Zgaga w czasie ciąży. Sposoby radzenia sobie

Zawartość:

Jeśli zapytać kobiet w ciąży, które najbardziej denerwujących je w czasie ciąży, 90% natychmiast pomyślał o zgagę. Co więcej – niektóre kobiety całkiem poważnie uwierzyć, że zgaga – znak ciąży. To o zgagę i zostaną omówione w tym artykule. Będziemy zajmować się tego rodzaju zjawiska, dlaczego nie ma zgagi w czasie ciąży, a także – co najważniejsze – jak radzić sobie z nim. Po tym wszystkim cierpią zgaga przez kilka miesięcy, a czasami całej ciąży, nie jest taka prosta sprawa.

load...

Zgaga w znacznym stopniu utrudnia normalną ciążę, kobieta przynosząc dyskomfort. Chociaż, w sprawiedliwości, to należy zauważyć, że wiele z zgaga zagrożenie w ciąży nie jest dla zdrowia matki i dziecka. No, chyba, że ​​pogarsza toksyczność, jeśli w ogóle, jest to miejsce do być – jego objawy są gorsze.

Po pierwsze, porozmawiajmy o tym, co dokładnie jest zgaga. Lekarze nazywają zgaga bardzo złożony termin – „refluksowa przełyku”. Stoi dość prosta – wyrzucić zawartość żołądka do przełyku, powodując stan zapalny rozwija, który bierze udział w błonie śluzowej wyściełającej najniższej części przełyku, który znajduje się na granicy odźwiernika.

Z reguły większość zgagi w czasie ciąży zaczyna dręczyć kobietę na końcu drugi – trzeci trymestr. Jednak w niektórych przypadkach, zgaga może rozpocząć się w pierwszym trymestrze i kontynuować aż do narodzin. Czasami wydaje się, zgaga od jakiegoś czasu – od kilku minut do kilku godzin, a czasami dokuczliwe kobieta dzień po dniu, tydzień po tygodniu.

Przyczyny zgaga

Tak, niech zrozumieć, dlaczego kobiety w ciąży są bardzo często ofiarami zgaga? Dlaczego tak często bywa w tym okresie życia kobiety? Po bezpośrednim związku ciąży i zgaga oczywiste.

load...

Przez wiele wieków ludzie tam było przekonanie, że najczęściej zgaga pojawia się w momencie, gdy okruchy rosną włosy. Jednak ani lekarze, ani same kobiety nie potwierdzają tej teorii. Bardzo często te matki, które znacznie ucierpiały z powodu zgagi, niemowlęta rodzą się z małym lub bez włosków. I odwrotnie – Mum pyshnovolosyh noworodki z zgagi w czasie ciąży nie natknąć.

A co na ten temat mówią lekarze? Jak wyjaśniają zjawiska zgagi w ciąży? Sam mechanizm nie powoduje problemów zgaga – zawartość żołądka jest wyrzucane w górę do przełyku, które są pod wpływem treści to denerwujące i rozpocząć proces zapalny. Jednak pytanie brzmi: dlaczego w czasie ciąży, proces chorobowy jest aktywna, wyraźna odpowiedź z tamtejszych lekarzy. Włożyli do przodu kilka hipotez, z których każdy jest w pełni uzasadnione. Spójrzmy na każdy z nich bardziej szczegółowo:

  • Zgaga we wczesnej ciąży

Jak wspomniano powyżej, czasami zgaga to daje o sobie znać nawet w najwcześniejszych stadiach ciąży. A czasami nawet w ogóle opóźnić miesiączkę – Niektóre kobiety, staje się jednym z pierwszych objawów ciąży. Co do zasady, w tym przypadku zgagi nie przychodzi sam, ale w towarzystwie prawdziwego „przyjaciół” – nudności, wymioty, zgaga. Albo, mówiąc po prostu, są objawy zatrucia pierwszej połowie ciąży.

Więc co jest przyczyną takiego zgaga? Oczywiście, hormony. Wiadomym jest, że zmiany hormonalne ciężarną kobietę bardzo dużo – we krwi kobiet wzrasta gwałtownie i wiele poziomów hormonów płciowych, progesteron wymagane do utrzymania ciąży i ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej wymagane dla jego pomyślnego rozwoju. Hormony te mają bardzo różne skutki dla wszystkich organów i funkcji organizmu. W tym w przewodzie pokarmowym, mięśnia gładkiego pod wpływem hormonów jest w znacznym stopniu złagodzone.

To, co powoduje rezygnację z treści żołądkowej do przełyku. A, odpowiednio, a przyczyną zgagi podczas ciąży. Zazwyczaj, zgaga spowodowana podobnych powodów, niezależnie należą do końca pierwszego trymestru ciąży. Jednak, niestety, nie ma absolutnie żadnej gwarancji, że drugi – trzeci trymestr, ona nie wróci. Jednak w tym stadium ciąży zgaga spowodowana jest zupełnie inne przyczyny.

