Zioła zapalenie pęcherza

Zawartość:

Zapalenie pęcherza – jest bardzo częstą chorobą, która wpływa na wystarczająco dużą liczbę ludzi. A kobiety wiedzą, że na zapalenie pęcherza, wykonując znacznie bardziej niż mężczyźni. W toku są wszystkie techniki – antybiotyki, ciepły, trawa – zapalenie pęcherza, wszystkie metody są dobre. To, co będziemy mówić o tym – o tym, co zioła są stosowane w leczeniu tej choroby.

load...

Ale niech nas wszystko w porządku. Lekarze nazywają zapalenie zapalenie pęcherza moczowego, który jest zaangażowany w błonie śluzowej pęcherza moczowego. Rozwija się ten sam proces zapalny, jest najczęściej w wyniku przenikania do ciała – szczególnie w układzie moczowo-płciowego – takie organizmy patogenne, jak paciorkowce, gronkowce i E. Coli.

Ponadto, występowanie zapalenie pęcherza moczowego może wywołać pewne choroby – jak kamień choroby nerek, cukrzyca, choroby zapalne miednicy, zakażenia narządów, chorób przenoszonych drogą płciową. Nie ostatnią rolę odgrywa osłabienia odporności – nawet jeśli zwykle hipotermia może stać się czynnikiem, który może spowodować zapalenie pęcherza moczowego. Których leczenie – zatrudnienie trudne.

Objawy choroby

Nie ma tu zapalenie pęcherza moczowego jest po prostu niemożliwe, ponieważ odbywa się bardzo szybko, z masą różnych objawów, co znacznie komplikuje życie człowieka. Objawy te obejmują:

Częste oddawanie moczu i fałszywe parcie na mocz.
Normalna liczba oddawania moczu u dorosłych – około sześciu razy dziennie. A jeśli człowiek do czynienia z zapaleniem pęcherza, liczba ta może osiągnąć 30 lub więcej razy dziennie. Co więcej – nie są tak zwane fałszywe pragnienia. Osoba odczuwa silną potrzebę oddania moczu, idzie do łazienki i bezskutecznie. W ten sposób prowadzić normalne życie staje się prawie niemożliwe. Czy można wyobrazić sobie dzień pracy spędzony w toalecie? To samo …

load...
  • Trudne oddawanie moczu

Jednakże częste wyjazdy do toalety dla osoby z zapaleniem pęcherza, jeszcze pół nieszczęścia. Sam proces oddawania moczu staje się również bardzo bolesne działania. Pieczenie, silny ból – wszystkie „uroki” z zapaleniem pęcherza moczowego. Łzy w oczach jesteś niemal gwarantowane, nawet jeśli trzeba znosić niewygody i bólu.

  • Zmienić kolor, zapach i przejrzystość moczu, pojawienie się krwi

Mocz od osoby z zapaleniem pęcherza moczowego, w prawie wszystkich przypadkach, zmienia swój kolor – staje się znacznie ciemniejszy. Ponadto, staje się mętny pojawieniu się osad. Zmienia się też zapach – jest szczególnie ostry, z nieprzyjemnym zapachem. W ciężkich przypadkach zapalenia pęcherza moczowego w moczu domieszką ropą lub nawet krwi.

W leczeniu zapalenia pęcherza moczowego zaleca się szukać pomocy u lekarza. Lekarz wykona odpowiednie badania, diagnozowania choroby i wybór optymalnego leczenia – bardzo często bez leków przeciwbakteryjnych jest prawie niemożliwe do zrobienia. I mogą wyznaczyć lekarza. Samoleczenie do dobra w takich przypadkach nie prowadzi.

Ale nie zapomnij o tradycyjnej medycynie. Istnieje wiele bardzo skuteczne recepty, które skutecznie radzą sobie z zapaleniem pęcherza, nawet w biegu i ostrego przepływu. To o nich będziemy teraz i powiedzieć. Należy jednak pamiętać, że można korzystać z tych tradycyjnych metod medycyny ziołowej jedynie jako pomoc. Zastąpić leczenie ziołami przepisanej przez lekarza, w każdym razie niemożliwe.

