Zespół Downa – nie wyrok

Fakt, że wiele z nas żyje ogromna liczba dzieci z zespołem Downa, znany wszystkim. Jednakże, próbując udawać, że problem nie istnieje, i wolą ignorować tych dzieci. Oczywiście, można żyć przez całe swoje życie, chowając głowę w tej kwestii w piasek jak struś. Ale czasami, niestety, sam problem, wyprzedzony przez rodziców i urodziła dziecko z zespołem Downa.

load...

Panika, frustracji i depresji. Ale bez względu na to, jak bolesne i smutne rodzice nie, życie toczy się dalej. I ich dziecko, nawet lekko nie jest taka sama jak inne dzieci, są pilnie potrzebuje rodzicielskiej miłości, opieki i miłości. Aby zapewnić dziecku jak najwięcej pełnej egzystencji w społeczeństwie, rodzice powinni mieć pełną wiedzę na temat tej choroby, zespołem Downa.

Co to jest zespół Downa?

Słowo „zespół” oznacza połączenie pewnej liczby cech ciała lub zdrowia. Nazwa „zespół Downa” wywodzi się od nazwiska lekarza, który jako pierwszy opisał zespół w literaturze medycznej. Stało się to w 1966 roku. Dopiero w 1959 roku, francuski profesor Lejeune okazało się, że zespół Downa występuje wtedy, gdy istnieje konkretna usterka genetyczny.

Jak wiadomo, ciało ludzkie składa się z komórek, z których każda znajduje się pewna liczba chromosomów. Chromosomy nieść informację zakodowaną w pewien sposób wszystkie oznaki, że dana osoba jest dziedziczone od rodziców.

Dziecko cierpi na zespół Downa, w 21 pary chromosomów występuje trzeci, dodatkowy chromosom. W rezultacie dziecko nie rodzi się z 46 chromosomów, jak każdy inny, ale z 47. Takie naruszenie występuje, średnio jedno dziecko na 700 urodzeń. I pomimo tego, że jest to zjawisko dość powszechne, dokładna przyczyna powoduje zmian genetycznych, naukowcy jeszcze nie ustalono.

load...

Wśród ludności jest błędna opinia, że ​​dzieci z zespołem Downa rodzą się tylko w rodzinach defaworyzowanych społecznie. Jednak w rzeczywistości tak nie jest. Urodzeń dzieci te występują z równą częstością w rodzinach o bardzo różnym poziomie społecznej, zdolności finansowej, edukacji rodzicielskiej. I takie przykłady są liczne: na pewno wszystkim znany piosenkarz i prezenter TV Lolita Milyavskaya, zespół Downa i dotknął jej córkę. Jednak dzięki staraniom matki, dziecko rozwija się pomyślnie. Jedyną zależnością, która może być dość dokładnie śledzić – jest wiekiem matki. Im starsza kobieta w ciąży, tym wyższa jej ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa.

Tragiczne jest to, zapobiec wystąpieniu zespołu Downa nie jest możliwe, ponieważ w kolejnym wyleczyć. Jednak współcześni uczeni, dzięki ogromnej różnorodności badań mają wystarczająco wiele informacji na temat zasady działania wszystkich parach chromosomów, w tym 21 par. Dzięki wszystkich tych badaniach, lekarze dość dobrze poznane cechy zespołu Downa, i, odpowiednio, w celu zapewnienia pełnej całą niezbędną opiekę medyczną, a także do wdrożenia najnowszych technik pedagogiki społecznej w celu ułatwienia adaptacji tych osób w społeczeństwie.

Charakterystyka dzieci z zespołem Downa?

Co do zasady, obecność noworodka jest wykrywany natychmiast po urodzeniu. Przede wszystkim personel medyczny spieszyć typowe dla dzieci z zespołem Downa rysy twarzy i budowy ciała w oku.

Takie dzieci są lekko uniesione kąciki oczu, a sama twarz wydaje spłaszczone. Usta dziecka z zespołem Downa jest nieco mniejsza niż u zdrowych dzieci, ale bardzo język, a wręcz przeciwnie, więcej. Patrząc w przyszłość, możemy powiedzieć, że to właśnie z powodu tych cech fizjologicznych dzieci z zespołem Downa często mają zwyczaj stale zgasić języku. Ale to sprawa przyzwyczajenia nie jest tak trudne, jeśli chcesz.

Palm u tych dzieci jest bardzo szerokie, krótkie palce, a mały palec jest znacznie wygięte do wewnątrz. U noworodków mają wiotkość mięśni (hipotonia), wyrażony jako łagodne. Ten niedociśnienie nie powinny być powodem do rodziców alarmowych – zniknie na własną rękę jak dziecko rośnie. Rozwój dziecka z zespołem Downa, a jego waga wynosi zazwyczaj nieco mniej niż zdrowe dzieci. W takim przypadku, jeśli lekarze zauważysz te objawy u okruchy, to jest skazane na szereg specjalnych testów genetycznych, które pozwolą dokładnie określić obecność lub nieobecność dziecka zespołu Downa.

Jak przejawia się dodatkowy chromosom?

Nie trzeba dodawać, że obecność dodatkowego chromosomu nie może jednak mieć wpływ na zdrowie dziecka i jego rozwój myślenia. Jednak te różnice od zdrowych dzieci mogą być bardzo różne. Jedno dziecko z zespołem Downa, będą wyrażone bardzo silny, drugi jest tak niska, że ​​nawet nie być w stanie odgadnąć choroby dziecka na pierwszy rzut oka.

