Zioła

Zioła lecznicze i rośliny dawno temu i zdecydowanie miało miejsce w życiu człowieka. Co więcej – od wieków byli jedyną osobą dostępny leku. Pomimo faktu, że współczesna farmakologia obejmują szereg leków, wiele osób wciąż wolą leczyć wiele chorób go przez różne zioła.

load...

W tej metodzie leczenia ma zarówno przeciwników i zwolenników. W tym artykule przyjrzymy się, a jeden punkt widzenia, a po drugie. Po tym wszystkim, w celu podjęcia decyzji o dopuszczalności lub niedopuszczalności takiego leczenia dla siebie i swoich bliskich, trzeba mieć obiektywną ocenę wszystkich pozytywnych i negatywnych aspektów, które są zioła lecznicze.

Wady zioła lecznicze

Często można usłyszeć, że leczenie ziołami może być niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego, a nawet życia. Jest to prawdą, – działanie wielu ziół może być intensywniejsze niż działanie pewnych czynników farmakologicznych .. I tak jest, w rzeczywistości, nawet leki farmakologiczne są często stosowane wyciągi z ziół leczniczych.

A co może się zdarzyć, gdy błędne stosowanie leków, wiedzą wszystko. I zioła są obarczona tak samo – jeśli je wykorzystywać bez kontroli, może się zdarzyć taka sama. Przedawkowanie może mieć bardzo negatywny wpływ na różnych narządów i układów, a przede wszystkim w wątrobie i nerkach.

Ponadto, leki mają liczby przeciwwskazań. Istnieje wiele chorób, w których zabiegi ziołowe mogą prowadzić do wielu różnych komplikacji często bardzo poważne. I wiek chorego zależy bardzo dużo – często niektóre zioła nie może być stosowany u dorosłych i osób starszych, kobiet w ciąży.

load...

Nawiasem mówiąc, kobiety w ciąży powinny szczególnie uważać z ziołami – wiele ziół leczniczych zawierają substancje czynne, które mogą powodować rozwój zwiększonym napięciem macicy, aw ciężkich przypadkach – samoistnego poronienia lub przedwczesnego porodu.

Oczywiście, kobiety w ciąży nie powinny całkowicie zrezygnować z korzystania z preparatów ziołowych, ale trzeba być bardzo ostrożnym i wstępnie zgadzają się na medycynie z lekarzem – ginekologiem.

Ponadto, co najmniej trzeba ostrożnie traktować ziołowe leczenie dziecka. Dzieci często reagują na trawie zupełnie nieprzewidywalny sposób. Dlatego wstępna konsultacja z lekarzem – pediatrą wymagane jest bezwzględnie obowiązkowe. Nie ignoruj ​​go i mamy nadzieję na najlepsze, w przeciwnym wypadku konsekwencje mogą być bardzo smutny.

Ponadto, istnieje inny problem medycynie – reakcja alergiczna. Ten szczególny indywidualnej odpowiedzi organizmu człowieka na jednej lub innej zioła i przewidzieć reakcję z góry nie jest możliwe. Dlatego przed podjęciem konkretnego leku w całości, należy upewnić się, że chora osoba nie jest uczulona imennno tych ziół leczniczych. Aby to zrobić, powinien wypić niewielką infuzji dawki lub wywar i uważnie obserwować kondycję organizmu.

W przypadku, gdy dana osoba będzie symptomy takie jak swędzenie i zaczerwienienie skóry, duszność, itp, konieczne jest jak najszybsze podjęcie przeciwhistaminowy lek nadal przyjmować tego zioła nie jest. W przeciwnym razie istnieje ryzyko wystąpienia obrzęku płuc.

Pozytywne aspekty ziół leczniczych

Jednakże, pomimo pewnych negatywnych aspektów medycynie, to nie jest konieczne, aby zrezygnować z ich stosowania. Im częściej że zioła mają największy wpływ na organizm człowieka niż leków farmakologicznych. A skutki uboczne leków jest znacznie więcej niż ziół.

Jednakże, w celu wyleczenia z ziół leczniczych, aby były skuteczne, trzeba znać wiele różnych niuansów. Ponadto jedna z funkcji obróbki roślinnych jest to, że ich wpływ na organizm człowieka jest prawie zawsze przedłużonym – leczenie trwa dłużej niż jeden lub dwa dni. Tak, i od razu pozbyć się bólów głowy za pomocą jednej lub inny zbiór zioło jest mało prawdopodobne.