Leczenie ostrego zapalenia pęcherza

Ostre zapalenie pęcherza moczowego występuje najsilniej. Dlatego, aby traktować go za „ciężką artylerię” medycyny ludowej – najbardziej silnymi ziołami. Co do zasady, chory odczuwa ulgę po zaledwie dzień po rozpoczęciu leczenia. Do skutecznego leczenia musi być ściśle przestrzegana przygotowanie preparatu w postaci środków używać tych traw i otrzymania jego obwodu.

  • Rosół z nasion lnu

Lecznicze właściwości nasion lnu znanych ludzkości od wieków. Są one z powodzeniem stosowane do leczenia różnych chorób, w tym zapaleniu pęcherza moczowego. Aby przygotować bulion trzeba będzie pięć łyżek nasion i litr wody. W emaliowanym naczyniu wrzenia litr wody do natrysku w nasionach lnu, przykryć i zmniejszyć ciepło. Gotować przez 30 minut, mieszając od czasu do czasu w bulionie.

Po tym czasie wyłączono ogrzewanie, owinąć pulę ręcznikiem i pozostawić do zaparzenia przez sześć godzin. Następnie szczep bulion ściereczką gazy i wlać do pojemnika szklanego. Można rozpocząć leczenie. Chory powinien pić połowę podgrzanego bulionu co pół godziny. Niedopuszczalne pije więcej niż jeden litr tego bulionu. Czas trwania leczenia – tylko trzy dni. Co do zasady, zapalenie pęcherza znika na zawsze.

  • Napar z mącznicy lekarskiej i babki

Manzanita to bardzo dobry środek moczopędny i babki to bardzo silny środek antyseptyczny. A te właściwości są medycynie ludowej z powodzeniem stosowany w leczeniu ostrych form zapalenia pęcherza. Aby to zrobić, należy użyć wywaru z powyższych ziół, które wytwarza się w sposób następujący. Termosu należy umieścić trzy łyżki posiekanej mącznicy lekarskiej ziół i babki. I może być stosowany jako świeżą paszę i suche. Obrażenia te można kupić w niemal każdej drogerii.

Wlać ziół jednego litra wrzącej wody, przykryć i odstawić na trzy godziny. Następnie przecedzić napar szmatą gazę i dodać trzy łyżki miodu każdy. Oczywiście tylko wtedy, gdy wiadomo, że ludzki pacjent nie jest uczulony na produkty pszczele. W tym przypadku można zastąpić miodem kilka łyżek zwykłego cukru.

Take infuzji do 100 gramów, ale bardzo często – cała kwota powinna być zużyta w ciągu zaledwie dwóch godzin. Bądź przygotowany na to, że mocz jest bardzo zaangażowany. Ale nie zapominajcie, że trzeba wykonać prawidłowy reżimu picia – chory człowiek powinien pić co najmniej trzy litry płynów dziennie. Inaczej, wysokie ryzyko poważnego odwodnienia. Najlepiej jest pić niegazowanej wody pitnej, sok żurawinowy lub soku. Ale ze słodkich soków i napojów gazowanych należy całkowicie opuszczony. Efekt moczopędny będzie trwać przez kilka dni.

  • Napar z kukurydzy jedwabiu

Aby ułatwić intensywny ból, można użyć naparu z kukurydzy jedwabiu. Mają silne działanie znieczulające – tylko jedna filiżanka tej infuzji jest w stanie wyeliminować Dnia najsilniejszy ból. Aby przygotować potrzebne są trzy łyżki kukurydzy jedwabiu i szklankę ciepłej wody. Umieść palec w wodzie i umieścić w ciemnym ciepłym miejscu przez dwie godziny.

Następnie przecedzić napar używając ściereczki gazą. Aby złagodzić ostry smak, można dodać jedną łyżeczkę każdego z miodem. Napar powinien być spożywany wszystkie naraz, małymi łykami. Nocą można pić nie więcej niż dwa takie infuzji szkła. I pamiętaj, że trzeba pić jak najwięcej płynów, co sprzyja ługowania infekcji pęcherza.

