Zielona herbata jest szkodliwe?

Zawartość:

Zielona herbata od dawna jest uważana za jedną z najbardziej użytecznych napojów. I trudno się nie zgodzić. Jednak warto pamiętać starą prawdę: lek w dużych ilościach jest trucizną. W rzeczywistości, czy zielona herbata jest szkodliwe? Spróbujmy dowiedzieć.

load...

Zielona herbata – fontanna młodości

Dla japońskiej zielonej herbaty – silny antieydzhengovy napoju, który jest w stanie przedłużyć żywotność 5-7 lat. Dowody naukowe wskazują, że spożywanie zielonej herbaty jest zapobieganie nowotworu i zmniejsza ryzyko wystąpienia raka o 30%. I jeśli zdiagnozowano nowotwór, herbata spowalnia wzrost guza. Ze względu na cynku, która w dużych ilościach znajdujących się w liściach herbaty, napoju jest uważana za dobry środek przeciwnowotworowy.

Ale ostatnio, naukowcy nie tylko niesamowite odkrycie. Okazuje się, że herbata może chronić organizm przed choroby popromiennej. Jeśli przez dłuższy czas siedzieć przy komputerze lub lubią oglądać telewizję w godzinach wieczornych, spróbuj pić 2 filiżanek zielonej herbaty, to twoje ciało będzie mniejszy wpływ szkodliwego promieniowania na ekranie monitora lub telewizora.

Zielona herbata jest uważany za użyteczne narzędzie do naczyń i serca, nie zawiera dużych ilości miedzi, jodu i witaminy PP i B1, które są odpowiedzialne za siły naczyń krwionośnych i potasu, który jest jednym z głównych pierwiastków śladowych, herbata, dla serca i jest stosowany do zapobiegania choroby reumatyczne i miażdżyca. Nie należy zapominać o właściwościach żywieniowych napoju: pomaga oczyścić organizm z toksyn, rozbić lipidów, wydruki sól, obniża poziom cholesterolu.

load...

Zielona herbata jest niebezpieczne?

Tak, zielona herbata jest szkodliwe, ale w dużych ilościach i kiedy jego elementy są przeciwwskazane do stosowania. Wszelkie herbatę w swoim składzie zawiera aktywne substancje biologiczne – flawonoidy. Zielona herbata zawiera największą ilość flawonoidów, dzięki czemu ten napój jest znany jako skuteczną metodę oczyszczania organizmu. Ale z dużym wykorzystanie dobroczynnych właściwości może mieć odwrotny skutek i zamiast pomagać nerki i wątrobę, będzie miał na nich duże obciążenie.

Dlatego oczyszczanie organizmu zaleca się szczególną ostrożność: dzień pić nie więcej niż 1, 5 litrów herbaty, z przebiegiem leczenia nie powinien być dłuższy niż tydzień ostatni. Przebieg leczenia nastąpi najefektywniej, gdy jest połączone z aktywną spożycia owoców i warzyw. Powtarzające czyszczenia można przeprowadzić nie wcześniej niż w ciągu miesiąca. Normalnie nie zaleca się pić 2 szklanki dziennie.

Innym ważnym składnikiem zielonej herbaty mają puryny. To pomaga organizmowi pozbyć się toksyn, ale duża liczba nie mają czasu, aby być wyświetlane i mogą być przekształcone w soli, tym samym zakłócając procesy metaboliczne i rozwój objawów dny moczanowej. Nic dziwnego, że lekarze zauważyć ciekawy wzór: Tak szybko, jak osoby cierpiące na reumatyzm i artretyzm, przestał pić herbatę lub kawę w każdej postaci, gdy tylko poczuła się znacznie lepiej.

Kto jest przeciwwskazany w zielonej herbacie?

 1. Przyszłe matki

  Herbata zawiera kawę, która może stymulować płód i negatywnie wpłynąć na jego rozwój. Według badań japońskich, 5 filiżanek herbaty pijany dziennie, jest to ilość kofeiny, co może spowodować nieprawidłowy rozwój płodu (mała waga). Kofeina zwiększa także mocz i powoduje palpitacje serca, zwiększając obciążenie nerek i serca. Duża ilość zielonej herbaty może powodować poranne mdłości.

