Zielona herbata: korzyści i szkody

Zawartość:

Dzisiaj tematem naszej rozmowy będzie zielona herbata: korzyści i szkody. O zielonej herbacie powiedział ostatnio tyle, że nie dziwi się zgubić w tym wszystkim bogactwo informacji. Spróbujmy w celu usprawnienia i zrozumieć go. Zielona herbata jest uważana za jedną z najsilniejszych przeciwutleniaczy. A jak wiadomo, przeciwutleniacze wpływają na organizm w jak najbardziej pozytywny sposób – aktywnie usuwa toksyny i zapobiega powstawaniu nowych. To dlaczego zielona herbata jest bardzo przydatne dla różnych chorób.

load...

Składniki zielonej herbaty

Najpierw musimy się dowiedzieć, co część zielonej herbaty. Wiedząc to, łatwiej będzie zrozumieć korzystnych i szkodliwych właściwości napoju. Tak więc:

 • Garbniki

Zielonej herbaty zawiera od 20 do 30% taniny – takich jak polifenole, katechiny, taniny, i inne. Nawiasem mówiąc, notorycznie tanina w zielonej herbacie jest około dwa razy większa niż jego odpowiednik czarnej. Im wyższy stopień zielonej herbaty Im wyższy poziom tej substancji, co oznacza – i jej użyteczność.

 • Olejki eteryczne

Olejki eteryczne zawarte w zielonej herbacie na pierwszy rzut oka zawiera sporo – tylko 0,5%. Większość z tych olejów jest całkowicie zagubiony w procesie przetwarzania liści herbacianych. Jednak te oleje daje zielona herbata swój niepowtarzalny aromat.

 • Alkaloidy

Niewiele osób wie, ale w zielonej herbaty zawiera dużą ilość kofeiny. Jednak w przeciwieństwie do kawy, kofeiny, zielonej herbaty wchodzi w reakcję chemiczną z taniny, powodując jego wpływu na bardziej miękkie i delikatne.

load...
 • Aminokwasy

Zielona herbata zawiera wystarczająco dużą ilość kwasu glutaminowego. Jest to istotne dla normalizacji ośrodkowego układu nerwowego i stymulują metabolizm.

 • Białka roślinne

Zielona herbata zawiera duże ilości białka – nie mniej niż 25%. To jest prawie taka sama jak w roślinach strączkowych. Jednakże, białka zawarte w zielonej herbacie, są trawione przez ludzki organizm jest znacznie lepiej niż inni.

 • Minerały

Około 7% to minerały, takie jak złoto, miedź, wapń, fluorek, potasu, magnezu, manganu. Wszystkie te elementy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wszystkich narządów wewnętrznych.

 • Witaminy

Zielona herbata zawiera dużą liczbę różnych witamin. Na przykład witamina A – jest on odpowiedzialny za stan błon śluzowych niemal wszystko: jamy ustnej i nosa i narządów wewnętrznych. Ponadto, jest to witamina normalizuje wizji. Zielona herbata zawiera duże ilości witaminy C – pięć razy więcej niż w owocach cytrusowych. Ponadto, tiamina, kwas foliowy i nikotynowy.


Korzystanie z zielonej herbaty

Dobroczynne właściwości zielonej herbaty jest znana ludzkości od wielu wieków temu. Jest to stosowane nie tylko w celu utrzymania żywotności, a także do leczenia dostatecznie dużej liczby różnych chorób. Co to jest? Kto się:

 • Podciśnienie

Ze względu na wysoką zawartość nikotyny, zielona herbata jest silnym stymulantem biologiczny. Zostały obniżone ciśnienie? Pić tylko jedną filiżankę zielonej herbaty – i to bardzo szybko normalizuje ciśnienie. Ale nie cały czas, aby rozwiązać ten problem za pomocą zielonej herbaty. Jeśli masz spadki ciśnienia na bieżąco, warto skorzystać z pomocy lekarza. Dość często niskie ciśnienie wskazuje na poważną chorobę. Więc nie ryzykować swoje zdrowie.

 • Normalizacja układu nerwowego

Zielona herbata jest najbardziej doskonały sposób normalizuje ośrodkowy układ nerwowy. To nie tylko przywraca wyczerpania układu nerwowego, ale także zwiększa jego odporność na różnego rodzaju sytuacje stresowe. Należy zwrócić szczególną uwagę – w przypadku korzystania z zielonej herbaty, aby wzmocnić układ nerwowy, to bynajmniej nie jest niemożliwe, aby zaparzyć zbyt trudne.

