Zęby mleczne u dzieci

Wydaje się, że tylko wczoraj i dziecko wypisano ze szpitala. Ale czas ucieka, a po kilku dniach swojej chwały dziecka okazuje sześć miesięcy. 6 miesięcy – dokładnie wiek, kiedy zaczynają pojawiać się pierwsze zęby u dzieci.

load...

Wczoraj szalenie zadowolony z bezzębny uśmiech swoimi tartej, a teraz cieszymy się, gdy sama będzie wyciąć pierwszy ząb, więc praktycznie każdy dzień, patrzeć w ustach i zapytać się uśmiechnąć. Dla rodziców, pojawienie się pierwszego zęba u dziecka – prawdziwym wydarzeniem. Jest nawet gdy tradycja „ząbek” zaproszeni goście i dziecka wykonane w ciągu dnia, aby dać srebrną łyżkę.

Pojawienie się pierwszych zębów

Pierwsze zęby pojawiają się u dziecka, zwany mleczarni. Jak wspomniano wcześniej, zęby dziecka zaczynają wybuchać u dzieci 6-7 miesięcy. Ale zdarza się, że proces pojawienia się pierwszego zęba trochę późno, a oni zaczynają się pojawiać jedynie 9-10 miesięcy, a czasami do roku. Z reguły pierwszy „urodzony” pojawiają się zęby dolne, a dopiero potem górne zęby rosną. Czasem kolejność pojawiania się zębów może być różna. Jednak rodzice nie powinni się obawiać, jest to często bywa.

Rodzice powinni pilnować, co następuje: jak najszybciej zęby dziecka zaczynają pojawiać się u dzieci, ilość – to jest to, co powinno być w centrum zainteresowania. Co najważniejsze, do dwóch lub trzech lat życia dziecka błysnął 20 zębów mlecznych w ustach. Wszakże nawet brak pojedynczego zęba może mieć wpływ na zgryz, a raczej zrobić to źle. Każdy ząb ma swoje miejsce, więc jeśli jeden z nich brakuje, inni zaczynają rosnąć, aby wypełnić wolne gniazdo, łamiąc w ten sposób równowagę.

Objawy początkowe

Nie jest tak proste i szczęśliwe, jak rodzice oczekują. W rzeczywistości, ząbkowanie – jest to bardzo bolesny proces dla dziecka. Kiedy dziecko jest ząbkowanie, objawy nie są bardzo pocieszające. Jest w złym nastroju, problemy ze snem, drażliwość, ból dziąseł, dyskomfort podczas żucia. Czasami temperatura może wzrosnąć i są objawy choroby płuc, w przewodzie żołądkowo-jelitowym. Desna w wygląd zęba zaczyna puchnąć i rumienić, to wszystko towarzyszy nieustanne swędzenie. Chłopak zawsze chce coś do gryzienia i gryźć, drapać dziąsła.

load...

Jak pomóc dziecku?

W takich przypadkach powszechnie stosowane specjalne gryzaki, które można kupić w każdej aptece. Zazwyczaj prorezyvatel ma efekt chłodzenia. Dlatego też, zanim dasz go do dziecka, konieczne jest schłodzenie gryzak w lodówce. Najważniejsze jest, aby nie przesadzić z chłodzenia.

Można również używać palca do nacierania dziecko masażu dziąseł. Pomoże to złagodzić swędzenie i uspokoić dziecko na chwilę. Nie zapomnij o specjalnych żeli przeznaczonych do łagodzenia bólu i stanu zapalnego. Żele, a także gryzaki mieć efekt chłodzenia niż znacznie zmniejszyć ból i swędzenie i dać dziecku spać spokojnie.

Cóż, w końcu długo oczekiwana wszystkie 20 zęby pierwotne wybuchł. Twoje dziecko stał się „ząbkowane”. Wydaje się, że można cieszyć się okruchy uśmiechu śnieżnobiałe i czekać na niego do nowych zwycięstw. Ale ta bajka nie skończy, to dopiero się zaczyna. Teraz najważniejsze – dbanie o zęby się, że mogą one być zachowane aż do zębów trzonowych w swojej pierwotnej postaci, tak że żadne bakterie i drobnoustroje, które mogą być szkodliwe dla zdrowia zębów mlecznych swoich okruchów. Bądź cierpliwy, bo masz długą i podstępną walkę z bardzo „słodkie” wrogiego małej ząbek – słodycze, cukierki i czekoladki.

Powodzenia i zdrowia Twojego dziecka!

load...