 2. Cierpiących na wrzody

  Zielona herbata – dobry asystent żołądku, pomaga w trawieniu. Ale ta herbata jest przeciwwskazany u osób cierpiących na wrzody żołądka. Ponadto, w wysokiej kwasowości zielonej herbaty może być stosowane tylko w małych ilościach. Fakt, że zdrowy żołądek wytwarza kwas fosforowy, który zmniejsza wydzielanie kwasu jak teofilina, zielona herbata wstrzymuje składnikiem tej funkcji. W wyniku tego, zwiększenie kwasowości w żołądku, co uniemożliwia leczenie owrzodzeń. Wrzód pożądane zrezygnować z korzystania z mocnej herbaty lub rozcieńczyć go z mlekiem.

 3. Cierpi z powodu nadciśnienia i miażdżycy

  Gdy te diagnozy, pożądane jest, aby zrezygnować z silną herbaty. Kofeina i teofilina pobudzający wpływ na ośrodkowy układ nerwowy, a kiedy przewzbudzenia zwężone naczynia krwionośne, co może spowodować zakrzep.

 4. Insomniac

  I jeśli szkody kawy przed pójściem do łóżka jest znana wszystkim dlatego herbata nie jest przypisany do negatywnych właściwości. I nie bez powodu. Filiżanka mocnej herbaty zwiększa aktywność mózgu i ośrodkowego układu nerwowego, przyspiesza przepływ krwi, puls przyspiesza, który uniemożliwia spokojny sen.

 5. Pacjenci z wysoką gorączką

  Od dzieciństwa uczono nas, że silne gorąco gasi pragnienie godzinę i ma korzystny wpływ na wysoką temperaturę. Ale jest to dalekie od rzeczywistości. Brytyjskie farmakologów okazało się, że gorąca herbata nie tylko nieprzydatne, ale wręcz przeciwnie, teofilina zwiększa temperaturę ciała. Poza tym ma działanie moczopędne, co oznacza, że ​​nieefektywne wykorzystanie jakichkolwiek leków przeciwgorączkowych.

Szkodliwy w przypadku zielonej herbaty na potencję?

Niektórzy ludzie uważają, że zielona herbata ma niekorzystny wpływ na zdrowie ludzi. Z naukowego punktu widzenia, fakt ten nie dowodzi, zielona herbata nie uszkodzić bezpośrednio do męskiej siły. Napój ten jest równie szkodliwe zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, jest niebezpieczna tylko w dużych ilościach. Oczywiście, gdy pije wystarczająco silne herbaty od dawna przedawkowanie kofeiny i inne składniki mogą powodować ogólne zmęczenie ciała i pogorszyć jego stan, dlatego też ze względów psychologiczne mogą być zaburzenia funkcji seksualnych. Po przepływie kofeiny w przestają ciała, zdrowia męskie natychmiast odbija się.

Szkody zielonej herbaty: co należy się obawiać?

 1. Picie alkoholu

  Jednoczesne spożywanie alkoholu i zielonej herbaty może zaszkodzić organizmowi. Już w starożytnych Chinach, okaże się, że herbata po wino szkodzi na wątrobę i nerki. Fakt, że połączenie herbaty i alkoholu daje toksyczne substancje, które niekorzystnie wpływają na narządy wewnętrzne.

 2. Picie na czczo

  Lekarze nie zalecają picie zielonej herbaty na pusty żołądek, ponieważ napój podrażnia i może doprowadzić do powstania i rozwoju choroby wrzodowej lub zapalenia żołądka. Dodatkowo, nie zaleca się do picia herbaty przed jedzeniem, ponieważ zmniejsza wchłanianie białka, lecz również tendencję do otaczają ścianę żołądka i powoduje rozcieńczenie śliny, dlatego żywności wydaje smaku.

 3. Niskiej jakości herbata

  Nic nie psuje nastroju i ciało jako normom, zszytych lub zepsutych produktów. Odnosi się to również do herbaty. Na jakości towarów oko jest trudny do określenia, że ​​jest możliwe, aby poruszać się po zapachu czy koloru, ale to najlepiej kupić w specjalistycznych sklepach.

Jak widać, stosowanie pozornie większości nieszkodliwe napoju może spowodować szereg negatywnych konsekwencji. Co mamy? Zielona herbata nie pije? Te skrajności do niczego, po prostu wszędzie, trzeba wiedzieć, kiedy przestać. Nie pozbawiać się przyjemności i porzucić pyszne filiżankę aromatycznej herbaty.

load...