Zjednoczone Emiraty Arabskie: mężczyzna robione oaza na pustyni

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co by się stało, na pustynię, jeśli jest „podlewać” złotem? Czy uważasz, że to alegoria? Następnie przejdź do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Tajemniczy i piękny przykład tego, co czasami potrafi człowiekowi w jego dążeniu do doskonałości, a jeśli nie jest niewyczerpanym bogactwem. W żadnym innym kraju nie dostaniesz więcej przekonujących dowodów.

load...

Jest to niemożliwe, aby sądzić, że 50 lat temu na terenie dzisiejszych miast i komfortowych ośrodków zdominowały gorący pustynny, jedynymi prawowitymi mieszkańcami które były Beduinów na ich wielbłądów. Wodę cenione bardziej niż złoto, a do walki z piaskiem nie było to, że nie ma nikogo. Zagraniczni inwestorzy wierzą, że inwestycje na pustyni równowartość wyrzucanie pieniędzy w błoto. Ale od tego czasu, zarówno na terytorium Zjednoczonych Emiratów Arabskich ropy odkryto, kraj przekształcił się przed naszymi oczami.

Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, martwe krajobrazu zostały zastąpione przez nowoczesne miasto, miasto kontrastów i harmonijnego sąsiedztwa imprez, na pierwszy rzut oka wydawałoby się niezgodne. Biały meczet i rosną wieżowce centrów biznesowych. Droga utwardzona, przeciąć sięgania poza horyzont żółty piasek, palmy i gaje oaz błogosławiony. Skromne kobiety hidżab na wschód, na podstawie której może okazać się sukienka z najnowszej kolekcji Armani, sundresses i plaża wielu turystów. W stosunkowo krótkim czasie niemal martwe część Półwyspu Arabskiego stał się marzeniem każdego turysty i snu bajki pochodzą od lokalnych mieszkańców.

Kiedy w Rzymie, lub zasad postępowania dla turystów

Jedzie na wycieczkę, to na pewno, aby uzyskać ubezpieczenie wizowe i zdrowotne, aby zarezerwować pokój w hotelu lub otrzymać zaproszenie od osoby, która jest obywatelem ZEA, zrobić kopię karty kredytowej lub zaświadczenie w języku angielskim, że konto bankowe posiada wystarczające środki finansowe na pobyt w kraju. Ta konwencjonalna kuchnia typowa odwiedzić wiele krajów.

Ale istnieje kilka cech tego kraju. Mimo lojalnej postawy wobec ludzi innych wyznań, główną religią w kraju jest islam. Dlatego wielu turystów, którzy wybierają Zjednoczonych Emiratów Arabskich na ich miejsce spoczynku, warto pamiętać, że istnieją szczególne zasady i normy zachowania, które nie jest zbędny do nauki i się do nich w celu uniknięcia różnych nieporozumień:

load...
  • Nie zaleca się chodzić po mieście w powołaniu lub nadmiernie otwartych, przejrzystych ubrania.
  • Pocałunki i uściski dla podróżnych są najlepiej pozostawić bardziej ustronnych miejscach. Na przykład, numery. A nawet więcej, nie ma seksu na plaży. Jest to całkowicie sprzeczne z dobrymi obyczajami i jest karalne. Były czasy, kiedy zbyt chętni do siebie parę aresztowano za całowanie się na ulicy.
  • Wulgaryzmów jest również karalne w każdym z emiratów, a gest niegrzeczny może zostać ukarany grzywną. Jednak brudne – wyraźnie wskazuje na niską rozwoju kultury dla takich turystów może się niepochlebne zdanie o wszystkich turystów w ogóle.
  • Ostrożnie komunikować się z miejscowymi kobietami. Zdawać sobie sprawę z różnic w kulturze i edukacji. A zwłaszcza nie starają się wykazywać oznaki zainteresowania i zrobić dwuznaczne aluzje. Fotografowanie miejscowych zabytków, należy pamiętać, że niektóre z budynków i instalacji wojskowych Zabrania się fotografią. A jeśli chcesz mieć fotografię mieszkaniec, patrząc zwłaszcza kolorowe, poprosić go o pozwolenie, aby strzelać. Maksymalna uprzejmości pomoże Ci uniknąć niepotrzebnych kłopotów.
  • Jeśli nie są prawnie małżeństwem, przy wyborze pokoju hotelowego należy żyć w pokoju z dwoma oddzielnymi łóżkami: Seks przed ślubem jest zakazane w tym stanie. To samo odnosi się do homoseksualnych par. Homoseksualizm jest zakazany w ZEA i będzie ścigane.
  • Palenie dozwolone jest tylko w ściśle wyznaczonych miejscach i nie pozwolił na ulicy, więc zanim dym, należy rozważyć, czy jednego papierosa ogromne grzywny.
  • Za naruszenie przepisów ruchu drogowego (na przykład przejście przez ulicę w niewłaściwym miejscu), pieszy jest zobowiązany zapłacić karę w wysokości 130 dolarów.
  • Wykorzystanie i dystrybucja leków – rażące naruszenie prawa. W związku z tym, każda osoba, która jest podejrzana o używanie narkotyków lub zakazane dla importu leków ZEA podlega karze aresztu. Zalecamy: przed wyjazdem na wakacje, sprawdź listę zakazane na import leków.