  • Zgaga w ciąży na wysoki

W przypadku, zgaga pojawiła się w późniejszych etapach ciąży, do tego stopnia, że ​​w macicy rozwija się i rośnie brzuszek, jego przyczyny nieco inaczej. Zgaga jest najczęściej „włączony” po 36 tygodniach ciąży. Po pierwsze, w tym okresie ponownie wytwarzane hormony rozluźnienie mięśni gładkich w całym organizmie. W tym portier – wykonuje jego funkcja nie jest tak dobrze jak zwykle.

Ponadto, macica nadal zwiększać swoją objętość. Tak szybko, jak to podnosi się coraz wyżej i wyżej, żołądek stopniowo kurczyć. On naciska na membranę powodując duszność i rzut prowokuje zawartości żołądka do przełyku, który, jak widzieliśmy, jest mechanizm wyzwalający dla rozwoju zgaga. Taki stan ułatwione kilka tygodni przed porodem, kiedy macica opada trochę.

Macica spada ze względu na fakt, że głowa dziecka jest obniżony jak najniżej do miednicy małej – dziecko bierze najbardziej optymalną pozycję przed urodzeniem. Nawiasem mówiąc, nie tylko zgaga znika w tym okresie, ale zadyszka. A poziom progesteronu w okresie ciąży jest bardzo zmniejszona. Zastępując te nieprzyjemne odczucia są inne – częste oddawanie moczu i zaparcia. Oni z kolei wynikają z faktu, że macica zaczyna naciskać na wnętrzności i pęcherza moczowego. Ale nie rozpaczaj – istnieje bardzo niewiele. I będzie można spotkać się z Twoim dzieckiem!

Jak uniknąć zgagi?

Tak, zgagi w czasie ciąży: co robić? Pierwszym krokiem jest, aby spróbować zrobić ten problem nie powstaje w ogóle. Oczywiście nie wyklucza całkowicie można uniknąć możliwości powrotu kwasem. Jednak warto spróbować wszystkich – przestrzegając pewnych środków, jeśli nie masz w pełni zabezpieczyć się przed tą plagą, przynajmniej na czas zmniejszy częstotliwość i intensywność ataków zgagi.

  • Dieta

Pewny sposób na zarabianie zgaga dla każdej osoby – nie dbają o swojej diecie. I kobiet w ciąży – nie jest wyjątkiem od tej reguły niezmienne. Ponadto – w ciąży musi uważnie śledzić to, co jedzą. Po pierwsze, konieczne jest, aby całkowicie wykluczyć z diety tych produktów, które mają skłonność do podrażniają błony śluzowej żołądka, lub nawet tylko wywołują zwiększoną produkcję soku żołądkowego.

Produkty te obejmują wszystkie potrawy smażone, wędzone, konserwy, marynowane, pikantne i słone potrawy. Ponadto, kobiety w ciąży nie zaleca się jeść kwaśne owoce, jagody i słodycze w dużych ilościach, świeżego pieczywa. Miej oko i co pijesz – to jest niedopuszczalne, aby korzystać napoje bezalkoholowe, sok słodki i kwaśny, każdy rodzaj kawy i mocnej herbaty. Najlepiej jest pić kobiety w ciąży są odpowiednie niegazowaną wodę mineralną, napoje owocowe, napoje owocowe, produkty mleczne.

  • Posiłków

Ogromna liczba ludzi, jest jeden „amazing” nawyk – cały dzień coś złapać, a gdy wrócił do domu – z serca do jedzenia, a tuż przed snem. Tak – kobiety w ciąży harmonogram karmienia jest bezwzględnie przeciwwskazane! Jedyna ważna opcja – ułamku posiłki. W każdym razie jest to niemożliwe do przeciążenia organizmu, takich jak żywność „ataków”. Staraj się jeść często, ale małe porcje – 8 – 10 razy dziennie.

Nawiasem mówiąc, taka moc będzie również pomóc uniknąć takiego problemu, jak zaparcia. Są one również bardzo istotne dla kobiet w ciąży. Nawiasem mówiąc, zaparcia mogą być również przyczyną zgagi. Wynika to z faktu, że zaparcia wywołać napięcie w całym układzie pokarmowym, a więc rezygnacja z treści żołądka do przełyku.

Jak pozbyć się zgagi?

Zbyt wiele kobiet wierzy, że w leczeniu zgagi w czasie ciąży – daremnym wysiłku. Podobnie jak, aż okruchy na światło nie pojawia, i nie należy próbować. Jednak to nie jest przypadek – od zgagi w czasie ciąży może pomóc bezpieczne, ale bardzo skuteczne środki. Ponadto, istnieją oba leki i środki zaradcze ludowej.

Nawiasem mówiąc, jeśli cierpią z powodu zgagi, należy powiadomić lekarza – ginekologa. Może on uzna za stosowne i przepisać żadnego farmakologicznego leku. Ich osobiste odbioru nie jest tego warta. Po tym wszystkim, nawet najbardziej nieszkodliwy lek u kobiet w ciąży może prowadzić do nieprzewidywalnych skutków.

