Zespół niespokojnych nóg

Być może dziś nie ma takich ludzi, którzy pod koniec dnia pracy nie doświadczył uczucie ciężkości w nogach. Wielu po prostu nie zwracają na to uwagę, zwłaszcza tych, którzy chodzą na piętach, myśląc, że tak być musi. Ale w rzeczywistości, zespół ten nie jest tak nieszkodliwe, jak się wydaje. Jeśli czas nie podejmuje działań, zespół może przekształcić się w bardziej poważne choroby – żylaki. Jeśli nie chcesz, aby Twoje nogi pokryte siecią żyłek, nadszedł czas, aby podjąć działania!

load...

Obecnie istnieje wiele sposobów radzenia sobie z tą chorobą. Te i wiele ćwiczeń i procedur wody.

Masz zespół niespokojnych nóg, czy też nie, upewnij się, że będziesz się następujące objawy:

 • Drętwienie nóg
 • Nogi uczucie Buzz
 • Zmęczenie, depresja i ból nogi w ciągu dnia
 • Obrzęk kostek i stóp
 • Kurcze łydek

Pamiętaj: wszystkie powyższe objawy nie są normalne dla zdrowych stóp. W normalnej stopy zawsze powinno być łatwe.

Skąd zespół niespokojnych nóg?

Po pierwsze, ze względu na duże obciążenia nogi. Średnio każda kobieta na co dzień sprawia, około dziesięć tysięcy kroków. I dobrze, jeśli na niskim obcasie buty, jakby na wysokich obcasach, ale nadal top prasy nadwagę. Z powodu tak dużego obciążenia żyły zaczynają się niepowodzeniem w wykonują swoją pracę źle płynącej krwi, co czyni je po prostu pęka. Dlatego wieczorem na skórę stóp przychodzi przez żyły netto. Ponadto, zastoju żylnego krwi i limfy. I w rezultacie – obrzęk!

load...

Wiele osób błędnie uważa, że ​​zespół niespokojnych nóg przeszkadza tylko ten, kto spędza większość dnia na nogach. Jednak takie nieprzyjemne objawy podatne i tych, którzy ze względu na charakter swojej działalności większość dnia prowadzenie w tabeli. Po tym wszystkim, aby umieścić napęd krew w żyłach, nogi muszą być zawsze na palcach.

Walczymy z zespołem niespokojnych nóg

Gdy zaczęły przeszkadzać objawów niespokojnych nóg, należy natychmiast rozpocząć do podjęcia działań :

– Tylko nosić buty jakości;
– Dołączyć w ortezy obuwia;
– Do codziennego noszenia, wybrać buty o niskiej stajni pięty (nie więcej niż 4 cm).
– Ostrożne podejście do wyboru butów: to nie powinno być ciasne;
– Wieczorem, leżąc na kanapie oglądając telewizję, co najmniej 15 minut, podnieś nogi do góry, na przykład na ścianie;
– Nie wolno jeść w nocy;
– Podczas posiedzenia, spróbuj rozluźnić nogi: nie przekroczyć je i umieścić jedną nogę na drugą.

„Przyspieszenie krew” w pomocy nóg następnego ćwiczenia:

 • Zdjąć buty i siedzieć na krześle bezpośrednio. Teraz staram się podnosić swoje palce z podłogi małych obiektów, takich jak pudełka zapałek lub zapalniczki.
 • Następnego ćwiczenia, „pedał”. Siedząc na krześle, dołącz kolana razem i nogi jakby pedałowania. Zatem palec jedną nogą być podniesiona, a druga – w dół.
 • Również rozprostowanie nóg siedząc przed pozycji i obracać stopy na przemian w jednym kierunku, a następnie w innym kierunku.
 • Stojak z ramiona rozciągają się do przodu. Teraz przejdź się na palcach i opuszczane. Robić to ćwiczenie 4-5 razy.
 • Stopy cool „rower” w pozycji leżącej.

Teraz przejść do procedur wodnych

Zabiegi wodne najlepiej jest wykonywać w godzinach wieczornych, gdy stopy najgorsze. Więc nie leń się przed snem odprężyć zmęczone nogi zabiegi wodne, podczas którego będą one po prostu powiedzieć dziękuję.

 • Wlać do kąpieli z zimną wodą tak, że osiąga podudzi. Dodaj 2-3 łyżki soli morskiej i chodzić po wodzie. Przekonasz się, że po kilku minutach, zmęczenie znika.
 • Fitovannochka nogi. Przygotować wywar z nagietka i kasztanowca, lub kupić gotową strukturę w sklepie.
 • Kąpiel stóp Kontrast (lub natrysk). Alternatywnie zanurzyć stopy w zimnej i gorącej wodzie. Po zabiegu skóra stóp wcierać olejek cytrynowy lub migdałowy. Ponadto, można użyć dowolnego kremu protivovarikoznye.

Terapia ciśnienia – bardziej radykalne metody

Terapia oparta na ciśnienie sprężania. Bądź taką procedurę w salonach kosmetycznych mających specjalne spodnie, które są noszone na nogach. Podczas napełniania powietrzem zaczynają wywierać presję na nich rytmicznie. To jest jak ta procedura jest bardzo podobna do zwykłego masażu, ale w przeciwieństwie do niego, jest bardziej efektywne: wynik jednej sesji 20-30 sesji presoterapii zastępuje tradycyjnego masażu. Podczas sesji, naczynia krwionośne prostu wyrzucony z góry, powodując podnóżek.

load...