Niektóre przepisy wydają się raczej dziwne dla ludzi z krajów europejskich, ale musimy przestrzegać przepisów i norm moralnych państwa, w którym masz zamiar spędzić wakacje. A wtedy nie będzie miał żadnych problemów.

Wybierz jaką do odwiedzenia Arabskie, trudno, każdy z nich – turysta sen. Pamiętaj wyrażenie catch z filmu, że „ma wszystko w Grecji”? Tak więc, w układzie w ZEA, będzie ona brzmieć: „To wszystko, co chcesz, i trochę o tym, czego nie mógł nawet marzyć.” Szczególnie cenne dla wielu turystów jest fakt, że reszta Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest dobre o każdej porze roku.

Abu Dhabi – luksus na Wschodzie

Największy emirat Abu Zabi, w połączeniu jest najbogatszym miastem na świecie. Zgodnie z żółtych piasków pustyni jest tak dużo oleju, jak nie „sen” do wszystkich sąsiednich emiratów razem. Wszystkie 50 roku życia, które są wydobywane z oliwek, wpływy z jego sprzedaży zostały podzielone na wszystkich rdzennych mieszkańców Abu Dhabi. Nie ma zbyt wiele, tylko 420.000 rdzenni Arabowie i kapitał każdego z nich do tej pory jest $ 17 milionów dolarów. Od takie dane piersiach. Ale bogactwo nie miało wpływu na charakter mieszkańców. Prawdziwe orientalne gościnność, powolne tempo życia, brak chęci do konkurowania, który jest najczęściej najbardziej – to jest to, co widzi zewnętrznego obserwatora.

Wszystkie punkty orientacyjne w Abu Dhabi jako kulturowe, jak również związane z osiągnięciami współczesnej cywilizacji, znajduje się na wyspie Yas. Wielu turystów i nie trzeba przejść przez rozległe gorącej pustyni, aby je podziwiać.

Oto niektóre z nich. Yas Marina Circuit – miejsce, w którym ostatni etap mistrzostw świata „Formuła 1”. W wolnym czasie ponad pięciu kilometrów torów, mogą być przekazywane przez nikogo. Avtomuzey, jakby chciał powiedzieć dokładniej, osobisty zbiór Sheikh Hamad bin Hamdan Al Nahyana, z ponad 200 samochodów, z których każdy może być dotykana i rozważenie wszelkich możliwych opiekę. Ferrari World – hołd dla słynnego przedstawiciela włoskiego przemysłu motoryzacyjnego, prawdziwy Disney Land dla dorosłych, które z pewnością będą chcieli odwiedzić dowolny przedstawiciel silnej połowy ludzkości, niezależnie od wieku.

Niewątpliwie najbardziej spektakularną budowlą w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest Wielki Meczet. To naprawdę, naprawdę, jeśli nie jest to standard arabskiego luksusu, jest meczet. Człowiek po raz pierwszy zobaczył białą kopułę i liczne wieże meczetu, łatwo poczuć się jak bohater tysiąca i jednej nocy. Nic więc dziwnego, że jest tam, gdzie są największe dywan i żyrandol w największym na świecie, a nagrana w Księdze Rekordów Guinnessa.

„Bramy stolicy,” rodzaj Krzywej wieży Abu Dhabi, Khalifa Park, Plac Dziedzictwo – to tylko kilka skarbów w koronie stolicy ZEA. Aby je opisać wszystko, trzeba będzie mówił językami i Szeherezada 1000 i jednej nocy. Ale jeśli jesteś w Abu Zabi, starają się odwiedzić każdą z nich.

Dubaj, pustynia lub śniegu

Pomimo faktu, że główną część dochodów do skarbu państwa w ZEA jest uważana za olej, w ostatnich latach wyraźnie tendencję, gdy zyski z turystyki blisko do dochodu z czarnego złota. I to jest w dużej mierze dzięki emiratu Dubaju. Nawet najbardziej rozpieszczona turysta nie znajdzie się znaleźć niczego zarzucić. W Dubaju, wszystko, co możliwe, aby każdy, kto przyszedł z entuzjazmem mówił o odpoczynku w tej prawdziwie błogosławił, Mekką dla turystów.