W związku z tym, chory powinien być przygotowany na to, że leczenie może trwać przez kilka miesięcy, a czasami nawet więcej niż jeden rok, szczególnie w przypadkach, gdy choroba jest uruchamiany, lub w fazie przewlekłej. Wszystko zależy od indywidualnych każdej konkretnej osoby pacjenta. Należy jednak pamiętać, że czasami trwa kilka tygodni leczenia, aby pozbyć się tej choroby, często po raz pierwszy pojawiły się i jest w ostrej fazie.

Jest to również bardzo ważne, aby przestrzegać zaleceń dotyczących czasu trwania leczenia. Pomimo tego, że często objawy zanikają raczej szybko po rozpoczęciu infuzji lub wywar ziół, w każdym razie nie jest dozwolone przerwać leczenie tuż po poprawy.

W przeciwnym razie, bardzo wysokie ryzyko, że choroba po prostu idzie w głąb ciała i wziąć przewlekły przebieg. Dlatego zanim przerywać leczenia, powinno się pójść do lekarza i upewnić się, że choroba jest wyleczona do końca.

Konieczne jest również, aby wziąć pod uwagę fakt, że te same zioła lecznicze wpływają na organizm są absolutnie różne osoby w różny sposób. Dlatego jeden i ten sam przepis, który wykorzystuje zioła lecznicze, może doskonale pomóc choremu, ale nie wynik będzie zupełnie inna.

Dlatego żaden lekarz – phytotherapeutist nie być w stanie zapewnić Państwu efekt konkretnego środka. Zatem, co do zasady, lekarz przepisuje leczenie i około tydzień później jest zobowiązany do oceny stanu chorego i choroby. W takim przypadku, jeśli nie ma poprawy przychodzi około tygodnia, lekarz może zaproponować inny sposób medycynie. Jest zatem możliwe, aby podnieść bardzo skuteczne narzędzie, które pomoże.

Inne cechy ziół leczniczych

Również w zakresie, w jakim zioła lecznicze są skuteczne, ich jakość jest naruszona. To zależy od wielu czynników:

  • W miejscu, gdzie zbierają zioła lecznicze. Jakość leków ziołowych w znacznym stopniu wpływa na których są zbierane. Jest to konieczne, aby uniknąć takich miejsc gromadzenia, takich jak drogi i koleje, okolice stacji benzynowej i różnych fabryk, domów, linie energetyczne. Dlatego nie zaleca się niezależnie zbierać lecznicze surowców – zioła złej jakości może spowodować nieodwracalne szkody dla organizmu ludzkiego. Jest o wiele bezpieczniej jest kupić gotowe zioła lecznicze w aptece, oczywiście dobrej jakości.
  • Czas zbierania ziół leczniczych. Nie mniej ważną rolę i to czas, kiedy zostały zebrane lub że zioło. W rzeczywistości, wiele zioła właściwości lecznicze tylko w pewnym etapie jego wzrostu. Trzeba tylko zebrać trawę w okresie kwitnienia i inne zioła – tuż przed lub po ich ottsvetut. Dlatego też, w celu zbierania ziół leczniczych, trzeba mieć pewną wiedzę.
  • Warunki przechowywania ziół leczniczych. Nie mniej ważne są warunki przechowywania ziół leczniczych. Muszą być one przechowywane w określonej temperaturze i wilgotności. Aby zapewnić te warunki nie są sami tak łatwo, więc znowu, to ma większy sens, aby kupić zioła w aptece.

Na koniec chciałbym powtórzyć jeszcze raz – nie ważne jak atrakcyjna nie wydaje się wyleczyć za pomocą ziół, należy wcześniej skonsultować się z lekarzem i lekarz, który specjalizuje się w medycynie. Jedynie w tym przypadku, w ramach badania będzie zioła – prawdziwie korzystny wpływ na organizm ludzki.

W przeciwnym razie istnieje ryzyko w najlepszym razie, po prostu tracić czasu, a co gorsza – tracić czas i dostać choroby w zaawansowanych. W tym przypadku jest mało prawdopodobne, będzie można zrobić „trochę krwi”. Najprawdopodobniej trzeba będzie o wiele bardziej poważne traktowanie z głównych leków.

load...