Dzieci z zespołem Downa mają również szczególne stan zdrowia. Na przykład, te dzieci są bardziej wrażliwe na inne choroby, takie jak:

  • Wrodzone wady serca. A większość z nich są bardzo poważne i wymaga operacji.
  • Problemy ze słuchu lub aparatu wzrokowego.
  • Choroby tarczycy.
  • Częste ostre choroby układu oddechowego.

Jak już wspomniano, to patologia jest również zawsze wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Naruszenie poziomu intelektualnego rozwoju dziecka mogą być bardzo różne. Jednak większość dzieci z zespołem Downa są zdolne do uczenia się, jeżeli są one podane taką możliwość. Jednakże, jest rzeczą oczywistą, że takie dzieci z uczenia się wymagają ściśle indywidualnego podejścia. Program szkolenia dziecko z zespołem Downa powinny być stale dostosowywana w zależności od postępów i potrzeb dziecka.

Jak pogodzić się z narodzin tego dziecka?

Oczywiście, wiedząc, że dziecko urodziło się z tą patologią, bez wyjątku, rodzice są w szoku i do niedawna nie chciał uwierzyć, że diagnoza nie jest źle. Rodzice boją i zdezorientowani, nie wiedzą, jak żyć i jak radzić sobie z tak niezwykłym dzieckiem.

W żadnym wypadku nie bój się i wstydzą się swoich uczuć – dla psychiki każdej osoby charakteryzuje się takiej reakcji obronnej: uciec od rzeczywistości, aby ukryć się przed problemami. Rodzice tych dzieci realizować rozmaite lęki – niektórzy obawiali się, że narodziny ich dziecka w rodzinie z zespołem Downa będzie prowadzić do ich odrzucenia w gronie przyjaciół i znajomych. I ktoś obawia się, że ze względu na dziecko, aby zmienić swój status społeczny, który przeżywa desperacką winy przed jego dziecka, w błędnym przekonaniu, że zespół Downa został spowodowany przez społeczeństwa – lub ich nieprawidłowe działanie.

Jednak bez względu na to, jak trudne i trudne, ale rodzice nadal muszą powrócić do normalnego życia – codzienne czynności i pracy, aby wznowić komunikację z ludźmi. Oczywiście, że aby w pełni odzyskać i doprowadzić sytuację pod kontrolą, to wymaga czasu. Często znaczna – kilka miesięcy, a może nawet lat. Doświadczenie pokazuje jednak, że ogromnej liczby rodzin, w których dzieci z zespołem Downa, prędzej czy później, życie jest częścią jego rutynę.

Cześć, kochanie!

Wielu rodziców dzieci z zespołem Downa, przypominając sobie pierwsze dni i tygodnie po urodzeniu dziecka, powiedział, że stanowią one strach i niechęć do zbliżenia się do noworodka. Jednak to uczucie mija bardzo szybko, a wzmocnienie nad swoimi obawami i wątpliwościami, rodzice zabierają swoje okruszki na rękojeści, to widzę, zaczynają dbać i bardzo szybko sobie sprawę, że ich niezwykły Okruchy również potrzebuje miłości, opieki i miłości, jak każdy inny dziecko.

Jak zgłosić dziecko wokół konkretnego?

Zanim rodzice dzieci z zespołem Downa powinny inny dość trudne zadanie – informowanie ludzi wokół urodzenia chorego dziecka. Bardzo często rodzina zdecyduje się utrzymać ten fakt w tajemnicy. Jednakże, zgodnie z psychologiem rodzinnym, to nie jest najlepszym rozwiązaniem. Prędzej czy później, ale ludzie wokół ciebie nie zauważy, że dziecko wygląda trochę jak wszystkie dzieci, ponieważ zespół Downa jest rozpoznawalny, zdjęcia chore dzieci mogą być postrzegane dość często.

Dlatego też, w celu uniknięcia niepożądanego przesłuchania i nie zepsuć relacji, należy najpierw rozpocząć rozmowę na ten temat. Oczywiście, rozmowa nie będzie łatwa, ale będzie to decydujący krok w kierunku powrotu rodziny do normalnego życia. Po tym wszystkim, nie będzie w stanie ukryć swoje dziecko do końca życia, bez względu na to, jak próbował.

Pamiętaj, że twoi przyjaciele i rodzina nie jesteśmy sami: oni też nie wiedzą, jak się zachować, boją zaoferować pomoc nie jesteś obrażony i nie uważają, że wspinać się w cudze sprawy.

Co jest pomóc dziecku z zespołem Downa?

Oczywiście, rodzice dzieci z zespołem Downa są bardzo zaniepokojeni tym, jakie los czeka mały człowiek. Ściśle mówiąc, to zależy od nich fakt, jak również dzieci z zespołem Downa jako dorośli, w stanie dostosować się do życia. Rodzice mogą pomóc swojemu dziecku:

  1. Mieć przyjaciół. Nauczyć takie dziecko w pełni komunikować się z ludźmi, to jest realne. I to nie tylko z ludźmi, których możliwości są ograniczone, ale również do osób zdrowych.
  2. Nauczyć. Dziecko z zespołem Downa są w stanie dowiedzieć się, aczkolwiek na specjalnie zaprojektowany program dla tych dzieci.
  3. Praca. Tysiące osób dorosłych z zespołem Downa są z powodzeniem działa, często w zespole z zupełnie zdrowych ludzi i wykonywać swoje obowiązki tak samo dobry.

Jakby nie było poważnie teraz, i nie ważne jak absurdalne, że nie wydają żadnych słów pocieszenia, należy pamiętać, że ten trudny czas minie bardzo szybko dla ciebie. A twoje życie odzyska sens i nową farbę!

load...