  • Rosół pąki brzozy

Do przygotowania bulionu trzeba będzie pięć łyżki pączków brzozy i wody. Nerki można kupić w każdej aptece. W szkliwa ware umieścić pąki brzozy i wypełnić je ze szklanką zimnej wody. Pozostawić na około dwie godziny, a następnie dodać dwie szklanki wody i dusić do wrzenia, ciągle mieszając. Gotować przez około 15 minut. Następnie, pokrywa szalkę pokrywką owinąć ręcznik i pozostawić na dwie godziny.

Szczep brzeczki za pomocą tkaniny z gazy, dodano łyżkę miodu, dobrze wymieszać. Bulion należy wlać do szklanego pojemnika i przechowywać w lodówce tylko, nie więcej niż trzy dni. Musisz wziąć wywaru trzy razy dziennie, przez 100 gramów. Czas trwania leczenia – nie więcej niż trzy dni.

Przepisy stosowane w leczeniu przewlekłego zapalenia pęcherza moczowego

W takim przypadku, jeśli choroba przewlekła postać stała prądu, leczenie jest trudniejsze i wymaga więcej czasu. Jednakże, rośliny lecznicze, w tym przypadku, przyjść na ratunek. W tym przypadku będą musieli znacznie dłużej niż w ostrej postaci choroby. I nie zapominaj, że lekarz wykonać zalecenia muszą mieć pewność.

  • Napar z jałowca

Bardzo dobrze sprawdzonym wlew jałowca, który pomaga pozbyć z najbardziej zaawansowanych form zapalenia pęcherza. Przygotowuje się go w następujący sposób. Umieścić w termos trzy łyżki suszone mielone jałowiec i wlać dwie filiżanki wrzącej wody. Szczelnie przykryć i pozostawić do zaparzenia na jeden dzień.

Następnie szczep bulion ściereczką gazy i wlać do czajnika. Użyj tego jako zwykły zaparzania liści herbaty na herbatę. Aby osiągnąć pozytywny efekt chorego należy pić co najmniej jeden litr tej herbaty dziennie. Bądź przygotowany – ta herbata ma dość silne działanie moczopędne.

  • Korzeń lukrecji

Korzeń lukrecji ma silne działanie przeciwzapalne, dlatego jego infuzji jest również z powodzeniem stosowany do leczenia przewlekłego zapalenia pęcherza moczowego przepływu. Przygotowanie to infuzji jest bardzo prosty – mielenia 20 g korzenia lukrecji, umieścić w naczyniu szkliwa. Wlać jednym litrze wody, przykryć i owinąć ręcznikiem. Pozostawić na dzień, po czym za pomocą szczepu z gazy tkanina i wlać do pojemnika szklanego. Przechowywać wlew musi być w lodówce – w przeciwnym razie szybko traci swoje właściwości lecznicze. Szczególnie dobre

  • Pietruszka Rosół

Nie mniej skutecznie w leczeniu przewlekłego zapalenia pęcherza moczowego z użyciem pożywki pietruszki. Aby to zrobić, starannie posiekać 100 g świeżej pietruszki, zagotować litr wody i posypać w nim surowe. Gotować przez około 30 minut, stale mieszając. Przykryć t pozostawić do zaparzenia przez dwie godziny.

Szczep rosołu, wlać do słoika szklanego i przechowywać w lodówce. Musi brać codziennie rano na czczo, pół szklanki. Leczenie powinno być kontynuowane przez okres 21 dni. Następnie trzeba wykonać co najmniej tygodniowej przerwie. Jeśli to konieczne, leczenie można powtórzyć.

Ci ludzie, którzy próbowali ziołowych na własnym doświadczeniu, twierdzą, że choroba ustępuje dość szybko. Jednakże, kończąc rozmowę, chciałbym przypomnieć jeszcze raz prostą prawdę. Leczenie ziołowe, bez względu na to, jak skuteczne może być, nie może zastąpić wizyty u lekarza. Przestrzegać wszystkich zaleceń i jego przeznaczenia moszczem – tylko w tym przypadku można mieć pewność, że środek znieczulający opuszczę cię na zawsze.

I pamiętaj, prosty, ale bardzo ważne środki ostrożności. Bardzo wiele ziół może spowodować rozmaite reakcje alergiczne. Dlatego też, jeśli nie jesteś pewien, czy masz alergię na jeden lub inny składnik receptury. Wziąć małą ilość i obserwować reakcję organizmu, na kilka godzin. Bądź zdrowa!

load...