 • Elastyczność naczyń krwionośnych

Nawet najbardziej zdrowy człowiek z czasem nieuchronnie zwiększa kruchość naczyń krwionośnych, zwłaszcza naczyń włosowatych. Liczne badania potwierdziły, że regularne spożywanie zielonej herbaty nie tylko wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, ale także czasami zwiększa ich elastyczność. W ten sposób minimalizuje prawdopodobieństwo każdym wewnętrznym krwawieniem.

 • Profilaktyka chorób serca

Lekarze sugerują, że regularne spożywanie zielonej herbaty – co najmniej jedną szklankę dziennie – do 50% zmniejsza ryzyko wystąpienia różnych chorób serca. W tym zawał mięśnia sercowego. Ponadto – ułatwi nad istniejącą chorobę serca, czasem skróconą rehabilitacji po zawałów serca i udarów mózgu.

 • Zatrucia i infekcji jelitowych

Zielona herbata zawiera substancje takie jak katechiny. Mają doskonałe działanie przeciwbakteryjne, zwłaszcza przeciwko czerwonkowy bakterii i ziarniaki. Tylko dwóch – trzech dni od otrzymania zielonej herbaty są szkodliwe dla zjadliwej mikroflory. Jednak herbata będą musiały przygotować nieco inaczej. Umieścić w naczynie szklane 50 g zielonej herbaty, jeden litr wypełnienia zimnej wody, pozostawić na 30 minut.

Po tym wrzenia przez godzinę, pozostawić do zaparzenia przez kolejne 30 minut, po czym szczep ściereczką gazy. Chory powinien wypić takiej ilości łykami, przez dwie – trzy godziny. Nocą można pić nie więcej niż trzy litry zielonej herbaty przygotowany w podobny sposób. Co więcej, podobne narzędzie może nawet być stosowany w leczeniu dzieci. Oczywiście, w tym przypadku konieczne jest zmniejszenia dawki – dwie łyżeczki na każde pięć kg masy ciała.

 • Niestrawność

W takim przypadku, jeśli masz jakieś zaburzenia trawienia – biegunka lub zaparcia, zielona herbata też przyjść z pomocą. W takim przypadku, jeśli istnieją problemy z zaparciami, pić trzy razy dziennie słabo parzona zielona herbata bez cukru. I napojów powinny być nie później niż 15 minut przed posiłkiem. Co do zasady, przewodniczący normalizuje się już na trzecim – czwartym dniu. Ale leczenie musi jeszcze trwać co najmniej 14 dni, problem nie jest powtarzany.

Ale w takim razie, jeśli masz biegunkę, zielona herbata powinna być parzona tak mocno, jak to możliwe. Pić jedną filiżankę zielonej herbaty co dwie godziny, dopóki stolec nie jest normalne. Pamiętać, że zielona herbata ma silne właściwości antybakteryjne? Dlatego wszystkie chorobotwórcze mikroflora jest szybko umierają. Ponadto – jak herbata bardzo skutecznie zwiększa sygnał jelita.

 • Leczenie przeziębienia

Wiadomym jest, że ludzie z przeziębieniem spotkań w całym swoim życiu najbardziej. I zielonej herbaty w tej sytuacji, Twój pierwszy oficer. Jednak uwaga – jest nie do przyjęcia w użyciu zielonej herbaty w leczeniu przeziębień, w przypadku, gdy temperatura ciała jest wyższa niż 37 i 5 stopni, ponieważ istnieje bardzo duże obciążenie na układ sercowo-naczyniowy i wydalniczy.

W leczeniu wszelkiego rodzaju kaszlu trzeba przygotować następujące mieszaniny. Termosu umieścić pięć łyżki zielonej herbaty szczyptę czerwony pieprz i wlać litra wrzącej wody. Około trzech godzin później przecedzić herbatę za pomocą ściereczki z gazy i dodać pięć łyżek któregokolwiek z miodem. Take rozwiązanie powinno być ciepłe, małymi łykami przez cały dzień.

Gdy zimna jest bardzo przydatne do mycia z noskiem słabą zaparzania zielonej herbaty. Umieść jedną łyżkę liści herbaty w szklanej misce i wlać pół szklanki wrzącej wody. Domagaj tylko pięć minut. Nie zapomnij spuścić, albo uporczywe kichanie podałeś. Nosa można przemyć za pomocą zwykłej strzykawki jednorazowej. Oczywiście, bez igły. Aby wyeliminować przeziębienia musi być 6 – 7 myje dziennie.

