słowiański prorokini, stojąc na wzgórzu i podniósł ręce nad płomieniem, powiedział: „Widzę miasto wielkie gwiazdy wywyższy jego sławę …!”. Miała absolutną rację: dziś, turystów przybywa do niego z całego świata. A jeśli w biurze firmy podróży można zauważyć tylko, że jesteś zainteresowany Złotej Pragi, organizator będzie prawdopodobnie oferują niezliczoną ilość wspaniałych miejsc do odwiedzenia w tym mieście.

Praga jest często nazywany „miastem-muzeum”, to jest naprawdę dużo z nich. Najbardziej znanym z nich – muzeum Smetany, Muchy, hebrajskim, czeskiego szkła, krajowego, muzeum tortur, a nawet muzeum lalek. Architektura miasta łączy wszystkich epok i stylów: Barok, renesans, secesyjne, romańskie, gotyckie.

load...

Rynek Starego Miasta jest sercem Pragi. Od niej rozchodzą się wąskie uliczki, które nie zmieniły się od czasów średniowiecza. Słynny zegar na ratuszu – perła Starego Miasta. Pod koniec każdej godzinie na placu idzie do ludzi, aby zobaczyć ożywają figury 12 apostołów. W polu poniżej szkieletów, odwracając klepsydrę, dzwoni, przypominając o nietrwałości życia. Dopełnieniem działań przenikliwy krzyk koguta. Z tarasu widokowego można podziwiać Stary Ratusz na panoramę miasta.

Zamek Praski jest ważnym historycznym reliktem kraju. Założona w 1320 roku, stał się znany jako „zamku królewskiego”, ponieważ był siedzibą królów czeskich i cesarzy. Jest to kompletny zespół gruntów. Na Hradczany Kwadrat toskańskiego pałacu zbudowany (XVII), pałac arcybiskupi, Hradczany Ratusz (XVII), Schwarzenberg Pałac, kolumna Maryjskiego.

W jednym z budynków na Zamek Praski jest oddziałem Muzeum zabawek Monachium, istnieje także Katedra Świętego Wita oraz Zamku Królewskiego. Zamek Praski sam jest otoczony przez ogrody i parki wielkiej urody, gdzie można podziwiać wspaniałe pałace, place, starożytne rzeźby i fontanny.

Praga zawsze była ulubionym miastem poetów, artystów i muzyków, jego wspaniała architektura zawsze przyciągało ludzi kreatywnych. Mozart miał mu swoje najlepsze lata swojego życia, poeta Josif Brodski pisał pod wrażeniem: „Powiedz mi, że powinniśmy wrócić, powiedz mu, żeby wyjechać za granicę, gdy po powrocie do domu wrócić, unoszące się na Wełtawie żółtym parowego będzie uśmiech na Moście Karola, .. I krzyczeć do mnie smutek przechodzi. „

Festiwal „Praska Jesień” – głównym wydarzeniem w życiu muzycznym nie tylko w Czechach, ale również w Europie. We wszystkich miłośników muzyki klasycznej jest to świetna okazja, aby korzystać z utworów muzycznych z ostatnich dwóch stuleci. Program festiwalu obejmuje symfonie Dvorak, Josef Suk orkiestrowe dzieła, dzieła Bohuslava Martinů i Leoš Janáček. Z polskich kompozytorów słychać muzykę Strawińskiego, Szostakowicza, Prokofiewa, Rachmaninowa.

Złota Praga – najbardziej muzycznym miastem na świecie, nawet śpiew fontanny! Każdego wieczoru w centrum wystawienniczym „Vystaviste” występuje reprezentacji „śpiewającej fontanny”. W fontann muzycznych strumieniami wody wznieść się do nieba, a oni są przewidywane materiał z filmami. Często w Take wydajność część baletu. Miłośnicy sztuki teatralnej można odwiedzić różne festiwale teatralne, i czescy piwosze zaskoczony szerokiej gamy asortymentu produktów, w połączeniu z doskonałej kuchni czeskiej.

W Pradze na Placu Karola, jest znany na całym świecie domu doktora Fausta. Według popularnej legendy, filozof i mag wyczarowane przez całe życie, dopóki nie był sam diabeł. To było później napisał Goethe w swym wielkim dziele. Od tego czasu uważa się, że duch doktora Fausta był w domu na zawsze, a długi okres czasu nikt nie chciał żyć. Mówią, że w jednym z pokoi w otwory w suficie, przez które opuścił Faust wziął diabła, i od tego czasu nie ma znaczenia ile razy dziura nie jest zamknięty, rano wydaje się ponownie.

Obecnie rzeka dzieli miasto na dwie części, które są połączone przez 18 mostów. Najbardziej znanym z nich – Most Karola. Karol IV nakazał zebranie jaj z całego kraju w celu przygotowania roztworu środka wiążącego. Budowa mostu trwała ponad pięćdziesięciu lat, wstąpił do brzegu Wełtawy w pobliżu Zamku Praskiego. Jest to najsilniejszy most w Pradze, był ponad 600 lat!

W XVII wieku most został ozdobiony rzeźbami w stylu barokowym i łuk triumfalny, w tym między innymi znanego figura świętego Jana Nepomucena. Był spowiednikiem rodziny królewskiej, a kiedy odmówił otwarcia uszczelnienia konfesjonału króla królowej, podejrzanego o zdradę. Do tego na rozkaz króla kapłana został wrzucony z mostu do rzeki. Płaskorzeźba z jego rzeźb polerowane ręce turystów i mieszkańców Pragi świecić. Uważa się, że dobra świętym spełnia marzenia, wystarczy dotknąć jego obraz i pomyśleć życzenie.

Oto ona, tajemnicza i romantyczna w Pradze! Miasto, w którym chcesz, aby wrócić.

load...