Jeśli myślisz, że wiesz wszystko o luksusie Wschodu, przejdź do Gold Souk. I widać, że w luksusie swojego rozumienia trudno jest położyć kilometry, kilogramy biżuterii kamieni szlachetnych i stosy złota. Nawiasem mówiąc, jest to stosunkowo niedrogie i bardzo wysoki standard. Najważniejsze jest to, aby zatrzymać się w czasie i nie wydawać wszystkich oszczędności.

Liczne sprzedaży kochankowie po prostu nie można przejść obok Dubai Outlet Mall. Fashionistki z całego tu pod koniec stycznia i na początku lutego, aby dostać się do swojej dyspozycji ubrania znanych marek, ponieważ w dniach sprzedaży to wszystko warto „śmieszne” pieniądze.

Czy można sobie wyobrazić ośrodek narciarski w środku pustyni? W Dubaju, jak w każdym wschodniej baśni wszystko jest możliwe! Oczywiście, jakość stoków narciarskich w Ski Dubai jest znacznie gorszy od Courchevel, ale tu jest, przynajmniej na własne oczy, aby upewnić się, że śnieg na pustyni – nie bajka i zysku.

Spice Market, słynna fontanna śpiew, Burd Al Arab (jedyny na świecie hotelu 7-gwiazda), Park Al Mamzar Park i Palm Jumeirah – Wyspa luzem, Burj Khalifa, Dubai Mall z największym akwarium na świecie, gdzie jest to możliwe, w celu ustalenia Me nurkowanie z rekinami. Lista tego, co trzeba szukać w Dubaju długo. Jeśli twoim celem – spoczywać orientalnego komfortu, przejdź do Dubaju.

Fujairah – oazą prywatności

Wszystko dla których Zjednoczone Emiraty Arabskie – wakacje na zatłoczonych plaż lub chodzić pod „nadzór” licznych wieżowców, trudno docenić piękno i samotności emiratu Fujairah. Tutaj widać majestatyczne projekty współczesnej cywilizacji. Jest najmłodszym emirat. To jest prawie pozbawiony drapacze chmur, ale jest to jedyny docierane przez Oceanie Indyjskim. Niezwykłe krajobraz zielonych oaz oddzielone skalistymi grzbietami, przypomina gigantyczny zelenokudrogo której ktoś czesankowej cienkiej zębami grzebienia.

Snoopy Island, Wyspa Shark and Martini skalny długo wybiera dla swoich nurkowań, nurków z całego świata. Wiele egzotycznych ryb, podwodne jaskinie, ogromne homary, rekiny, mureny – częściowa lista, co jest godne uwagi. Nie było nawet mówić, że Bóg dał tak pięknego wybrzeża Fujairah dołu i bogatym podwodnego świata, starając się zrekompensować braku emiratu ropy naftowej i gazu. Ale kto nigdy nie był w tym przytulnym kącie, wierzę, że jest to dar cenniejszy niż złóż kopalin dużej pojemności.

Jeśli nigdy nie próbował się z homara, należy zrobić to tutaj. Tylko w restauracjach i restauracji Fujairah można spróbować tego homara i wiele potraw z owoców morza.

Ogrodach Al Ain Madhab, źródła mineralne park narodowy, położony u podnóża gór Al Ain. Uważa się, że biorąc kąpiel w źródłach wodnych (baseny następnie rozdzielić – dla mężczyzn i kobiet), możliwe jest wyleczenie wielu chorób.

Miłośnicy starożytności nie będzie wystarczające, a miesiąc do zwiedzania historycznych skarbów. Fort Futzheyry, Muzeum Etnograficzne i rozmawiać Osmańskiego meczetu o opozycji Arabów brytyjskiej ekspansji.

Ajman – w zwarciu, ale nie szalony

Ajman – niewykorzystane turyści i, w tym samym czasie, najmniejszy emirat. Ci, którzy lubią być pionierem, oczywiście, znajduje swój urok w tym niemal dziewiczym terenie.

Istnieją źródła mineralne z najczystszej wody, która jest dostarczana z całego kraju, a woda na pustyni jest wyceniana poniżej czarnego złota.

Miłośnicy wyścigów konnych będą mogli zobaczyć na własne oczy, co wyścigi wielbłądów. Raczej egzotyczne widowisko. Arabowie, mimo pozornego opanowania i spokoju, lekkomyślnych ludzi.