W takim przypadku, jeśli masz ból gardła, a nawet ropne zapalenie migdałków nie stracenia, możesz poradzić sobie z chorobą za pomocą mocnej parzonej zielonej herbaty. Aby to zrobić, wlać dwie łyżki zielonej herbaty z jednego litra wrzącej wody i pozostawić na godzinę. Dodanie pięciu kropli jodu użyciu powstałego roztworu do płukania gardła. Aby wyeliminować ból płukać tak często, jak to możliwe – co najmniej raz dziennie. Po ból staje się mniejszy odstęp pomiędzy płukania może być zwiększona do trzech godzin.


Szkody z zielonej herbaty

Innym uzasadnione pytanie. A jakie są szkodliwe właściwości zielonej herbaty? W rzeczywistości – oprócz ogromny plus zielona herbata ma wiele wad. Chociaż byłoby bardziej poprawne powiedzieć – szereg przeciwwskazań. W takim przypadku, jeśli masz następujące choroby wam od zielonej herbaty powinno być zaniechane. Lub przynajmniej zmniejszyć jego zużycie do minimum. Tak więc:

 • Nadciśnienie

Niektórzy uważają, że zielona herbata jest absolutnie nie zwiększać ciśnienie. Jednak tak nie jest – ponieważ zawiera znaczne ilości kofeiny. A więc ludzie, którzy mają skłonność do wysokiego ciśnienia krwi, nie można angażować się w zielonej herbacie. Szczególnie, gdy wysokie ciśnienie krwi pracuje w ostrej formie. Maksymalna że może sobie pozwolić na tych ludzi – to jest jedna – dwie filiżanki słabej herbaty. W tym przypadku szkoda zielonej herbaty będzie minimalny.

 • Hipertermii

Jak już wspomniano powyżej, w każdym razie niemożliwe do picia herbaty zielone ciało w wysokiej temperaturze. Inaczej, wysokie ryzyko zakłóceń w funkcjonowaniu układu moczowego.

 • Choroby układu pokarmowego

Zielona herbata pobudza wzrost kwasowości żołądka. Dlatego nie zaleca się pić dla osób cierpiących na zapalenie błony śluzowej żołądka o wysokiej kwasowości, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Postaraj się całkowicie wyeliminować zieloną herbatę. Jednak w przypadku niskiej kwasowości żołądka zielonej herbaty może być bardzo przydatna. Ale nie zapominajcie, że wstępna potrzebę skonsultowania się z lekarzem. W końcu, tylko po niektórych badań, można określić poziom kwasowości soku żołądkowego. I można je wydać tylko lekarz.

 • Problemy z ośrodkowego układu nerwowego

Ponieważ kompozycja zielonej herbaty zawiera dużą ilość takich substancji drażniących jak teofilina, teobromina i kofeina, które działają na pobudza ośrodkowy układ nerwowy, nie zaleca się stosowania dla ludzi, którzy cierpią z powodu zwiększonej drażliwości i bezsenności. W przeciwnym razie sytuacja tylko gorzej – szkoda zielonej herbaty w tym przypadku nie ma wątpliwości.

Należy również pamiętać, że zielona herbata w żadnym wypadku nie może pić tego samego dnia, kiedy pić alkoholu – nawet jeśli jest bardzo napoje niskoalkoholowe. Ale bardzo często ludzie starają się pozbyć poczucia zatrucia w ten sposób, nie wiedząc nic o szkodliwości zielonej herbaty w danej sytuacji.

Niektóre substancje zawarte w zielonej herbacie, poddaje się reakcji z cząsteczkami alkoholu etylowego, w wyniku dużej liczby aldehydów. I te aldehydy mieć bardzo negatywny wpływ na pracę układu moczowego. W rezultacie najbardziej nieszkodliwe, co może okazać taką próbę w celu poprawy stanu zdrowia – jest rozwój silnego obrzęku. A w najgorszym przypadku – i przy niewydolności nerek.

I wreszcie chciałbym zwrócić uwagę na samej herbaty – korzystanie z zielonej herbaty w torebkach herbaty jest wysoce wątpliwa. Spróbuj wybrać i nabyć elitarnych odmian zielonej herbaty. Warto to nie jest tak drogie, a korzyści – są znacznie wyższe. Pij zieloną herbatę z przyjemnością i zawsze być zdrowe!

load...