Ale można spróbować leczyć zgaga domu, bezpieczny sposób. I natychmiast, powiedziałbym, że soda – nie jest najlepszym pomocnikiem. Soda jest w stanie jedynie tymczasowo złagodzić objawy złego samopoczucia. Bardzo wiele kobiet „kupiony” na widocznej skuteczności – to naprawdę soda naraz pomaga. Jednak to nie jest tego warte. Nie wierzysz mi? Przekonaj się sam! Do tego trzeba soda, woda, ocet i pustą szklankę.

Wlać do szklanki wody, wlać łyżkę octu i dodać szczyptę sody oczyszczonej. Widzisz, jak soda (ług) reaguje z sokiem żołądkowym? (Kwas)? Czy chcesz podobne reakcje chemiczne występują w żołądku? Bo w przeciwnym razie, przynajmniej masz gwarancję, zapalenie błony śluzowej żołądka. Dlatego niech popiół nadal stoją na swojej półce. I powiemy wam o innych, o wiele bezpieczniejszych sposobów wyeliminowania zgaga.

Środki z zgaga

  • Startej marchewki

Tak, to były pierwsze objawy zgagi. Nie spiesz się i złapał za tabletek – podczas zgaga nie jest jeszcze silny, możesz pomóc wspólne surowe marchewki. Oczyścić, umyć i ruszt. W żadnym wypadku nie wolno dodawać cukru marchew, w przeciwnym razie efekt będzie odwrotny. Takie traktowanie tylko pogorszy sytuację, jak zgaga staną się bardziej wyraziste.

Wystarczy trochę startej marchwi pomaga zapomnieć o zgagę przez co najmniej kilka godzin. Taki zabieg jest całkowicie bezpieczny. Ponadto – marchew korzystny wpływ na organizm matki i dziecka – ponieważ zawiera duże ilości składników odżywczych.

  • Plaster miodu

Również w walce z zgagi mogą bardzo skutecznie pomóc produkt pszczeli, jak plaster miodu. Jednakże, to leczenie jest skuteczne tylko wtedy, gdy urządzenie nie jest bardzo silne ataki zgagi. Wystarczy żuć komórkę, jak zwykła guma do żucia. Wosk delikatnie obvolochet błony śluzowej żołądka i przełyku wosku, łagodzi stany zapalne.

W takim przypadku, jeśli wcześniej były przypadki reakcji alergicznych na miodzie, zabieg ten nie pasuje. Tak, a cała reszta nie powinny być nadużywane – wtedy dziecko może być uczulony na miód. W sprawiedliwości należy zauważyć, że ta informacja nie jest potwierdzona oficjalnie przez lekarzy, ale nie warto ryzykować. Po leczeniu w żadnym wypadku nie powinno zaszkodzić dziecku!

  • Alkaliczną wodę mineralną

Jeśli zgaga boli cię w pierwszych tygodniach ciąży może pomóc zwykłą wodę mineralną zasadowy. Gdy pojawi się przynajmniej jeden objaw zgagi początku, natychmiast wypić trzecią szklankę wody alkalicznej. Po tym, należy moczyć kilka minut – w przeciwnym razie może to być wzdęcia i wzdęcia. A to – dodatkowe problemy i niedogodności, że przyszła mama jest do niczego, prawda?

  • Surowy sok ziemniaczany

Zgaga w czasie ciąży i może pomóc soku ziemniaczanego. Aby to zrobić, należy umyć i oczyścić jeden duży ziemniak. Pocierać ją na drobnej tarce, a następnie wycisnąć sok z pomocą gazy tkaniny. Wypić łyżkę soku natychmiast po rozpoczęciu zgagi. Szczególnie dobre jak narzędzia pomaga w późniejszych etapach ciąży – 35 – 40 tygodni. Nawiasem mówiąc, w każdym razie nie gotować sok z ziemniaków na przyszłość – w zaledwie 20 minut, traci wszystkie swoje właściwości lecznicze. Co więcej – staje się niebezpieczne dla organizmu jakiejkolwiek osoby.

  • Siemię lniane

Nie mniej niż narkotyki, jest skuteczny napar z nasion lnu. Aby uczynić go napełnić go pięć łyżki nasion lnu z jednego kubka wrzącej wody. Domagaj godzinę, następnie odcedzić i pić małymi łykami w ciągu dnia. Zniknięcie zgaga po pierwszych dwóch godzin – to bardzo dobry znak. Tak, narzędzie pasuje do Ciebie idealnie.

Takie leczenie może być prowadzone kursy – pozwoli to przyszła matka zapomnieć o zgagę przez co najmniej kilka miesięcy. Istotą zabiegu jest bardzo prosty – jak naparu nasion lnu kobieta musi być brane trzy razy dziennie – rano przed śniadaniem, obiad i tuż przed snem. Czas trwania leczenia – tylko jeden tydzień.

Spróbuj, znaleźć przepis, bo to jest skuteczne dla jednej osoby nie może pomóc innym. A nawet jeśli ciąża nie jest nękany przez cokolwiek! Zwłaszcza teraz, jeśli dogonić zgagi w czasie ciąży, co robić, wiesz bardzo dobrze!

load...