Nurkowie znajdą również coś do zrobienia. Riverside Ajman w bogactwo podwodnego świata nie jest gorsza Fujairah. Wzdłuż prawie 600-kilometrowy odcinek plaży.

Znani stoczniowcy i muzeum żeglarstwa czasy Sindbada Żeglarza: Ajman będziesz miał okazję nie tylko zobaczyć oczy tych luksusowych statków, ale także jeździć na nich. Będzie wyobrazić sobie z mieczem w ręku i jego krzywej złote haftowane ubrania – ekscytującą wycieczkę w przeszłość!

Umm Al Quwain – Reszta, dostępne dla wszystkich

To nie jest prawdą Emirat nazwać marzeniem każdego turysty. Chodzi o to, że reszta nie jest dostępny dla każdego, niezależnie od wielkości torebki. W przeciwieństwie do dużych Dubaju i Abu Zabi, przeznaczony dla turystów z pieniędzmi, Umm Al Quwain różni ceny dość demokratyczne. Ale mimo to poziom usług jest bardzo wysoki.

Jeżeli przyjeżdżasz po prostu odpocząć, będzie bez wątpienia dokonać właściwego wyboru, przechodząc tutaj. Wybrzeże jest nie mniej malownicze. I izolacja od reszty kraju pomogła zachować bogactwo rodzimej kulturze, prawie bez zmiany zwykłego sposobu życia miejscowej ludności. Rzeczywiście można zobaczyć, jak wiele łodzi rybackich zostawić na dobę przez ich połowu.

Przytulne kawiarnie i restauracje zastąpi miłośników cichych odosobnione relaksacyjnych hałaśliwych barów. A program wycieczki ucieszy mnóstwo wartościach historycznych.

Na plażach Umm Al Quwain, można rozmawiać godzinami, jak również na różnorodność flory i fauny; ale aby uzyskać prawdziwy pomysł z nich, trzeba tu co najmniej raz.

Sharjah – łączenie epok

Najwierniejszy wszystkich emiratów. Tutaj nie tylko nie widzi nic w sklepach monopolowych i barów na stojakach, ale także będą karane, jeśli starają się zabrać ze sobą. Co robić? Jest to opłata za możliwość odwiedzenia tego emiratu.

Sharjah ma bogatą historię. To się nazywa stolica architektonicznego of the Emirates. Wczesne handlu z Persją zaczyna się od tych banków. To, oczywiście, co znajduje odzwierciedlenie w licznych zabytków.

Ale nie sądzę, że wszystkie zabytki nie należą do przeszłości. Sharjah misternie tkane zabytków i nowoczesnych wieżowców. Tak więc, na placu stoi Pomnik rządu Postęp, symbolizujące szacunek dla praw Boga i pragnienie rozwoju progresywnego. Jedyne, co warto zauważyć, konkretnie ta orientacja religijna większości zabytków. Nawiasem mówiąc, wiele rynków (i ich budynki – to także zabytki architektury) – najbogatszy na Emirates.

Ras al-Chajma – Wakacje godne królowej

Jest to najbardziej na północ z siedmiu Arabskich, jeden z najbardziej zielonych i najpiękniejszych miejscowościach wypoczynkowych. Ras al-Chajma – kwitnące oazy między morzem a górami. Niezwykle łagodny klimat, słońce i delikatny egzotycznych potraw arabskich – które, oprócz zwiedzania, przyciąga turystów.

Obecnie emirat aktywnie prowadzone wykopaliska archeologiczne. Według legendy, która słyszy turystów Pierwsze w Ras al-Khaimah, jego ziemia wybrana dla samego jej wypoczynku królowej Saby, po Salomona. Więc można sobie wyobrazić, jak wiele wieków ten emirat. W razie potrzeby, można wybrać się na wycieczkę i zobaczyć wykopaliska starożytnego miasta Dzhulfar, były w tym samym czasie w centrum perła handlu. Pearl jest już dawno tutaj, ale kraj kwitnącej dzisiaj.

Na zachodzie, w starej części stolicy emiratu, jest Muzeum Narodowe. Można też zanurzyć się w świecie zabytków, patrz dawne przedmioty codziennego życia, brązu i rocznika biżuterii, fragmenty starożytnych amfor, naczyń do kadzidła.

I jeszcze jedna Niewątpliwym atutem tego miejsca stała się gorąca uzdrowienie wypływa Hutt. Basen dla wody w kąpieliskach pochodzi prosto ze źródła.

Na początku tego artykułu, rozmawialiśmy o tym, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – prawdziwy Klondike dla tych, którzy rozumieją dużo o mieście. I każdy, nawet krótka podróż, można wzbogacić zbiór żywych odczuć i emocji, że nie można kupić nawet na złoto.

load...